Second hand radnje

Pa ne mora bas na golo ali kad leti neko udje sa ulice sav oznojan pa proba bluzicu ,neca je probati preko svoje bluze .To sto ispod ima grudnjak ne menja stvar-ko da je na golo telo probano
Ili proba pantalone -isto
Ja izmedju ostalog i zato bas ne volim da kupujem,samo kad moram

Мени се једном десило да налетим у Ушћу на нове ципеле, остао само један број и само један пар, које су баздиле на смрдљиве ноге неког ко их је пробао.
Ципеле су ми се допале, моје омиљене, ал да су ми дали за џабе, не би их узео у руке.
Код мушкараца, једино панталоне што је могао неко да проба, кошуље су неотпаковане и у кутијама, сваки мушкарац зна свој број. Одела и то, па еботе, није пробао гарнизон, а и не проба се на голо тело, јакне и остало исто.
Ебига, нико није умро у њој и носио је 4 године, то сигурно.
У секнд хендовима има и нове робе, никад коришћене, ал треба сигурно времена и воље да се тражи. Женском роду није тешко да по томе пребира.
 
Mislim da je prezir prema second hand radnjama obična glupost.
U svetu je sasvim normalno da i slavne ličnosti vidite u SH radnjama i tzv vintage radnjama.
Ja sam nedavno u SH radnji u Zmaj Jovinoj ulici u Zemunu kupila skoro nov mantil (C&A) za 1100 din.
Sličan mantil sam posle videla u jednom butiku na Bulevaru za 8500 din.
Naravno izbor nije baš uvek po vašem ukusu, ima i bofl robe, ali mogu da se pronađu i sasvim pristojne stvari.
Lično mislim da ljudi koji izbegavaju ovakve radnje imaju očigledno višak novca a manjak mozga.
 
Mislim da je prezir prema second hand radnjama obična glupost.
U svetu je sasvim normalno da i slavne ličnosti vidite u SH radnjama i tzv vintage radnjama.
Lično mislim da ljudi koji izbegavaju ovakve radnje imaju očigledno višak novca a manjak mozga.

Ne nalazim slicnost izmedju belosvetskih buvljaka i nasih, na tim belosvetskim devojke prevashodno kupuju stvari koje su vredne ali stare. Za moj pojam to nije isto a ovogodisnji mantil svakako nije vintaz jer vintaz oznacava starinski komad koji ponekad zivi i citav jedan vek pa preko nas, koje mu udahnemo neki novi smisao, nastavlja svoj zivot i modni put koja ga nosi ko zna gde...
Uvek pomislim kako je neka zena negde u Svajcarskoj preminula pa su njeni spakovali stvari koje je doticna svakodnevno nosila i dali ih u second hand a ja ih ovde kupim i koristim. Meni je to uzasna misao koja me odbije na kilometar od slicnih butika. Inace cena je nebitna, jeftino se moze i sasiti, sto bih licno odabrala, dok bih rukavice od belgijske cipke rado posedovala i koristila kao dodatak garderobi, odnosno kao komad koji ima za mene istoriju, vrednost i poentu. Sustina je u tome da nema razloga da se ljudi vredjaju, svi posmatramo stvari iz subjektivne perspektive.
 
Znam da se mogu naci zanimljive stvari u tim radnjama, ali ja ne nosim nikada tudju odecu. Gadljiva sam, a i imam utisak da ta odeca nosi tudju energiju i ne bih se osecala dobro u tome.
Ionako nosim krajnje jednostavnu odecu, pa mi je veoma lako da nabavim ono sto volim.
 
...delim mishljenje iznad ali ne zzbog gadljivosti jer je to valjda henijski ochishceno nego zbog energije koju imaju stvari koje su noshene ,tj korishcene...ja ne znam ko je to nosio mozda bash osoba sa izrazito negativnom energijom koja je ostala upijena...nema problem da nosim tudju stvar ali moram tu osobu da poznaje,m a to su najcheshce moje drugarice...u tom sluchaju stvar ne mora ni da bude h.ochishcena dovoljno je pranje ;)
 
Ni ja ne volim da nosim stvari koje je pre mene ko zna ko nosio. Ne bih nikad nista kupila u tim radnjama. Sigurno ima lepih stvari, ali sta cu kad sam gadljiva. Ni od drugarica nisam nikad nista pozajmljivala, samo od mame i sestre.
 

Back
Top