Sporo podize sistem Asus

Duki84

Početnik
Poruka
13
Caos Imam veliki problem.Jos pre godinu dana sam kupio komp. i jako mi sporo podize sistem :confused:
imam plocu Asus A7N8X-X ,procesor 2600+ Athlon, ram:256Mb,Graficka:Radeon 9250,
One plave crtice mi se okrenu 23-25 puta. UZAS KAKO DA UBRZAM.Ako je flesovanje bios u pitanju molim vas i za uputstvo kako i gde da nadjem taj bios. HVALA UNAPRED :grin:
 
Duki84:
Caos Imam veliki problem.Jos pre godinu dana sam kupio komp. i jako mi sporo podize sistem :confused:
imam plocu Asus A7N8X-X ,procesor 2600+ Athlon, ram:256Mb,Graficka:Radeon 9250,
One plave crtice mi se okrenu 23-25 puta. UZAS KAKO DA UBRZAM.Ako je flesovanje bios u pitanju molim vas i za uputstvo kako i gde da nadjem taj bios. HVALA UNAPRED :grin:
Imam istu plocu kao ti (s kojom sam inace vise nego zadovoljan) i garantujem ti da nije do BIOS-a, te ga nemoj flesovati ,da ne bi samo zeznuo stvar (jedino proveri da li su svi parametri podeseni kako treba). Dakle,evo sta ti ja savetujem. Iskljuci sve nepotrebne servise u Windowsu(imas objasnjenje u najnovijem SK,npr.), zatim proveri da nemas preterano veliki broj programa koji se startuju uporedo sa podizanjem sistema i iskljuci sve sto ti nije bas neophodno. Redovno defragmentiraj Hard Disk. I na kraju,ako si pri parama kupi jos 256 MB rama. Mislim da ce posle svega ovoga sistem znatno brze da se podize. Pozdrav.
 
Desni klik na My computer>Manage>Device manager>IDE ATA/ATAPI controllers>Primary IDE channe>Advance, pa tu vidi trenutni transfer mod. UDMA je isto shto i ATA-133. Ako je postavljeno na PIO Only, stavi na DMA, pa ce sam da odredi Max mod.Poz. 8-) 8-) 8-)
 
ljudi hvala na savetim.Ubacio sam nove drajvere iz casopisa digital 49 izdanje za n-force cipove i podize mi za 3 crtice. Jos jednom hvala svima i nadam se da cu i ja vam moci pomoci.A drugar koji mi je instalirao win xp je reinstalirao pa je win. bio pogubljen jer je ctao 3 win profila.toliko od mene Pozdrav!
 

Back
Top