PRAVILNA ISHRANA

Gazdarica:
Ne znam za druge, ali ja se tako ufuram u jedenje stapicima, da na kraju cak ni ne primijetim da su mi oni pribor za jelo, umjesto regularnog escajga... :P

P.S. Inco, hvala na poduci za stapice... :D

Не ваља ти то за линију, једино ако ти служе некој другој сврси... :shock:
 
Zaboravila sam da kazem : caj (a i kafa ) su diuretici, izbacuju vodu iz naseg organizma, pa je neophodno da se unosi i dovoljna kolicina vode. Dakle, i sa cajem ne treba bas preterivati.. :)
 
hehe malopre sam dosla iz kupovine.uzalud sam trazila u dva super i hipermarketa neku ribu koja bi mogla da mi se svidi.dzaba.ipa kupila sam brdo mlecnih proizvoda(0%,naravno),vockice,povrckice,novu cetkicu za zube sa delom za cetkanje jezika(dobro ovo nema veze s dijetom al da se pohvalim)i...tana-na-na:zeleni caj sa mentom od liptona :D
 
ja ne koristim čajeve u kesicama mada smori uvek to ceđenje..praktičnije su kesice...
nešto sama berem i sušim... koprivu i mentu imam dosta...ostalo kupim u prodavnicama zdrave hrane...
mada kada je sezona, najbolje je piti čaj od sveže nabranog bilja.
 
Takodje ne koristim cajeve u kesicama, a sto se cedjenja tice postoji prakticna stvarcica koja izgleda kao spojene dve cediljke zajedno, otvori se, unutra se ubaci caj, zatvori i lepo stavi u vodu kad prokuva. Hm, kad smo vec kod kuvanja, nadam se da znate da se Zeleni caj sprema sa vodom koja je tik pred vrenjem a nikako sa onom koja vec uveliko vri. Priprema sa uvrelom vodom ubije sva dobra svojstva caja.

I sama u sezoni odlazim u branje biljaka..najcesce majcine dusice, kantariona i eventualno kicice, mada se ona vec redje nalazi ovde.
 
ma imate one kasicice za caj,ja to imam,kasicica sa dve strane,otvoris stavis caj promuckas po casi i izvadis i sve cisto.ja imam neke cajeve koje je dovoljno da stavim u tragovima,ubijaju.pogledajte u radnjama za caj
 
gigule:
ja ne koristim čajeve u kesicama mada smori uvek to ceđenje..praktičnije su kesice...
nešto sama berem i sušim... koprivu i mentu imam dosta...ostalo kupim u prodavnicama zdrave hrane...
mada kada je sezona, najbolje je piti čaj od sveže nabranog bilja.

Ja sam dobila bokal, u koji sipas vodu, a odozgo se stavlja mrezica sa cajem. Stvarno je prakticno. :-)
 
ma bas je zdravo navuci se na bilo shta pa i na kafu :I je l kafa stvara zavisnost

e valjda senf utice na polne hormone...i mislim narandzaste biljke, i mislim celer...
ja nekad uvatim to pa jedem iako je oshtro. volim nekad ljuto da jedem da me peche...el volite ren :evil: ali sirovi ne umeksani u sosu

i maslinovo ulje je vlajda za polne h. i chisti jetru??

ja volim da umachem crni hleb u maslinovo ulje.. : )
mozhe ulje so biber limun
 
da. leti

e ja mogu non stop da jedem
ovo je, ne dan...nego faza ... to traje
popila sam i 1.5 litre čaja i ništa ... evo kriziram
sir sir sir pogačice sir sir pogačice krastavčići sir sir tople pogačice
 
glupo pitanje ali zar vas sex ne regulishe koliko toliko da niste alave...ja svoju alavost objashnjavam i apstinencijom...a shta je onda kod vas.....ok ako iko chita.. ok valjda nije samo to.. :I

e meni se svidja makrobiotichki hleb samo shto je to skupo...mozhda nije loshe mesiti hleb ponekad

mozda nije losha taktika povremeno napasti privlachnu hranu u vecim kolicinama...onda ti se malo smuchi... a drugo je da nemas zanimljivu hranu u okolini. bla bla truc

e je l te ostavila drugarica kad videla da imash trbushnjake

volim testo i to volim przheno ali poshto sam se ozdrala nekoliko puta malo me je bilo sramota...pa sad vec mogu lakshe da se obuzdam. a i ne prija pojesti previshe toga ne osecash se lepo :I onda sam pocela sebi da placam to a meni je to izdatak.. :I a mrzi me sama da przim posle da perem..
u stvari bitno je jesti polako jer ako pojedes brzo i nije nehsto onda hoces jos i jos i jos i nikad kraja. i mislim da je bolje jesti u drushtvu. cemu ovo sluzi nicemu nema veze. kad pomislish koliko si bedan i jadan i da ti je strast za hranom izgovor za tu bedu... tkao neshto..jer osetim trenutak kada mi vise hrane ne treba, ali nastavljam da jedem :(
ma nije to bash sve tako ali nekako jeste.

u stvari jos gore kad osudjujesh sebe..onda nista
a nekad imam ok volju i ne jedem, mogu da to uradim, a nekad odlepim. nisam se odavno preznojila :I
 
ma sve je to na na psihičkoj bazi...
ja sam najviše jela kada sam odlazila na aerobik, kao juhuhuuu više trošim mogu više da jedem ...
a i ima veze sa osećanjem zadovoljstva... pa zato taj sex se pominje... ali na mene jako utiče zima. kažu da ima jako puno takvih ljudi. sunce nam fali i tako...neki hormon se manje luči i budeš u depresiji.... zato su u nekom muzeju u britaniji omogućili posetiocima da imaju svetlosti koliko je ima u julu i ljudi tamo sede i upijaju svetlost. kao pomaže im.
a i kad ima lubenica ja ne moram da jedem ništa više...
 

Back
Top