Da li je ovo tacno?

sensual

Zainteresovan član
Poruka
260
hhahahaha
sada sam procitala nesto sto bi bilo prilicno okrutno za neke gospodje i gospodjice ;)
naime:
Kada se doteruju da bi se dopale muškarcima,zene rade ono što one veruju da je muškarcima privlačno. Tako će se našminkati (primećuju muškarci šminku, ali im nije toliko bitna). Oblače lep donji veš (muškarci ga uopšte konstatuju samo ako im je ženski donji veš fetiš). Sređuju frizuru, koju muškarci uopšte ne primećuju - oni vole da je ženska kosa duga i bujna i prijatna na dodir, ostalo je nebitno. Izlažu se ne uvek prijatnim tretmanima da bi se oslobodile celulita (koji muškarci i ne primećuju) i onoga što smatraju viškom kilograma (a muškarci vole obline).

ovaj...is that true?
p.s.uvod u ovo gore-cisto da se zna :twisted: !Kada se žene udešavaju, one to rade prvenstveno zbog sebe - bolje se osećaju doterane nego nedoterane (naravno, individualno je koliko će se tačno žena udešavati i s kakvim izgledom će se osećati doterano). Nakon udešavanja za sebe, dolazi udešavanje za druge žene, to jest, takmičenje s drugim ženama - koja je lepša, doteranija, namirisanija, privlačnija, poželjnija... Tek na trećem mestu je doterivanje da bi se dopale muškarcima.
 
Apsolutno tacno, prvo zbog sebe, posle zbog konkurencije, pa tek na kraju zbog muskaraca, jer ziva je istina da je muskarcima duzina trepavica, oivicena usna, sjaj na kapcima i druge sitnice skroz ne bitni detalji.
 
Moj pol je josh uvek neodredjen, ali nadam se da cu cim izadjemo iz tranzicije znati gde pripadam :D
Trenutno sam u grupi smajliji i uopste se ne zalim
still_dreaming.gif
 
Nikada nisam "doteRavaO" zbog muskaraca, da bih bio lepsi, brzi, pozeljniji... kako god.
I zaista mi nije jasna tvrdnja da se zena ili devojka doteruje zbog devojke ili zene? Sto to onda znaci, da su sve zene prvenstveno okrenute ka drugim zenama i da su im muskarci na poslednjem mestu.
Nemam pojma... ali zvuci mi na neku "kretenstinu"...
I kada se ti sa treceg mesta nedju u njihovom okruzenju, one prvo obracaju paznju i razmenjuju poglede sa ostalim devojkama, pa tek ako nesto ostane za ove treceplasirane mogu i oni da uskoce.
Ebiga... nista ti ja ovo ne razumem...
 
Sredis se a on ne primecuje ako je nesto novo ni ako si se ti nasminkala, a hoces da lepo izgledas zbog sebe, drugih ali poprilicno i zbog njega, jer njemu tako divno stoji džemper (farmerke ili odelo ili kravata...) koje ste zajedno izabrali, i srecna si sto je on lep i visok, sredis se i lepi ste zajedno, ali IZLUDI TE STO NE ZNA D AJE TO POTPUNO NOVA HALJINA, I STO ZA SVAKI SAVET KOJI TRAZIS KAZE:-DUSO TO TI DIVNO STOJI, A NIJE NI POGLEDAO KAKO TREBA,hoce samo da te otkaci.
 
Sredis se a on ne primecuje ako je nesto novo ni ako si se ti nasminkala, a hoces da lepo izgledas zbog sebe, drugih ali poprilicno i zbog njega, jer njemu tako divno stoji džemper (farmerke ili odelo ili kravata...) koje ste zajedno izabrali, i srecna si sto je on lep i visok, sredis se i lepi ste zajedno, ali IZLUDI TE STO NE ZNA D AJE TO POTPUNO NOVA HALJINA, I STO ZA SVAKI SAVET KOJI TRAZIS KAZE:-DUSO TO TI DIVNO STOJI, A NIJE NI POGLEDAO KAKO TREBA,hoce samo da te otkaci.
 
nikodim:
Nikada nisam "doteRavaO" zbog muskaraca, da bih bio lepsi, brzi, pozeljniji... kako god.
I zaista mi nije jasna tvrdnja da se zena ili devojka doteruje zbog devojke ili zene? Sto to onda znaci, da su sve zene prvenstveno okrenute ka drugim zenama i da su im muskarci na poslednjem mestu.
Nemam pojma... ali zvuci mi na neku "kretenstinu"...
I kada se ti sa treceg mesta nedju u njihovom okruzenju, one prvo obracaju paznju i razmenjuju poglede sa ostalim devojkama, pa tek ako nesto ostane za ove treceplasirane mogu i oni da uskoce.
Ebiga... nista ti ja ovo ne razumem...
ej mali sada pises o onome sto je samo sporedna stvar...
ali-yebiga...to ti je rivalstvo!
 
sensual:
LOOP a jesi ti musko ili zensko?
Okej naravno da je ovo drugo tachno!nAJVISE ME NERVIRA KADA MUSKARCI MISLE DA SE ZENE PRVENSTVENO zbog njih sredjuju


Ti mora da imas manje od 15g, ili si "matora" feministkinja.... :shock:
Ako se "sredis" da bi skrenula paznju na sebe, to sigurno neces raditi zbog tvojih drugarica, jer su te videle i u kucnoj "uniformi".
Ako se sredjues samo zbog sebe, da li to znaci da i na spavanje odlazis "sredjena"?
Usisavas, peres... u nekoj uskoj haljini. Naglasavas obline i extremitete da bi ti usisivac boje vukao... ili da bi ti se drugarice divile... ili je to ipak "ono" trece????? :shock:
 
nikodim:
Nikada nisam "doteRavaO" zbog muskaraca, da bih bio lepsi, brzi, pozeljniji... kako god.
I zaista mi nije jasna tvrdnja da se zena ili devojka doteruje zbog devojke ili zene? Sto to onda znaci, da su sve zene prvenstveno okrenute ka drugim zenama i da su im muskarci na poslednjem mestu.
Nemam pojma... ali zvuci mi na neku "kretenstinu"...
I kada se ti sa treceg mesta nedju u njihovom okruzenju, one prvo obracaju paznju i razmenjuju poglede sa ostalim devojkama, pa tek ako nesto ostane za ove treceplasirane mogu i oni da uskoce.
Ebiga... nista ti ja ovo ne razumem...

pa one se uporedjuju,takmice, razumes?
 
Sunce Ta:
pa one se uporedjuju,takmice, razumes?


Jasno je da rivalstvo postoji, sasvim jasno. Ali suvise je glupo reci da se sve radi iskljuvico zbog rivalstva, kao i sebe samog... malo su mi takve tvrdnje cudne.
Naravno, treba voditi racuna o sopstvenom izgledu zbog sebe na prvom mestu, ali to nikako ne znaci da sve ostalo pada u vodu zbog toga. Sta bi to znacilo da smo narcisi i da se samozadovoljavamo sopstvenim izgledom?
Stojimo ispred ogledala i niko nam nije potreban?
 
Kada se doteruju da bi se dopale muškarcima,zene rade ono što one veruju da je muškarcima privlačno. Tako će se našminkati (primećuju muškarci šminku, ali im nije toliko bitna). Oblače lep donji veš (muškarci ga uopšte konstatuju samo ako im je ženski donji veš fetiš). Sređuju frizuru, koju muškarci uopšte ne primećuju - oni vole da je ženska kosa duga i bujna i prijatna na dodir, ostalo je nebitno. Izlažu se ne uvek prijatnim tretmanima da bi se oslobodile celulita (koji muškarci i ne primećuju) i onoga što smatraju viškom kilograma (a muškarci vole obline).

Pa isto kao kada muskarci vise po ceo dan u teretani da bi nabili neke misice, misleci da ce ona da se lepi za njih, kao na reklamama; kada glanca auto non stop a muziku, dok vozi, odvrne do daske, skrecuci tako paznju na sebe misleci da ce ih ritam koji bije iz zvucnika i njih pali, da ce napaliti tako i zenske; kada se majmunisu i blamiraju sebe samo da bi njoj izvukli osmeh i izazvali simpatije kod devojaka... ili s druge strane, kada su previse pazljivi, pa im sve ugadjaju ili jos vise sa druge strane kada su grubi prema devojkama, kao da su u pitanju muskarci, misleci da su neki autoritet...?

Is IT true or not?
 
sensual:
hhahahaha
sada sam procitala nesto sto bi bilo prilicno okrutno za neke gospodje i gospodjice ;)
naime:
Kada se doteruju da bi se dopale muškarcima,zene rade ono što one veruju da je muškarcima privlačno. Tako će se našminkati (primećuju muškarci šminku, ali im nije toliko bitna). Oblače lep donji veš (muškarci ga uopšte konstatuju samo ako im je ženski donji veš fetiš). Sređuju frizuru, koju muškarci uopšte ne primećuju - oni vole da je ženska kosa duga i bujna i prijatna na dodir, ostalo je nebitno. Izlažu se ne uvek prijatnim tretmanima da bi se oslobodile celulita (koji muškarci i ne primećuju) i onoga što smatraju viškom kilograma (a muškarci vole obline).

ovaj...is that true?
p.s.uvod u ovo gore-cisto da se zna :twisted: !Kada se žene udešavaju, one to rade prvenstveno zbog sebe - bolje se osećaju doterane nego nedoterane (naravno, individualno je koliko će se tačno žena udešavati i s kakvim izgledom će se osećati doterano). Nakon udešavanja za sebe, dolazi udešavanje za druge žene, to jest, takmičenje s drugim ženama - koja je lepša, doteranija, namirisanija, privlačnija, poželjnija... Tek na trećem mestu je doterivanje da bi se dopale muškarcima.

mislim da je prilicno zanimljiva tema...zato sto se dugo borim sa svojim drugaricama...tj. vec sam digla ruke oko iste price...naime...
...zavisi od zene do zene koliko je zaludjena tim stvarima...pa samim tim koliko ce para dati na iste mesecno...
...ja sam zivi dokaz da zensko ne mora da trosi toliko para na svakojake gluposti koje ce obnavljati jednom mesecno a da moze i bez toga izgleda u rangu onih ako ne i bolje od onih koje neprekidno kupuju nove stvari za poboljsanje ovoga i onoga...novu odecu jer je proslomesecna boja izasla iz trenda i sl...
...pa da pocnem ...za jednu zensku osobu koja zeli lepo da izgleda potrebno je da je lepo gradjena...da je pametna...kulturna...i da ima ukusa i stila...koliko para za to treba mesecno?
....moj primer je sledeci:
KOSA - imam dugu plavu kosu...za koju se trudim da deluje negovano...cak me par drugarica nafaxu startovalo i pitalo sta sam radila sa istom...a zanimljiva prica stoji u pozadini da ne idem kod frizera vise od 3,4 puta godisnje...kad idem-idem da bi mi izravnao kosu...ali vise ni za to nemam potrebe jer smo ja i moje drugarice provalile foru kako je mozemo izravnati veoma dobro i u kucnoj varijanti....farbam se svakog meseca...farbaju me drugarice...koje mi takodje skracuju krajeve...od sredstava koristim...iskljucivo jedan sampon (odredjeni koji mi odgovara i koji ne menjam)...i masku za kosu...kada se sve preracuna mnogo vise ustedim nego gomila devojaka koja ide kod frizera svakog meseca...
TELO - imam tu srecu da sam super gradjena...pa nemam potrebe da obracam paznju na to kolikocu da pojedem...ili da koristim razna sredstva za zatezanje ...celulita imam toliko da ga i sama ne primecujem...i nikada ne bih dala pare na bilo kakvo sredstvo protiv istog...
...sto se tice krema i ostalih sredstava...koristim iskljucivo gel i mleko za tusiranje i dalje mi nije potrebno...
..
LICE - nikada nisam i necu stavljati bilo kakve kreme na lice zato sto su pune hemikalija...po meni najbolji prijatelj lica je deciji ili dove sapun i peskir...one koje mi kazu da im se od toga peruta lice nek idu kod nekog strucnijeg dermatologa...i saznace da je to prirodan proces ciscenja koze...posle cega koza izgleda mnogo lepse nego posle neke kreme...
SMINKA - sredstvo za podocnjake,puder,maskara i kreon...eventualno sjaj za usne...mislim da zenska osoba koja stavlja previse sminke moze uglavnom samo odbiti nekoga...
PARFEM - bitan deo (barem za mene...uvek koristim isti...i smatram da je on deo necijeg stila...
ODECA - nikada nisam bila pristalica trendova...smatram da oni samo mogu narusiti neciji stil...i napraviti osobu takvom da bude jos jedna u masi istih....
...svakoj osobi u skladu sa njenim karakterom stoji odredjeni stil oblacenja...nase trziste je dovoljno malo da je tesko naci stvari koje odskacu od trenutnog trenda...ali ipak se mogu naci....
OBUCA - isto kao i odeca
NOKTI - nikada nisam i necu dozvoliti nadogradnju noktiju ...to mi je izuzetno ruzno...ukoliko neka zenska osoba ima problema sa grickanjem ili slicnim mislim d abi pre trebala vezbatisvoj karakter...nego ici kod kozmeticara za namestanje vestackih noktiju...jos ako se desi da otpadnu...pa ostane lepak na noktu...uuuuuu...blagi uzas...
PAMET - jedna stavka koja je po meni jako bitna...na koju se takodje treba mnogo ulagati dabi se postigao odredjeni rezultat...zanimljivo je da vecinom zene zanemaruju ovaj aspekt...a cini mi se da igra prilicno veliku ulogu u osvajenju muskarca...
STIL - kupovanjem svih stvari koje trend diktira zenu moze uciniti samo manje posebnom, jer se na taj nacin gubi veliki deo licnosti...(pr: sad je u trendu roza,sutra ce biti maslinasto zelena, apreksutra narandzasta)...sad mi pade na pamet jedan jako zanimljivi primer iz prakse...jedno vreme (dosta dugo) su bile u trendu cipele sa ogromnim spicom....mislim da nema devojke u ovom gradu koja nije imala barem par takvih...a jako dobro pitanje je da li se na prste stvarno moze izbrojati koliko je onih kojima su takve cipele stvarno stajale?
UKUPAN UTISAK - smatram da lepota jedne zenske osobe ide iznutra a ne spolja...znaci da radjenjem na sebi i prepoznavanjem svoje licnosti i predstavljanjem nje kroz masu stvari kao sto su stil oblacenja...sminka...ponasanje...pa cak i sopstvena soba mogu igrati mnogo vecu ulogu od kupovanja jednog ili 2 para cipela u trendu...koje ce samo na trenutak zamaskirati neko lose raspolozenje ili potrebu za promenom u zivotu...istinska promena je ona koja se desava u samoj osobi...

...i po mom misljenju kad se sve skupi ...mesecni rashodi na gomilu sitnica koje se mogu zameniti mnogo kvalitetnijim i lepsim stvarima su potpuno besmisleni....
 
Bravo Bliss, eto neceg sto se uklapa u moju pricu o razumnom stvoru.
Stvari se menjaju, dolaze odlaze... a mi smo ti koji uce, menjaju se, bivaju glupi ili pametni. Nikako nismo, asocijalni stvorovi koji se zatvaraju i cine neka zadovoljstva sebi samima, to je prosto nemoguce. Sam covek je drustven, komunikativan i poseduje tu divnu sposobnost komunikacije. Preduslov za neki bilizi kontakt jeste fizicki izgled, ali razuman i prirodan fizicki izgled. Zato sam oduvek mislio da su osobe koje na sebi imaju gomile nekih smesnih krpica vise nalik bilbordu nego necem zivom. Komunikacija je ono sto nas cini posebnim, nacin da sa nekim podelim svoja osecanja, i to su stvari koje su na ceni i koje daleko vise uticu na kvalitet zivota od "sredjivanja".
Ako bi potrosili gomile para da bi se "sredili", a ostali sami tako "sredjeni", ne vidim razlog zbog koga bi bilo ko u takvoj situaciji imao da bude srecan.
To je ono sto zelim reci, nismo sposobni da budemo sami, nismo sposobni da svoju lepotu drzimo samo za sebe. Tom u prilog govore mnoge stvari koje ljudi rade kako bi uhvatili neciji pogled...

Posle svih razmisljanja o tome... zakljucak bi bio da to samozadovoljavanje u vidu pomenutih stvari, moze samo lose da utice na stanje nacije. Lepota je prolaza, neko je to sasvim lepo rekao...
Kao narod polako postajemo jedan od starih evropskih, po proseku godina. Bela kuga je nesto sa cime se moramo boriti, a najbolji nacin za to je biti lep sebi i drugima i raditi nesto kako ne bismo nestali s lica zemlje, kada smo vec tako lepi. ;)
 
Ej Bliss ovo ne bi trebala da bude tema sta sve koristite, nego zasto to koristite :idea:

I josh jedno dobro pitanje: koliko Vam drustvo namece da se sminkate, tj. da to nije "obavezno" da li bi se sminkali i kad krenete u obicnu setnju parkom?
 
Хммм...када почнем да се дотерујем (ма шта то значило) за друге мушкарце...одмах ћу код доктора да ми лечи мозак...
А и шта ја ту могу да променим?...увек се трудим да будем уредан, носим две фризуре већ годинама (од тога једна је она на опасно...тј за све паре...:) )...значи једино одећа/обућа...
Мада (here comes the tricky part:wink: )...када бих и ја био трансформерс као већина жена (оно кад не можеш да је препознаш ујутру).........ко зна? Oвако...једина промена је што ми је брада дужа за једну ноћ...
Ево...моја швеца неће ни до продавнице...ако се није бар мало средила :shock:

P.S. Sensual...ти си мелескиња, црнкиња?

nikodim:
Nikada nisam "doteRavaO" zbog muskaraca, da bih bio lepsi, brzi, pozeljniji... kako god.
I zaista mi nije jasna tvrdnja da se zena ili devojka doteruje zbog devojke ili zene? Ebiga... nista ti ja ovo ne razumem...

Брате...ни ја...:roll:
 
nikodim:
Ti mora da imas manje od 15g, ili si "matora" feministkinja.... :shock:
Ako se "sredis" da bi skrenula paznju na sebe, to sigurno neces raditi zbog tvojih drugarica, jer su te videle i u kucnoj "uniformi".
Ako se sredjues samo zbog sebe, da li to znaci da i na spavanje odlazis "sredjena"?
Usisavas, peres... u nekoj uskoj haljini. Naglasavas obline i extremitete da bi ti usisivac boje vukao... ili da bi ti se drugarice divile... ili je to ipak "ono" trece????? :shock:
Ej,nemoj da mi ti sada pametujes.Ne,nego ja kada sam sama idem u najgorim krpama i ne cesljam kosu..I ko kaze da je samo uska haljina sredjivanje?
Iskreno receno,mrzi me i da objasnjavam.I sto ne bih naglasavala obline i ekstremitete kada sam sama tek zato sto mi se hoce.
 
@Bliss
Jesi ti imala problema sa komentarima promasena tema,
to ti je kad se raspise do sutra, a na kraju kec. :roll:

@Nikodim
Jel ti to zavaravas nas (muskarce) ili pokusavas da smuvas neku ovde
u fazonu ja ne volim sredjene devojke.
Znaci ti ne obracas paznju na neku lepu devojku, visoku i napadno ili prikladno obucenu.
Nego vec na neku puniju brbljivicu itd.
Hoces reci da imas sesto culo i na prvi pogled znas kakva je ona osoba. :lol:
 
sensual:
hhahahaha
sada sam procitala nesto sto bi bilo prilicno okrutno za neke gospodje i gospodjice ;)
naime:
Kada se doteruju da bi se dopale muškarcima,zene rade ono što one veruju da je muškarcima privlačno. Tako će se našminkati (primećuju muškarci šminku, ali im nije toliko bitna). Oblače lep donji veš (muškarci ga uopšte konstatuju samo ako im je ženski donji veš fetiš). Sređuju frizuru, koju muškarci uopšte ne primećuju - oni vole da je ženska kosa duga i bujna i prijatna na dodir, ostalo je nebitno. Izlažu se ne uvek prijatnim tretmanima da bi se oslobodile celulita (koji muškarci i ne primećuju) i onoga što smatraju viškom kilograma (a muškarci vole obline).

ovaj...is that true?
p.s.uvod u ovo gore-cisto da se zna :twisted: !Kada se žene udešavaju, one to rade prvenstveno zbog sebe - bolje se osećaju doterane nego nedoterane (naravno, individualno je koliko će se tačno žena udešavati i s kakvim izgledom će se osećati doterano). Nakon udešavanja za sebe, dolazi udešavanje za druge žene, to jest, takmičenje s drugim ženama - koja je lepša, doteranija, namirisanija, privlačnija, poželjnija... Tek na trećem mestu je doterivanje da bi se dopale muškarcima.
Prvi deo je tacan.Mnoge zene cesto preteruju i opterecuju se glupostima koje muskarcima uopste nisu vazne.Drugi,delimicno.Normalno je da zena pre svega ZBOG SEBE zeli da izgleda dobro ali ako joj je druga stavka da bude bolja od druge zene,to je vise odraz nesigurnosti nego nekog"takmicenja".Muskarcu je zena lepa zato sto je zena,a ne jer se doteruje.
 

Back
Top