PRAVILNA ISHRANA

opsti saveti:
postovati program 7/7 ne preskakati obroke,ne grickati izmedju,3 obroka dnevno u trpezariji a ne za tv-om i kompom
ograniciti zivotinjske masnoce:puter,sir,suhomesnato
preferirati ribu i nemasno meso
piti min 1l dnevno vode
menjati namirnice,koristiti ekvivalente
100gr junetine=150gr ribe=80gr sunek)2 jajeta
paznja na sakrivene masnoce 1 supena kasika ulja za salatu vam donosi 100 calorija dodatnih
meriti se 1 nedeljeno u isto vreme na istom mestu :lol: u istoj garderobi
fizicka aktivnost
odmarati i spavati dovoljno ;)
opasne namirnice:
secer
slatkisi:bombone cokolade marmelada kolaci sladoledi(sve sto je dobro)
neka p i ca:vocni sokovi,slatka pi ca tipa coca cola,pivo,cidra,kuvano vino,aperitivi i likeri
neka previse masna i previse kaloricna jela:suhomesnato,sosevi,friture,konzerve s uljem,avokado,orasi,bademi,kikiriki
proizvodi na kojima pise dijetetski(sem edukoloranata)
u sledecem postu moja dijeta za sledece dve nedelje;)
 
Evo gledam National geographic. Kako koja hrana utice na nas.

Ugljeni hidrati opustaju i posle njih nam se drema.
Proteini nas cine spremnim na mentalnu izostrenost.

Tuna, brokoli, cokolada su dobri afrodizijaci.
Previse alkohola, masti i ugljenih hidrata imaju suprotan efekat.

Cokolada je cak u nekom eksperimentu smanjila kriminal za 60%!


:-D
 
zena me je isitivala o mojim navikama u ishrani pa je na osnovu toga napravila jelovnik.da ne pijem kafu s mlekom verovatno bih mogla vise neceg drugog da pojedem.

dakle dorucak:kafa sa poluobranim mlekom
1/4 bageta sa namazom od neke masnoce(puter ili sir) ili 4 biskvita

rucak:100gr mesa(ili 150 ribe ili 80 sunke ili 2 jajeta)
1/4 bageta
zeleno povrce(ili sirovo za salatu)
feculent(kako se ovo kaze na srpskom???tu spadaju zitarice,krompir,sve sto ima skrob)
1 jogurt nature ili vocni 0%
1 voce
 
vecera:100gr mesa(ili zamene)
hleb
jogurt
voce


e sad mogu s vremena na vreme da zamenim slatkisem ali onda mogu za rucak npr tortu i supu od povrca.
malo mi je cudno jer sam negde citala da se meso jede samo jednom dnevno.za sada postujem(sem case sampanjca koju sam popila juce nesto smo slavili) ne znam kako ce biti dalje...
ovo izgleda ok,jedes dovoljno,sve sto ti je potrebno(i seceri su zastupljeni) moze cak i da bude ukusno.samo sto je fakin dosadno :mad:
 
hehe osecam da se moje telo cisti,jedem ok a nista masno.
nego jedna crtica iz mog zivota: pre jedno mesec dana stizem na zeleznicku dolazim do perona do kojeg vode pokretne kao i obicne stepenice.odlucujem se za poretne jer sam umorna posle radnog dana,bole me noge i nemam energije.a onda kao u filmu ili reklami:vidim ispred sebe dve devojke,jedna debela a druga zgodna.debela bez dvoumljenja uzima pokretne a zgodna lagano silazi obicnim stepenicama.ja zastadoh malo zacudjena jer u zivotu se stvari ne prikazuju bas tako jasno.i odlucno stupih na obicne stepenice.vise nikad nisam uzela pokretne;)
 
Posle rucka pojedite stanglu cokolade za kuvanje i posle necete imati vise potrebu za slatkisima. Tako stoji u jednoj francuskoj dijeti.


Boga mi, ja cu od marta nazad u teretanu, na moj cardio boxing, mene ove setnje ne ispunjavaju mnogo, smorila sam se. :-(
 
tae bo?ma jok ja izmislila:lol: tj tako mi doslo i svidelo mi se.e ne skreci s teme:p
e kako bih volela da imam vremena da odem u teretanu,ali onda bi se moj zivot sveo samo na posao spavanje putovanje do posla i nazad i vezbe :roll:
moracu da smislim nesto
 
mnogo se opsedate gramima bre....a sve znamo odavno i sta goji i koliko i sta ne treba itd itd...
a gadite se na brokole, kelj, blitve i slicno...:)

ja mnogo volim sve to zeleno a ne jedem nista od testa i eto ga recept...jedem puno, ne gojim se a sedim i ne bavim se sportom trenutno uopste....
uvela sam japansku hranu - pirinac, alge, susi, ziva riba, razne mahune...i super je...mislim, ko moze da jede zivu ribu :)
i mediteransku hranu - maslinovo ulje, salate, kozje sireve, ribe, beli luk...
bila sam juce u Chekerds-u (nesto tipa Meka) i pojela sam trecinu fish burgera a ostalo bacila...odvratno, masno, uvaljano u majonez i smrdi...
ali tvrdim da je to navika...

e da...uvedite jedenje stapicima...mnogo se manje pojede jer se smoris dok ulovis zalogaj u tanjiru...:)
 
pa ti si pronasla pusti i nas da pronadjemo.ja ne mogu da jedem neke stvari(kelj,brokoli i sl) a ribu nemam obicaj da kupujem od kad zivim na kontinentu(dok sam zivela na moru jela sam bar 2 puta nedeljno) jer sam se zeznula nekoliko puta.
mediteranska kuhinja je ok
a bez sporta sto rece divlja :arrow: kilavi radovan
imala sam jednu drugaricu i jednom ona dosla kod mene,pa dodjosmo i do teme sala i slanine.skinule smo pantalone da uporedimo salo :lol: jbt ona je bila mekanna kao pihtije iako mrsavija od mene.ja sam 100 puta zategnutija od nje iako imam * kg vise.
 
ma daj...u Francuskoj si, nisi u Leskovcu pa da nemas ribu...:)
probaj sa nekim drugacijim receptima, mozda si jela odvratno spremljeno....recept za tebe (da se ispovracas :) ) - oslic na kelju, hihihi...
ja sam provalila da mi odgovara proteinska ishrana i zive stvari tj termicki neobradjene...
ne zagovaram onu raw food dijetu, mislim da je to glupost ali meni stvarno prija da jedem zive sargarepe i slicne stvari...od svega sto nude po ulici, meni se syebe zeludac (pizze, sendvici...) tako da nosim sa sobom sargarepe i celer :)
ne znam, probaj...ima logike...
a voce? ja pojedem bar 2 cinije voca dnevno (dorucak - voce obavezno, ne mogu da se probudim inace)...
 
ok kad sam u skoljkama nasla kg peska-odustala sam od sve morske hrane.
za sada cu da se detoksikujem od slatkog,to mi je bas bitno,jednom kad se naviknes na odredjenu ishranu sigurna sam da mozes da nadjes zadovoljstvo u njoj
kao cola cola-bila sam zavisnik od nje.onda sam odlucila da se skinem.sad pijem samo vodu,ponekad vino i pivo,ali na coca colu i ne pomisljam ,i ne kupujem je vise...
 
To anakin, protein rules!

Ja zderem jabuke i svaki dan pravim vocnu salatu od ananasa, jabuka, kivija, pomorandzi, banana!
Samo sto umem da stavim slag. :roll:

Sa sobom nosim cedjeni sok od grejpa ili limunadu (mada nestaju vitamini), nosim jabuke. Doduse i bonzitu od cokolade. :lol:
 

Back
Top