Second hand radnje

Danas popodne sam prosla pored te radnjice , jos je u pripremi , interesantno aranzirana , (gledano spolja od izloga ), mada mi se cini da nema bas puno stvari ( a opet , priprema je , jel ?), ali ne podseca bas na one second hand , koje smo navikli da gledamo. Malo vuce na english fazon , sto moze biti interesantno , miksovano sa malo razlicitih podneblja ----bas sam vam objasnila .!
Vise podseca na butik , pa sad videcemo , kakve ce im biti cene .
Ja sam u kraju imala jedan lokal koji je imao iskljucivo engleski second hand , i tu je bilo fantasticnih stvarcica , ali su problem bili drugi butici koji su otkupljivali na angro , od njih , i retko kad bi uspela da navatam neki dobar komad .
Tu su cene bile paritet kinezima , ali mnogo bolji kvalitet, i pritom nisu postojala 2 ista komada u gradu .
 
Poslednja izmena:
dobro ziveli ali ima li u tim novinama koje citas kako se uvozi ta roba :lol:
jako tesko
Postoji neki ...zakon o "zastiti proizvodjaca textilne industrije RS"
koji koci slobodniji uvoz i promet ove robe
i jedini nacin zvanicni uvoznik je Euro Trade iz NS.
Njihova roba je klasirana, hemijski ociscena,
i prodaju na veliko i malo ,ali su skupi ( po meni)
Zvanicno, SH mozes najlakse otvoriti kao komision radnju,
a ne registrovati se ka SH :cool:
nadam se da sam ti pomogla
 
Na samom kraju Bulevara, postojao je second hand...koji je vec neko vreme ugasen...ali tto nije bio makar kakav second hand....Fantasticnih komada je bilo unutra...pocevsi od koznih mantila, jakni..preko ludih cizama...do naocara...
Steta , steta sto je to zatvoreno.

Alal, ti ces znati tu radnju....nalazila se bas ispred primenjene..u onim zgradama...

Za Beograđanke (vidim da je tema stara, ali ipak ): lepa vintage radnja na vrh Bulevara, iznad Cvetkove pijace, na toj strani, ali ne znam broj - radi se o kućici u dvorištu koja je čini mi se ružičasta sa zelenim momentima. Napisala sam vintage a ne second hand, jer je to jedna od onih radnji u kojoj su stvari probrane, pa nema onih dosadnih 90% kao u običnim SH radnjama.
 
e...kupio ja tako jednom od nekog ciganina shinjel na kalenic pijaci...najbolje utroshenih sto dinara

Neki od predmeta koje najčešće nosim su iz seknd henda.
A iscepanu kožnu jaknu koju sam kupio direktno sa zemlje na starom zemunskom buvljaku nosim više nego što sam nosio i jednu kožnu jaknu koju imam.

Kada hoću da izgledam kul i neobično nju oblačim.
Doduše postoji mogućnost da samo u svojim očima tako izgledam. Moguće je da me drugi gledaju i razmišljaju ''Koji je ovome đavo? Šta izigrava ovako obučen?''.

A da, zaboravio sam stari kožni kaput koji sam kupio na vojnom otpadu. Strava.
 
Neki od predmeta koje najčešće nosim su iz seknd henda.
A iscepanu kožnu jaknu koju sam kupio direktno sa zemlje na starom zemunskom buvljaku nosim više nego što sam nosio i jednu kožnu jaknu koju imam.

Kada hoću da izgledam kul i neobično nju oblačim.
Doduše postoji mogućnost da samo u svojim očima tako izgledam. Moguće je da me drugi gledaju i razmišljaju ''Koji je ovome đavo? Šta izigrava ovako obučen?''.

A da, zaboravio sam stari kožni kaput koji sam kupio na vojnom otpadu. Strava.

evo ja sad sedim i zamisljam,al ne ide mi.stalno mi na oci izlazis u helankama,sa tasnicom.
jel moze sada slika u koznjaku,pa da ti kazemo ,jesi kul il si ...
 
Neki od predmeta koje najčešće nosim su iz seknd henda.
A iscepanu kožnu jaknu koju sam kupio direktno sa zemlje na starom zemunskom buvljaku nosim više nego što sam nosio i jednu kožnu jaknu koju imam.

Kada hoću da izgledam kul i neobično nju oblačim.
Doduše postoji mogućnost da samo u svojim očima tako izgledam. Moguće je da me drugi gledaju i razmišljaju ''Koji je ovome đavo? Šta izigrava ovako obučen?''.

A da, zaboravio sam stari kožni kaput koji sam kupio na vojnom otpadu. Strava.

pre jedno pet godina,kad sam imo 25 kila manje,obucem si ja lepo svecanu mornaricku zimsku uniformu(ona teget) odelce,shinjel(onaj radjen po titovom standradu,ovi novi nisu za racqu,ko pelene)samo bez insignija naravno i podjem u spacir...nema zene koja se ne okrene...danas mi se ta uniforma omalela,skupila od zime sigurno :lol: a ne mogu da je zamenim u zvezdi...no nebitno
sto potvrdjuje rechi mog pokojnog dede..."i panj obuchi pa lep"

sto se mene licno tice komfortnost je bitna,kao i kvalitet izrade koji se ogleda u izdrzljivosti...uostalom..."na zimu junak nema"

edit : setih se...na zemunskom buvljaku sam kupio svojevremeno skoro nove cizme brCke peshadije :rumenko:
 
Poslednja izmena:
kolko mu treba da se okaci:roll:

Čekaj bre dosado. Da pronađem fotku u toj jakni.

BJBParty094rabb.jpg
 
jao,bre jao,ma izgledas bas,bas...ono super.
U pravu si. Vidi se da si žena od ukusa i da pravilno rezonuješ

al nisi dobro upario sa pantalonama,uz to idu farke.al super ide uz otkopcanu kosulju
Ma nemaš ti pojma. Daj nemoj molim te da lupetaš.
Ideja i jeste bila da spojim odevne predmete koji pripadaju potpuno različitim stilovima oblačenja, a da to izgleda oku prijemčivo. Zato i nisam obukao farmenke, pošto one očekivano idu i uz kožnu jaknu i uz kariranu košulju. Mism već viđeno.
Usput sam ovakvim pristupom oblačenju želeo da naglasim ležernost karaktera, neobavezanost ustaljenim normama i slobodan, neopterećen duh. Garderoba na meni simbolizuje individualnost i veru u ličnu slobodu.


E moja smokwo, oblačenje je nauka. Nije to samo ustaneš, protrljaš oči i navučeš prvo što dovatiš.
 
U pravu si. Vidi se da si žena od ukusa i da pravilno rezonuješ


Ma nemaš ti pojma. Daj nemoj molim te da lupetaš.
Ideja i jeste bila da spojim odevne predmete koji pripadaju potpuno različitim stilovima oblačenja, a da to izgleda oku prijemčivo. Zato i nisam obukao farmenke, pošto one očekivano idu i uz kožnu jaknu i uz kariranu košulju. Mism već viđeno.
Usput sam ovakvim pristupom oblačenju želeo da naglasim ležernost karaktera, neobavezanost ustaljenim normama i slobodan, neopterećen duh. Garderoba na meni simbolizuje individualnost i veru u ličnu slobodu.


E moja smokwo, oblačenje je nauka. Nije to samo ustaneš, protrljaš oči i navučeš prvo što dovatiš.

zato sam ja pola dana u pizami.
ko ce cim ustane da se bavi naukom
 
Volim skoro svuda da zavirim...nedavno sam otkrilai cari buvljaka...i na istom uzela dva papirusa, jedan uokviren, i to fin drveni okvir, drugi ne, oba za 5 evrica...
Ono sto volim da pazarim u second hand-u su mahom svilene marame, koje platim citavih 1-2 evra...i nekad imam onaj gusarski osjecaj kao iskopacu neko blago, lago meni...ok, nekad stvarno i iskopam :)
 
a...i nekad imam onaj gusarski osjecaj kao iskopacu neko blago, lago meni...ok, nekad stvarno i iskopam :)

Da, to je najveća čar kupovine u SH. Kada ideš u običnu radnju, znaš otprilike i šta ćeš da nađeš, i koliko će da košta, a u SH nema pravila, ako ti je srećan dan - ideš kući sa kožnom jaknom ili tašnom za par evrića. Meni se još sviđa što su te radnje kao vremeplov - uđeš i odjednom vidiš neke zaboravljene artikle iz detinjstva : )
 

Back
Top