Second hand radnje

Da li kupujete garderobu u second-hand radnjama? Gde se u Beogradu nalaze takve radnje?

Ne kupujem...i imam negativan odnos prema takvoj vrsti kupovine..sto ne znaci da osudjujem druge koji to rade.. ja jednostavno ne mogu ni da pomislim da obucem deo odece koju je neko pre mene nosio...niti pozajmljujem svoju garderobu...
 
Ako neko zna za Beograd, molim neka napise.
Ima jedna radnjica (valjda je još uvek u funkciji) odmah čim se skrene desno kod Glasnikove knjižare/kafea iz Kneza Miloša u Narodnog Fronta. :D

p.s kad već spominjem ovaj kafe, imate besplatan internet unutra, ako ste u blizini, pije vam se kafica a virnuli biste da vidite šta ima novo na Krsti. :wink:

bug.gif
 
Jedno vreme je moja drugarica drzala takvu radnju.Svaki put kada su joj stigle nove bale robe zvala me da joj pomognem oko formiranja cene,klasifikacije i peglanja.Tada sam pocela da kupujem redovno.Idealno mesto da se po bagatelnoj ceni docepam kvalitetne odece koja nadzivi novu iz drugih prodavnica.Biram klasicne stvari od prirodnih materijala,svevremenske,kozne kaise..Negativne primisli oko porekla stvari utisam idejom da su se prethodne vlasnice ugojile pa ne mogu vise da ih obuku a i na zapadu svake sezone obnavljaju garderobu a ne lageruju je po ormanima.Treba vremena i strpljenja kod trazenja i cesto navratiti
 
Ne razumem cemu negativan stav prema odeci koju je neko nosio, ako nije ostecena i iznosena?!?
Pa sta i da je umro taj ciju majicu zelim da kupim? :roll: Sad, drugo ako je umro u njoj :lol: Ali stvarno je smesno zazirati od majice koju je samo NOSILA mrtva osoba :lol: pa nisu je opseli duhovi :lol:
 
Neko je postavio pitanje higijenske i zdravstvene ispravnosti polovnih stvari. Slažem se da nisu odmah za nošenje, ali kao tekstilcu, još više mi se gade nove stvari. U mom pogonu se radila pozamanterija i predivne bele čipke koje su se kupovale za posteljinu, dečija odelca i veš. A pravili smo ih ovako: izvadimo predivo iz magacina, presložimo konuse pa miševe rasteramo a pocrkale pacove i njihova gnezda izbacimo, posle prešpulamo da se priveže to što su glodari i moljci izgrizli, zapišali i buđ uništila, pa mašine urade čipku. Posle se to vuče kroz štirak (kroz isti, dok se sav ne utroši, a sva štroka prolazi kroz njega) i pegla se i pakuje kao prelep nov proizvod.
Pravili smo i ekskluzivne, vrlo poznate i skupe tepihe, a kada se setim magacina vune povraća mi se. U životu nisam videla takve gadosti pa radije ne bih opsivala.
Toliko o higijeni novih stvari; ove polovne je bar neko već oprao.:-(
 
sto se mene tice nije problem higijene. nekako je to iracionalno blago gadjenje na nosene stvari ljudi koje ne znam... koliko god prano ne bih se dobro osecala u tome. dok garderobu od roditelja, sestara, nekih drugarica bez problema nosim i volim stvari sa takvom istorijom... svoje stare stvari (ako se nisu iscepale od nosenja-tesko se odvajam od garderobe koju volim ma koliko stara bila) poklanjam ljudima su potrebne... ne volim da bez razloga cisto razmene radi pozajmljujem stvari od drugih niti drugima...meni je to nekako licno...
 
Opet prednost malih gradova. U mom gradu 30000 stanovnika ima tri takve prodavnice.
Odeća je oprana i ispeglana, složena po vrsti i nameni, vrlo uredno i pregledno.
Poznajem ženu koja je prva u gradu otvorila takvu prodavnicu i pošto sam i ja bila skeptična po pitanju tuđih stvari, lepo me jednom uhvatila za ruku i odvela u magacin, tamo veš mašine, mašine za sušenje, peglanje, od tada pazarim, sve osim donjeg veša i obuće.
 
Ne volim second hand radnje. Secam se da sam jednom davno usla sa drugaricom jer je ona zelela nesto da kupi i odmah sam izasla jer se osecao neki neprijatan miris. Ne volim da nosim stvari koje je vec neko drugi nosio, ja cak nisam nikada menjala garderobu sa drugaricama i nosila njihove stvari...... tako da nosim iskljucivo samo svoju garderobu pa kakva god daje.
 
U centru Londona ima jedna second-hand prodavnica koja je ogromna, kao trzni centar. Prosle godine je moja majka tamo kupila bundu od polarnog medveda za nekih 8000e, a ja sam kupila brdo super stvari. Kod nas za te pare mozes da kupis sve novo, ali ovo je sve markirano, super ocuvano, jednostavno ne mozes da primetis da je to vec neko nosio. Ne lici na nase secon-hand radnje, to biste trebale videti, verovatno biste promenile stav o tome.
 
U centru Londona ima jedna second-hand prodavnica koja je ogromna, kao trzni centar. Prosle godine je moja majka tamo kupila bundu od polarnog medveda za nekih 8000e, a ja sam kupila brdo super stvari. Kod nas za te pare mozes da kupis sve novo, ali ovo je sve markirano, super ocuvano, jednostavno ne mozes da primetis da je to vec neko nosio. Ne lici na nase secon-hand radnje, to biste trebale videti, verovatno biste promenile stav o tome.

Mislim da znam tu radnju ....ali generalno, sacond hand radnje u UK su veoma cenjene , i jako...jakooooo skupe..Medjutim , stvari koje se mogu naci u njima, zaista su originalne..i komad koji kupite tamo, sigurno necete videti ni na kome drugome. Za one koji su u Londonu, obavezno otici u Portobelo road..Tamo postoji second hand kojim sam ja apsolutno odusevljena...mada ne znam cime vise, da li tipom koji tamo radi a koji je skroz autentican...crnac u srebrnoj koznoj jakni..neverovatan lik....
Sve u svemu..volim te radnje...gde god. Volim garderobu koja ima " pricu".
 
Ne znam...ne volim tu second hand odjeću...Ne volim kad je neko nepoznat nosio prije mene ,a imam i osjećaj da je ona odjeća koju ja npr.bacim,bolja od te iz sh radnji....a nije sad da ja nosim nešto posebno... :roll: Razumijem one koji iz finansijskih razloga kupuju takvu odjeću,ali dati neke veće pare za nošenu robu mi je besmisleno...kao i ono "da ima priču"...Kod nas ima neka prodavnica...navodno "Zara"...tj...roba nije nošena,nova je...ali se vidi da je stajala godinama po nekim skladištima i djeluje ofucano...ali je jeftina i uvijek je gužva...Meni se tu nikad ništa nije svidjelo....Šta vrijedi kupiti nešto,što djeluje kao da je iznošeno,čak i kad je jeftino...samo pravi gužvu u ormaru....
 
Ne znam...ne volim tu second hand odjeću...Ne volim kad je neko nepoznat nosio prije mene ,a imam i osjećaj da je ona odjeća koju ja npr.bacim,bolja od te iz sh radnji....a nije sad da ja nosim nešto posebno... :roll: Razumijem one koji iz finansijskih razloga kupuju takvu odjeću,ali dati neke veće pare za nošenu robu mi je besmisleno...kao i ono "da ima priču"...Kod nas ima neka prodavnica...navodno "Zara"...tj...roba nije nošena,nova je...ali se vidi da je stajala godinama po nekim skladištima i djeluje ofucano...ali je jeftina i uvijek je gužva...Meni se tu nikad ništa nije svidjelo....Šta vrijedi kupiti nešto,što djeluje kao da je iznošeno,čak i kad je jeftino...samo pravi gužvu u ormaru....
A, pre nekih petnaestak godina, kada je svaka druga kuća bila " second hand " i to FREE, nije ti smetalo ?!? :-D
 
Dobila sam prošle godine na poklon neki džemper, najverovatnije iz SH... iako stvarno izbegavam nošenu odeću, obuću, nikad ništa nisam ni delila, tuđi nameštaj!?!? mi je takođe gadna ideja, moram priznati da je ovaj džemper jedan izvanredan komad odeće, neki ludački konac koji ništa ne može da ošteti, udoban i extremno topao..... jednom rečju - savršena stvar za veliku hladnoću. Nije sad da sam promenila mišljenje, ali svakako ne odbijam da ga nosim :) rekla bih da danas teško da može da se nađe nova stvar onog kvaliteta, čak i uz neku ekstremnu cenu.....
 
Dobila sam prošle godine na poklon neki džemper, najverovatnije iz SH... iako stvarno izbegavam nošenu odeću, obuću, nikad ništa nisam ni delila, tuđi nameštaj!?!? mi je takođe gadna ideja, moram priznati da je ovaj džemper jedan izvanredan komad odeće, neki ludački konac koji ništa ne može da ošteti, udoban i extremno topao..... jednom rečju - savršena stvar za veliku hladnoću. Nije sad da sam promenila mišljenje, ali svakako ne odbijam da ga nosim :) rekla bih da danas teško da može da se nađe nova stvar onog kvaliteta, čak i uz neku ekstremnu cenu.....
Evo živopisnog primera kakvu moralnu eroziju, čak i kod ovakvog etičkog gorostasa, može da izazove obična CH kontejner roba !!! :-?
 

Back
Top