PRAVILNA ISHRANA

dosta tekućine
ja sam se najbolje osećala kada sam uz ostale tekućine koje sam uzimala u toku dana( mislim tu i na kafu,vodu pa i supicu) pila po litar čaja od koprive dnevno bez šećera i bilo čega...ponekad kašičica švedena...
 
Larra:
neki jedu zdravo pa im ne pomaze puno... Neki satiru slatko, slano, masno, alkohol, pa opet docekaju 80 i neku...

Mislim da je tajna u zlatnoj sredini, ni sa cim ne preterivati.

I voce jesti pre obroka, da se vitamini iskoriste.

Kako snas kako bi im bilo da se ne hrane zdravo.
Mozda imaju slabiji organizam,pa onda se zbog toga razbole.
Neke fazone bi mozda trebalo da probas.
Za pocetak-probaj da jedes salatu pre obroka.
Verovatno ces osetiti da bolje varis.
Jer salata sadrzi enzime koje stimulisu lucenje zeludacne kiseline.
 
hanibaI77:
e ja u petak idem kod nutricioniste pa cu da vam javim za sve cake;)
idem da naucim da jedem kako treba
Znas sta ce ti reci: 5 obroka dnevno (i jabuka je obrok ne uzina :( ), meso sve osim svinjskog, puno povrca u svim oblicima, par providnih parcica hleba, voce, obavezno jogurt.
Super je to, ali treba se toga pridrzavati najmanje godinu dana da bi ti preslo u naviku za ubuduce :roll: ...'bem ti mucenje....
Al mozda francuzi bolje znaju pa ti javi cake obavezno ;-)
 
I ovo sam negde procitala :
1. sampinjoni sadrze najvise vitamina D (koji jaca kosti), treba ih jesti narocito zimi , jer nas organizam proizvodi vitamin D samo na suncu.
2. Svakodnevni unos zelenog caja pospesuje gubitak kalorija
3. Dve najvaznije esencijalne masne kiseline su Omega 3 i Omega 6, neophodne za odrzavanje zdravog srca i celog organizma.
Omega 3 mozete naci u : lososu, sardini, lanu npr
Omega 6 : suncokretovo ulje npr
Najbolji odnos omega 6 i omega 3 imaju laneno i kanola ulje
4. Folna kiselina prvenstveno se nalazi u SVEZEM vocu i povrcu (ne kuvanom)
 
Pijem zeleni caj svakog dana, i hranim se prilicno zdravo, i t ne planski nego jednostavno ne volim nikakvo meso osim piletine i ribe. Skoro da ne jedem hleb. Mrzim masno, zacinjeno... Jedem voce...Sa druge strane, ne mogu da jedem mnogo ni kuvano povrce, ne dopada mi se, vise volim sveze,a ono koje ne mozes sveze jesti ne konzumiram cesto.
Ali moj najveci porok... SLATKISI( cokolade, sladoledi, ma sve.... )Uvek sam spremna da se odreknem obroka radi neke cokoladice
 
Uzivam u hrani, ali trudim se da jedem zdravo i da pijem puno tecnosti (gazirane sokove skoro nikada). Kafu sam svela na jednu eventualno dve dnevno. I hleb izbegavam (narocito beli), umesto toga jedem testeninu, krompir, rezance...Jedem dosta svezeg voca, hranu pripremam na maslinovom ulju ili na pari.
Torte su mi najveci porok!
 
Moram da vas pohvalim! :D

Gazdo, to je izjava za Jagodinkinu temu. Odrices se kad si na dijetama. :D

Za ovisnike o slatkisima u koje i ja spadam: :mrgreen:

Sto vise slatkisa jedete, vise ce organizam da ih trazi. Tacnije, brzosagorevajuci ugljeni hidrati brzo dizu nivo secera u krvi, prilikom cega ga insulin naglo spusta, pa te sumanute oscilacije proizvode osecaj da vam treba jos. Znate da secerasi padaju lako u vatru i da su nervozni. Sporosagorevajuci ugljeni hidrati lagano podizu secer, zato uz uvek pozelni proteini u svakom obroku. Daju osecaj sitosti. Ko hoce da da se lisi ovisnosti, najbolje da izdrzi bez njih jedno 2 nedelje i da smanji opsti unos ugljenih hidrata, narocito ovih brzosagorevajucih. Za ostale stangla cokolade dnevno posle rucka. :)
 
Ja sam letos izdrzala 2 meseca bez slatkisa, i kako je prolazilo vreme, sve manje su mi nedostajali, ali sam zato dnevno jela ogromne kolicine lubenice. Ukusno, ne goji, sta ces bolje, ali sam posle polako pocela da se vracam svojo staroj navici, nazalost.
Najvise volim uz kafu neku cokoladicu, kit-kat beli na primer...
Totalni zavisnik... sta da radim... :neutral:
 
divlja u srcu:
Moram da vas pohvalim! :D

Gazdo, to je izjava za Jagodinkinu temu. Odrices se kad si na dijetama. :D

Za ovisnike o slatkisima u koje i ja spadam: :mrgreen:

Sto vise slatkisa jedete, vise ce organizam da ih trazi. Tacnije, brzosagorevajuci ugljeni hidrati brzo dizu nivo secera u krvi, prilikom cega ga insulin naglo spusta, pa te sumanute oscilacije proizvode osecaj da vam treba jos. Znate da secerasi padaju lako u vatru i da su nervozni. Sporosagorevajuci ugljeni hidrati lagano podizu secer, zato uz uvek pozelni proteini u svakom obroku. Daju osecaj sitosti. Ko hoce da da se lisi ovisnosti, najbolje da izdrzi bez njih jedno 2 nedelje i da smanji opsti unos ugljenih hidrata, narocito ovih brzosagorevajucih. Za ostale stangla cokolade dnevno posle rucka. :)
tacno!ovde homeopate imaju neki program detoksikacije od slatkisa,daju ti neke kapi da se skines sa slatkog i posle stvarno nemas potrebe.mada kao i cigarete i droga:uvek mozes da se vratis:(moja drugarica je to radil i kaze da je tako mirna po nekoliko meseci
 
Gledam da se hranim sto zdravije, dosta voca, povrca, cajeva. Moram da jedem meso, ali uglavnom volim kuvano, iz supice, ribu, pecenu teletinu, govedinu. Kada ne jedem meso nije mi dobro, valjda to ima veze sa krvnom grupom.
Inace, volim kolace, ali ne preterano i mogu da se suzdrzim kad je cokolada upitanju, prosto kao da svicujem tu potrebu. Ali zato kikiriki i grisine obozavam, pa tu moram da se kontrolisem. Obozavam sveps, i zimi i leti, a to je kao gazirano pice..
U svakom slucaju, apetit mi zavisi od raspolozenja, cim se nerviram gubim na kilazi. Za ciscenje organizma odlican je sok od cvekle i sargarepe i gledam da ga pijem, a kad imam vremena seckam i sama cedim u sokovniku..
Koliki mi je post, ko da sam luckasta lutkica
 
divlja u srcu:
Strujka, ne mora se nista, al' da uneses 20 g, bilo bi dovoljno.
Vlakana ima i u zitaricama i u povrcu.

Od dijeta se zaradi samo yo-yo sindrom i ugrozava se zdravlje.

Dalje:

Najbolje je jesti 5 manjih obroka dnevno i dobro je da se uz svaki jedu kvalitetni proteini (oni kontrolisu secer)- sve vrste riba, belo pilece i curece, a moze i biftek. Ko hoce da mrsavi, iz vecere treba da izbaci ugljene hidrate, najbolje je povrce i salata sa mesom. :-)

Niko ne moze sve da postigne, ali neke od zdravih navika nisu na odmet, pogotovu sto se bar nesto moze uklopiti u svaciji nacin zivota. Jel' tako, tako je! :-P
ovo je jako tacno... tako treba
bravo divlja!
dijete su zlo, nema nista gore od yo yo
 
vracam se od nutricioniste :D danas sam jela u meku,znala sam da to moram da uradim pre odlaska kod nje
sta da vam kazem nissam cula nista novo,sve sam znala
al ajd da pprobam.nije mi se svidelo sto mi je rekla da cemo skidanje sa slatkog da obavimo iz mesta a ne postepeno :(
 

Back
Top