VAZNO DA ZNATE!!!

loop

Poznat
Banovan
Poruka
9.128
Evo gledam po celom forumu ljudi preporucuju Virtuon karticu rajfazen banke i ne mogu da se nacudim, da li je to iz neke pakosti ili sto stvarno ne znaja za drugu.

Zayebi Virtuon, tu ti uzmu 20E i stave na crni depozit, ne mozes da raspolazes njima, i veruj mi da to nema nigde u svetu, vec samo kod nas i mozda su te svabe toliko bezobrazne da ce i u Republici Srpskoj uvesti tako nesto ili u nekoj banana drzavi.

Uzmi VISA INTERNET karticu VOJVODJANSE BANKE , kod njih placas samo godisnju clanarinu 200din. (opet je jeftinije skoro 100% ) i cim ulozis pare za trosak, odmah mozes da raspolazes njima.

Braco Srbi, zasto bi bre davali kojekakvim stranim lopovima pare da vam ih zarobe na njihovom racunu , kad nasi ljudi ce Vam to odrade 100% sigurno i nece raspolagati vasim parama, dok Vi koristite njihove usluge, jer to nema nigde u svetu.

Da pojasnim: Kad odete u rajfajzen banku platite 360din. mesecnu clanarinu i ulozite 20E koje oni zamrznu, ne mozete vise da raspolazete sa njima, nego morate da uplatite josh preko toga da bi to mogli da trosite.
Kad odete u Voban banku uplatite 200din. za clanarinu i uplatite 20E koje mozete odmah da koristite, nisu zamrznute na Vasem racunu, kapirate ;)

pozz
 
Da bih mogao da uzmem tu karticu da li moram da imam redovne mesecne uplate na racun u Vojvodjanskoj banci ili mogu da otvorim racun kod njih,stavim 50 evra i koristim karticu?
Na kojim sajtovima mozes iskoristiti tu karticu za kupovinu?
 
prijatelju moj. Za pravu VISA karticu treba da imas depozit koji se meri u stotinama evra. Zato se preporucuje visa virtuon kartica jer je depozit 20€ + clanarina.
Drugo vojvodjansa banka to radi od skoro.Ja virtuon imam vec 2 godine prema tome kazi ti meni gde sam ja mogao da uzmem visu internet VB pre 2 godine?
To je problem nasih banaka sto su spore, glomazne. Ono sta je Svaba uradio pre 3 godine oni rade sada.
Da li ti imas karticu? Da li si kupovao preko nje? NA kojem broju sajtova se ona prima?
Malo pojasni njeno koriscenj a ne sao finansijske pogodnosti. Ne znam koliko si placao preko neta ali mnogi servisi za proveru novca jako slabo koegzistiraju sa internet karticama i koliko je VISA VB usla u svetski sistem?
 
loop:
Braco Srbi, zasto bi bre davali kojekakvim stranim lopovima pare da vam ih zarobe na njihovom racunu , kad nasi ljudi ce Vam to odrade 100% sigurno i nece raspolagati vasim parama, dok Vi koristite njihove usluge, jer to nema nigde u svetu.
Da, sigurno ne raspolazu nashim parama..Eto, dobri ljudi pa da ucine da nam cuvaju pare i nece da zarobe pare Ako nece, ajd objasni mi sto je mojoj kevi blokirano 200 000 dinara u banci cije ime nec da navedem?
Ne pada mi na pamet, niti ce mi ikad pasti na pamet jedan jedini dinar da stavim u bilo koju nashu banku a bogami ni u jednu banku na nashoj teritoriji, bilo stranoj bilo domacoj.
Ovakav bankarski sistem postoji samo u nashoj nazovi drzavi. U nekim bankama ne mozes da otvorish racun na koji ce ti dolaziti penzija, ako ti je penzija manja od 10 000 dinara. U nekim bankama penziju mozes da podignesh samo u odredjenoj filijali. Ja sad treba da preletim pola Bg-a da bih podigao caletovu penziju. Cale moj je podneo zahtev za kodove i sr*nja da moze da pregleda stanje racuna preko neta. 2 meseca smo cekali da se realizuje to, i kada je konacno gotovo, cvrc..Ja ne mogu to da podignem ( a to je najobicnije parce papira) vec mora vlasnik. A to sto vlasnik ne zivi ovde nema veze i nema veze to sto sam ja ovlasceno lice :shock:
Samo ovde narucish dina kartice i kartice od eurobanke, ali da bi ih dobio morash da kupish neka sr*nja, pa da platish clanarinu pa tek onda dobijash kartice.
Neka hvala. Kad se jednog dana bude promenila vlast,bankarski sistem,ministar finansija i sva ostala bagra koja raspolaze mojim para i kad citava ta prica zvana "banka" bude normalno funkcionisala - onda cu mozda drzati pare u banci. Do tada, ipak mi je mnogo sigurnije da pare drzim sto dalje odavde.
 
Joj bre tab ja sam mislio da si ti pametniji coek.
VISA je VISA ,nema tu razlike izmedju VISA kartice cacanske banke i Visa kartice Njujorske banke , ako negde primaju VISA karticu onda ce je primiti i z svake banke.
I zasto mislis da ce Nemci to uraditi bolje od nasih.Za tvoju informaciju VISA INTERNET voban banke postoji pre nego VISA VIRTUON, i ovde ne pricamo o kreditnitnim VISA karticama, sto ti pominjes kao prave
Za pravu VISA karticu treba da imas depozit koji se meri u stotinama evra
I ova je prava samo je debitna a ne kreditna
Kod tebitnih kartica uopste nije bitno da li si ti zaposlen i da li imas redovna primanja, vazno je samo da imash kes koji ces da uplatis na racun da bi kasnije taj isti kes mogao da trosis (samo sto ce ti svabe zamrznuti 20E dok nas nece)
Evo sad gledam smanjili su clanarinu na 100 din. godisnje znaci i tu su 360% jeftiniji i plus citiram tebi tab
Sve Visa kartice izdanja bilo koje banke imaju isti tretman svuda u svetu i podležu istim, strogim, internacionalnim standardima. Vojvođanska banka je u prednosti nad drugim bankama u zemlji jer jedina ima sopstveni procesing centar sertifikovan od Visa International, ima kompletan pregled i kontrolu svih dešavanja karticom i može blagovremeno i adekvatno da reaguje na sve nepravilnosti i tako zaštiti svoje klijente od mogućeg finansijskog gubitka.
 
Virtual i virtuon visa nikad nigde nisu odbijene, svuda gde sam trebao nesto da platim sve je proslo u najboljem redu...Godisnja clanarina mzoda 5$ (nisam siguran) tako da...
A koju ce to viza karticu negde da odbiju hajde mi reci molim te :shock:
VISA je VISA :!:
VISA INTERNACIONAL kapiras ;)

A to da su nekom blokirali racun zato sto je nezaposlen, jedino ako je uzela neki kredit, pa ostala bez posla i nema vise redovna primanja, jedino tako, ali to je onda sasvim razumljivo, jer joj je to i pisalo u ugovoru kad je uzimala kredit...svako stiti svoj interes.
 
Pre nego sto sam uzeo Visa Virtuon karticu, kontaktirao sam mnoge banke kako bih se raspitao na koji nacin se moze doci do jedne takve kartice.
Najopasniji su bili u Delta banci - "A sada banka Intesa". Gde su mi trazili cak 300E depozita kako bih mogao da dobijem Master (ne znam tacko koju) ili Visa Classic. Nisu normalni... Sto se tice domacih banaka, obracao sam se putem neta i mail-a, koji je kao kontakt ostavljen na njihovim WEB stranama. I naravno... niko se nije javio, ni nasao za shodno da odgovori. Dok su sve strane banke, koji ima dosta, odgovarale istog dana.
Posle svega, naravno da cu se odluciti za Raiffeisen... nije to samo pitanje novca, 20E i tih 300din. nisu neki novac, ako se zna koliko se moze ustedeti kupovinom preko neta. U pitanju je i ta sigurnost koja se stice azurnoscu i nacinom obracanja prema samom klijentu.
Sto se domacih banaka tice... u njima ne bih drzao ni eksere, a kamoli novac. I ne pisem to iz neke sujete, vec zbog lose iskustva mojih roditelja.
 
loop:
Sta pricas gluposti i lazes ljude ovde na netu :mad:
Koju god banku da kontaktiras preko sajta, na mail svaka ce ti odgovoriti u roku od 24h to smem u pare da se kladim :idea:


Ne brzaj izgubio bi novac zbog gluposti.

Delta banka mi je odgovorila posle 5-6 dana.
Meridian banka nikada nije odgovorila, a mail je isporucen na njihov server (zahtevao sam izvestaj).
Privredna banka Pancevo takodje, kao i Meridijan.

I da ti ne nabrajam... pre nego sto pocens da lupas gluposti tako hrabro porazmisli o posledicama.
Sta bi bilo da si prolozio taj tvoj novac u ime opklade??? :shock:
 
a
loop:
i ovde ne pricamo o kreditnitnim VISA karticama, sto ti pominjes kao prave
VISA nikad nije bila kreditna kartica.
American Express je kreditna kartica (ne spominjem ove nase koje su se stvorile ko pecurke posle kise)
Visa je platna kartica i kao takva uvek moras da imas sredstva na racunu da bi sa nje dizao (vrsi se provera). Razlika izmedju virtuon karice i klasicne je samo u tome sto virtuon mozes da koristis iskljcivo za placanje preko neta dok sa classic mozes da ides i po radnjama (pretpostavljam da je stvar u tome sto za klasicnu nekad postoji problem provere sedstava na racunu iz raznoraznih razloga) i upravo zbog toga postoji TOLIKI depozit za slucaj ako bez provere uzmes nesto zasta nemas na racunu da banka ne bi buila ostecena. Zato postoje razliciti tipovi kartica (obicna, srerna, zlatna, platinasta) Od tipa kartice zavisi maksimalni iznos koji mozes preko nje da potrosis ali isto tako i velicina depozita na racunu :)
A sto se tice provere vidim da nisi bas mnogo koristio kartice na netu. Same virtuon kartice su relativno nova pojava nastale zbog sve vece ekspanzije interneta a u isto vreme sve slabije platezne moci ljudi za nabavku klasicnih kartica. Problem je u tome sto na netu nisu svi servisi (narocito manji) osposobljeni za rad sa virtual karticama (bilo je slucajeva na sajtovima gde je pisao da se prima VISA da se ne prima virtual) i zato sa pravom pitam kako je resen problem sa VB.
 
Da u pravu si VISA nema kreditne kartice vec su sve platne ili debitne.
A kako je resen problem sa VB VISA INTERNET evo da se ponovim josh jednom
Sve Visa kartice izdanja bilo koje banke imaju isti tretman svuda u svetu i podležu istim, strogim, internacionalnim standardima. Vojvođanska banka je u prednosti nad drugim bankama u zemlji jer jedina ima sopstveni procesing centar sertifikovan od Visa International, ima kompletan pregled i kontrolu svih dešavanja karticom i može blagovremeno i adekvatno da reaguje na sve nepravilnosti i tako zaštiti svoje klijente od mogućeg finansijskog gubitka
 
nikodim:
Ne brzaj izgubio bi novac zbog gluposti.

Delta banka mi je odgovorila posle 5-6 dana.
Meridian banka nikada nije odgovorila, a mail je isporucen na njihov server (zahtevao sam izvestaj).
Privredna banka Pancevo takodje, kao i Meridijan.

I da ti ne nabrajam... pre nego sto pocens da lupas gluposti tako hrabro porazmisli o posledicama.
Sta bi bilo da si prolozio taj tvoj novac u ime opklade??? :shock:

Zavisi sta ih pitas, normalno da nece svi odmah da ti odgovoera ako im postavis neko nepristojno ili glupo pitanje, ali pitaj ih nesto u vezi toga da koristis njihove usluge (naprimer da uzmes njihovu kreditnu DINA kartica) pa da vidis kako ce da ti odgovore ;)
 
Ja mislim da nema potrebe da se prepiremo oko ovoga jer su nam stavovi slicni.
Razlika je samo u tome sto ja licno imam vise poverenja u inostrane banke zbog mnogo toga sta se ranije izdesavalo pocev od stare stednje pa nadalje, nego u domace.
Mozda su nijanse u pitanju ali ja ipak imam vise poverenja u namacku virtuon karticu sa 20€ depozita (istih 20 koje ti sigurno potrosis na razne sokove i slatkise tokom meseca) nego u nasu sa 200 dinara.
 
loop:
Zavisi sta ih pitas, normalno da nece svi odmah da ti odgovoera ako im postavis neko nepristojno ili glupo pitanje, ali pitaj ih nesto u vezi toga da koristis njihove usluge (naprimer da uzmes njihovu kreditnu DINA kartica) pa da vidis kako ce da ti odgovore ;)


Da, da... vidis tu sam pogresio, pitao sam ih koliko trazi jedna salterusa za oralni sex i da li bih isti dobio odmah na salteru ili u svecanoj lozi. :confused:
Eto znam da sam negde pogresio...
Hvala ti na savetu, sta bih ja bez tebe... 8-)
 
tab503:
Ja mislim da nema potrebe da se prepiremo oko ovoga jer su nam stavovi slicni.
Razlika je samo u tome sto ja licno imam vise poverenja u inostrane banke zbog mnogo toga sta se ranije izdesavalo pocev od stare stednje pa nadalje, nego u domace.
Mozda su nijanse u pitanju ali ja ipak imam vise poverenja u namacku virtuon karticu sa 20€ depozita (istih 20 koje ti sigurno potrosis na razne sokove i slatkise tokom meseca) nego u nasu sa 200 dinara.


Naravno... ;) Da su nase banke dobre, ili bar upola toliko dobre, verovatno ne bi ni jedna strana banka imala sta da trazi ovde. Ali posle tih Dafina, Jezda i neazurnih sluzbenika... jedino sto ti preostaje je neko ko odaje izvesnu kolicinu poverenja i ko je zaista okrenut ka klijentu, a to domace banke nisu.
 
Apsolutno.
dovoljno je samo da me mrzovoljno pogleda neka nasa sluzbenica kojoj je ceo svet kriv sto ima problema sa malom platom, muzem ili decom. Oni nikad da shvate da su oni samo servis za gradjane i da trebamo mi njima (zbog zarade) a ne oni nama jer to sta hocu da uradim mogu da uradim i na drugom mestu. 1000 puta sam izbegao svadju za salterom samo zato sto imam nerve ko kineski zid :lol:
Stranci te bre postuju. Nas ce reci, "bas me briga za tvojih 50 ili 100 dinara sto cu zaraditi na tebi" ali stranac zna da tih 50 ili 100 dinara kad pomnozis sa 100000 korisnika, ihhha kolika zarada. I potpuno je drukciji odnos sluzbenika u nasim predtavnistvima i stranim bez obzira sto i u jednoj i u drugoj firmi rade nasi ljudi. Bitan je Gazda.
 
Dafina i Jezda su posledice jednog rezima koji je prosao, a sadasnji rezim radi nesto vrlo slicno.
Dopustio je da dodju inostrane banke i da Vam deru kozu sa kamatama, jer im je to jedini interes.
Ako ste Vi mislili da je Svaba ovde dosao da bi ucinio zivot Srbima laksi, grdno ste se prevarili.
On i josh mnogo njih ( u mom gradu ima 3 puta vise banaka neko pekara, cak sam brojao ima ih i vise nego apoteka) su ovde jer je najveca kamatna stopa u Evropi i svi zive daju kredite za koje bi ih u drugim drzavama optuzili za zelenasenje. Cast izuzecima poput NBG i mozda josh neke.
Ali dobro vi sto prezadovoljni time da dajete pare na mrtav depoziti da placate 360% za clanarinu, samo napred, ja zelim da kazem i ostalim surferima da to ne mora tako, vec moze i mnogo bolje i sigurnije.
pozz
 
tab503:
Apsolutno.
Stranci te bre postuju. Nas ce reci, "bas me briga za tvojih 50 ili 100 dinara sto cu zaraditi na tebi" ali stranac zna da tih 50 ili 100 dinara kad pomnozis sa 100000 korisnika, ihhha kolika zarada. I potpuno je drukciji odnos sluzbenika u nasim predtavnistvima i stranim bez obzira sto i u jednoj i u drugoj firmi rade nasi ljudi. Bitan je Gazda.


Jos jedna totalno netacna predrasuda :!:
Mislim o tome je toliko mizerno raspravljati jer to moze da izjavi samo ...
Moja majka radi u cacanskoj banci kao salterska sluzbenica i ja kad dodjem kod nje da je nesto pitam, moram da cekam u redu kao svi ostali gradjani ( naravno osim ako nije nesto hitno)
A imala je ponudu da za duplo vece pare predje u rajfajzen banku, ali tamo bi radila 12 sati dnevno + morala bi da im bude dostupna u svako doba obdanice ili noci.
Ne brini ne placaju oni nase ljudi nista vise nego sto moraju, cak sta vise mogu da potpisem da dosta njih klasicno iskoriscavaju radnu snagu.
Naravno na nagovor mene i moje porodice, moja majka nije pristala da predje kod njih ;)
 
niko nije ni rekao da placaju vise i da im daju vece plate. Ja sam rekao da ih teraju da se ponasaju uljudnije i srdacnije. Svaka cast tvojoj majci.Ja ni rec nisam rekao o njoj. (u manjim sredinamaj e i mnogo bolji odnos ljudi nego u Beogradu) Ja sam rekao o vecini (a uvek postoji izuzetak)
Kad smo kod kredita i banaka. Moja devojka je uzimala TV i ja sam se uvalio na njen kredit da uzmem DVD. Isli smo svuda i svuda ali svuda je bio isti uslov tako da ne mozes da pricas o zelenaskim kamatama. U posti su mi trazili cak i 20% depozita na iznos za koji uzimam kredit dok U AFG eurobanci sam dobio kredit pod istim uslovom kao u posti (2% kamata) ali BEZ depozita. Cak je i bila fora da kamata krene tek za 2 meseca i ako uplatim iznos za ta 2 meseca necu platiti ni dinar kredita. A sto se tice rada u inostranim i nasim. Tacno je. U inostranim se zna red, ne moze da se ide kad ko kad hoce, zna se kako se odnosi prema klijentima. i mislim da stvarno nema potrebe da ovaj razgovor prelazi na licni nivo (ja sam malopre i predlozio prekid rasprave) jer ja niti imam nesto protiv tebe (cak smatram te vrlo informisanim clanom foruma cije pisanje vredi procitati) niti protiv tvioje mame koju u zivotu nisam video i ni rec nisam rekao protiv nje. Kamo srece da je vise takvih sluzbenika u drzavnim firmama.
 

Back
Top