Za šaku kestenja

HeBePoBaTaH_:
Ovaj Nikolićev strip izlazio je tokom 80-ih u YU stripu.
Ako neko ima, rado bih otkupio sve epizode, plaćam odlično : )
Već duže vreme uzaludno tragam, sećanje na strip bledi, a znam da mi se baš dopao..
Pricaj mi o tome - secam se samo da se strip zove "Rex" i da ga je radio onaj `rvat Zezelj i sve me asocira da je jako dobar,al` vise se ne secam ni jednog hebenog kadra iz njega. :?
 
Rex ćeš teško pronaći... Bio je jedan primerak u Beopolisu, ali mislim da se prodao.

A za Yu-Strip ne znam, valjda ima negde na netu spisak šta je u kom broju izašlo... Pa traži po brojevima.
 
Žeželj očigledno ima svoju publiku, i to van uobičajenog stripovskog geta, s obzirom da su svi njegovi stripovi rasprodati...A da se podsetimo čuvenog Rexa.

pg_gn_rex2.gif


pg_gn_rex.gif
 
Zezeljeva dela imam koricena u privatnoj produkciji(tj.ekcizirana iz raznih strip art-ova,Maxi-ja i onih retkih publikacija koje su popularisale "novi kvadrat"(patak npr.),ali zasto mi ovo radis prijatelju,ove kadrove vidim prvi put...Ubijas me u pojam!
 
ja sam ponosni vlasnik albuma: osmeh majakovskog, rinzol, bolivijanska crna, small hands, caballo, reflex, crno-belo sa crvenim..., rex, kuga i ritam srca.
trazim jos dosta stvari, posebno sun city i sophiu (kojeg sam imao, ali vise nemam).
ako je neko zainteresovan neki od ovih albuma mogu se nabaviti. napravite potraznju na nekom strip sajtu i moze se srediti. tako sam i ja nakupio ovo.
 
Našao sam Za šaku kestenja u popisu strip edicija!
Pre toga, pošto je zaista ogroman popis, bio sam lenj da sve izlistam. i našao sam još brdo stripova : )
Od Nikolića, ono što me zanima je ovaj ZŠK - "Kad krv kroz vene teče brže nego vreme", "For your zulufs only", "Krokodili dolaze"...e to nema takvu gustinu, niti je ovako genijalno crtano kao što to radi Žeželj, ali ima taj scenario subkulture iz 80-ih, koji se meni dopao..
Za šaku kestenja je naslovljena parodija na špageti vesterne, pa onda na RnR 80-ih, sećam se da je bilo super duhovito, ali to je sve kroz maglu.
Ovaj tip koji ima te stripove u popisu je iz Tuzle ....



Inače, hoću i Žeželja, genijalan je! : )
 
Mozda sam ti mogla pomoci..ali pre desetak godina :D. Ozbiljno, moj komsija je bio kolekcionar...strastven :) ..medjutim, odavno je vec u Kanadi.
Nadam se da cete uspeti da pronadjete ono sto trazite .. :)
 

Back
Top