Zivotni prioriteti

Snezna_kraljica

Domaćin
Poruka
3.730
Ljubav

Zdravlje

Posao


Kako kod vas izgleda hijerarhija ovih zivotnih oblasti?

Uzasno mi je sto priznajem da mi je ljubav na prvom mestu i da sam u stanju da zapostavim sve zarad nje.
Cak i zdravlje :D (po cicoj zimi bih isla da se vidim sa dragim), a u stanju sam da dan pred ispit skoknem do njega, ako se uzelimo jednog drugog pod hitno...:D
koliko je to pametno....
koliko je uopste pametno postavljati prioritete?
 
Snezna_kraljica:
Ljubav

Zdravlje

Posao


Kako kod vas izgleda hijerarhija ovih zivotnih oblasti?

Uzasno mi je sto priznajem da mi je ljubav na prvom mestu i da sam u stanju da zapostavim sve zarad nje.
Cak i zdravlje :D (po cicoj zimi bih isla da se vidim sa dragim), a u stanju sam da dan pred ispit skoknem do njega, ako se uzelimo jednog drugog pod hitno...:D
koliko je to pametno....
koliko je uopste pametno postavljati prioritete?
Hijerarhija mi je ista kao kod tebe...
Na trenutak razmislih izmedju zdravlja i ljubavi, a onda procitah ovaj drugi dio tvog posta i prepoznah se :lol:
Kad sam zaljubljena, kad volim, cini mi se da bih gola na snijegu stajala za njegovu ljubav :lol:
 
istrazivach:
Zivot sam odredi prioritete...nekada zbog nechijeg zdravlja ostavim sve...nekada radim kao da mi do sebe nije ni stalo...a ljubav...pa u mom srcu mislim da ima ljubavi za sve...
recimo.... znas da moras da radis, a voljena osoba te pozove i kaze da joj nedostajes. I ti otrcis kod nje, iako znas da imas mnogo posla. U tom slucaju te nadredjenost ljubavi sabotira na poslovnom planu.
Da, zivot odredi prioritete, ali je pitanje da li smo bas uvek svesni sta je za nas dobro u nekom trenutku...
 
Snezna_kraljica:
Da, zivot odredi prioritete, ali je pitanje da li smo bas uvek svesni sta je za nas dobro u nekom trenutku...
Kod mene je malkice drugachije...ceshce gledam koliko je za nekoga drugog dobro...ali moj posao je specifichan tako da se ne mora gledati kao vecini...
mislim da te kapiram u jednom delu...ako mi je do nekoga stalo i stavim to pod rech "ljubav"njeno zadovoljstvo je preche od moga...i mislim da je to dobro jer pored nje i mene ispunjava...jedino se trudim da odrzim kondiciju kako bih stigao svuda gde mislim i osecam da treba...
 
Snezna_kraljica:
Pa, najcesce se sve i svodi na to. Koliko je sta za DRUGE dobro.
Moramo biti malkice egoisticni... ;)
Ljubav - i to je egoisticno. Niko nece trcati za osobu koju ne voli. Dakle, trckajuci do nje, mi udovoljavamo onome sto MI osecamo.
U tome i jeste stvar...prepoznati shta radish iz ljubavi prema sebi,a shta iz ljubavi prema voljenoj...chiniti samo zbog sebe jeste sebichno ..chineci zbog nje a to te ispunjava,tako osecash i takva je odluka a biva uzvraceno...onda mozda i mozemo prichati o ljubavi...znam da vecina tako ne razmislja ali to su moji prioriteti...i neznam koliko bih neshto u smislu kako kazesh nazvao sebichnoshcu ili samo ravnotezom...
 

Back
Top