nasilje prema devojci

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
F

F.F.

Gost
Da li se moze i sme dozvoliti da momak udari devojku
(samo zato sto su se posvadjali,a on je previse nervozan za dalje raspravljanje,bez ozbiljnije krivice devojke)?
Da li je istina da ako neko udari jednom da je pravilo da ce udariti opet?
 
Hmm... neznam zashto se govori o 'udaranju zena'... Pa znam zene koje bi mi izbile vilicu jednim udarcem...

Pitanje je zasto vrsti fizicki napad na bilo koga (izuzev u nuznoj samoodbrani)... muskarac ili zena, to uopste nije vazno...

Ne treba biti u blizini osoba koje svoj nedostatak intelekta resavaju pesnicama, u bilo kom slucaju...

Dakle, 'stay away from such a people!'

Poz.
 
Protiv sam nasilja,ali neke devojke bas to traze.Ne zezam,se.Evo,znam dve takve.Jedna je izjavila da nikad ne bi raskinula sa deckom da ju je bar jednom istukao.Druga je moja kuma.Nekad mi prosto izaziva kuma.Kaze "Volela bih da me bar nekad osamari da pokaze da je musko?".I to misli ozbiljno.
 
Slazem se,Lorde,ali,eto i toga ima.Znam da sam malo i promasio temu,da je ovu devojku F.F. to sto joj se desilo jako povredilo,ali eto,setih se toga.A iskren da budem,jeste balkanski i jeste primitivno,ali kad bi me devojka toliko provocirala kao moja kuma kuma,mislim da bih je odalamio.
 
Znaci da tvoj kum i kuma nisu jedno za drugo... Ne zelim da vredjam, ali tvoja kuma treba pomoc nekog psihologa, a tvoj kum neku normalnu osobu... Ako bi mene zena provocirala, ne bih je odalamio, samo bih otisao... To bi joj bilo mnogo gora kazna da sam je odalamio (jer kad neko provocira, ocekuje da ga udaris, pa da 'dokaze' da je mentalno jaci od tebe... ako ga ladno iskuliras, njemu je gore nego da si mu razbio facu bejzbol palicom)...

No, naravno, to je u idealnom slucaju, koji retko kad postoji... ali mislim da za pocetak, oni treba da razgovaraju o tome... Ja ne vidim nista 'musko' u tome da odalamis zenu (ili bilo koga drugog)... to je stavise najveci kukavicluk, i priznanje da ne mozes da podneses pametnije osobe od sebe...

Poz.
 
Jeste,Incognito,ali to nema veze sa intelektualnim nivoom,vec sa temperamentom.I lako je o tome filosofirati dok sedis i cukas po racunaru,ali zivot je cudo.Nikad ne znas kad ce ti pregoreti osigurac.A veruj mi da bi vecina zena nas mlatilo kao magarce,samo da su jace.
 
bundeva:
Jeste,Incognito,ali to nema veze sa intelektualnim nivoom,vec sa temperamentom.I lako je o tome filosofirati dok sedis i cukas po racunaru,ali zivot je cudo.Nikad ne znas kad ce ti pregoreti osigurac.A veruj mi da bi vecina zena nas mlatilo kao magarce,samo da su jace.

Osobe koje ne umeju da kontrolisu svoj temperament, tacnje svoju 'podsvest', imaju slabu 'psihu'... Pa meni je milion puta doslo da nekog odalamim, pa opet nisam... Ne zelim da ono animalno u meni nadvlada ono humano... ne zelim, i necu to dozvoliti...

Poz.
 
bundeva:
Slazem se,Lorde,ali,eto i toga ima.Znam da sam malo i promasio temu,da je ovu devojku F.F. to sto joj se desilo jako povredilo,ali eto,setih se toga.A iskren da budem,jeste balkanski i jeste primitivno,ali kad bi me devojka toliko provocirala kao moja kuma kuma,mislim da bih je odalamio.


Nisi uopste promasio temu, tvoja kuma samu sebe degradira takvim ponasanjem. Ako ona poistovecuje istinskog muskarca sa shibadzijom, onda tu stvarno nemam komentara, bolje da to ostavim nekoj pripadnici lepseg pola.
Incognito, kao po obicaju, ima pravo....
 
Dobro,momci,vi ste intelektualci i mislite da ovaj problem treba resiti kako intelektualcima dolikuje.Ja vam opet kazem,slazem se.Ali evo razmislite malo i o ovome.Kuma i kum imaju dete.Ona nema gde da ode.Dosla je iz nekog sela iz Hercegovine,ovde se udala,dok je jos studirala.Pravni fakultet su zavrsili i ona i on-znaci rec je o intelektualcima.Jasno je da on ne moze da se okrene i ode.I oboje su toga svesni.On kaze"Tuci sama sebe.To nije moj stil.Ako ti se ne svidja,idi..."itd. da ne davim previse.E,zar ne mislite da bi intelektualno resenje ovog problema bilo da je bas zakuca.Nju bi,definitivno,smirio,a on ne bi dobio cir na zelucu.Jer,kazem vam,non stop mu skace po ganglijama,a on se grize u sebi.
 
Pa trebalo bi da ima dovoljno mozga da zaviri u sebe i da shvati da takvo ponasanje nije OK....After all, ovo je Srbija, a ne Hercegovina....Ja jednostavno ne kontam takve zene....Istina, bilo je situacija kada sam imao neodoljivu zelju da odalamim curu, ali kocnica uvek radi kako treba, a i vise volim da je po'ebem u mozak nego da je odalamim kada me vec nervira toliko....
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top