250 GODINA OD RODJENJA MOCARTA !

Iron man

Zainteresovan član
Poruka
208
Otkako me nema na ovom forumu nekih mesec dana zbog manjka vremena, povremeno pregledavam teme. Neverovatno je da za to vreme, ovaj forum je vise nego zasicen temama o muzickim "otpacima" poput Korna, System Of Downa, Darella i njima slicnih.
Tuzno je sto malo ljudi zna da je 27. januara pre tacno 250 godina u Salcburgu rodjen Volfang Amadeus Mocart, jedan od najvecih muzicara u istoriji covecanstva. Da ne govorim o muzickoj "neinformisanosti" i neslusanja bar nekih dela klasicne muzike. Verovatno ce se ipak naci manjina koja ce napisati nesto o ovom velikom kompozitoru i izloziti svoja misljenja o delima koja su na njih ostavila najveci utisak.Neka ovo bude tema, o klasicnoj muzici uopste, dakle pisite ovde o svim kompozitorima, isticite svoja
misljenja...

www.mozartproject.org

http://hr.wikipedia.org/wiki/Wolfgang_Amadeus_Mozart
[ kratka biografija (hrvatski) ]
 
Muzickim otpacima??? Pa mozda da nije postojao taj Mozart mozda ne bi ni postojali ti otpaci... Pazi malo sta pricas...

Nego, gledao sam danas ceo koncert, cini mi se bio je u Wienu... Na 2 programu RTS-a. Pevala je neka zena arije ( ona je meco sopran) i neki covek. Iskreno nisam zapamtio kako se zovu. Slusao sam muziku. Mada tacno je da je on jedan od najznacajnijih, ali ima i drugih...
 
nemoj ti meni - "pazi sta pricas"
Velika si beba na ovom forumu......
Verovao ili ne, ne slusam samo klasiku vec vrlo dobro poznajem, rock i metal zanr. I jesu muzicki otpaci jer u odnosu na Black Sabbath, Judas Priest, Saxon, Motorhead, Led Zeppelin, Pink Floyd i druge velike bendove, nisu vredni pomena! Eh da bar znaju da sviraju.......
 
Mozart je jedan od najgenijalnijih umova muzike! Moj omiljeni kompozitor :D
Sinoc sam bila u Sava Centru gde se odrzavao koncert muzickih skola (sto sam kasnije saznala da su muzicke skole u pitanju, ali nema veze) i svirali su njegovo poslednje i po meni mozda i najbolje delo... Requiem, sa koga mi je omiljena kompozicija Lacrimosa huh! Znaci jezila sam se sve vreme dok su je izvodili... bilo je oko 400 osoba u horu, STO JE MNOGO! :) i odlicno su zvucali... sem duvackog dela orkestra, sve je bilo skroz ok... ali, mene je hor najvise pridobio :)
eto, usput i utisak koncerta, pored samog dela Mozarta :)

u muzickoj skoli smo ga svirali na poslednjoj godini i mogu da kazem da je lud potpuno :) 20 strana samo njegovog dela mi je gotovo doslo glave i kostalo ko zna cega heheh ali sam izuzetno ponosna sto smo imali takav program, jer je, po meni, cast izvoditi takvo delo, odnosno takvog kompozitora :)

volim takodje i ariju Kraljice noci iz opere "Carobna frula" :) totalno je "instrumentalizovao" glas i ucinio nemoguce izvodljivim... jer je najvisi ton u njoj F, znaci 4 stepena iznad visokog C heheh ludak :) :D
 
Pa ti si vec postavio ovu temu prije, ja i jos par ljudi ti je odgovorilo a ti nas ignorises. :-o
Ili imas amneziju da si i postavio tu temu? Mala sala nemoj mi zamjeriti...
Evo sta sam ti napisala tamo:
Ih pa nemoj da si bas tako na kraj srca Gvozdeni Ljudima je dopusteno da cine sta zele zar ne? Bilo bi dosadno kad bi svi slusali jednu vrstu muzike, nosili istu odjecu, pricali istim jezikom? Ja sam sva za individualnost.... Ja sebe (a ni druge) ne ogranicavam na samo jednu vrstu muzike pa makar to bila i klasika. No to nije tema. Da se vratimo na Mozarta.
Uzivam najvise u njegovim koncertima (narocito onim za duvacke instrumente). Posebno mi je drag concerto za flautu i harpu (nemam pri sebi tacan naziv).
Od ostalih djela klasike ne volim Cajkovkog (koji je opste voljen i poznat). A volim Mahlera narocito njegove simfonije (a posebno Simfoniju broj 3).
Eto dosta od mene, da ne davim. Pozdrav
 
Iron man:
nemoj ti meni - "pazi sta pricas"
Velika si beba na ovom forumu......
Verovao ili ne, ne slusam samo klasiku vec vrlo dobro poznajem, rock i metal zanr. I jesu muzicki otpaci jer u odnosu na Black Sabbath, Judas Priest, Saxon, Motorhead, Led Zeppelin, Pink Floyd i druge velike bendove, nisu vredni pomena! Eh da bar znaju da sviraju.......

"Velika" beba...??? :? :? :?
Zanimljivo...


Pa ti prvi ne treba da sudis da li neko zna da svira.Kao ni svako ovde.Slusaj sta ti se svidja... Mi Srbi, samo pametujemo nesto ceo zivot, a ne vidimo se na karti sveta.
 
zato je Oath prešao u Norvežane, i nema ga više ovde

ili možda, pošto je tamo sad 6 meseci dan, sprema jedan veliki doručak za koji će sve da nas pojede , uključujući forum sa sve marginama i linkovima, opravdanim (copy/paste sa neta skinutim) romanima o Metallica/Mercyful Fate problematici, a zatim, onako sit zasviraće nešto da svojoj Gisbon Flying/Dying/Hard/Rock/Alan Ford/Jeremija gitari i svi ćemo zinuti od zadovoljstva....
 
Arnold_Layne:
zato je Oath prešao u Norvežane, i nema ga više ovde

ili možda, pošto je tamo sad 6 meseci dan, sprema jedan veliki doručak za koji će sve da nas pojede , uključujući forum sa sve marginama i linkovima, opravdanim (copy/paste sa neta skinutim) romanima o Metallica/Mercyful Fate problematici, a zatim, onako sit zasviraće nešto da svojoj Gisbon Flying/Dying/Hard/Rock/Alan Ford/Jeremija gitari i svi ćemo zinuti od zadovoljstva....

Covek se bar razume u muziku...a vi izgleda imate neki problem sa tudjim misljenjima,
mnogo vas pogadjaju. Sto se tice Benemotha, sve sto sam izneo je potpuna istina, a sto se tice Srba jako mi se dopalo to sto je rekao........jer je to u potpunosti tacno.
 
Nadya:
Mozart je jedan od najgenijalnijih umova muzike! Moj omiljeni kompozitor :D
Sinoc sam bila u Sava Centru gde se odrzavao koncert muzickih skola (sto sam kasnije saznala da su muzicke skole u pitanju, ali nema veze) i svirali su njegovo poslednje i po meni mozda i najbolje delo... Requiem, sa koga mi je omiljena kompozicija Lacrimosa huh! Znaci jezila sam se sve vreme dok su je izvodili... bilo je oko 400 osoba u horu, STO JE MNOGO! :) i odlicno su zvucali... sem duvackog dela orkestra, sve je bilo skroz ok... ali, mene je hor najvise pridobio :)
eto, usput i utisak koncerta, pored samog dela Mozarta :)

u muzickoj skoli smo ga svirali na poslednjoj godini i mogu da kazem da je lud potpuno :) 20 strana samo njegovog dela mi je gotovo doslo glave i kostalo ko zna cega heheh ali sam izuzetno ponosna sto smo imali takav program, jer je, po meni, cast izvoditi takvo delo, odnosno takvog kompozitora :)

volim takodje i ariju Kraljice noci iz opere "Carobna frula" :) totalno je "instrumentalizovao" glas i ucinio nemoguce izvodljivim... jer je najvisi ton u njoj F, znaci 4 stepena iznad visokog C heheh ludak :) :D

valjda znas da je ovo u srbiji cesta pojava... :)
Lacrimosa... ali Rex tremende..
 
linabg:
valjda znas da je ovo u srbiji cesta pojava... :)
Lacrimosa... ali Rex tremende..


jao, ma covece ono je bilo neverovatno! Ima jedan deo u, ne secam se kom delu Requiema, kada duvaci imaju solo deonicu, i jos da bude gore, samo jedan lik je svirao, valjda nisu imali vise ljudi... ali, ajde da je on svirao, nego je isfalshirao svaku notu koju je trebao da odsvira... ja sam mislila da ce da me izbace napolje kako sam se svim snagama suzdravala da se tiho smejem... nije se nista culo, ali je najgori osecaj kada znas da ne NE SMES da se smejes, onda ti je milion puta smesnije... ne znam, huh, samo kad se sve lepo zavrsilo i ja iskulirala :) ono je bilo neponovljivo... uvek je prvo udarao stepen nize nego sto treba i onda ga dizao na gore... katastrofa hahahahha
alal njemu vera! treba to znati :lol:
 
Cekaj, cekaj, stani malo...
Hor i orkestar FMU????? Pa to ce biti jos gore? Narocito ako diriguje Vesna Souc, iliti, Funny Women with no titts and a huge behind...
Mislim, ni DMM nije neki dirigent, ore svega, NE ZNA da diriguje orkestrom, ali ajde, kao....poznata je...mada, kad bolje razmislim, dirigovanje joj se svodi na je'n-dva, umesto recimo i tri-cetiri, cega ima u tom Rekvijemu (koji, btw, ima STAVOVE, a ne KOMPOZICIJE)...Mi nemamo hor za takvo delo, orkestar mozda, ali BF mnogo kosta...
 
Veles:
Cekaj, cekaj, stani malo...
Hor i orkestar FMU????? Pa to ce biti jos gore? Narocito ako diriguje Vesna Souc, iliti, Funny Women with no titts and a huge behind...
Mislim, ni DMM nije neki dirigent, ore svega, NE ZNA da diriguje orkestrom, ali ajde, kao....poznata je...mada, kad bolje razmislim, dirigovanje joj se svodi na je'n-dva, umesto recimo i tri-cetiri, cega ima u tom Rekvijemu (koji, btw, ima STAVOVE, a ne KOMPOZICIJE)...Mi nemamo hor za takvo delo, orkestar mozda, ali BF mnogo kosta...

ne diriguju ni jedna ni druga :) diriguje sudjic ...
a ko rece da ima kompozicije, nisam videla?
 
kirkicica:
ove godine rekvijem na sve strane :D

u martu ga izvode filharmonija i krsmanac na kolarcu :D

da nije malo previše?

Jeste, previse je! K'o da ne postoji drugi hor sem izvikanog Krsmanca i drugi orkestar, sem BF (koji potpuno nerealno i u svetu jedinstveno sedi na drzavnim jaslama, jer to NIJE nacionalni orkestar, vec je nacionalni orkestar, po default-u, u svim zemljama orkestar nacionalne radio i tv mreze). Zasto to ne bi pevalo vise horova i, recimo NS Simfonijski orkestar? U svakom slucaju bi to bilo vrednije izvodjenje.
A, kazete diriguje Sundjer Bob Kockalone (Bojan Sudjic, prim. aut.-to je od milja nadimak)? To je vec neka druga prica. Od toga mozda i ispadne 3 minuta kosmosa.
 

Back
Top