Second hand radnje

ja se slazem sa tim da nema niceg loseg u tome kupiti u second hand-u, cak naprotiv, od koliko sam se samo ljudi naslusala sta su nasli za male pare, pa i od vas :-)
aj sad za novi sad je l' neko zna gde su sve SH, ja znam za onu u Cirpanovoj kod planete021.... kojim danima dobijaju novu robu?,to nikako da saznam
a sto se tice buvljaka, najlon, i subotom i nedeljom, mada sam cula da je bolje ici subotom, nikako da se nakanim da ustanem ujutru i odem, a sad ce i vrucine i guzva..
 
hajde da se i ja pridruzim ovoj temi. Secate li se kad su prve sh radnje otvorene? U svakoj (a bilo ih je puno) bile su velike guzve i medju mojim prijateljima i poznanicima bilo je dosta onih koji su tamo pazarili. Ja sam pronasla puno kompleta, mantila, pantalona i stvarno sam se dobro osecala jer sam nosila lepe stvari (traju neke i sad), po veoma pristupacnim cenama. Sad je tih radnji manje i cini mi se da ne stize roba tako dobra i tako cesto pa sam i ja pocela redje da svracam. Sto se tice zdravlja nikada mi se nista nije desilo iako sam prala samo neke stvari, dok sam stofane stvari, kapute i sl nosila tako kako sam kupila. Bila sam u par evropskih zemalja i tamo to zaista nije sramota. Valjda nemaju siritinjske komplekse kao mi. Pozdrav svima
 
Na samom kraju Bulevara, postojao je second hand...koji je vec neko vreme ugasen...ali tto nije bio makar kakav second hand....Fantasticnih komada je bilo unutra...pocevsi od koznih mantila, jakni..preko ludih cizama...do naocara...
Steta , steta sto je to zatvoreno.

Alal, ti ces znati tu radnju....nalazila se bas ispred primenjene..u onim zgradama...
 
Na samom kraju Bulevara, postojao je second hand...koji je vec neko vreme ugasen...ali tto nije bio makar kakav second hand....Fantasticnih komada je bilo unutra...pocevsi od koznih mantila, jakni..preko ludih cizama...do naocara...
Steta , steta sto je to zatvoreno.

Alal, ti ces znati tu radnju....nalazila se bas ispred primenjene..u onim zgradama...
Da, to je bio, ako ne prvi, onda sigurno najpoznatiji SH u vreme kada su pocele da se otvaraju te prodavnice po gradu.
Zaista je bilo bas probranih stvari. Ali, ako me secanje ne vara, za muskarce nije bilo nekog izbora.

Ali cu se uvek sa setom secati dva para letnjih pantalona, koje su u turbulentnim vremenima netragom nestale, a koje sam kupio u nekom SH u Zemunu.
To su bile tako dobre krupno karirane lone, upravo skinute sa nemackog turiste u poseti Kanarskim otocima.
Moracu negde da pronadjem fotku gde sam u jednim od njih, pa da metnem.
 
Da, to je bio, ako ne prvi, onda sigurno najpoznatiji SH u vreme kada su pocele da se otvaraju te prodavnice po gradu.
Zaista je bilo bas probranih stvari. Ali, ako me secanje ne vara, za muskarce nije bilo nekog izbora.

Ali cu se uvek sa setom secati dva para letnjih pantalona, koje su u turbulentnim vremenima netragom nestale, a koje sam kupio u nekom SH u Zemunu.
To su bile tako dobre krupno karirane lone, upravo skinute sa nemackog turiste u poseti Kanarskim otocima.
Moracu negde da pronadjem fotku gde sam u jednim od njih, pa da metnem.

Pa bilo je tih koznih mantila, iz drugog svetskog rata...pilotskih jakni...ma bilo je, bilo...ah..steta, steta...obicno ono sto vredi, brzo bude zatvoreno....:neutral:

Ajde, da vidimo te sa kanarskih .....:whistling:
 
A da li se neko seca onog skladista (kod luke Beograd, ne znam bas blizu odrednicu) gde je stizalo americko vojno odelo? :p Sa sve flekama... Mislim da su bile od mastila, ali ja sam onako nonsalantno pricala - "Verovatno krv... Nemam pojma..." :rolleyes: E, to su bili dani... Dok fenseri-pankeri istrose bogaoca u fensipankerskim radnjama i daju brdo para za maskirnu jaknu, ja kupim istu takvu - original da originalnije ne moze biti - za 100X manje... U stvari, i vise od 100X manje :think: Sada me neka nostalgija uhvatila... :neutral: Ne znam ko je rekao gore - to je taj kompleks "sirotinje"... I bas mislim da je to u pitanju, vecinom. Reci cu samo ovo, bez socioloske studije :) A za to - tudje odelo - vise se intimiziram sa "tudjim" u gradskom prevozu... Dok sam razmisljala o tome, htela sam da poludim. Ono - leto - oznojani svi i samo se prilepi :eek: Hemijski obradjeno tudje odelo mi ne deluje tako stasno...
 
mislim da se uopste ne radi o stvarima umrlih...to ljudi sa zapada daju u dobrotvrne svrhe,i to se salje u siromasnije zemlje gde se umesto da se pokloni na kraju proda...;)
a sad,ja imam par markiranih stvari koje sam tamo kupila....i to sa etiketom!!!
ako imate makar malo strpljenja mogu da se kladim da cete naci neke super krpice:super:
 
da li je neko od vas cuo za vintage radnje? one su sada apsolutni hit svuda u svetu. Radi se o prodavnicama koje drze stvari stare 30, 40, 50 godina ali u odlicnom stanju. Vrlo cesto se mogu naci i poznati dizajneri, a stvari su uglavnom totalno lude :) Ove radnje su neka vrsta SH shopa samo sto su mnogo cistije stvari, i sve je na ozbiljnijem nivou. Ja sam u Parizu nasla skroz lude cipele i naocare i nisam mogla da im odolim :)
 
Ne kapiram šta pitaš? Hoćeš da kupiš garderobu iz Crvenog krsta?

ni ja ne kapiram vise radi se o robi bez potekla ( znaci nista papiri ) a kolicina je malo veca tako da se nemoze samo tako preneti ( znaci moze li se roba kupiti iz crvenog krsta ) uf opet nejasno ali nemogu objasniti iz objektivnih razloga

drugo pitanje kako nabavljaju robu oni iz second hand ako to nije crveni krst a verujem da vecina jeste , nasla sam i druge izvore ( sve po propisu i legalno znaci bas second hand firme koji prodaju robu) ali mi je ova bitna i nemogu da je uvezem ..................nemogu
 
Pa vidi, zvanično u Srbiji ne možeš kupiti stvari koje ljudi donose u C.krst (ako uopšte mislimo na organizaciju CK?), tako je verovatno i u inostranstvu! Mislim da legalno to ne možeš, bar što se Crvenog krsta tiče, to odgovorno tvrdim! Ali se možeš predstaviti kao siromašna i probrati po džakovima... :whistling:
 
Pa vidi, zvanično u Srbiji ne možeš kupiti stvari koje ljudi donose u C.krst (ako uopšte mislimo na organizaciju CK?), tako je verovatno i u inostranstvu! Mislim da legalno to ne možeš, bar što se Crvenog krsta tiče, to odgovorno tvrdim! Ali se možeš predstaviti kao siromašna i probrati po džakovima... :whistling:

dzakovi su probrani :) ali mi je ducan prazan :) . planiram second hand radnju. A kako to oni uvoze ako nemoze preko CK i gde su papiri ako je poklonjeno ne vuku tu robu valjda u gepecima na 1000 puta , kako je onda prodaju .....................ludilo a bas sam zapela
 
a znas li recimo ako se osnuje neki esnaf ( neznam kako vi to zovete , zdruzenie , organizacija etc etc u humanitarne svrhe) , pa da iz inostranog crvenog krsta ta roba stigne na addresu te organizacije , kazu da i tako nemoze jer to sve ide u regionalni crveni krst bez obzira sto je namenjeno bas toj organizaciji .
 
Joj pa onda su tu neka mutna posla... :) Mislim, sigurno legalno ne možeš da koristiš Crveni krst radi lične zarade, to ti tvrdi volonterka i članica upravnog odbora! :) Možda neka druga humanitarna organizacija radi nešto slično...
 
Cao svima!

Posle malo razmisljanja, mastanja i puno truda resila sam da otvorim Vintage radnju u Beogradu! :)

Sve je spremno, a otvaranje ce biti uskoro! :)) Svi koji su to dugo cekali ce biti obavesteni ovde na forumu, a i po nekim drugim mestascima!

Vidimo se uskoro u radnji!!

Pozdrav!
 
Danas sam bas komentarisala sa zaovom o second hand radnjama!Posto je ona od skoro pocela da radi u vrticu i frpirala se kad je cula da se sve vaspitacice oblace u second hand radnjama jer nije verovala da tamo ima toliko kvalitetne garderobe za male pare!Ona je bila ubedjena da one nose najskuplju markiranu garderobu!
:bye::bye::bye::bye::bye:
 

Back
Top