problem sa TV karticom

ferdinand62

Početnik
Poruka
17
Cao drugari,imam neki problem sa TV karticom ,Intex,7130,koja radi normalno ali mi povremeno brlja sa audio karticom.Naime,maticna ploca je ASUS A7V8X-X,sa integrisanom zvucnom kartom SounMax.Povremeno izgubim zvuk na TV kartici,sistemski zvuk ostane normalan,a i ukljucivanjem direktno,zvucnika na TV karticu je sve u redu.Zaglupi se line in,jednostavno,ne prepoznaje ga.Kad se to dogodi,prilikom restarta,sistem se podize u bios.
Za sada problem resim tako sto uninstaliram i ponovo instaliram zvucnu karticu,i onda neko vreme sve bude u redu.
Pretpostavljam da je potrebno neko setovanje u bios,dali neko zna resenje za ovaj problem.Unapred hvala! :confused:
 
dal se zvuchna sama od sebe zaglupi, ili si ti neshto chachkao pre nego shto je to pochelo ? jel ti se audio prikljuchuje u line-in jack pozadi ? ne verujem da je setovanje u biosu, madanisam siguran... Dok ne dobijesh neki siguran odgovor, pokushaj da promenish drajvere za zvuchnu.
poz
 
nema iskustva sa pomenutim modelom, ali sam se zezao u slicnom stilu sa miro pc tv i 2 zvucne.Mozda mozes resiti da umesto `audio out sa tv karte na line in zvucne`, prikacis zvuk sa aux na plocu, ako aux postoji na tv kartici.U podesavanjima je posle bitno da mu odredis koji ce uredjaj koristiti za zvuk /normalno-zvucna kartica/ i odakle da uzima signal.
 
Hvala na odgovorima,mada...Naime,audio sa zvucne karte se prikljucucje na line in na komp.Nisam nista cackao,kartica radi nepredvidjen period i sama od sebe se zaglupi.Sada vec dvadesetak dana radi normalno.Probacu to sa aux i probacu da skinem nove drajvere za zvucnu.
Jedini je sad stvarni problem restart,uvek preko biosa,ali na kraju krajeva ko sisa restart,moze i obican shut down!
 
Neznam sta da ti kazem,ali sve u svemu taj cip na toj maticnoj ploci generalno lose radi.Sklapao sam kompove sa tom maticnom,jer mi je ona uvek bila nekako dostupna i uvek je najvise sr*nja bilo sa zvukom.Moja preporuka ti je da odes u najblizu prodavnicu kompova i izdvojis 10 evra za bilo kakvu drugu,a od tih najjeftinijih ti preporucujem bilo sta sa cmi8738 cipom,jer on kad nije integrisan,super radi svoj posao.Nije audigy,ali moze posluziti
 

Back
Top