MOLIM ZA hitan SAVET

de man

Početnik
Poruka
25
Cao narode zivim u Holandij vec 8 godina ,imam njihovo drzavljanstvo i pasos.Ozenio sam se skoro, devojkom iz scg (nis),ali sada je problem kako je dovesti ovde i kako je srediti(papire).Posto je Holandiji neverovatno tesko za to Npr:1,moras da imas stalni radni odnos i minimalna plata od 1350 € mesecno neto,2 od marta meseca dolazi novi zakon po kome bi ona morala da polozi Holandski jezik pre nego sto sto zatrazi boravak u Holandiji (pitamse gde ce to nauciti u scg ),3, ako kojim slucajem ona polozi taj test a ja onda nemam vise stalni radni odnos vec ugovor koji vazi npr 11 meseci nemoze se nista uraditi.
Pa ja kao ocajnik zelim da pitam nekog za hitan savet dali neko zna ako se preselim u neku drugu zemlju npr:Nemacka,Austrija,Svedska itd... kakav je tamo zakon za to, molim vas neka mi se jave samo ozbiljne osobe jer imam stvarno jak problem.unapred hvala!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
ja znam da za austriju treba najmanje 10 godina za drzavljanstvo - tamo mi je sestra na studijama...inace - ja imam 14 godina i ne razumem se u to - ne znam za platu i tako to. ali znam da ne treba da se polaze nemacki da bi se zivelo tamo - osim ako hoces da se zaposlis u nekoj firmi ili tako to - cak znam da za cistace i tako te radne snage - ne treba nemacki takodje...
mislim da je za nemacku isto.
ej , znam takodje da kad joj (sestri) vadimo vizu ponovo - da mora da se prikaze da ima odredjenu sumu novca na racunu...mislim da je 2500evra za semestar...
e sad ne znam za zaposlene kolika mora da ti je plata - ali recimo putem matematike i neke logike - da moras da imas stalni posao i platu oko 1000evra?
ne znam koliko ti pomaze...pogledaj u njihovim ambasadama, mislim da tu imas detaljnije sve.
 
de man:
Cao narode zivim u Holandij vec 8 godina ,imam njihovo drzavljanstvo i pasos.Ozenio sam se skoro, devojkom iz scg (nis),ali sada je problem kako je dovesti ovde i kako je srediti(papire).Posto je Holandiji neverovatno tesko za to Npr:1,moras da imas stalni radni odnos i minimalna plata od 1350 € mesecno neto,2 od marta meseca dolazi novi zakon po kome bi ona morala da polozi Holandski jezik pre nego sto sto zatrazi boravak u Holandiji (pitamse gde ce to nauciti u scg ),3, ako kojim slucajem ona polozi taj test a ja onda nemam vise stalni radni odnos vec ugovor koji vazi npr 11 meseci nemoze se nista uraditi.
Pa ja kao ocajnik zelim da pitam nekog za hitan savet dali neko zna ako se preselim u neku drugu zemlju npr:Nemacka,Austrija,Svedska itd... kakav je tamo zakon za to, molim vas neka mi se jave samo ozbiljne osobe jer imam stvarno jak problem.unapred hvala!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pa posto je vec takva situacija dovedi je ilegalno u Holandiju i neka se prijavi na azil.Kada je na azilu vencajte se ponovo i ona automatski dobija vencanu vizu(nema veze sto ste se vec jednom vencali u Jugi,to se vise nece racunati) kada se vencajete u Holandiji ne trebas cak imati ni stalni radni odnos!Cudim se da to sve ne znas a 8 god si u Holandiji.Raspitaj se malo
 
Ja zivim u Svedskoj i znam da u Danskoj isto imaju jako stroge zakone po pitanju toga da se dovede supruznik koji nije danski drzavljanin. Zbog toga jako puno Danaca, koji su u braku sa nekim ko nije danski drzavljanin, dolazi da Svedsku. Najvise se sele u Malmö, jer im je to najblizi grad. U Svedskoj procedura za spajanje porodice ( to je ono sto tebi treba) traje maksimalno godinu dana. Nema nikakvih posebnih uslova, kao sto su u Holandiji da tvoja supruga mora da zna jezik i sl. Nephodno je da ti zivis u Svedskoj, da imas svedski licni, a ti ako imas Holandsko drzavljanstvo mozes bez problema da zivis u Svedskoj. U zavisnosti od toga u kom gradu u Svedskoj zivis zavisi koliko dugo ce tvoja supruga cekati da dobije vizu. Ako npr. zivis u Stockholmu, tu se najduze ceka, oko 1god. dok se u nekim manjim mestima dobija i za 6 meseci.

Srecno!
 
ja uskoro idem za hol... moras joj poslati paket sa knjigama za ucenje iz oblasti kulture-ima ih u vecim knjizarama,a drugi deo testa tj. za jezik mora uzimati privatne casove ovde u srbiji posto kursa nema,znam za jednu devojku koja ih drzi-biljana 0643476228. takodje znam da ako se preselis u belgiju moci ces da je dovedes bez tog polaganja. nadam se da sam ti bar malo pomogla. SRECNO!
 
Cao narode zivim u Holandij vec 8 godina ,imam njihovo drzavljanstvo i pasos.Ozenio sam se skoro, devojkom iz scg (nis),ali sada je problem kako je dovesti ovde i kako je srediti(papire).Posto je Holandiji neverovatno tesko za to Npr:1,moras da imas stalni radni odnos i minimalna plata od 1350 € mesecno neto,2 od marta meseca dolazi novi zakon po kome bi ona morala da polozi Holandski jezik pre nego sto sto zatrazi boravak u Holandiji (pitamse gde ce to nauciti u scg ),3, ako kojim slucajem ona polozi taj test a ja onda nemam vise stalni radni odnos vec ugovor koji vazi npr 11 meseci nemoze se nista uraditi.
Pa ja kao ocajnik zelim da pitam nekog za hitan savet dali neko zna ako se preselim u neku drugu zemlju npr:Nemacka,Austrija,Svedska itd... kakav je tamo zakon za to, molim vas neka mi se jave samo ozbiljne osobe jer imam stvarno jak problem.unapred hvala!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pronadjes advokata koji to radi, holandjanina naravno. Sve drugo je prica.
 
U nemackoj ne verujem da je problem da se dovede supruznik ako imas nemacko drzavljanstvo.
Ako si drzavljanin Srbije a zivis i radis u Nemackoj i imas uredne neogranicene papire sve jedno ne mozes da dovedes supruznika bez posla i odgovarajuceg stambenog prostora. Onda i taj supruznik dobija samo ogranicene dozvole koje mora da se produzavaju.Za uslove ne znam menjalo se nesto zadnjih godina prilicno.Mislim i da sada traze neko znanje jezika ali ti pomazu sa nekom malom nadoknadom za sestomesecni kurs.

Nakon osam godina provedenih u jednoj stranoj drzavi si mogao da se raspitas za mogucnosti pre nego sto si je dole odveo pred oltar:|
Ali srecno vam obojima
 
Brate u parizu mozes da se vencas i ona mora da dobije papire s tim sto i ti moras da dobijes papire o stalnom boravku na teritoriji francuske a to nije neki problem jer sada EU i dobijas za cas, e sad moras da budes lukav i da devojku prevedes na viszu recimo turisticku i pre isteka vencaj se nemogu da te zeznu posle nemaju osnova sem ako nisi neki krimos :)
 
evo ovako se to radi u nemackoj ;)

- ides u Landartsamt i tamo ti lepo kazu koji ti papiri trebaju za pozivno pismo (inace moras da imas dovoljno para i dovoljno veliki stan)
- ondak joj posaljes to pozivno pismo i ona ode u ambasadu nemacke u beogradu
- tamo se ispred ambasade prijavi za "spajanje porodice" (pita jedan covek)
- kazu joj da ce dobiti vizu za 2-6 nedelja (ipak traje 8 nedelja ali to nije tako puno zar ne?!)
- ode po vizu (3 meseca) pa na bus stanicu i odputuje u nemacku :)
- mora odmah da se javi u landratsamt (odmah produze vizu na dve godine) i tamo dobije papire da mora pohadati kurs nemackog jezika (jedini uslov da joj produze vizu)
- kurs traje 6 meseci ali se pre toga polaze ispit da vide da li nesto zna, pa ako zna ne mora bas sedeti u skoli 6 meseci
- za svaki cas placas 1€ sve ostalo placa Landratsamt
- kad polozi ispit opet se javlja u landratsamt sa diplomom
- i dalje jos ne znam sta ce biti :)

znaci: direkt u Landratsamt i tamo ti sve lepo kazu

SRECNO!
 

Back
Top