peta

Malo nejasno pitanje: sta se tacno desava kod pete i o kakvoj se upali radi...? Ako se radi u upali ahilove tetive (koja se pripaja na peti), odnosno u tendinitisu, ja bas sad lecim svoj pa mogu da ti kazem sta se tu radi. Ali ne znam cega upala, kad se kaze upala pete (malo sam zbunjena). Dakle, lepljiva 'kako postaviti pitanje?' (godine, kakve tegobe, od kad traju, kako su tretirane, koji lekari su ukljuceni, koje snimanje, koji lekovi.....) Podatci su neophodni, ovako postavljeno pitanje ne znaci mnogo.
 
pa upravu si tu se radi o peti mog supruga i mi zivimo u inostranstvu i nemam poverenje u njihove doktore jer nasim doktorima po znanju i strucnosti nemogu se primaci. On dugo godina radi kao konobar i on misli da ga peta boli od stajanja ponekad je radio i po petnaest sati dnevno sad je jos dobio i neki kilogram vise i posto ta bol nije prestajala on se javio kod dr tamo su mu snimili nogurentgenom i rekli su da ima upalu nekog zivca ali njega ne boli ahilova tetiva nego peta ispod deo na koji gazi ili se oslanja i navodno sad mu prave neke uloske sve je to u redu ali nemoze upala prestati od nosenja ulozaka koliko ja znam ili moze.mislim da sam sad malobolje objasnila
 
Moze. Ulosci koje su mu preporucili se stavljaju u cipelu samo na petni deo, verovatno imaju rupu na sredini. Oni izdizu nogu, i amortizuju gazenje, a rupa obezbedjuje da petna kost ne naleze direktno na cvrsto i ravno. Neka nosi ulozak (uloske), tacno je da probleme sa petom ima zbog dugog stajanja na nogama, ali OBAVEZNO mora da izgubi na tezini, to je preduslov da se resi problema. Dobijanjem na tezini spustaju se svodovi stopala, remeti se statika tela, posebno kostane osovine kicme, stopalo naleze nepravilno na tlo i moze doci do brojnih tegoba i bolova kako u peti tako i u stopalu uopste. Pozdrav
 
hvala na savetima ali sam saznala da se negde na petnoj kosti pojavila jedna mala izraslina sto neznam kako se to kod nas zove i da je to glavni razlog bola pa ako te uloske ne pomognu to se mora operisati poz.
 
I moj suprug je imao jake bolove u peti. otisao je kod doktora i nakon snimanja su mu rekli da mu u obe pete rastu neke kosti. Dobio je uloske i kremu da maze bolno mesto.
 

Back
Top