Уместо Светог Саве, траже да жалимо за јеврејима и циганима

RatkoMladicJunior

Obećava
Banovan
Poruka
87
У току прекјучерашње Београдске хронике , у вестима које као крол иду по дну екрана , видеo сам ово:

27.јануара 2006 год. , у Београду ће бити отворен Меморијални парк а овај дан ће бити проглашен Даном страдања Јеврејског и Ромског народа

Како је могуће да ће Срби убудуће уместо Св. Саве славити јеврејске и циганске празнике! Ово су либерали радо усвојили. Као фол јевреји брину о циганима. Ја никад нећу жалити джелате српског народа. И то још траже на дан Светог Саве!

Овако јављају Вечерње новости:
Спомен парк "Топовске шуме" на Аутокоманди, који треба да подсећа на страдале Јевреје и Роме у Другом светском рату, биће отворен сутра у 11 часова. Спомен плочу према најавама треба да открије председник српске Владе Војислав Коштуница. За овај догађај изабран је 27. јануар, пошто су Уједињене нације у новембру, овај дан прогласиле за Међународни дан комеморације у знак сећања на жртве холокауста.
 
Не обраћај пажњу... МИ СРБИ ДАНАС СЛАВИМО СВЕТОГА САВУ... и зато


Ускликнимо с љубављу Светитељу Сави,
Српске цркве и школе светитељској глави,
Тамо венци, тамо слава,
Где наш српски пастир Сава.

Појте му Срби,
Песму и утројте!



п.с. али морам да приметим да не могу да се отмем утиску да је на ТВ такоже објављено
да ће се празник Св.Саве прославити РАДНО...
 
ne stvarno,
пошто су Уједињене нације у новембру, овај дан прогласиле за Међународни дан комеморације у знак сећања на жртве холокауста.

e sad,garant je to sve jedna velika zavera protivu srba,nema veze što se to obeležava u celom svetu,zna se zašto su oni izabrali baš taj datum.:roll:
mis'im stvarno.
Као фол јевреји брину о циганима. Ја никад нећу жалити джелате српског народа

kakve crne dželate?
i još jednom
kakve dželate?

i da ponovim,nije na odmet:
bolid.
 
Elvin:
ne stvarno,


e sad,garant je to sve jedna velika zavera protivu srba,nema veze što se to obeležava u celom svetu,zna se zašto su oni izabrali baš taj datum.:roll:
mis'im stvarno.


kakve crne dželate?
i još jednom
kakve dželate?

i da ponovim,nije na odmet:
bolid.

Bolid si ti. Bombardovanja Srba nije bilo. Proterivanje srba i otimanje srpske zemlje nije bilo. Bljesak, oluja, bombarodvanje srba u bosni 1995 nije bilo, nije bilo bombardovanje Srbije 1999 i otimanje kosova.Nisu Olbright i Holbruk jevreji, nisu u Americi jevreji najjaci u politici. Amerika je dobra nahranila je nas u Srbiji osiromasenim uranijumom. Medjunardona zajednica je dobra, brine za srbe na kosovu. Ne dozvoljavaju da se biju i ubijaju srbi na kosovo. Rado medjunarodna zajednica hoce da proglasi dan zalosti za srpskim zrtvama.
 
Elvin:
zašto skrećeš na kosovo i bombardovanje?
kakve veze imaju jevreji i romi koji su stradali u holokaustu sa olbrajtovom i holbrukom?

Jasno je, ali hajde da ponovim, izgleda vrlo lose razumes srpski. Bombardovanja Srba nije bilo. Proterivanje srba i otimanje srpske zemlje nije bilo. Bljesak, oluja, bombarodvanje srba u bosni 1995 nije bilo, nije bilo bombardovanje Srbije 1999 i otimanje kosova.Nisu Olbright i Holbruk jevreji, nisu u Americi jevreji najjaci u politici. Amerika je dobra nahranila je nas u Srbiji osiromasenim uranijumom. Medjunardona zajednica je dobra, brine za srbe na kosovu. Ne dozvoljavaju da se biju i ubijaju srbi na kosovo. Rado medjunarodna zajednica hoce da proglasi dan zalosti za srpskim zrtvama. Jevreji nisu uopste najjaci u politici i medijama na zapadu. Medjunarodna zajednica hoce da se pravedno sudi srbima u Hagu.
 
Elvin:
da oni koje su pobili u gasnim komorama,su velika zla naneli srpskom narodu...
ne mogu da verujem da postoje oblici života kao ti,pošto ne mogu da kažem da si čovek...ajd' zdravo dimitrije...

Ti nisi covek kad za tebe nije proterivanje srba i otimanje srpske zemlje nije bilo. Bljesak, oluja, bombarodvanje srba u bosni 1995 nije bilo, nije bilo bombardovanje Srbije 1999 i otimanje kosova sprovedeno od medjunardone zajednice, u kojoj jevreji su vrlo uticajni. Nisu Olbright i Holbruk jevreji, nisu u Americi jevreji najjaci u politici. Amerika je dobra nahranila je nas u Srbiji osiromasenim uranijumom. Medjunardona zajednica je dobra, brine za srbe na kosovu. Ne dozvoljavaju da se biju i ubijaju srbi na kosovo. Rado medjunarodna zajednica hoce da proglasi dan zalosti za srpskim zrtvama. Jevreji nisu uopste najjaci u politici i medijama na zapadu. Medjunarodna zajednica hoce da se pravedno sudi srbima u Hagu.

Sloboda ili smrt, to bi jedino vikali „liberali” da sluceno dodju okupatori koji Srbima prvenstveno ne žele zlo. Kao kad su Nemci okupirali Beograd. „Liberali” su tad bili za slobodu ili smrt preko Srpske grbace. Nije briga njih sto će oni ubiti par nemaca, a hiljade Srba zbog toga biti streljani. "Liberalima" je bitno da niko drugi ne strada.
 
RatkoMladicJunior:
У току прекјучерашње Београдске хронике , у вестима које као крол иду по дну екрана , видеo сам ово:

27.јануара 2006 год. , у Београду ће бити отворен Меморијални парк а овај дан ће бити проглашен Даном страдања Јеврејског и Ромског народа

Како је могуће да ће Срби убудуће уместо Св. Саве славити јеврејске и циганске празнике! Ово су либерали радо усвојили. Као фол јевреји брину о циганима. Ја никад нећу жалити джелате српског народа. И то још траже на дан Светог Саве!

Pa ja ne znam sta je tu cudno Ceda je ciganin i normalno je da ce da pdrzi. Fali jos i Batic.

A sta je rekao onaj Ackovic, Ciganski nacionalista?
 
Duh Sekire:
Е људи ајмо да пустимо ове чедисте и остале антисрбе данас да лупетају, докажимо да смо морално изнад њих и да не хулимо на Светог Саву.

a otkud tebi da ideja da mi ne postujemo Svetog Savu? pa Sveti Sava je suprotno od onoga sto ste vi...diplomata,ucen covek,sklapao je saveznistva i prosvecivao srpski narod...nije terao narod u izolaciju i propast,vec u obrazovanje i progres...zato je bio i ostao najveca licnost srpskog srednjeg veka,daleko ispred svih vojskovodja,kraljeva i careva
 
serb_pagan:
a otkud tebi da ideja da mi ne postujemo Svetog Savu? pa Sveti Sava je suprotno od onoga sto ste vi...diplomata,ucen covek,sklapao je saveznistva i prosvecivao srpski narod...nije terao narod u izolaciju i propast,vec u obrazovanje i progres...zato je bio i ostao najveca licnost srpskog srednjeg veka,daleko ispred svih vojskovodja,kraljeva i careva

Ti bi poslao Svetog Savu u hag. b92, i ostale demonokrate su protiv Svetog Save. Ne cete da odstupite od puta natoa, tudjmana, izetbegovica i uck. Ali necemo ni mi od naseg to znaj.
 
eremita:
Не обраћај пажњу... МИ СРБИ ДАНАС СЛАВИМО СВЕТОГА САВУ... и зато


Ускликнимо с љубављу Светитељу Сави,
Српске цркве и школе светитељској глави,
Тамо венци, тамо слава,
Где наш српски пастир Сава.

Појте му Срби,
Песму и утројте!



п.с. али морам да приметим да не могу да се отмем утиску да је на ТВ такоже објављено
да ће се празник Св.Саве прославити РАДНО...

То Коштуничина влада тако направила;-)
 
Неки који се издају за националисте или су неограничено глупи или су потурени људи.

Прослава дана Светог Саве није ни у каквој супротности са поменом недужних жртава.
Сваки пут када се реже колач, који је бескрвна жртва а самим тим и врхунски симбол жеље за животом, потврђујемо да је својевољна крвна жртва Господа Исуса Христа, која је симболично представљена у виду колача и вина, била последња жртва после које је требало да се стане.
Жито као симбол сећања на све наше упокојене, било да су рођаци, пријатељи или комшије је још један доказ да та два помињања могу и требају да иду заједно.
Сваки пут кад се реже колач молимо се за душе и живих и мртвих и молимо светитеља да се моли Господу за све нас.

И сами Свети Сава је био жртва геноцинде политике која не преза ни од убијања већ упокојених и куд ће вам већи доказ да та два помена треба да иду заједно.

Удруженим снагама, тобожњи националисти и декларисани антисрби, дају све од себе да Светог Саву представе као персонификацију нацистичке природе Срба.

Свако ће од Бога бити исплаћен у складу са својим делима, стога - само напред у пропаст.
 
Жао ми је што својим одговором продужавам твоју бесмислену тему, жао ми је што сам уопште "то" прочитао, жао ми је што сам се опет уверио да има Срба (ако си Србин) који имају потребу да свој национално-верски идентитет граде на овако монструозан начин, жао ми је што не могу да ти помогнем...

Жалим те.
 
Удруженим снагама, тобожњи националисти и декларисани антисрби, дају све од себе да Светог Саву представе као персонификацију нацистичке природе Срба.

Ako smem da primetim, ovde si pogresno zakljucio i protumacio necije komentare.
 
Казанова, прочитај наслов теме и надимак постављача.
Једни нас "бране" док нас други "с разлогом" нападају, за то време ми изгибосмо правдајући се.
Што се не јављају ти чије сам коментаре погрешно протумачио, уосталом, код овако осетљивих тема нико нема право на грешку приликом изјашњавања, то што је неком језик бржи од памети нас много кошта.
 

Back
Top