PRAVILNA ISHRANA

Hi svima.Danas sam pocela sa dijetom koju je nutricionista dao mojoj drugarici.Za dorucak 2 kas muslija ijogurt ,medjuobrok 100gr voca,rucak:supa,meso,salata,50 gr.integralnog hleba,medjuobrok voce,vecera:100 gr.sira,int.hleb i salata.Interesuje me strucno misljenje nekoga o ovakvom nacinu ishrane,jer ako odgovara njoj dali znaci da bi trebalo da odgovara i meni.Istih smo godina,tezine,gradje,konstitucije i imamo po pet kg.viska.

Izbaci supu :)

Probaj pa vidi kako ide, nije los predlog ishrane,vodi racuna o zacinima,nacinu pripremanja tih namirnica i to je pola posla, trebalo bi za mesec dana da izgubis 3,4 kg, sto je najoptimalnije jer ne predstavlja preveliki stres za organizam.
Svi bi neke rezultate sto pre ...brzo, ne razmisljajuci o posledicama, sto je pogresno.
Takodje kad dodjes do zeljene kilaze, ne ocekuj da ona takva i ostane ako se vratis losim navikama u ishrani.

kako bih ja volela da mogu da jedem te pahuljice,musli za dorucak...ali iskreno par puta sam probala sa mlekom,jogurtom i dobila sam nagon za povracanjem. :|

Izvinjavam se.
 
...probala sam musli u svim oblicima, čak sam i onako suv bez ičega grickala,
umesto već ustaljenih grickalica...ali to ne može da zasiti, osim ako ih
uveče potopim u mleko...i obično je dovoljno 2 kašike muslija, preliti sa mlekom
ili jogurtom, pa ostaviti preko noći da upiju tu tečnost....e to već može da
zasiti baš....probaj tako...neko je čak pisao da jede sa sokom...nisam probala
ali ne bi trebalo da je loše....:think:
 
Izbaci supu :)

Probaj pa vidi kako ide, nije los predlog ishrane,vodi racuna o zacinima,nacinu pripremanja tih namirnica i to je pola posla, trebalo bi za mesec dana da izgubis 3,4 kg, sto je najoptimalnije jer ne predstavlja preveliki stres za organizam.
Svi bi neke rezultate sto pre ...brzo, ne razmisljajuci o posledicama, sto je pogresno.
Takodje kad dodjes do zeljene kilaze, ne ocekuj da ona takva i ostane ako se vratis losim navikama u ishrani.

kako bih ja volela da mogu da jedem te pahuljice,musli za dorucak...ali iskreno par puta sam probala sa mlekom,jogurtom i dobila sam nagon za povracanjem. :|

Izvinjavam se.

A zasto mislis da treba izbaciti supu?
 
A zasto mislis da treba izbaciti supu?

Zato sto nema poente u dijeti.
Supa iz kesice je cisto zlo, ima previse soli. Domaca supa se priprema od pileceg mesa koje se ubaci sa sve kozicom koja je prepuna holesterola, ono malo povrca koje se stavi izgubi sva svoja dobra svojstva kuvanjem jer vecina vitamina su termolabilni,tj. nestanu na visokim temperaturama. Recimo, Vitamin C se izgubi vec na 60 stepeni.
 
Supa u kojoj je bilo meso je puno otrova koje je izaslo iz mesa.
Corba od povrca se jede tako sto se povrce odbaci, jer u njemu posle kuvanja ne ostane nista vredno.
naravno...bravo...

..evo ovako...pisac ze zove helmut vandmaker,a knjige se zovu : "prijesna hrana umesto kuvane" i "zelis li biti zdrav,zaboravi kuhanje"..prevedene na nazalost hrvacki,ali ipak razumljivo...
..knjige imate ovde http://www.ivantic.net/Zdravlje.htm
kliknete gde pise jedite samo zivu hranu...
dakle doticni vandmaker se malo bavio ovom tematikom...45 zadnjih godina je jeo samo zivu hranu...a sakupio je literaturu o tome...dakle sve, sto je o tome napisano u zadnjih 100 godina...u knjigama ima izneseno zaista mnogo dokaza...a ja sam na mom licnom primeru i osetio da je sve to istina...
za ova 3 meseca sam cak uspeo da upoznam coveka koji se tako hrani 20 godina...slucajno u kazinu..covek ima 60 g a izgleda kao da mu je 40....i jednu zenu,koju sam sreo supermarketu..dva puta se desi slucaj,ona gura kolica puna voca ispred mene na kasi,a i ja..:mrgreen:...popricao sam malo sa njom,ona to radi oko 3 godine....dakle ima nas i bice nas vise...

..ovi svi ,gore navedeni dokazi protiv mojih tvdnji su jednostavno netacni...toliko netacni da jednostavno i slobodno mozete da tuzite te profesore koji su vas tome naucili..!!

sve sto sam ovde napisa je zbog vas...i posto je tema "zdrava ishrana"....razumem isto vas stav i obojnost prema svemu ovome...nije lako odjednom shvatiti da ste ceo zivot bili u zabludi..ljudi su ionako robovi navika..
..pa eto malo slobodnog vremena i kliknite na gore spomenuti link....pa se malo informisite za pocetak....:bye:
 
Sirovo voce i povrce jeste daleko bolji izbor, ali ne preteruj. Stvarno si pisao nebuloze ovde. :lol:
Ima dijeta u Holivudu,koja je hit. Zove se Raw food (sirova hrana).
Ali neke namirnice se bolje vare i apsorbuju u organizmu kad se malo obare, ali ne da kljucaju na 100 stepeni, pola sata, da nista ne ostane od njih.
 
Sirovo voce i povrce jeste daleko bolji izbor, ali ne preteruj. Stvarno si pisao nebuloze ovde. :lol:
Ima dijeta u Holivudu,koja je hit. Zove se Raw food (sirova hrana).
Ali neke namirnice se bolje vare i apsorbuju u organizmu kad se malo obare, ali ne da kljucaju na 100 stepeni, pola sata, da nista ne ostane od njih.
..zaista ne preterujem....i nisam pisao nebuloze...recimo makar 90% toga sto sam napisao je istina..
..sve sto treba da se obari i zacini ne jedem..!...treba jesti samo ono sto prija,lepo mirise i izgleda....!!!....vec posle 3 meseca osecam da sam zivcano,psihoficki jaci...a da zadnja 3 meseca sam omrsao 10 kg,ali samo salo sa stomaka...jednostavno nestao stomak kao da je operisan...nema nikakvih tragova ni da je postojao...ali dobro....vec dve godine svakodnevo treniram makar 20 minuta...
...najvise vas buni ono za skrob....e ovako..ko ima visok pritisak ne moze ga nikako vise skinuti ako ne prestane da jede hleb..!!..dakle skrob...normalno u zitaricama ima sve sto je nasem organizmu potrebno ali to ne mozemo da iskoristimo, sve termicki obradjeno je za nas mrtvo...takve namirnice zacepljuju kapilare i krvne sudove u nasem organizmu...otuda visoki krvni pritisak...vrlo lako je proveriti ovu tvrdnju...:bye:
 
Ajde ovako, ja se prijavljujem, od sad jedem samo sirovo povrce i voce (sto inace radim) ali naravno i kuvano!
Imam problema sa zelucem, pa cemo videti kako napreduje i da li ce i kako uticati!

ako budes jela samo sirovo bez kuvanja sve tvoje tegobe ce nestati 100%..uglavnom voce..a povrce tek 20%...inace se izgubi previse kilaza posto povrce ima 0 kalorija....
..problemi sa zelucem upravo nastaju zbog nevarljivih stvari koje jedemo..plus losa kombinacija namirnica...koje stvaraju hemijsku reakciju,alkoholno vrenje.itd..stvara se kiselina i nastaju razne ostale tegobe....dok je voce bazno....a to je potrebno nasem organizmu...npr mozete jesti najkiselije voce,ali nece vas muciti kiselina...
 
Supa u kojoj je bilo meso je puno otrova koje je izaslo iz mesa.
Corba od povrca se jede tako sto se povrce odbaci, jer u njemu posle kuvanja ne ostane nista vredno.

iz mesa izadje urinska kiselina...tako da je npr govedja supa slicna pisaku od krave,samo dobro zacinjena...dok kuvano meso i nije tako lose...mozemo da ga iskoristimo 30%..to je jos ponajmabje zlo...u tome lezi tajna zasto vegetarijanzi koji jedu kuvano povrce i zitarice umiru pre neko ovi sto jedu sve...
 

Back
Top