Windows XP Professional - pitanje ?

docice do preopterecenja u tvojim nervima od silne gomile programa koje moras svaki put jovo nanovo da instaliras :)
Salu na stranu nista mu nece smetati ali ja bar licno, kad pomislim sta sve treba da instaliram (a komp mi je zreo za format) samo kazem "mozes ti jos malo ovako" :)
Gledaj da nadjes resenje koje ce resiti problem i bez formata. Jednom sam proveo 2 pune godine bez formata i nista ni meni ni kompu nije falilo :)
Druga je stvar ako ti se cesto pojavljuju problemi. Onda proveri kako rukujes sa winom (sta sve instaliras i radis) a posle proveri ti i komponente. Mozda se tu nesto ne voli pa pravi problem.
 
slazem se sa tabom, da mozes da provedes dosta vremena bez formatiranja i svega, i imam da ti preporucim nesto (a i ostalima) mnogo dobro :)
u pitanju je program NLite, koji vam omogucava da potpuno 'customizujete' instalaciju windowsa....znaci, koje drajvere hocete, koji softwer zelite da bude instaliran posle instalacije windowsa, koje komponente win-a zelite itd....program pravi posebnu - vasu - instalaciju windowsa na osovu podataka koje mu date...
program mozete naci ovde http://www.nliteos.com/
kome nije jasno nek pita, ili nek proba istu stvar na nekom Virtual PC-u, da ne bude posle - zaje**o me Obersturmfuehrer
 
A jel koristi mozda neko norton ghost?

Znaci sa tim programom nema nerviranja,jednom se instalira sistem,i sve sto ide uz njega,onda se pod dosom napravi image fajl c particije, i cim sistem nesto pocne da zeza ili ga napadne brdo virusa a tebe mrzi da se macujes sa skeniranjem i brisanjem istih,pokrenes ghost i vratis sve kako si prvi put instalirao,za 5 minuta.
A moze i da smanji image fajl pa tako recimo xp sa nekim osnovnim softverom moze da spakuju na 900mb.
Jedino sto nestaje sve sto si posle ghostovanja instalirao ali opet ustedi 2 i vise sata vremena.
 
Norton ghost je dobar i nije dobar evo zasto. Dobar je kad kupis dva ili vise potpuno ista kompa hardware i software skroz isti.
Na jednom instaliras podesis SVE sot ti je potrebno i sa ghost-om prekopiras na sve potpuno isto. A nije dobro kad na jednom kompu pravis gost (moze biti od koristi a cesce ne moze). Ako menjas harrdware ili software sto j8e veoma moguce menjas verzije programa npr ughost imas glupi Corel 10 a kasmnije istaliras corel 12 ili noviji Corel 13. Onda ghost nema nikakvog smisla jer ces morat za svaki novi hardware i software praviti ghost, jedino ako u novoj verziji nisu nesto po tom pitanju uradili
 
Inace ima opcija u Acronis True Image-u dodavanja novonastalih promjena na vec postojecu sliku...Ali opet ne vidim problem, zasto ne bi opet novu sliku napravio, kad to ukupno traje 5-6 minuta, kao i postupak vracanja slike...Znaci sve u svemu, ja sam se odmorio od nanovog instaliranja windowsa...
 

Back
Top