Oftamologija

dakle ovako..ovo sam ja a ovo je jedan od mojih nesrecnih pacijenata :-D
ovo je rektalni tushe( za one srecnike koji su zaboravili :-D )
sva sreca pa sam od septembra na hirurgiji...tako da mi ovo vishe nije svakodnevnica..mada i sada ne mogu da izbegnem sve one upaljene hemoroide i zatvore...kao ni ispomoc na urologiji kad je neko na odmoru...eto mojih 300 eura na sta se potrosi...dezinfekciona sredstva,kreme za ruke...:-D
 
WithdrawnWater:
Ne smem ni da pomislim sta ce Amfibija d aokaci dok zdusno trazi dozvolu od dr?!? :)

ebenti, sad sam se setila da je sa urologije....:bigrinn:
na zalost, ja na ovom compu imam samo ovu sliku sa licne karte, proslogodisnju, pa bas i nije nesto EKSPLICITNO, LOL.
 
haha..ali iznenadjuje me brzina kojom je reagovala :-D :-D :-D..da ovo obrishe :-D :-D...dok sam ja bila na ljis (nesto o lubrikantima ovo ono :wink: )..hahha..

eto to je moje radno mesto...ni malo zavidljivo...pre neki dan samo se snimali u toku operacije...pacijent je bio u spinalu tako da smo se skupa smejali...jedva cekam da te snimke prebacim na komp da pokazem mami...za ovo sam ozbiljna...mnogo mi je velika satisfakcija sto sam lekar...vidim da je i mojima drago.
na zalost ne zivi se od ideje...ne znam...do skoro nisam htela da menjam nedicinu ni sa cim...a sad...sad bih uradila sve moguce plasticne operacije i bila foto model...(ali bih krishom chitala magnum crimen..ko bi me sprecio :wink:)
 
WW,
svasta, odma' se vidi da je fini covek, i lepa kosulja i sve na mestu, boze :).

ja sad odo', a vi, doktorice, mozda da mi odate tajnu - ja sam na cable, pa jedva stigoh da VIDIM sta treba da vidim, a na cemu ste vi kad stizete tom brzinom....?! :)
 
Vragolasta Amfibija:
haha..ali iznenadjuje me brzina kojom je reagovala :-D :-D :-D..da ovo obrishe :-D :-D...dok sam ja bila na ljis (nesto o lubrikantima ovo ono :wink: )..hahha..

eto to je moje radno mesto...ni malo zavidljivo...pre neki dan samo se snimali u toku operacije...pacijent je bio u spinalu tako da smo se skupa smejali...jedva cekam da te snimke prebacim na komp da pokazem mami...za ovo sam ozbiljna...mnogo mi je velika satisfakcija sto sam lekar...vidim da je i mojima drago.
na zalost ne zivi se od ideje...ne znam...do skoro nisam htela da menjam nedicinu ni sa cim...a sad...sad bih uradila sve moguce plasticne operacije i bila foto model...(ali bih krishom chitala magnum crimen..ko bi me sprecio :wink:)

salu na stranu, veoma si lepa, i delujes vedro na toj slici, ne sumnjam da volis svoj posao i da sebe vidis tu. deluje mi da bi mogla da budes model i ovako :heart:
i NARAVNO da tvoji vole sto si lekar, i da se ponose, i treba.
 
Tasha_BG:
Sve je to lepo, ali ako tebe privlaci samo oftalmologija, a ne medicina kao medicina, to je vec problem....
Da li ces moci da ucis hiljadu i nesto strana anatomije, fiziologije, biohemije, pa ne znam ni ja koliko hiljada strana interne, pa hirurgije.... i sve to (u najboljem slucaju) 6 godina, pa zatim da staziras i da se mislis da li ces dobiti zeljenu specijalizaciju (kad ih i ako ih puste), pa tek onda da specijaliziras 4 ili 5 god(nisam sigurna koliko traje) ono sto volis????

Ja sam slično mislila kad sam ono komentarisala. Mislim da bi medicinu trebalo da upiše samo neko ko zaista ne vidi sebe ni u čemu drugom i ko može da se pomiri sa ovom prognozom. Čak i onda nije zagarantovano da mu neće pući film kad-tad, nije teško biti entuzijasta i 'žrtvovati godine' kad ti je 20 godina ali već 5-6 godina kasnije rastu želje, prohtevi, dolazi vreme za neke druge stvari a ti si možda tek na polovini...Zanima me, da li iko upisuje medicinu bez da planira i specijalizaciju?

Što se školovanja do kraja života tiče, svako ko je dobar u svom poslu se usavršava ceo život, ma šta radio - zar ne?
 
Medo, što se dioptrije tiče evo ti link za bolnicu www.svetivid.com oni tamo imaju objašnjenje procedure (vidi link za Skidanje dioptrije Eximer laserom) a i meni je jednom oftalmolog objašnjavao šta se radi i kada. Ako se dobro sećam, dalekovidost/kratkovidost je posledica nepravilne građe oka i zato se čeka da prođe adolescencija tj. da oko prestane da raste i dioptrija se ustali. Što se procedure tiče grubo rečeno secne se rožnjača tako da se promeni ugao prelamanja pa se tako skine dioptrija. Detalje vidi na sajtu. Pozz
 
Hvala na informaciji...
Sto se dioptrije tice ako hocu da je korigujem laserom moracu da pozurim.Radi se samo do odredjene dioptrije:sad:Imam neki utisak da cu preci granicu ako jos budem cekala.Mada iskreno govoreci i nadjem lovu(a valjda bi se moji vec snasli) mislim da ja sad ne bih imala petlju za nesto slicno.Sta ako nesto podje naopako(ja sam inace rodjeni pesimista...)?
 
neupucena:
Ja sam slično mislila kad sam ono komentarisala. Mislim da bi medicinu trebalo da upiše samo neko ko zaista ne vidi sebe ni u čemu drugom i ko može da se pomiri sa ovom prognozom. Čak i onda nije zagarantovano da mu neće pući film kad-tad, nije teško biti entuzijasta i 'žrtvovati godine' kad ti je 20 godina ali već 5-6 godina kasnije rastu želje, prohtevi, dolazi vreme za neke druge stvari a ti si možda tek na polovini...Zanima me, da li iko upisuje medicinu bez da planira i specijalizaciju?

Što se školovanja do kraja života tiče, svako ko je dobar u svom poslu se usavršava ceo život, ma šta radio - zar ne?

ne znam, ja nisam planirala specijalizaciju; isto tako, mislim da je iz moje generacije malo ko dobio bas onu specijalizaciju koju je zeleo - moja zaova je htela da bude pedijatar.
osim toga, za razliku od mede, kako rekoh, ja sam em rodjeni optimista :), em sam uvek bila uverena u svoju jaku volju i sposobnosti, i misljenja sam da je svaki fakultet za prosecne ljude, pa i ovaj. za mene je fakultet i sve skolovanje samo stepenik, korak u zivotu, da budes ono sto zelis, da radis ono sto hoces.
apsolutno se slazem s tim da je za svakog ozbiljnog profesionalca potrebno da uci ceo zivot. ovo podrazumeva i odredjenu zelju za saznavanjem, znatizelju i ljubav prema onome sto radis; koliko sam ja dosad videla, medicinari (pogotovo sa tom radnom navikom) ponekad (cak i usput) zavrsavaju i druge, sasvim nesrodne fakultete - znatizelja, moja ti :).

medo, bre :)
negativan, pesimistican stav, nije mudar ni u jednoj profesiji, a u ovoj pogotovo. medicinski i pesimisti zavrsavaju, svakako :), ali mnogo teze sve prezivljavaju, a mnogo teze i rade... to ne znaci da su losi lekari, ali oni sami se vise muce.
zdravo sumnjanje u sebe je neophodno da covek bude dobar u bilo kom poslu, ali samo ono koje ga tera napred, a ne drzi u mestu.
dakle, ako ti SADA kazes sebi "jaaao, ja to ne mogu", tu si odmah zavrsila; tako je za bilo sta, pa i za ovo.

sta tvoji roditelji misle o tvom eventualnom studiranju medicine?
 
Kod mene je cela familija radila na tome da ja odustanem od upisivanja medicini, izuzev moje bake koja i danas daje mi ogromnu podrsku (prvi doktor u porodici sam) ali alternativa kod mene nije postojala.Samo medicina ili necu da studiram.Imala sam ideju na pocetku da budem pedijatar,pa kad sam zavrsila medicinu i krenula sa stazom nekako sam se najvise pronalazila u pneumoftizi(pulmologiji) e onda je gosn ministar doneo odluku da specijalizacija nema do daljnjeg.
Nisam odustala od toga da cu jednog dana specijalizirati(mada kako sam ja planirala do 30te sam trebala da polozim specijalisticki), doduse vise ne razmisljam sta bih volela vec se borim da se dokopam neke specijalizacije, prosto ne prija mom mozgu da se zatvori i ne uci vise.
Istina je da na pocetku studija daleko deluje kraj plus sve sto ide uz to ali ako se dobro organizujes mozes imati i studije i privatan zivot.Samo sto eto ja sam diplomirala pre 4 godine ,to je generacija kojoj su na stazu doneli odluku da nema specijalizacija, retko ko se dokopao specijalizacije ali njih i ne racunam jer su u pitanju profesorska deca i ljudi sa vezama na visokim polozajima.Mi ostali smrtnici cemo malo da pricekamo.
Sa druge strane u vremenu i zemlji u kojoj zivimo dobro je da se unapred covek informise sta ga ceka bez obzira na to koliko nesto volis moras da postavis pitanje kako ces naci posao, doci do svog dinara, koliko su roditelji spremni da te finansijski guraju do tvoje 30te godine...
Medo znam da je ovo sve tebi puno informacija ali nije lose da i o njima malo razmislis, razgovaras sa roditeljima.
 
indigo:

misljenja sam da je svaki fakultet za prosecne ljude, pa i ovaj. za mene je fakultet i sve skolovanje samo stepenik, korak u zivotu, da budes ono sto zelis, da radis ono sto hoces.

Svaki fakultet jeste za prosečnog čoveka u smislu da svako prosečne inteligencije može da ga završi. Ali poteraj 'prirodnjaka' na društvene nauke ili trkača na kratke staze na medicinu...nije to baš isto. Ja i danas listam medicinske enciklopedije onako iz zabave ali nemam želju da se petljam sa fakultetom. Divim se ljudima koji to zaista žele i verujem da oni obično završavaju. Ali možda je u pitanju samo površna zainteresovanost, zato bi trebalo da nađe nekog ko već studira pa da prelista knjige, da se informiše šta se tačno radi i kako dr reče, šta je očekuje posle pa da odluči. Ima toliko fakulteta za koje je potrebno manje vremena, manje živaca (mada opet zavisi) a plata je na kraju otprilike ista. Možda me život demantuje :) ali ovo je moj trenutni stav. Imam osećaj da gomila ljudi hrli ka medicini pa je i završava jer uprkos svemu reč 'doktor' još uvek magično zvuči...
 
neupucena:
Zanima me, da li iko upisuje medicinu bez da planira i specijalizaciju?

Ja sam upisala medicinu, a nisam planirala specijalizaciju i jos uvek je ne planiram!
Medicina je toliko lepa da u toku studiranja toliko stvari moze da mi se svidi, to ne mogu da znam unapred!

Što se školovanja do kraja života tiče, svako ko je dobar u svom poslu se usavršava ceo život, ma šta radio - zar ne?
Apsolutno tacno! ;)
 
dr:
Kod mene je cela familija radila na tome da ja odustanem od upisivanja medicini, izuzev moje bake koja i danas daje mi ogromnu podrsku (prvi doktor u porodici sam) ali alternativa kod mene nije postojala.Samo medicina ili necu da studiram.

Da li mene neko spijunira??? Ovo potpuno odgovara mojoj situaciji! :p
 
I kod mene cela familija radi na tome da odustanem od medicine.Oni bi da zavrsim neki 'laksi' faks,da normalno izlazim,da se zaposlim...a meni se ne da:lol:Mislim da ako zelis mozes uskladiti i privatan i poslovni zivot.A medicina me jednostavno privlaci kao posao,nauka.Meni to zvanje doktora tj. lekara ne bi puno znacilo.Hvala bogu,ko sto rekoste,donelo bi mi to izvesnu satisfakciju ali mislm da je bitnije da volim svoj posao od toga sto drugi na rec 'lekar' na tebe drugacije gledaju.
A da.Moji pod tim 'laksi' podrazumevaju neki drustveni faks.A vic je sto meni drustvene nauke stvarno leze,ali ja ih uglavnom,ne volim.
 

Back
Top