Gothic 2

Brate, igra je najbolja u tom zanru, samo ako volis taj zanr. Mozes da biras koji scenario hoces da igras. Kao Paladin (vitez), kao mercenary ili kao Magician. Cilj je isti - treba spreciti zlo da prevlada svetom, tj. treba da ubijes prvo cetiri zmaja, a na kraju i njihovog mastera, koji zajedno predvode horde Orka. Samo treba strpljivo da je igras, dok je provalis.
 
Igrica je zakon...za sve ljubitelje RPG-ova nema bolje! Ove godine izlazi Gothic 3 i takodje izlazi i Oblivion ali sam cuo da i pored tolike hvale za Oblivion, Gothic 3 ce da ga pojede za uzinu!
 
Mishko:
Brate, igra je najbolja u tom zanru, samo ako volis taj zanr. Mozes da biras koji scenario hoces da igras. Kao Paladin (vitez), kao mercenary ili kao Magician. Cilj je isti - treba spreciti zlo da prevlada svetom, tj. treba da ubijes prvo cetiri zmaja, a na kraju i njihovog mastera, koji zajedno predvode horde Orka. Samo treba strpljivo da je igras, dok je provalis.


Hvala na odgovoru
 
Znam ja koja ti dva fale. Ne secam se tacno koje su to dve kuce u upper kvartu, ali u njima imas isti mehanizam za tajna vrata - lampa na zidu(kao u manastiru kad u onoj podzemnoj biblioteci nadjes onaj tajni prolaz)! Tu imas dva chalic-a i to ti je taman 6.
 
Imam i Ja jedno pitanje u vezi ove igre...Ja sam je presao ali takodje te 2 lampe nisam nasao...i nisam uspeo da nadjem kljuc od jednog kovcega koji se nalazi u pecini gde su bili oni mravi. Tu je oko kovcega neka plava svetlost...Kako se otvara taj kovceg....hvala
 
pajce 1205:
Imam i Ja jedno pitanje u vezi ove igre...Ja sam je presao ali takodje te 2 lampe nisam nasao...i nisam uspeo da nadjem kljuc od jednog kovcega koji se nalazi u pecini gde su bili oni mravi. Tu je oko kovcega neka plava svetlost...Kako se otvara taj kovceg....hvala
Jedna lampa ti je u sudijinoj kuci(ako se dobro secam) i kad pokrenes mehanizam otvara se tajna prostorijica u kojoj je kovceg, koji otvara kljuc koji treba da "pick pocket"-iras od sudije. A za drugu lampu nisam siguran gde je, znam samo da je u upper kvartu. Ustvari probaj kod Salandrila(valjda tako bese), ako ne onda kod onog trgovca pored njega sto je.

A sto se tice onog kovcega sa plavom svetloscu, njega mozes da otkljucas samo ako krenes da igras kao Novice, tj. Magician. To ti dodje kao zadatak, u smislu provere dal` si sposoban da stupis u njihove redove. Inace u kovcegu nema nista narocito kol`ko se secam.
Pozdrav!!!
 
ovako imas 3 klana ... militia , mercenery i mages ...
prvi klan ti je u gradu ...ako zelis da budes njihov clan idi kod lord andreasa (onaj u barakama )
i dace ti da uradis nekoliko zadataka i kad zavrsis sve vrati se kod njega i primljen si ....

drugo klan je na farmi ... tamo kod onara ... tamo idi kod lee-ja ....i razgovaraj sa njim ... posle toga moras da uradis jedan zadatak i da dobijes respekt nekih mercenery-ja ... i kad sve to zavris vrati se kod lee-ja i to je to ....
 
Ja sam stigao u grad i kod lorda andrea bio sam on mi je nesto rekao da sam thief i poceo je da me hvata sa macem sta treba da se uradi jel neko zna bio sam i kod mercenarisa uradio sam neke questove ali me nisu primili i da li neko zna de se nalaze thief guild
 
Najbolje ti je da krenes igru ispocetka, ako nisi napravio neki save pre nego sto si usao u grad. Lord Andre te juri jer si nesto ukrao od nekog 100%.
Postoje dva nacina da budes militia - da postanes gradjanin Khorinisa ili da odradis "poseban" dil sa Lord Andre-om.
Za ovo prvo moras da ubedis cetiri trgovca da zasluzujes da im budes sugradjanin, a ujedno i moras da budes asistent jednom od njih. Najbolje ti je da se `zaposlis` kod onog sto pravi lukove i strele, zaboravio sam mu ime, a radnja mu je odmah prva kuca s desne strane, kad udjes u grad.
A za ono drugo, moras da raskrinkas(citaj poubijas) grupu lopova koja hara gradom. To ti Lord Andre ponudi kao brzi nacin da stupis u redove milicije, bez da prethodno postanes gradjanin Khorinisa.

Elem, oko oba nacina imas dosta peripetija, moras dosta toga da uradis, tako da ako znas engleski - skoncentrisi se, kreni polako i uzivaj u igri.

Pozdrav!
 
Zanima me koliko vam je sati u proseku trebalo da je predjete ? Ja igram vec 4 sata..pokusavam da postanem clan militie, ali ima mnogo zadataka, planiram vecheras da sednem i celu noc posvetim ovoj igrici ;) Trojka je pre zahtevna za moj komp, valjda cu se zadovoljiti dvojkom :D Uradio sam vec nekoliko zadataka u gradu.

Onaj zadatak kod harbor-a, sa leve strane, gde je onaj zaboravio sam mu ime, sto trenira vojnike, rekao je da trebam ostati celu noc i strazariti, tj videti ko to krade. E sad, trebam li ja tamo stvarno tu celu noc blejiti, ili... ? :) Tnx
 
Moze jedno debilno pitanje? SSta tacno znaci RPG...i kakve su igrice u tom rangu o cemu se tu radi....nikad to nisam mogao da povatam,aje ako moze neki primer igrice od 2000-2005 koja je rpg
 

Back
Top