PRAVILNA ISHRANA

ma ja ne smem testa, to je moja tajna :( alergicna sam na psenicu...
ali koristim pirincana testa..
mada, u pekaru nisam usla poslednjih ne znam koliko, povraca mi se od mirisa vruceg testa i margarina...
stvarno mislim da je fora naviknuti se na ukus odredjene hrane - bez preteranog kuvanja, bez dodataka tipa kecap, majonez, ne mnogo slano/slatko...
 
dalje:bitno je i ono sto su nas naucili od malena...mene nisu ucili sta je bitno pa sam kao mala usvojila lose navike...to se do sad nije videlo jer sam pu si la pa nisam ni jela nesto specijalno a i nisam imala dozvolu pa sam dosta pesacila...
 
e pocela sam od one famozne dijete da pijem cajeve:)
ranije sam mrzela cak i kad sam bolesna nisam ih pila.sada umem da zavrsim obrok cajem,to mi je ono umesto cigarete ili kolaca
 
divlja u srcu:
Moram da vas pohvalim! :D

Sto vise slatkisa jedete, vise ce organizam da ih trazi. Tacnije, brzosagorevajuci ugljeni hidrati brzo dizu nivo secera u krvi, prilikom cega ga insulin naglo spusta, pa te sumanute oscilacije proizvode osecaj da vam treba jos. Znate da secerasi padaju lako u vatru i da su nervozni. Sporosagorevajuci ugljeni hidrati lagano podizu secer, Daju osecaj sitosti. Ko hoce da da se lisi ovisnosti, najbolje da izdrzi bez njih jedno 2 nedelje i da smanji opsti unos ugljenih hidrata, narocito ovih brzosagorevajucih. Za ostale stangla cokolade dnevno posle rucka. :)

Apsolutno tacno, ( Sad sam ko' neka uciteljica, izvinjavam se ) :)
ali ne zaboravite princip : Masti se tope na "vatri" ugljenih hidrata ( seceri ) (-> biohemija ), sto znaci da su ugljeni hidrati neophodni ( i inace ), ali oni "zdravi".

Nisam pristalica Atkinsa, to je suluda dijeta. ( Hiperholesteronemija, samo tako !!! )
 
pa nekako ne mogu caj sam nego uz hranu ili odmah posle.to mi pomaze da pojedem manje.imam nekoliko vrsta(ona kutija sto donela sneza mom muzu za rodjendan) a i kupila sam neki od narandzine kore,imam i onu kasicicu(posto nije u kesici),naravno ne stvaljam secer.
 
divlja u srcu:
Ja volim integralni pirinac, skuvan bez icega. Jedem ga sa tunom. To mi je strava rucak.
Za veceru, opet riba sa povrcem.:-)
Grcka salata i Cezar salata? :-D

e pa isto...a ubijam se od obe salate...

cajevi - obozavam...zeleni sa jasminom, mogla bih da se kupam u tome...a pijem i razne trave - kantarion, pa neki mix za imunitet....
 
divlja, jesi bila u NY kad je Moby otvorio cajdzinicu?
to je dozivljaj...50 vrsta cajeva, straobalno delotvorni (ne znam sta stavlja u njih :) )...ja uzela neki mix za knock-down jer mi oci bile ko sarme, nisam mogla da spavam nedelju dana...
i udrogiralo me potpuno...tri sata posle sam imala osecaj da lebdim i sve mi bilo smesno...
vutre su delotvorne :)
 
pikax:
Nisam pristalica Atkinsa, to je suluda dijeta. ( Hiperholesteronemija, samo tako !!! )

Procitaj knjigu prvo, juce je bila i naucna emisija na tv-u.
Nisam pobornik dijeta, ali ovom se sredjuje i holesterol. :-)
Uglavnom, povrsni ljudi mogu ovu dijetu da primenjuju kako ne treba i da je izmanipulisu. Ugljeni hidrati se samo prve 2 nedelje smanjeno unose (20g), ali se svake naredne nedelje unos povecava.
 
anakin:
divlja, jesi bila u NY kad je Moby otvorio cajdzinicu?
to je dozivljaj...50 vrsta cajeva, straobalno delotvorni (ne znam sta stavlja u njih :) )...ja uzela neki mix za knock-down jer mi oci bile ko sarme, nisam mogla da spavam nedelju dana...
i udrogiralo me potpuno...tri sata posle sam imala osecaj da lebdim i sve mi bilo smesno...
vutre su delotvorne :)

Nisam, ko zna sta stavlja u njih, on je lud. :lol:
E, al' to bi mi sad dobrodoslo. Da ne spavam jedno pola godine.:D
 
jbt pricamo civilizovano kao odrasle zene:D
e016.gif
 
divlja u srcu:
Procitaj knjigu prvo, juce je bila i naucna emisija na tv-u.
Nisam pobornik dijeta, ali ovom se sredjuje i holesterol. :-)
Uglavnom, povrsni ljudi mogu ovu dijetu da primenjuju kako ne treba i da je izmanipulisu. Ugljeni hidrati se samo prve 2 nedelje smanjeno unose (20g), ali se svake naredne nedelje unos povecava.

E, gledala sam i ja ( pre 2-3 meseca ), ako je to to -> na 2.programu gde naucnici pokusavaju da objasne kako "radi" dijeta, na kom principu.
Informacije koje sam iznela su iz udzbenika ( priznatih ) i internet stranica posvecenih iskljucivo medicini.
Metabolizam je moja strast :), dosta sam ga izucavala na faksu, pisala radove i isla na kongrese.
Mozda je to neka varijacija na Atkinsa, ne znam.
Nego, nema veze. :)
 

Back
Top