PRAVILNA ISHRANA

Nina2:
To ti je zbog litra kafe :)
Mislim, bar na mene tako deluje par solja kafe u toku dana.

umf....to su lepote umetnickog zivota...akaju me danas svi ko nenormalni, stigla sam jutros da se docepam pomorandze i to je to...
a kafom se nalivam da ne bih pala u nesvest...waaaaaa....jako zdravo....
sad imam jos jednu probu u 8 a tresu mi se ruke, ne mogu ni solju kafe (mislim da sam upravo presla na drugi litar) da prinesem...idem po slamcicu :)
 
nikad ne znate da li cete upasti u opasnost!
juce mi dosla neka zadovoljna musterija i donela kesicu cokoladnih bombona,onih finih
kosa mi se digla na glavi...
u vozu ih se setim i otvorim kesu i gledam ih gledam ali izdrzavam.onda kod kuce izvadim i kazem ukucanima ajd sad navalite dok nisam ja.ok pojela sam nekoliko ali sam se zato odrekla jogurta i voca
 
uh, moja tetka nedavno spremila nesto dobro sa prazilukom,ali ne znam sad napamet, znam da se stavi i sir i salama mozda... a pre toga je pravila supu od toga,kao kasica je bilo, vrlo zdravo kaze ona... Mogu ti reci kad je pitam ako te bude zanimalo.

Inace, 2l vode na dan - znam za ovo ali ja to popijem za sedmicu dana ha ha to mi nikako ne ide, inace mnogo voca, vocnih jogurtica 0%, slatkisa i mleka, i meso nikad ne jedem, mrsko mi da pripremam....osim kad odem kod tetke... ili mame, ej Srbijo...
uh,tipican primer lose ishrane, znam,a nikako da se normalizujem, sta ces, zapad, brzo se zivi, nema se vremena, kakav dorucak, to se i ne setim, ovde je (bar kod mojih) nista ne jedes ceo dan, a onda dodjes u 19h kuci i kad sednes... A frizider hvala bogu pun svega... strasno, ali da zivim sama ne bih nista kupovala osim voca,povrca i mlecnih proizvoda, i riba naravno, kazu da je dobra i protiv raka.
Jedna preporuka za sve koji kao ja, ne jedu redovno, ili ne stizu, za imunitet i nadoknadjivanje (ukoliko je to i moguce) neunesenih vitamina - svaki dan Propolis-kapi i med naravno.
eto, ispricah se ja!
pozdrav svima
 
Imam dva pitanja, pa ko zna nek odgovori.:)

Prvo, upotreba teflonskog posudja, mama mi drobi da nije zdravo pripremanje na njemu, ja sam mislila da je to samo ako se teflonska povrsina osteti?

Drugo, upotreba vestackih zasladjivaca, neki su opasni, neki nisu, pa ko zna nek napise koji su koji?
:razz:
 
kaze da vestacki zasladjivaci nisu dobri,ja gledala na tv kako cak mogu da pospese pojavu raka :-? ko ce ga znati danas je sve kancerogeno:roll: a i ne pise dzaba na coca cola light da ne smes da preteras sa kolicinom...
ja nisam cula za teflon nego za aluminijumsko posudje da pri svakom kuvanju ispusta malo aluminijuma...malo mi je pun **** te pazi ovo te pazi ono,ne pij vodu s cesme,ne koristi omeksivac rublja,ne koristi uloske,ne zvaci zvake...ma fak ju bre
 
divlja u srcu:
Imam dva pitanja, pa ko zna nek odgovori.:)

Prvo, upotreba teflonskog posudja, mama mi drobi da nije zdravo pripremanje na njemu, ja sam mislila da je to samo ako se teflonska povrsina osteti?

Drugo, upotreba vestackih zasladjivaca, neki su opasni, neki nisu, pa ko zna nek napise koji su koji?
:razz:


Samo ako se teflon osteti ali ja mislim da je to ipak neizbezno dok se pere iako pazis. Jedna ogrebotina je vec opasna. To nam je objasnjavala profesorka hemije u srednjoj skoli.

Mislim da su svi opasni. Svi kazu da zavisi od kolicine ali mislim da ih treba izbegavati
 
divlja u srcu:
Imam dva pitanja, pa ko zna nek odgovori.:)

Prvo, upotreba teflonskog posudja, mama mi drobi da nije zdravo pripremanje na njemu, ja sam mislila da je to samo ako se teflonska povrsina osteti?

Drugo, upotreba vestackih zasladjivaca, neki su opasni, neki nisu, pa ko zna nek napise koji su koji?
:razz:
Skoro sam čitala o teflonu... Kažu da se nastoji obustaviti proizvodnja, čak su pominjali 2007.god kao rok do kog se teflon treba povući iz prodaje.
Inače, mislim da je ok ako se ne zagrebe površina, ali to posuđe treba ipak često mijenjati, za svaki slučaj...
A vještački zaslađivači - aspartam 100% znam da je loš, bilo je priče i o saharinu. :confused: Ako možeš - izbjegni.
 
laa-laa:
Skoro sam čitala o teflonu... Kažu da se nastoji obustaviti proizvodnja, čak su pominjali 2007.god kao rok do kog se teflon treba povući iz prodaje.
Inače, mislim da je ok ako se ne zagrebe površina, ali to posuđe treba ipak često mijenjati, za svaki slučaj...
A vještački zaslađivači - aspartam 100% znam da je loš, bilo je priče i o saharinu. :confused: Ako možeš - izbjegni.

Hvala! :-)
E, da taj aspartam znam i ja.
Nego koristim tecni secer za kafu iz aparata, mrzi me da muckam secer, i stavljam ga u limunadu. Ne sadrzi ovo cudo, al' ima saharina u njemu.:-?
 
divlja u srcu:
Hvala! :-)
E, da taj aspartam znam i ja.
Nego koristim tecni secer za kafu iz aparata, mrzi me da muckam secer, i stavljam ga u limunadu. Ne sadrzi ovo cudo, al' ima saharina u njemu.:-?
No problem. ;)
Ja sam svoju teflonku bacila prije par dana. :(
Što se tiče saharina, ja bih ipak mućkala žuti šećer, mada mi je na vrh glave tolikog opreza. :D
 
Sto se teflona tice - uzas - bacajte to cudo u djubre.O aspartamu i vestackim zasladjivacima i da ne pricamo.Dovoljno smo zatrovani sa svih strana (hemijska zagadjenja, osiromaseni uranijum, bla,bla)da bi jos sami sebe trovali iznutra hranom.Treba jesti sto jednostavniju i nepreradjenu hranu, bez aditiva i sl. cuda. Divlja jel si probala maltex (prirodni zaslađivač dobijen iz ječmenog koncentrata, bogatog ukusa) kao zamenu za secer, odlican je, ima specifican ukus (meni se dopada - stvar ukusa)?!
 
Evo vam jednog lepog i zdravog napitka (sa maltexom) - skinuto sa jednog Hr sajta:

Jednostavan način da pobijedite viroze - sladom i limunom!




Već znamo za blagodati tople limunade koja
nas u hladnim danima grije i okrepljuje!
Kako šećer nikako nije namirnica koja stimulira
imunitet, već negativno utječe Ph krvi,
preporučamo vam da isprobate ječmeni slad!



Ječmeni slad je prirodni zaslađivač koji u kobinaciji s
limunom i vrućom vodom tvori odličan napitak u
borbi protiv sezonskih viroza. Osim što je ugodnog
okusa, slad-limun napitak je odličan i zato što:



1. čisti organizam od nakupljenih toksina, odnosno ubrzava eliminaciju toksina iz tijela

2. djeluje protuupalno, snižava tjelesnu temperaturu

3. dobar je "energizer" - iz minusa vas vraća u ravnotežu

4. osigurava trajnu energiju, održava optimalnu razinu energije

5. uravnotežuje Ph krvi



Ovaj napitak možete piti i preventivno te nakon većih tjelesnih napora, naprimjer nakon skijanja.



Vrlo ga je jednostavno pripremiti:



U dva dl kipuće vode stavite jednu i pol žličicu ječmenog slada te sok pola limuna.
Pijte što je moguće toplije, dva do tri puta dnevno.

;) :p
 

Back
Top