Second hand radnje

Jao, ja nikako ne znam da se snadjem u njima, jer je sve nekako pretrpano, nagundzano, nepregledno...
A, zavidim kolegicama kada se pojave u nekim divnim, raritetnim komadima odjece koje su iskopale u nekoj od ovakvih radnji... :?
 
Ima u ul. Carice Milice, zatim u Narodnog fronta blizu raskrsnice sa Kneza Milosa, i u ulici Toplicin venac, kad skrenes iz Carice Milice ka Obilicevom vencu. Te sam vidjala u prolazu, valjda jos uvek rade. Nisam ulazila i ne znam kakve stvari imaju.
 
Moram vaskrsnuti ovu temu :D
Ja mnogo volim second hand...ovde u gradu ima samo jedna takva radnja :?
i tachno je da su dosta stvari teeeeshko sranje,nije ni chuo shto su tu :p
ali ako si dovoljno dokon,kao ja :mrgreen: da prekopash,mozhe da se nadje fantastichnih stvari...ja sam nashla gomilu divnih majica za 200 dinara :D
Jeste trip shto je nosheno,ja se chesto pitam ko li je to pre mene nosio,ali shta,ja to kupim,operem,moje je...tako da ne razumem toliku mrzhnju prema noshenim stvarima :?
 
uf ja mogu naocare, mozda i torbe, ali garderobu nikako. jednostavno mi je grozno da nosim nesto noseno od ko zna koga... ali mi ne smeta stara garderoba i nasledjene stvari od roditelja, drugarica, starijih sestara...to mi je skroz ok
 
tako da ne razumem toliku mrzhnju prema noshenim stvarima
Pa dobro, ne verujem da neko bas gaji mrznju prema nosenim stvarima :)..Heheh
Meni je ranije sestra davala ponesto, kad joj omali.
Verovatno treba odneti na hemijsko te polovne stvari, jer stvarno ne znamo ko ih je nosio... Sta ja znam... Sta sve moze da prezivi pranje od bakterija? Ima li poznavalaca biologije?:)
Nisam nikad kupovala u second hand radnji. Mozda bih i kupila kad bih znala da ima nesto dobro. Ali s obzirom na to koliko je nas narod sirot, tesko da ce nesto dobro, kvalitetno, zavrsiti u takvoj radnji. Kad budemo imali bolji standard, onda ce nam i kontejneri, a i second hand radnje biti bogatiji;)
 
Koliko ja znam Caki Coko, te stvari se uvoze iz zapadnih zemalja, pogotovo iz Nemačke...
A nikad nisam kupila ništa u second handu, ne zato što nisam htela, nego jednostavno nisam našla. Mrzelo me da pretražujem jer ima puno gluposti...A recimo, moja drugarica je par sati provela u toj radnji i našla fantastičnu zimsku jaknu za 600din...
 
Moram vaskrsnuti ovu temu :D
Ja mnogo volim second hand...ovde u gradu ima samo jedna takva radnja :?
i tachno je da su dosta stvari teeeeshko sranje,nije ni chuo shto su tu :p
ali ako si dovoljno dokon,kao ja :mrgreen: da prekopash,mozhe da se nadje fantastichnih stvari...ja sam nashla gomilu divnih majica za 200 dinara :D
Jeste trip shto je nosheno,ja se chesto pitam ko li je to pre mene nosio,ali shta,ja to kupim,operem,moje je...tako da ne razumem toliku mrzhnju prema noshenim stvarima :?

I meni je second-hand ok. Kod nas sam par puta usla i nista mi se nije svidelo, i bile su mi ruzne radnje... ali u inostranstvu ima super sh radnji, sa starno dobrim stvarima - recimo torbama koje su u pravim radnjama skupe... a u sh skoro dz. Prava koza, u dobrom stanju, moderne i tako to :)

Ja ne mislim da su to stvari mrtvih ljudi. To su kolekcije odece iz dobrotvornih ustava: ono, bogati daju svoju armani casual garderobu od prethodne sezone da pomognu siromasnima, tu garderobu prodaju, i novac koriste u dobrotvorne svrhe...
 
Jao, ja nikako ne znam da se snadjem u njima, jer je sve nekako pretrpano, nagundzano, nepregledno...
A, zavidim kolegicama kada se pojave u nekim divnim, raritetnim komadima odjece koje su iskopale u nekoj od ovakvih radnji... :?


Исто. Сваки пут кад бих ушла у такву радњу наиђем само на гомилу безобличних крпа... Ја ту никада не видим ишта вредно помена... Али, имам познанике и пријатеље који ми се свакодневно хвале стварима из секонд-хенда, и те ствари стварно добро изгледају... Није ми јасно како ја никад нисам налететла на тако нешто. Ваљда треба редовно ићи, кажу, кад стигне роба одмах се разграби све што ваља..
Тако да - никад нисам купила ништа у тим радњама, једно време сам повремено још и навраћала, али одавно више и не залазим у њих.
 
Moram vaskrsnuti ovu temu :D
Ja mnogo volim second hand...ovde u gradu ima samo jedna takva radnja :?
i tachno je da su dosta stvari teeeeshko sranje,nije ni chuo shto su tu :p
ali ako si dovoljno dokon,kao ja :mrgreen: da prekopash,mozhe da se nadje fantastichnih stvari...ja sam nashla gomilu divnih majica za 200 dinara :D
Jeste trip shto je nosheno,ja se chesto pitam ko li je to pre mene nosio,ali shta,ja to kupim,operem,moje je...tako da ne razumem toliku mrzhnju prema noshenim stvarima :?



Slabo pazarim u radnjama tog tipa,ali kad sam videla da je moja drugarica platila kozne pantalone miss sixty,500 dindzi,predomislila sam se.

Ako mi je usput svratim da pogledam shta imaju...
 
činjenica je da ta odeća ima istoriju... i sve je stvar toga u šta želiš da veruješ... da li u to da je pripadala nekom razmaženom bogatašu kome je dosadila, ili je možda porodica nekog preminulog otkačila odeću... čak i ako je ovo drugo, čemu tolika averzija prema tome... ali mislim da ako se radi o kvalitetnoj odeći verovatnoća je na strani toga da je živi vlasnik ne bi tek tako bacio...

ali, ono jedino što meni smeta je samo taj podatak da ta odeća ima istoriju a ja je ne znam... kako sam pomalo opsesivan to bi me opterećivalo i verovatno bih često razmišljao o tome, možda čak i fantazirao, pa i gajio ideje o telepatskom povezivanju sa prethodnim vlasnikom...
prošle godine malo je falilo da kupim jedan super bar za piće, polovan uvežen iz nemačke, i onda videh neko čudno sitno oštećenje na njemu i odustao sam, jer možda uvek kada to ugledam zapitao bih se otkud ono tu, koja je njegova priča...
 
ma valjda im dosadi nesto nosis sto godina pa ti dosadi... ja bih to nekad radila mozda, a kao neces bas da poklanjash ako mozes da eventualno prodas.. a sta da radis sa odecom umrlog, da je spalis...da je samo stavis kod kontejnera
 

Back
Top