Potkovica

:lol::lol::lol::lol::lol:

hahaha,
e, a da li se secate da je jedno vreme, skoro svaki auto imao okacen CD na unutrasnji retrovizor. Jer zna neko u cemu je bila fora? Mislim sto su to kacili, aj ovo za potkovicu kao i razumem, potkovica oznacava srecu, pa kao to ce ih sacuvati, bla , bla, ali ovo za disk bas ne kapiram.
 
Da nije nekom odavde ispala potkovica ? Znam neke kojima su silom prilika ljudi bili uzor....
Takvi se danas shetaju po forumu sa multinikovima i pokushavaju se dovutji u Beograd....
 
tija:
:lol::lol::lol::lol::lol:

hahaha,
e, a da li se secate da je jedno vreme, skoro svaki auto imao okacen CD na unutrasnji retrovizor. Jer zna neko u cemu je bila fora? Mislim sto su to kacili, aj ovo za potkovicu kao i razumem, potkovica oznacava srecu, pa kao to ce ih sacuvati, bla , bla, ali ovo za disk bas ne kapiram.


A taj cd je predstavljao zastitu od policijskog meraca brzine, ali se ubrzo skontalo da je glupost i da nema veze s istinom. Ali ljudi su poznati po tome da veruju a ne znaju u sta, zato su i nosili te diskove i dalje.
 
Definitivno je to samo paganska zaostavstina, na koju se popali jos po koji sujeverni "nacionalista".
Da to ima bilo kakve veze sa zivotom, konj bi bio najsreciniji na svetu, jer ih ima cetiri. Ovako, kada pravom konju ispadne potkovica dodje neki plagijator pa je okaci sebi na auto.
 
Psihologue:
Da nije nekom odavde ispala potkovica ? Znam neke kojima su silom prilika ljudi bili uzor....
Takvi se danas shetaju po forumu sa multinikovima i pokushavaju se dovutji u Beograd....


uh, dobro mi rece, moram hitno da proverim da li mom konju fali slucajno neka potkovica...


:? Valjda ovo gore napisano nije bilo meni upuceno?
 
tija:
:lol::lol::lol::lol::lol:

hahaha,
e, a da li se secate da je jedno vreme, skoro svaki auto imao okacen CD na unutrasnji retrovizor. Jer zna neko u cemu je bila fora? Mislim sto su to kacili, aj ovo za potkovicu kao i razumem, potkovica oznacava srecu, pa kao to ce ih sacuvati, bla , bla, ali ovo za disk bas ne kapiram.

Да би одбила радарске зраке...што је опет тотална глупост. Теоретски би то чак и могло да се деси...али се шансе мере у милионитим деловима промила...:-?
 
Na putničkim automobilima nisam video potkovicu tj. nisam obratio pažnju, jesam na kamionima i na ulazu u neke kafane : ) E, da ima ovde kod mene u kraju jedan stari zanatlija koji ima potkovicu utisnutu u asfalt ispred radnje. I to zanimljivo izgleda. CD i krstovi su podjednako odvratni na retrovizoru.
Potkovica je polukružnog oblika, verovalo se da simbol polukruga donosi sreću. Tamo gde su konji bili svete životinje npr. u Staroj Grčkoj, pa i kod Arapa, verovalo se da potkovica donosi sreću i štiti od zla........
Ja imam na retr. providnu kuglu ispunjenu vodom u kojoj je windsurfer
 
sinnke:
Da li drzite potkovice ili neke slicne stvari za srecu?
Nekad vidim kod seljobera na autu potkovicu pa se pitam kojem konju je ispala.

Ja sam našla potkovicu pored škole - osnovne; i pokupila sam je sa ulice
Prvo mi se smejalo pola razreda :lol:
Posle su se na nju nadovezale koje kakve priče, sećam se da je svako imao po neku teoriju zašto to treba čuvati a zašto ne. Dugo je bila tema naših klinačkih razgovora.
Stavila sam je na policu s knjigama (onu sa zidićem) i upadala im je u oči svaki put kad smo blejali kod mene, pa je stalno kupila nove komentare.
Ne sećam se da nam je i jedan predmet iz moje sobe davao više inspiracije.
Sad mi predstavlja simbol našeg odrastanja.
 
ma burek potkovica... recimo kod balkan bioskopa

:I

dobar dan ja sam .. upitnik ... i zavisna sam od hrane ? :I

a 4-lisne deteline...kako s tim stojite..mada to nije tema..

mislim potkovica...mushke teme... !!! eeeee bre kakve ste vi pi.chke kad su to mush.ke teme


e za 4-lisne deteline..... one valjda rastu vise kod dalekovoda poshto su to deformacije zbog elektromagnetskog polja : ))) eto neshto korisno da se cuje sa mog faxa... ; )))
tako sam cula ja mislim da nikad nisam nasla nijednu..ovo ako vam dosade potkovice

a je l se potkovica znaci vazi ako je ispala sa konja..shta kao konj je osveshtao
je l moze magareca potkovica ili oni nemaju to..mazga mula... da li vrednost potkovice opada tipa najjacha je kod konja ..idt..
da li vam je zao mule poshto ona lici na konja ali je corsokak.

da li i krave mogu da imaju neshto...mozda staviti neko sedlo na kravu

a tija ima jednog konja
 
Da, vidis zanimljivo pitanje...
Eto... mozda bi neki "potkovicar" moga da da izvesno objasnjenje o kvalitetu potkovice u zavisnosti od njenog prvog vlasnika (konj, magarac...). Kako se vrednuju, koja donosi vise srece, tj. koja ima bolji rad kada je sudbina pronalazaca u pitanju, na sta bi se trebalo skoncentrisati priliko trazenja...
 
E kad sam cuo pricu zasto ljudi stavljaju potkovicu iznad varata od kuce, odmah sam resio da je nabavim.
Nazalost nisam josh to uradio jer stvarno ne znam gde da nadjem potkovicu :(
 
Jaoj bash je dugacka prica mrzi me da opet pisem, ali hajde kad sam poceo...samo da znas da ja ne umem to bash najlepse da ispripovedam :roll:
Naime bio jedan kovac,a to je bilo mnogo davno, posle toga je taj kovac proglasen za sveca i danas pravoslavci slave krsnu slavu sa njegovim imenom, i on je napolju ispred kuce kovao potkovicu , kad naidje djavo i resi da se pretvori u lepoticu ne bi li zaveo kovaca da mu posle toga nesto napakosti, ali kad mu je prisao dovoljno blizu i kad je video potkovicu vrati mu se lik djavola i kovac ga uhvati i prebije i kazem da se ne vraca vise.No djavo naravno saceka da kovac zavrsi sa poslom i dodje prerusen u kaludjericu te zakuca na vrata .I dok je cekao da kovac otvori on baci pogled iznad vrata vide potkovicu tu okacenu i opet mu se vrati lik djavola, kovac otvori vrata i prebiga ko zeca opet.Otad djavo kad vidi potkovicu iznad vrata od kuce vise ne ulazi u tu kucu.

Naravno ovo je prica po mom secanju.
pozz
 

Back
Top