PRAVILNA ISHRANA

ja sam cula za te kombinacije ugljeni hidrati i bjelancevine (osim biljnih bjelancevina - soja, sjemenke..) da nikako ne idu jedni s drugima (valjda ih sistem za varenje uopste ne prevari kako treba i izadju van potpuno neiskoristeni + stvaraju se neki otrovni gasovi u crijevima...ma...horor)
Pa sam i to htjela da ne kombinujem .. al mi nije jasno tj. ne mogu da jedem sniclu bez krompira ili rize ili hljeba..mogu jedan dan da si napravim neku salatu ili statijaznam al ne mogu svakodnevno tako da jedem...ima li neko neki zgodan recept za takve obroke.
dalje - najbolje poceti dan vocem - ajde, recite mi koje voce jedete na prazan stomak - jos prije kafe???

Hani, ljubavi - hvala!
 
e,gledala sam to
ali rekla bih da preteruje,niko ne narucuje onolike porcije i niko ih ne zavrsava ako nije gladan
u meku mozes da narucis i salatu a on se prejedao xxl pomfritima i pio litre koka kole
jednom mesecno mek ne moze da smeta(mada ja od skorije ne idem uopste, i to zbog jednog drugog filma)
gledala sam i ja jednog koji je takodjer jeo u meku al salate i normalo pa nije dobio ni gram, cak mislim da je i skinuo....to je vjerovatno i bio cilj da se pokaze da se u meku ne moras udebljati
 
jao taska pa kako ces da jedes krompir onda?bez mesa to nije to
nije poenta u tome ja mislim(reci iskreno je l postujes to ili samo pises sto mislis da treba? :p )
inace ok maslinovo ali ne mozes da przis na maslinovom,a i treba menjati ulja

Da cula sam da tako treba,i naravno,ne pridrzavam se toga,jer obozavam tu kombinaciju,ali vise preferiram krompir,sto su i tu opet misljenja podeljena,sta je zdravije,meso(piletina,curetina,teletina)ili krompir...e sad kazem trebamo sve sto je lose smanjiti a zdrave namirnice povecati,i mislim da je to najidealnije...
Zacinim maslinovim uljem,cak i meso ispeceno na teflonu zacinim,mmmmmmmm

Sto se tice przenja,kikiriki ulje,palmino,od kostica grozdja..0% holesterola..inace probajte na suvom teflonu pa tek onda kanete ulje..bar je meni tako ukusnije.
U salate jabukovo sirce..licno hleb jedva da koristim..beli nikad..neki razani,crni,purpur i sl. i nikad u kombinaciji sa krompirom,pirincem,testeninom..

Joj ja ne znam koje je to palmino ulje...
A za salatu pretezno koristim limun,nekako ne volim sirce,mada desi se...

ma ok,ja samo kazem da se ne isplati toliko patiti
a i tolika tezina je neka druga krajnost
znaci ja glasam za ravnotezu izmedju uzivanja i sto nam cini dobro
nikad ne bih jela te pahuljice ako mi se gade,nadjes neko srednje resenje

Tacno,ne moze svakome isto odgovarati,ja npr obozavam kornfleks sa jogurtom,za dorucak mi tako odgovara...

Upravo to hani! Pahuljice su završile u wc šolji :) mogu ja da doručkujem i nešto drugo (a baš sam mislila da će mi se svideti pošto u ovsenim uživam :( )

:lol: Joooj sta je kod mene zitarica zavrsilo u wc solji...

e,da,te supe od povrca tj corbe su nesto fenomanlno,mogu da budu savrseno ukusne i zdrave,pri tom ne goje...ja ih obozavam i za veceru su najbolje...dodal bih bundevino ulje,u salatama,odlicno je i zdravo,bolje od maslinvog,ali naravno ide samo u salatice...
elem,mislimda je kljuc u uzdrzavnju,tj ne prejedanju...moze se jesti sve ali u nekim normalnim i ogranicenim kolicinama,ne gladovnje,i sto vise manjih obroka...

E,eto supe stvarno obozavam,mogu ih jesti u svako doba,mislim da su one ipak najdelotvornije u dijetama,a i ovako,pojedes punu cinijicu prije glavnog obroka,i tako ostane malo mjesta za neke "nezdrave namirnice"...

e,gledala sam to
ali rekla bih da preteruje,niko ne narucuje onolike porcije i niko ih ne zavrsava ako nije gladan
u meku mozes da narucis i salatu a on se prejedao xxl pomfritima i pio litre koka kole
jednom mesecno mek ne moze da smeta(mada ja od skorije ne idem uopste, i to zbog jednog drugog filma)

Da ko sto ja kazem jednom mjesecno ne smeta,ali tako jednom burek,jednom kingburger,pa pizza,pa.....uf skupi se:lol::lol::lol:
 
A što ne citrusi? Meni prija mandarina... Jedno vreme sam jela nar, ali to kad sam slobodna ujutru pa mogu da čitam novine i zobam 1h!
i za agrume sam cula podjeljenja misljenja...puni jesu vitamina C al nisu za nas :D nisu s nasih podrucja pa nasim organizmima uopste ne prija ...

ako se jedu da se jedu s malo meda da med ublazi napad na zeludac
 
Na prazan zeludac nisu bas najbolji citrusi..mogu da naprave haos..dlender je super..sta vam padne pod ruku od voca plus mozete i vama omiljene pahuljice ubaciti :D
Palmino ulje je najjeftinije u metro-u(bgd).u kantici se prodaje
 
i za agrume sam cula podjeljenja misljenja...puni jesu vitamina C al nisu za nas :D nisu s nasih podrucja pa nasim organizmima uopste ne prija ...

ako se jedu da se jedu s malo meda da med ublazi napad na zeludac


Iskreno - voće nisam jela skoro uopšte! I onda sam prestala da pušim i eto ti - opstipacija! :D Onda sam morala da počnem sa voćem... I počela sam da pijem vodu, čajeve... Tako da mi dođe isto dal je zdravo il nije kad je meni bitna druga funkcija :)
 
ja kljukam litre cajeva, vode...i to nije problem, sokove ne pijem uopste, kafu jednu do dvije sa smedjim secerom i dve kapi mlijeka

ni zelenog caja ne treba puno puti...imaj granicu

ne treba piti za vrijeme ni neposredno nakon jela jer to razvodnjava enzime koji pomazu pri varenju hrane...ako bas moras piti onda je najbolji zeleni caj
 
ja volim chvarke ali ne bih volela da ih jedem svaki dan. ali im se obradujem kad ih povremeno vidim
inace sad pocinje slaninijada pa dok se oni dole otcepljuju eto tako

pa ja ne zhelim tristea nego forever ocu da vidim kako izgleda ziveti pod crvenim dzinom to je sunce kad se pretvori u crvenog dzina ali onda valjda nema zhivota:?

ja je ne konzumiram ali imam starinske case pa na jednoj pishe GERSLA sto znaci da se nekad koristila kad joj je cela veca casa posvecena (onako na jednoj pishe secer na jednoj kris tj griz) .. ne znam koliko su stare te case ali recimo valjda su pre 2. rata
ima neki drugi naziv za to ali ne znam koji da li lan????
uvek mi je to bilo misteriozno kao nije virsla nego gersla

ejdnom sam pravila finu supu od sira i mleka kao svajcarska supa malo skupo ali zanimljivo isao je i luk. ali en znam gde mi je recept. mislim i ementaler. bilo valjda u politikinom magazinu
 

Back
Top