OPSTA VOJNA OBAVEZA-ZA ILI PROTIV?

jeste li za profesionalizaciju vojske,uz ukidanje sistema regrutacije?

  • da

  • ne


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Nekima je priroda koja je inace cudo, ukrala i uskratila za mnogo vise, razloga sigurno za to ima, a ako nisi u stanju da budes obucen za odbranu i da naucis nekog da se brani, platices debelo da to drugi za tebe cini, a kada te drugi brani..............ne treba ti slem na glavi vec od pozadi.
 
Hayek:
Ispod slema mozga nema.

Ukidanje naravno.
Drzava nema pravo nikome nista da ukrade pa makar to bilo "samo" vreme.

Тако не мисле Шиптари, Израелци(код којих и жене иду под оружје)... и многе друге земље света... НАВЕДИ КОЈЕ ЗЕМЉЕ ИМАЈУ ПРОФЕСИОНАЛНУ ВОЈСКУ ...тако мисле само овдашње пи*де...
 
i jos nesto, ovo je tipican indikator kontinuirane agresije s ciljem da se urusi konzistentnost nacionalnog identiteta ( nepozeljan element ). trn u oku "natcovek" koncepta ovog "embrio" poretka.

sad ce lavez notornih konstantno isprovociranih anglofila...
 
migud:
haha, vidim ja da cemo mi ( ne daj boze, ali... ) dizati spomenik neznanoj JUNAKINJI.

zalosno jeste, ali rat je drustvena stvarnost... ko od ove istine bezi od iste bi mogao i da strada.

Постоје мишљења да ће у овој пропалој земљи ЗАВЛАДАТИ МАТРИЈАРХАТ... па није ни чудо поред оваквих назови-мушкараца... као стрине када је војска у питању - а када је у питању власт, лова, положај - Е ТУ ХОЋЕ ДА СЕ ГУРАЈУ... ту где није опасно хоће да "лупају онако мушки руком о сто"...хе,хе,хе 8-)
 
Професионалну восјку може себи да приуши Америка, јер:
1. Има довољно новца.
2. Број професионалних војника им је пар милиона.
У нашем случају, са 10-20 000 војника не би одбранили ни две улице у БГ, а камоли земљу.
Наша је традиција (а ову реч, ви либерали, нарочито волите) војна обавеза и тзо је оно што нам је омогућило да из свих ратова изађемо, не као победници, већ као слободни.
У случају рата, а рат је увек реална опција, невезана за достигнут цивилизацијски ниво, држава би морала да регрутује све - и професионалце и цивиле. Проблем је што не би било времена за обуку регрута, тако да би број погинулих био велики.

Војна обавеза, дакле, мора да постоји, али да не траје дуже од 6 месеци, мада је и 3 месеца довољно да се науче основне ствари.
 
migud:
znas sta, e'mita, kusali smo sve koncepte, mozda da se oprobamo u matrijarhatu ;) i zatvorimo ciklus

Па то тим пешованима и следи... али оно што је бескрајно смешно и занимљиво што би они ако може да у свим другим сферама друштва остану примарни... да у својој кући буду "глава породице"... али када треба имати к.... да будеш спреман за одбрану земље... е онда трче испод сукње... и ... нема проблема... НАШЕ ЖЕНЕ СУ НА ТУ ТЕМУ ПРАВЕ ХЕРОИНЕ... само је питање дана када ће да им пукне филм, вештачка оплодња је већ устаљена, гласачко тело је већински женско, па нека наши мушкарци буду болничарке и беби-ситерке... а жене треба да почну и да их табају - да им врате за оне векове уназад...хехехееееее....
 
eremita:
Па то тим пешованима и следи... али оно што је бескрајно смешно и занимљиво што би они ако може да у свим другим сферама друштва остану примарни... да у својој кући буду "глава породице"... али када треба имати к.... да будеш спреман за одбрану земље... е онда трче испод сукње... и ... нема проблема... НАШЕ ЖЕНЕ СУ НА ТУ ТЕМУ ПРАВЕ ХЕРОИНЕ... само је питање дана када ће да им пукне филм, вештачка оплодња је већ устаљена, гласачко тело је већински женско, па нека наши мушкарци буду болничарке и беби-ситерке... а жене треба да почну и да их табају - да им врате за оне векове уназад...хехехееееее....

joj, 'mita, nemoj da konfrontiras ta dva "sveta", naletice neko pa ce raspirit vatru... a nama bi imperativ trebalo da bude ZDRAV porod i ako je moguce ocuvanje nukleusne porodice, a sa donatorima i vestackom oplodnjom, plasim se, sami cemo sebe zatrti
 
migud:
joj, 'mita, nemoj da konfrontiras ta dva "sveta", naletice neko pa ce raspirit vatru... a nama bi imperativ trebalo da bude ZDRAV porod i ako je moguce ocuvanje nukleusne porodice, a sa donatorima i vestackom oplodnjom, plasim se, sami cemo sebe zatrti

Потпуно Те разумем Мигуд... али са друге стране, како мислиш да имаш здрав и нормалан пород са неспособњаковићима, са тзв.мушкарцем који хоће "и јаре и паре" то једноставно није могуће... зна се у Србији ко је глава породице и ко је штити, али ако те "главе породице" одбију да штите своју земљу, државу, град, кућу... они последично неће штитити ни своју породицу - то су кретени ...

Уосталом нека заговорници УКИДАЊА војне обавезе наведу државе које ИМАЈУ и нека наведу државе које НЕМАЈУ обавезу служења војног рока... па ће се закључак сам наметнути.
 
ne dolazi u obzir niti jednog jedinog dana da ode ko ne zeli u vojsku ako imam o profesionalnu vojsku.

Vojnici nisu nista drugo nego masine za pranje i ciscenje i sluzenje oficira i podoficira koji se i dalje zavaravaju da postoji JNA.

Skinuo sam se u martu 2004 godine (9meseci) i nikad vise bukvalno. Pa to su monstrumi koji tamo rade to nema ljudskosti boli ga bre ona stvar za tebe ti si mu bro j na papiru koji mora da bude u kasarni da radi a ne da sedi kuci. Napustio sam posao da bih otisao u askaru bre. Sva sreca pa su me primili ponovo. A sta je sa onima koje neprimme. Ahhh da hleb kosta 3 dinara itd itd... pa naci ce se posao ima ga svuda po demokratama i nema ga nigde ako sliusamo drugu stranu tj Sloba je tata koji je bio blagostanje.

u vojsci se nista nije promenilo izuzev druze u gospodine od `45

voleo bih kada bi svi dobili otkaze u VSCG
 
a sta ce nama "obavezna obuka"?...
Sto nemamo "obaveznu obuku" iz bilo cega drugog, nego samo JNA?
Koji ce nam to qrc? Prvo, to se drustvance raspalo, ljude koji bi stvarno da idu na civilnu sluzbu, u stvari kaznjavaju ("A neces u vojsku, a?", "E, onda mrs da cistis guzice u starackim domovima!", sto je inace vec posao neke prsate sestre u domu), jer za vojsku, NARAVNO, ne postoji nesto sto se zove "izbor". To je i dalje JNA. Kao sto nam je MUP i dalje "Narodna milicija".
Samo kad bi uzeli svim "licima" nepravedno dodeljene stanove i prodali ih, plus da prodaju ono u CG, mogli bi da uvedu prof. vojsku i da svi budemo mirni i radimo svoje stvari.
Ali, izgleda da nema sanse. Pustili su korenje i ne daju se.
A i, odbrana zemlje?????? Mislim, stvarno....OD koga cemo se vise braniti. Svi su nas lepo, znate vec sta, tako da mozemo jedino sami sebe da napadnemo.
 
blok_63:
ne dolazi u obzir niti jednog jedinog dana da ode ko ne zeli u vojsku ako imam o profesionalnu vojsku.

Vojnici nisu nista drugo nego masine za pranje i ciscenje i sluzenje oficira i podoficira koji se i dalje zavaravaju da postoji JNA.

Skinuo sam se u martu 2004 godine (9meseci) i nikad vise bukvalno. Pa to su monstrumi koji tamo rade to nema ljudskosti boli ga bre ona stvar za tebe ti si mu bro j na papiru koji mora da bude u kasarni da radi a ne da sedi kuci. Napustio sam posao da bih otisao u askaru bre. Sva sreca pa su me primili ponovo. A sta je sa onima koje neprimme. Ahhh da hleb kosta 3 dinara itd itd... pa naci ce se posao ima ga svuda po demokratama i nema ga nigde ako sliusamo drugu stranu tj Sloba je tata koji je bio blagostanje.

u vojsci se nista nije promenilo izuzev druze u gospodine od `45

voleo bih kada bi svi dobili otkaze u VSCG

Знам о чему причаш (као и сви који су служили војни рок) и слажем се с тобом да је војни кадар катастрофалан. Е, ТУ управо треба да буде акценат реформе - оформити стручне и модерне официре.
 
Ja sam definitivno za redovan vojni rok , i to, kao nekada 18 do 24 meseci........

Sluzenje ( bolje reci foliranje} od 3 meseca, pa bolje da ne ide ni ta tri meseca.....

24 meseca , pod gvozdenom disciplinom....bez civilki za grad, vikenda po kucama......

E, to je vec vojnik......za 3 meseca moze da nauci samo kako da se rokne na strazi, sto je vidim, omiljena zabava danasnjih regruta....

A i nasa, ratnicka i vojna tradicija ( rado ide Srbin u vojnike )...nalaze da to bude MINIMALAN rok sluzenja vojske, s tim , sto treba razmotriti i produzetak , a i uvodjenje vojne obaveze i za zene..

Narod, ugrozen sa svih strana, ( USA, EU, shiptari, muslije, madjari, liberali.....) nema preceg i svetijeg zadatka od pripreme za rat...NISTA NAS NE SME IZNENADITI !!!

Srce mi je puno, jer, citajuci postove vecine patriota , ne sumnjam da ce svaki od njih polse redovnih 24 meseca, traziti i da se aktivira u stalnu vojnu sluzbu....U vremenima smo kada nam je svaka puska vazna..........

Dakle, opsta priprema za odbranu Srbije, ugrozene od svih.....24 meseca minimum.....
 

Back
Top