zaista ima necega ili je samo prica

Astrologija je, definitivno, nauka. Moze biti samo empirijska, kako je najcesce shvataju, a moze biti i ozbiljna nauka, zasnovana na poznavanju opstih simbola.
Sigurno je da se analizom horoskopa moze doci do medjuljudskih "kombinacija" koje su "bolje" ili "losije".
Koriscenje bilo koje nauke, pa i astrologije, u svakodnevnim izazovima, obezbedjuje harmonicniji i, posledicno, srecniji zivot.
Takodje, stara je istina da astrologija najvise pomaze astrologu. Morate govoriti jezikom neke nauke, npr. astrologije, da biste razumeli sta vam ona govori. Malo je vajde od toga da vam neko nesto isprica. Pomaze ali ni iz daleka toliko koliko bi vam pomoglo vase znanje astrologije.
Pozdrav.
 
Astrologija nauka... Ha ha ha...
Nauka je zasnovana na cinjenicama tipa svako telo iznad odredjene mase slobodno pada ako ga nista ne drzi-gravitacija tako svima ocigledna, a astrologija na veri da odredjeni polozaji planeta donekle determinisu nas i zivotne okolnosti. Zasto bi i kako planete na nas uticale?! A sta cemo sa novootkrivenim planetama Suncevog sistema? I trinaestim sazvezdjem? Ko je zmijonosa? Da ne idem dalje...
 
jedem_skorpije_za_dorucak:
Vidi meni G-din Mars u 5 polju u skorpiji.
Moji momci su imali uvek dominantnog skorpijona na ascedentu ili je Mars bio upravo tamo!
Pa ti vidi ko sta trazi...i ko koga nalazi.

Sta mislis ima li ovo ikakve veze?
Ako pažljivo pročitaš šta Mile Dupor o tome kaže, onda NEMA !!!
Naime, ko krene da čita TAKVE STVARI, tome nije više ni do momaka ni do devojaka !!! :lol:
 
neogeo:
Astrologija nauka... Ha ha ha...
Nauka je zasnovana na cinjenicama tipa svako telo iznad odredjene mase slobodno pada ako ga nista ne drzi-gravitacija tako svima ocigledna, a astrologija na veri da odredjeni polozaji planeta donekle determinisu nas i zivotne okolnosti. Zasto bi i kako planete na nas uticale?! A sta cemo sa novootkrivenim planetama Suncevog sistema? I trinaestim sazvezdjem? Ko je zmijonosa? Da ne idem dalje...
Citati,uciti,razmisljati,raspitivati se.To su moji saveti za tebe. Nemoj docekati da ostaris i umres u neznanju. To tako strasno zvuci.
 
neogeo:
Astrologija nauka... Ha ha ha...
Nauka je zasnovana na cinjenicama tipa svako telo iznad odredjene mase slobodno pada ako ga nista ne drzi-gravitacija tako svima ocigledna, a astrologija na veri da odredjeni polozaji planeta donekle determinisu nas i zivotne okolnosti. Zasto bi i kako planete na nas uticale?! A sta cemo sa novootkrivenim planetama Suncevog sistema? I trinaestim sazvezdjem? Ko je zmijonosa? Da ne idem dalje...
NIKO NE SPORI UTICAJ DRUGIH NEBESKIH TELA ZA KOJE GLUPI LJUDI NISU NI ZNALI.MOZDA JE TOI RAZLOG STO ASTROLOZI PRAVE GRESKE ODREDJENOHG TIPA,PPA SE LJUDI PREPOZNAJU ONOLIKO KOLIKO SE PREPOZNAJU.JA SAM FIZICAR PA ZNAM NEKE STVARI KOJE SU PRETOCENE U OPSHTE FORMULE,A ODNOSE SE NA CISTU KOSMICCKU APSTRAKCIJU.JEDNOSTACVNO ZASTO BI BILO NETACNO DA NESTO UKOSMOSU STOI JE VECE ODTEBE IMA UTICAJ NA TEBE.AKO KLIMA UTICE NA LJUDE ,ZASTO NE BI I NEKI VECI PARAMETRI.STOGA....GLUPO JE O TOME GOVORITI.LJUDI KOJI SU IZMISLILI ASTROLOGIJU,TJ .POJMILI JE I PRENELI SVOJU INSPIRACIJU GWNERACIJAMA,NISU TO SLUCSJNO IZMISLILI.MOZE SE ZIVETI I BEZ ASTROLOGIJE,ONA JE SAMO JEDNA OD MOGUCIH INTERPRETACIJA USMERENJA LJUDSKE ENERGIJETAO DA JE ONA NEZAVISNA OD NAS....STA GOD DA JE ISTINA JEDNA JE ,A LEPO JE STO LJUDI POKUSAVAJU SVE DUBLJE DA JE DOKUCUJU.NUMEROLOGIJA JE TEK CUDO:)TAROT I SL...
 
neogeo:
Astrologija nauka... Ha ha ha...
Nauka je zasnovana na cinjenicama tipa svako telo iznad odredjene mase slobodno pada ako ga nista ne drzi-gravitacija tako svima ocigledna, a astrologija na veri da odredjeni polozaji planeta donekle determinisu nas i zivotne okolnosti. Zasto bi i kako planete na nas uticale?! A sta cemo sa novootkrivenim planetama Suncevog sistema? I trinaestim sazvezdjem? Ko je zmijonosa? Da ne idem dalje...

Astrologija se ne zasniva na veri da odredjeni polozaji planeta donekle determinisu nas i zivotne okolnosti..odakle ti ta ideja?:)
Prvo dobro nauci principe na kojima se stvarno zasniva astrologija pa onda izvoli izlazi protiv argumente..
videla sam da i mnogi poznati astrolozi izjavljuju da planete uticu energijom itd...ali nije bitno, ti ljudi znaju znanje i veruju u to, i u pravu su sto veruju, jedini je problem sto grese u tome verujuci da planete i polozaji planeta direktno uticu na nas , sto nije tacno i to nije baza za astrologiju uopste...ali ostalo vec spada u domen filozofije i ako zelis da pljujes po astrologiji onda bi trebao da budes malo bolje filozofski potkovan, da znas znanje, jer ovi tvoji argumenti deluju smesno.

Planete mapiraju one ne uticu direktno nikakvom energijom.....
 
neogeo:
Astrologija nauka... Ha ha ha...
Nauka je zasnovana na cinjenicama tipa svako telo iznad odredjene mase slobodno pada ako ga nista ne drzi-gravitacija tako svima ocigledna, a astrologija na veri da odredjeni polozaji planeta donekle determinisu nas i zivotne okolnosti. Zasto bi i kako planete na nas uticale?! A sta cemo sa novootkrivenim planetama Suncevog sistema? I trinaestim sazvezdjem? Ko je zmijonosa? Da ne idem dalje...

Zmijonoša je onaj koji nosi zmije!!!
Nikad video :shock:
To je vec tvoj problem :lol: :lol: :lol:
 
neogeo:
Posto ja nemam pojma ajde objasnite mi ukratko sta je to astrologija.

Rec astrologija znaci "Message of The Stars" ili Poruka od Zvezda
odnosno Zvezdana poruka...rec planeta je uvedena kasnije dok su ljudi u drevna vremena sve na nebu zvali 'zvezda":)
Znaci poruka, mapa na nebu koja nam govori nesto...odnosno mapa u zodijaku - zamisljenom nebu?
to neka objasni neko drugi jer nisam bas upoznata sa tematikom skroz:)
ali sve to ne menja sustinu, "neko" ili "nesto"...ja bih rekla univerzum,nam je ostavio poruku, mapu i sistem, to je neko nekad otkrio, pratio, zapisao , proucio, razradio i tako je nastala astrologija:)
Znaci da sumiramo, polozaj planeta i sazvezdja je poruka odnosno mapa koja nam govori nesto, a planete i zvezde ne uticu na nas direktno nikakvom energijom, samo obelezavaju cikluse kroz koji prolazi univerzum u odredjenom trenutku i taj ceo univerzum i sve sto se desava u njemu "utice" na nas, odnosno oblikuje nas i determinise nase zivote i tako dalje, jer je ceo istovremeno i u nama, univerzum i ti ste nerazdvojni deo jedno drugog:)
ti utices na njega , on na tebe....

nastavak u sledecem broju..
mozda...
:))))
 

Back
Top