Koje dve zice???

nolle

Obećava
Poruka
96
Nesto mi crklo,komp ne radi uopste i ja se molim da je napajanje(najjeftinije je :) ).Ako neko zna koje dve zice treba da spojim da bi ukljucio ventilator na napajanju neka mi kaze.Samo znam da je jedna crna a za drugu nisam siguran da li je zelena ili crvena.Unapred hvala.:)
 
Crvena...a da li si siguran u to sto radis,i da li znas da u napajanju imas mrezni napon od 220Volti?
Ipak su sada napajanja bagatela...od 20evra pa na gore...bolje i novo kung-fu napajanje nego da te-ne daj boze-zvekne struja...
 
Nemoj nista spajati, nego uzmi UNIMER pa proveri dali ima napona naulazu i izlazu.A ako ni ovo ne umes bolje je da ga nosis u servis ili zamoli nekog ko se razume bar malo u elektroniku da ne bi napravio vise stete..
 
@zokky
Pa s' obzirom da ne zna da je +12v crvena zica,sumnjam da zna da koristi unimer.
Najbolje je da ili kupi novo napajanje ako sumnja u staro ili da poslusa tvoj savet i ceo racunar odnese u servis.
Od ortaka-kvazi majstora provereno ce imati vise stete nego koristi.
 
>>father

Crvena??!! Jel si ti lud??! Objasnjavas coveku kako da poveze 12 volti na uzemljenje??!! Ju,ju...

>>nole

Zelena je u pitanju. Odnosno pin 14 to ti je Power_on pin njega povezes na 15 (crnu) pored, dodushe
mozes i na 16,17(i one su crne), sve je to uzemljenje. Mozes spojiti sa obicnom spajalicom.
Ako ne znas koje su zice, pogledaj brojeve, sa one strane gde zice ulaze u plasticni konektor.

Poz.
 
Zelena i crna,dovoljno je da ih spojih samo sekund i to ce upaliti napajanje ako je ispravno. Ako nije ispravno to nazalost ne znaci da je samo napajanje crklo. Ali to ces proveriti kad zamenis napajanje.
Pozdrav i srecno
 
Leka:
Crvena??!! Jel si ti lud??! Objasnjavas coveku kako da poveze 12 volti na uzemljenje??!! Ju,ju...
Ne,nisam lud...samo izgleda da nisam razumeo sta covek pita :-? ...u svakom slucaju neka kupi novo napajanje...bolje i sigurnije tako nego da se zeza sa spajalicama...
 
Lord British:
Najjeftinije? Zato ti i crkava.
Sledeci put, pre nego ti izgori i plocha i shto shta drugo uz napajanje, ushtedi na grafichkoj i kupi kvalitetnije napajanje, duzhe ce ti zhiveti i mashina i tvoji zhivci

Pa nisam mislio da imam najjeftinije kung fu napajanje nego da je jeftinije od npr ploce.
Hvala svima na odgovorima :) jesu crna i zelena,e sad se ukljucio ventilator ali se oseca plastika kako gori iz kutije(napajanja).U svakom slucaju ste u pravu,ovog trenutka idem da kupim novo, sta mi preporucujete za 25 e?
 
Koja ti je konfiguracija u pitanju?

Evo, ja sam skoro pazario Asus a-36h 350W sa dva fan-a, izuzetno tiho. Dodaj na onih 25 jos
10 i pazari ovo napajanje, to ti toplo preporucujem. Ima i SATA konektor. A za te pare je najbolje,
bar po meni, posto chieftec-u ne verujem.
mislim da je 25e malo para, naravno, zavisi od konfiguracije koju imas...

Poz.
 

Back
Top