pomoc mi je neophodna

  • Začetnik teme astramare
  • Datum pokretanja
A

astramare

Gost
Posedujem plocu MSIK7266Pro2( oznaka 6380 ver.2,0),procesor athlon 1,6, graficka ATI Radeon 7000 64 mb i DDR 256 mb -PC 2100 (266 Hz). Konacno sam dobio cekove i resio sam da ih odmah potrosim na upgrade. Nameravam da nabavim Athlon procesor na 2,4 medjutim u prospektu pise da maticna podrzava samo 2, 1 Ghz, da li to znaci da radi samo sa Palomino jezgrom i da li mose da prihvati AMD 2,4 koji je baziran na 1,3 Mikronskoj tehnologiji Thoroughb.Drugo kupio bih ATI karticu 9600 pro ali maticna podrzava samo 4AGP. Pitanje je da li ce 9600 raditi i da li je to dobar izbor.
I na kraju da li je 512 Mb DDR-a dovoljno memorije.
Zahvaljujem se svima i molim vas da budete expeditivni jer sam stvarno nestrpljiv a osim toga ako zena sazna za cekove ode moj upgrade u nepovrat u korist zimnice.
Sve sugestije su dobrodosle, Cao svima :wink:
 
Boze moj.... Da, pogresio su u odabiru maticne ploce. Kako? Pa kad su proizvodjaci grafike radili dobre maticne i obratno? Sto se tice ASUS maticnih ploca - bojim se da imaju previse gresaka na sebi. U poslednje vreme ponovo imaju poprilican procenat skarta (oko 25%), tako da izbegavaj pomenutog proizvodjaca NAROCITO A7V8X-x i A7600. Trenutno je najbolje da kupis: MSI KT600 Delta = 74; AMD 2500 Barton sa coolerom = 90; ITD.
Sto se tice upgradea tvoje postojece plocice, pa naravno da mozes koristiti bilo koju AGP kartu, kako 8x tako i 2x... Danas su graficke karte 'masina u masini' i sve zavisi od njene snage. AGP 8x znaci da ima samo veci memorijski protok kroz slot. Inace definitivno je najvaznija kolicina radne memorije - sto vise to bolje, jer nije vise snaga masine samo u procesoru, nego u maticnoj ploci i njenom transveru informacija od potrosaca do potrosaca i kolicini iste...
Ako te nesto vise zanima - pitaj.
 

Back
Top