IQ i skale

stefflo88

Obećava
Poruka
64
Ljudi,

moze li mi neko dati link ili da mi pak objasni razlike u IQ skalama. Znam da postoji Bine-Simonova skala (po kojoj je prosek od 90-110), mdjt. bio sam na sajtu hrvatske Mense, iz prostog razloga sto oni jedini imaju besplatan primerak Mensinog IQ testa (www.mensa.hr), i rezultat tog testa je u ovoj drugoj skali. Na sajtu, zamislite, nema informacija ili nekog konvertora jedne skale u drugu, a iskreno, nisu ni napisali koliki je prosek po toj drugoj skali. Malo sam zbunjen, i mislim da bi trebalo zadrzati samo jednu, bilo koju, samo da ne prave zabunu... :)))

Hvala svima koji mi mogu o ovome bilo sta reci, ili me bar nekako uputiti :)))
Thnx, cao! :cry:
 
Ne znam puno o ovome, ali znam da je granicna vrednost inteligencije 2% najinteligentnijih po Bine-Simonovoj skali 148, a po ovoj drugoj 130. Ja sam nesto racunao i proverio sam, proporcija je priblizno konstantna pri razlicitim vrednostima, tako da bi otprilike mogao da koristis koeficijent 148/130=1.14, mada ima tendenciju rasta kada se kreces prema visim vrednostima, sto je ako malo razmislis potpuno apsurdno! Na internetu postoji konvertor ali ja sam ga davno nasao tako da nemam link tog sajta, ali sigurno znam da ga ima na netu.Toliko.
 
Bravo opi ,tu se slazem sa tobom! Ali mislim da je sa iq najveci problem definisanje sadrzaja i obima tog pojma i njegove manifestacije! Jer definitivno se ne moze nesto apstrktno uopste meriti samo po sebi, vec je manifestacija pomenutog u fizickom svetu veoma vazna za njegovu analizu!
Jednostavno,razlike u sposobnosima postoje ali njihovo merenje je veliki problem kome nismo dorasli. Ili recimo bar da preciznost merenja je mala i nedovoljna, ako uopste merimo prave stvari !
Nije iq isto sto i bacanje diska!
 
Avesic, koliki ti je IQ?
Pa ne kazem ja da je to sve to nesto posebno precizno, ali opet, na taj nacin se moze videti bar necija superiornost u intelektualno-logickom pogledu. ili pak inferiornost. ne vidim cemu DISBELIEF.

joca111, if you're trying to make your point here, you need to be more specific... okay?
 
BTW, na netu ima toliko glupih testova...!!! neki su stvarno laki, a neki su glupi tipa: koja je linija duza? idiotski. polovina nije standardizovana, sto je glupo.
no, onaj test sto ga neko spomenu, na www.iqtest.dk je stvarno mlogo dobar :))) to su matrice, i iskreno mislim da to daje pravi IQ.
 
imam inteligentno kuce ali dalje od mog dvorista ne ide ,, prema tome cisto psihicka sposobnost koju mnogi nikada i ne upotrebe ,,, ali ok je cisto zbog sebe odraditi takav test
 
PITANJE ZA SVE: da li biste isli na mensino testiranje i da li biste bili clan takve organizacije? i kakve oni uopste imaju povlastice, ako ih i imaju. ako jos ima neki mensovac, neka nas malo uputi u sve to :)
 
ene ti tamo bilo gde odkucaj mensa ,,, bas sam malopre citala ,,, svidja mi se onaj deo -----,,, kao svojim clanovima nabavljaju karte za kulturna desavanja ,,, verovatno se misli kako kod nas tako i u inozemstvu ,,, ocu ja da kuvam kafu tamo
 

Back
Top