Zlatni Retriver

anamariana:
smeh:
anamariana:
molim za pomoc
imam retrivera 4 meseca i veliko dvoriste ali NEOGRADJENO!!!!!!!!!
ne znam sta da radim
necu da ga vezem a box ne dolaz u obzir
MOLIM vas za pomoc :!: :!: :!:
Hajde budi malo konkretnija...
Kakvu vrstu pomoći očekuješ?

bilo kakvu :shock:
ne znam sta da radim a da ne ostanem bez svog ljubimca?!?!?!
ocajna sam
U literaturi koju sam čitala tvrdi se da postoji način da psa naučimo da ne napušta određenu teritoriju i ja verujem da je to izvodljivo, ali moram priznati da ja nisam uspela!
Naime, ja imam ograđeno dvorište i sve je bilo u redu dok je ono pripadalo samo mom psu. Kada je, iz određenih razloga, došlo do toga da kapija preko dana mora da osteje širom otvorena - posole jako puno opiranja i kojekakvih pokušaja - on je, ipak, za to vreme dobio lanac! Iako vrlo miroljubiv i krajnje umiljat, moj pas je kada je kapija bila otvorena rasterivao sve okolo i nije dopuštao ljudima da prolaze pored kuće! Svi pokušaji da ga "vaspitam" da to ne radi, niti da ode za prvom kujom koja tuda prođe - ostali su, na žalost, bezuspešni. Na kraju sam teška srca ipak pristala da ga vežem (pošto sam se posvađala sa pola komšiluka i masom nepoznatog sveta na koje je lajao i režao - neke i ujeo) i priznajem da se on na lanac navikao mnogo bolje od mene. Zapravo - ja nikad nisam.
Olakšavajuća okolnost je bila da sam ga vodila gotovo svuda sa sobom i da je bio vezan svega nekoliko sati dnevno. Ali, pošto se uslovi nisu promenili, ni ne trudim se da nabavim psa.
S obzirom da je tvoje dvorište koliko kapiram skroz otvoreno - bojim se da ti ne mogu dati nikakav pametan savet. Malo je verovatno da psa koji je mažen i pažen i ne baš strogo vaspitan, možeš sprečiti da napušta neograđeno dvorište - naročito ako je mužjak.
 
Pa cak i da pas hoce da ostane u svom dvoristu uvek postoji opasnost da ce neko da ga ukrade. Retriveri su prilicno druzeljubivi psi i daju svima da i maze.

Nisam bas najbolje razumela, jer ti ostavljas psa samog u tom velikom dvoristu? Najbolje bi bilo da je pas napolju kad si i ti napolju u dvoristu a ostatak dana u kuci. Ne bi mu to nista smetalo... neki psi zive u stanu i izlaze napolje samo u setnju... pa bi mu to bilo slicna varijanta. Ili box ili dugacak lanac na zici (al ja isto nisam za to. Retriver nije pas za lanac!). Nema tu mnogo mudorsti. Ako ne budes vodila racuna o njemu, odlutace, ukrasce ga i dovidjenja retrivercicu... :(
 
KatPaws:
Pa cak i da pas hoce da ostane u svom dvoristu uvek postoji opasnost da ce neko da ga ukrade. Retriveri su prilicno druzeljubivi psi i daju svima da i maze.

Nisam bas najbolje razumela, jer ti ostavljas psa samog u tom velikom dvoristu? Najbolje bi bilo da je pas napolju kad si i ti napolju u dvoristu a ostatak dana u kuci. Ne bi mu to nista smetalo... neki psi zive u stanu i izlaze napolje samo u setnju... pa bi mu to bilo slicna varijanta. Ili box ili dugacak lanac na zici (al ja isto nisam za to. Retriver nije pas za lanac!). Nema tu mnogo mudorsti. Ako ne budes vodila racuna o njemu, odlutace, ukrasce ga i dovidjenja retrivercicu... :(

da imam veliko 300m2 dvoriste koje sa jedne strne ogradjeno zivom ogradom ali pretpostavljam da to nije dovoljno... Nemojte pogresno da me razumete ali sto se mene tice psu (bilo koje rase) nije mesto u kuci. Mislim da svako ima svoje mesto i da koliko god obozavam svog Arcija NE MOGU da ga drzim u kuci jer pas je ipak zivotinja. Stvarno ne bih volela da me pogresno razumete.
jos jedno pitanjce- ZAsto mislis da retriver nije pas za lanac?
 
anamariana:
KatPaws:
Pa cak i da pas hoce da ostane u svom dvoristu uvek postoji opasnost da ce neko da ga ukrade. Retriveri su prilicno druzeljubivi psi i daju svima da i maze.

Nisam bas najbolje razumela, jer ti ostavljas psa samog u tom velikom dvoristu? Najbolje bi bilo da je pas napolju kad si i ti napolju u dvoristu a ostatak dana u kuci. Ne bi mu to nista smetalo... neki psi zive u stanu i izlaze napolje samo u setnju... pa bi mu to bilo slicna varijanta. Ili box ili dugacak lanac na zici (al ja isto nisam za to. Retriver nije pas za lanac!). Nema tu mnogo mudorsti. Ako ne budes vodila racuna o njemu, odlutace, ukrasce ga i dovidjenja retrivercicu... :(

da imam veliko 300m2 dvoriste koje sa jedne strne ogradjeno zivom ogradom ali pretpostavljam da to nije dovoljno... Nemojte pogresno da me razumete ali sto se mene tice psu (bilo koje rase) nije mesto u kuci. Mislim da svako ima svoje mesto i da koliko god obozavam svog Arcija NE MOGU da ga drzim u kuci jer pas je ipak zivotinja. Stvarno ne bih volela da me pogresno razumete.
jos jedno pitanjce- ZAsto mislis da retriver nije pas za lanac?
Ako mene pitaš - ni jedan pas nije za lanac!
Rekoh: silom prilika, moj je bio vezan jedan deo dana, ali mislim da to mora biti samo krajnje, krajnje rešenje.
Takođe nisam baš za varijante pas u kući - ne zbog ukućana već zbog psa - ako za njega već postoji prostor. Mnogo bolje rešenje ti je da mu nekako ogradiš bar deo dvorišta.
 
Pas je zivotinja??? Pa naravno da je zivotinja al nije to neka zivotinja sa sela ko ovca pa da mu nije mesto u kuci, nego u dvoristu... pa jos na lancu. Ccc! Joj kolko sam se ovakvih komentara naslusala... ti si verovatno poreklom negde sa sela kad ovako rezonujes. :roll: Jadan taj retriver kod tebe. Nadam se da ce pobeci ili da ce ga neko drpiti ko ce brinuti o njemu onako kako takav pas stvarno zasluzuje.
 
izvinjavam se svim VELIKIM ljubiteljima pasa koje sam uvredila svojim komentarom ( da je pas zivotinja i da mu nije mesto u kuci jer kuca je po mom skromnom misljenju za ljude a ne za pse,ko misli suprotno neka drzi svog psa u kuci ja nemam nista protiv)ali ja zaista tako mislim a ko ne moze da prihvati tudje misljenje-ne znam sta da kazem sem da ima problem.

p.s.nadam se da mi Arcija nece ukrasti niti da ce pobeci!!!
hvala na pomoci
pozz
 
KatPaws:
Pas je zivotinja??? Pa naravno da je zivotinja al nije to neka zivotinja sa sela ko ovca pa da mu nije mesto u kuci, nego u dvoristu... pa jos na lancu. Ccc! Joj kolko sam se ovakvih komentara naslusala... ti si verovatno poreklom negde sa sela kad ovako rezonujes. :roll: Jadan taj retriver kod tebe. Nadam se da ce pobeci ili da ce ga neko drpiti ko ce brinuti o njemu onako kako takav pas stvarno zasluzuje.

naravno da sam sa sela poreklom retki su oni koji nisu. a to je kao trebalo da me uvredi jel??? :P
p.s. obozavam ljude koji tako razmisljaju,uvek me od srca nasmeju :D
 
Molim vas da malo spustite ton. :wink:
Inače, ako bismo ovde otvorili diskusiju na temu pas u stanu/kući ili ne, bilo bi argumenata i za jedan i za drugi stav.
Lično (ako je to nekom važno :wink: ) mislim da pas treba da bude napolju ukoliko za to postoje uslovi, pre svega jer se on tako bolje i lepše oseća.
Ali isto tako ne mislim da pas ne može biti srećan i u stanu, kao ni da ljubitelji životinja koji nemaju dvorište treba sebi da uskrate zadovoljstvo druženja sa psom. Naravno da tu treba voditi računa o izboru same rase i gledati da ona bude u srazmeri sa veličinom stambenog prostora.
U svakom slučaju to je druga (i vrlo opširna) tema, ali svakako nije razlog za ovakvu vrstu komentara i diskusije.
Važno je da volimo naše ljubimce i da o njima brinemo na adekvatan način - njihovo zadovoljstvo i sreća svakako ne zavise od toga da li žive u stanu ili u dvorištu, već pre svega od našeg odnosa sa njima.
Inače, ovca nije baš adekvatan primer - treba da vidite kako je jagnje umiljato i privrženo kada raste u ljudskom okruženju :wink: ! Inače je i vrlo čista životinja tako da je komotno možete držati u stanu. :wink:
 
Anamariana, razmisli od tome da izgradis psu adekvatan box, ako si u mogucnosti. Lep, ogradjen prostor sa komfornom kucicom uopste nije losa ideja. Pas nece biti na lancu, a nece moci ni da ti pobegne. U takvim uslovima zive mnogi vrhunski zlatni retriveri (i psi mnogih drugih rasa) kod vrhunskih odgajivaca-strucnjaka...
 
pudlala:
Anamariana, razmisli od tome da izgradis psu adekvatan box, ako si u mogucnosti. Lep, ogradjen prostor sa komfornom kucicom uopste nije losa ideja. Pas nece biti na lancu, a nece moci ni da ti pobegne. U takvim uslovima zive mnogi vrhunski zlatni retriveri (i psi mnogih drugih rasa) kod vrhunskih odgajivaca-strucnjaka...

to mi je i bio cilj znaci da mi neko da predlog a da nije lanac :!: :!: :!:
nikada sebi ne bih dopustila da svog dragog drzim na lancu

hvala
 
imam jedno pitanje u vezi sa ovim topicom a drugo cu prosvercovati
zanima me koliko bi trebao da bude povrsinski (npr.m2) optimalan box za labradora-zl.retrivera s obzirom na njegovu gradju?
i imam pitanje u vezi sa hranom koju hranu mi preporucujete mi imamo 4 meseca?
hvala
 
imao sam apsolutno isti problem koji te je zadesio,procitao sam bezbroj knjiga i knjizica i rekao sebi ili cu u roku od 10 dana imati retrivera ili cu poludeti desilo se ono prvo,imao sam nekih 150e otvorio zov okrenuo 15 telefona seo u auto otisao uzeo psa i nisam mogao da verujem da sam uzeo nesto stvarno ZLATNO,veruj mi sve dolazi vremenom kao sto je vec neko rekao mnogo toga zavisi od tvojih narednih koraka,uzeo sam psa od devojke koja nije imal export inport kuju i nije parila kuju sampionom,nezelim da omalovazavam odgajvacnice da se razumemo,slicno je kao sto neko vozi ferari a vozim yuga mislim da me razumes,kupi psa i radi sve sto treba jednom psu raditi uzivaj i nebrini
 
imam veliki problem zeleo bih kupiti sve ali bukvalno sve naslove knjiga naravno o zlatnim retriverima i labradorima u ovoj nasoj ..... zemlji moze i engleska verzija nije problem.jedinu koju sam nasao je *moj prvi zlatni retriver* odgaivaca zlatnih koje je smeh pokazala svima ovde mislim na casanovu nadam se da me smeh razume i prvenstveno nju molim da mi bilo kako pomogne posto sam za tu knjigu lutao na 20 brojeva telefona i na kraju zamislite nista pomoccccccc
 
Imam Zlatnog Retrivera koja se ostenila 10.06.2005.
Da bi mogao da prodajem stence,kad poraste moram da je ocenim.Sa koliko meseci se mora oceniti?I da li se ocenjivanje vrsi samo na izlozbama?
Molim vas za hitan odgovor.
Hvala!
 
Prva izlozba u sezoni (2006-te) je Beogradska izlozba (26-og Marta) na koju mozes da prijavis svog psa kako bi bila ocenjena. Evo ti je prijava ovde: http://www.jks.co.yu/pages/a_frameset.html (klikni na: CACIB BEOGRAD - ENTRY FORM) Tada ce tvoja kuja taman imati devet ipo meseci, tako da je prijavljujes za "razred mladih".

Mislim da pas moze da se oceni u kinloloskom savezu i mimo izlozbe, odvede se tamo, plati se, i dobije se samo ocena, al nemoze da dobije nikekvu titulu... al najbolje bi bilo da pozoves Kinoloski Savez pa da pitas njih detalje. Imas telefon na vrhu stranice sa linka sto sam ti dala.
 
Hvala ti puno!!!
Imam jos jedno pitanje...
Sad kad sam pogledao prijavu,vidim da ima "razred najmladjih"....da li je neophodno da je i tu prijavim?Ili je dovoljno samo u "razredu mladih"?Kasnije ce trebati i u "razredu zrelih",jel?Ali otom potom...
 
Nemam bas previse znanja sto se Zlatnog Retrivera tice, ali to je svavako jedan od najlepsih pasa. Neverovatno lep pas, a koliko sam imao prilike da saznam i izuzetno blage naravi.
A... zamolio bih one koji raspolazu nekim zanimljivim linkovima ili bilo kakvim informacijam o ovoj vrsti psa da ih prilepe ovde, ako to nije problem. Posto planiram da na prolece kupim psa, a Retriver mi je ubeljivo nalepsi pas, pa bih zeleo da prikupim sto vise informacija po tom pitanju (posto me tata nagovara da uzmemo Vucijaka, OK lep je to pas... ali Zlatni Retriver... pa nema mu ravnog)... Dakle, neke odgaivacnice, kojekakvi linkovi, ma bilo sta sto bi mi omoglo da pronadjem nesto vise o tom psu.
Ljudi... hvala vam... :)
 
Izmedju vucjaka i retrivera ja glasam za to da uzmes retrivera. Nije zbog toga sto ja imam jednog ;) nego su zaista divni psi. Kao mali su dosta zivahni,i deluju kao da hoce da odu kuci sa svakim ko ih pomazi, ali kad malo odrastu zaista postaju odani i privrzeni. Moj Tedi sad ima 1,5 godinu i uopste ne moram da ga vezujem ispred prodavnice kad kupujem jer on uopste nece ni da pogleda nekog durgog cak ni kad ga zovu.
A sto se tice odgajivacnice i odgajivaca najbitnije je da proveris kakvog su zdravlja majka i otac od kucica, a pogotovo da pitas i cak trazis potvrdu da psi nece imati displaziju kukova.Ja za to nisam znala,i Tediju se desilo da mu je sa 6 meseci kuk izpao iz lezista i veterinar mi je rekao da je to posledica plitkih casica kukova, nasledjenih od roditelja, tj displazija kukova.Isto to vazi i za laktove.
Ova rasa je zaista divna,i najtoplije ti je preporucujem.
 
@Mackic
Hvala za savet... mislim da cu te poslusati, tj. poslusacu sebe. ;) O displaziji kukova sam citao na ovoj adresi koju sam postavio. Pored toga jos gomila divnih stvari o tom psu.
Kako vreme prolazi... cinimi se da cu se definitivno odluciti za retrivera... prelep je, jednostavno mislim da lepsi pas ne postoji.
 

Back
Top