PRAVILNA ISHRANA

divlja u srcu

Poznat
Banovan
Poruka
7.025
Znaci, sabotiram temu o dijetama.
Pricamo o zdravoj ishrani . :D
Evo ja sam jela vocnu salatu za dorucak, udarili mi vitamini u glavu, pa samo otvaram teme. :lol:

Sad cu da pocnem samo sa par dobrih stvari:

KAFA je stetna samo ako se pije u ogromnim kolicinama. Dve dnevno su vise nego korisne. :)

Casa crnog vina dnevno takodje je zdravo, kao i stangla cokolade. :razz:

Najidealnije bi bilo jesti 34g vlakana dnevno, 1 jabuka sadrzi 3,7 g!
Tri jabuke i na dobrom ste putu.:wink:

Ajmo dalje!:razz:
 
Od svih zdravih stvari koje si navela, ja sam sebe naterala jedino na čašu crnog vina dnevno. I super mi je.:lol:
Ali kad sam čula od jedne tete, koja je nutricionista, ma što uopšte voditi računa o tome, kad ćemo ionako umreti, bi mi lakše.:mrgreen:
 
3.7*3=11.1 g vlakana, gde da nadjem ostatak do 34g?da jedem tapiseriju sa titovim likom? ja volim cips i pored svega loseg sto znam o njemu evo i sada ga grickam.moram to je jace od mene.ja se palim na pricu o zdravom zivotu,ali samo na mentalnom nivou.za to trebaju i dobri preduslovi.ne opterecujem se mnogo, jedem po potrebi, i koliko mi se jede,isto je i sa picem i seksom.seks je super zdrava pojava, vredi ga upraznjavati.evo ja se recimo svaki put odusevim iznova!
kazu da je radza na prazan stomak super za cirkulaciju, ali ne bih da probam.i luk je super, ali neka hvala.ima tih zdravih stvari koje su bas smrdljive i neukusne.
 
neki jedu zdravo pa im ne pomaze puno... Neki satiru slatko, slano, masno, alkohol, pa opet docekaju 80 i neku...

Mislim da je tajna u zlatnoj sredini, ni sa cim ne preterivati.

I voce jesti pre obroka, da se vitamini iskoriste.
 
Strujka, ne mora se nista, al' da uneses 20 g, bilo bi dovoljno.
Vlakana ima i u zitaricama i u povrcu.

Od dijeta se zaradi samo yo-yo sindrom i ugrozava se zdravlje.

Dalje:

Najbolje je jesti 5 manjih obroka dnevno i dobro je da se uz svaki jedu kvalitetni proteini (oni kontrolisu secer)- sve vrste riba, belo pilece i curece, a moze i biftek. Ko hoce da mrsavi, iz vecere treba da izbaci ugljene hidrate, najbolje je povrce i salata sa mesom. :-)

Niko ne moze sve da postigne, ali neke od zdravih navika nisu na odmet, pogotovu sto se bar nesto moze uklopiti u svaciji nacin zivota. Jel' tako, tako je! :-P
 
jeste tako je. ja jedem za dorucak tj.dok sam na poslu tri razane kifle. eto meni mojih vlakana. i ponekada zvacem laneno seme sa malo jogurta i jedem mekinje za ljudsku upotrebu, naravno, sa jogurtom.
 
@ Afroditi

Nije puno proteina. Jogurt ili mleko za dorucak, parce mesa velicine dlana za rucak i veceru je taman. Neces da jedes pola kile pecenja! :lol: Nisam pristalica ishrane bez mesa. Sem u ekstremnijim slucajevima kao sto su teske bolesti. To ako hocete misice, dobar ten, a hormon rasta nece da dejstvuje bez proteina.

@ Majcek

Hah, cuj piletina. Pa i voce i povrce su puni kojekakvih gluposti.
Zato postoji ono sto se zove detoksifikacija, a o tome drugom prilikom. :-)
 
Zdrava ishrana je jako jako vazna, kao i zdrav nacin zivota, sto podrazumeva i bavljenje sportom, sto manje stresa, itd

Preporucujem da u ishrani koristite samo maslinovo hladno cedjeno nerafinisano ulje ili laneno ulje ( ali da ga obavezno cuvate u frizideru). Izbacite junk food, beli secer, belo brasno, suhomesnate proizvode , pastete, punomasni jogurt i mleko, punomasne sireve, kajmak, vegetu i kockice za supu, gazirane sokove , gotove supe, przeni krompir, tamna mesa, pecenje, testenine od obicnog brasna, beli pirinac, alkohol (osim crnog vina - 1dl dnevno)
Obavezno izbacite iz upotrebe margarin :!: :!:
Unos kalorija u slatkisima ogranicite na 525 nedeljno.
Najbolje bi bilo da uz dorucak pojedete neko voce, ili jos bolje da dan pocnete vocem.
Jedite med, integralne testenine, integralni pirinac, hleb od celog zrna, musli, laneno seme, voce i povrce, belo meso (pilece ili curece), ribu, tunjevinu, puter od kikirikija, kukuruzno brasno, kacamak, zuti secer, prirodne sokove, mleko i jogurt sa smanjenim procentom masti, zeleni caj, uvin caj, i naravno dosta vode ( 2l ).
Izbegavajte hranu sa oznakom : bez secera, jer u njoj ima dosta vestackih sastojaka.

Bitno je da svakog dana unosite : voce, povrce, proteine, u.hidrate i masti, (slatkisi po zelji)
Vazna je raznolikost u ishrani, jer nijedna namirnica ne sadrzi sve hranljive sastojke koji su potrebni nasem organizmu.
 
goldfish:
Zdrava ishrana je jako jako vazna, kao i zdrav nacin zivota, sto podrazumeva i bavljenje sportom, sto manje stresa, itd

Preporucujem da u ishrani koristite samo maslinovo hladno cedjeno nerafinisano ulje ili laneno ulje ( ali da ga obavezno cuvate u frizideru). Izbacite junk food, beli secer, belo brasno, suhomesnate proizvode , pastete, punomasni jogurt i mleko, punomasne sireve, kajmak, vegetu i kockice za supu, gazirane sokove , gotove supe, przeni krompir, tamna mesa, pecenje, testenine od obicnog brasna, beli pirinac, alkohol (osim crnog vina - 1dl dnevno)
Obavezno izbacite iz upotrebe margarin :!: :!:
Unos kalorija ogranicite na 525 nedeljno.:confused: :confused: :confused:
Najbolje bi bilo da uz dorucak pojedete neko voce, ili jos bolje da dan pocnete vocem.
Jedite med, integralne testenine, integralni pirinac, hleb od celog zrna, musli, laneno seme, voce i povrce, belo meso (pilece ili curece), ribu, tunjevinu, puter od kikirikija, kukuruzno brasno, kacamak, zuti secer, prirodne sokove, mleko i jogurt sa smanjenim procentom masti, zeleni caj, uvin caj, i naravno dosta vode ( 2l ).
Izbegavajte hranu sa oznakom : bez secera, jer u njoj ima dosta vestackih sastojaka.

Bitno je da svakog dana unosite : voce, povrce, proteine, u.hidrate i masti, (slatkisi po zelji)
Vazna je raznolikost u ishrani, jer nijedna namirnica ne sadrzi sve hranljive sastojke koji su potrebni nasem organizmu.

hihihihihiihhii...supeeeerrrr:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
majku mu..jel znas ti o cemu pricas?:D :p
 

Back
Top