Second hand radnje

ja se ipak držim onoga da se energija nalazi svuda i skuplja se na pamuku, e sad ako u seknd hendu ima i drugih materijala ,, mada svila kažu skuplja energiju pa je potom projektuje iskrivljenom slikom,, ??
se.rem a to mi od sinoć zabranjeno
 
Ja imam super iskustvo sa sh radnjama,kod mene u gradu ih ima dve,tako da bar jednu stvarchicu izbunarim mesechno.Chesto nailazim na firmiranu garderobu s kraja devedesetih koja uopshte nije iznoshena.Mislim da to bogatashice u Nemachkoj,koje odecu menjaju svake sezone,daju u dobrotvorne svrhe...
 
činjenica je da ta odeća ima istoriju... i sve je stvar toga u šta želiš da veruješ... da li u to da je pripadala nekom razmaženom bogatašu kome je dosadila, ili je možda porodica nekog preminulog otkačila odeću... čak i ako je ovo drugo, čemu tolika averzija prema tome... ali mislim da ako se radi o kvalitetnoj odeći verovatnoća je na strani toga da je živi vlasnik ne bi tek tako bacio...

ali, ono jedino što meni smeta je samo taj podatak da ta odeća ima istoriju a ja je ne znam... kako sam pomalo opsesivan to bi me opterećivalo i verovatno bih često razmišljao o tome, možda čak i fantazirao, pa i gajio ideje o telepatskom povezivanju sa prethodnim vlasnikom...
prošle godine malo je falilo da kupim jedan super bar za piće, polovan uvežen iz nemačke, i onda videh neko čudno sitno oštećenje na njemu i odustao sam, jer možda uvek kada to ugledam zapitao bih se otkud ono tu, koja je njegova priča...

Moj stav je prakticniji. Svidja mi se ideja da se stvari recikliraju, ponovo koriste... Zasto bih sve morala da kupim novo, kada vec postoje gomile stvari koje su napravljene i cekaju novog vlasnika? :) Uhvati me vrtoglavica kad pocnem da razmisljam o tome koliko je stvari potrebno samo jednom coveku u toku njegovog zivota, i koliko milijardi ljudi ima na planeti :lol:
 
Kao sto je muvalo vec rekla, odeca u sekond hend prodavnicama uglavnom ima navedeno poreklo. Tj. dolazi kao roba koja je data u dobrotvorne svrhe, a dobijeni novac se naknadno koristi za ono za sta treba.
Dodao bih da u prodaju dospeva neostecena roba, prethodno hemijski ociscena.
U drugoj polovini devedesetih su kod nas sekond hend prodavnice bile jako popularne. Kontejnerima je dovozena garderoba iz zapadnih zemalja, uglavnom Holandije. Kao sto rekoh, u samoj Holandiji je ta odeca hemijska ciscena i pregledana.
U to vreme sam kupio nekoliko odlicnih komada garderobe koje i danas slatko nosim.

Ali ne znam gde sad ima takva prodavnica. Verovatno ne obracam paznju.
Ako neko zna za Beograd, molim neka napise.
 
ja sam ovde u sh prodavnicama kupovala odlicne nove stvari ( sa etiketom, zasivenih dzepova), solidnih marki i jos pri tome jako aktuelne kod nas, tako da sam bas zadovoljna.cena jako pristojna za taj kvalitet- e da li je to kradena ili zaplenjena roba - bas me briga.ja sam posteno platila. inace ne volim da kupujem kad ustanovim da je noseno.ima u tim prodavnicama i novih stvari- e kako dolaze do njih- da li ih u inostranstvu kupuju na rasprodajama - to zaista ne znam.
 
Radije necu kupiti nista,nego nesto u takvim radnjama.
Nikad nisam usla tamo,jednostavno ne mogu.
Znam par njih koji kupuju takvu robu,OK njihov izbor.
Ja mogu obuci nesto samo od sestre,
ne mjenjam gardeobu ni sa drugaricama.
I kad mi traze,ako dam onda poklonim.
 
Meni je zao sto kod nas nema dobrih second hand radnji sa firmiranom garderobom - miss sixty,mango,zara...Meni uopste nije bitno sto je neko to pre mene nosio,samo da se ocisti i "teraj dalje".Zna li neko da li u svim navedenim radnjama ima nekih takvih stvarcica?ili da li poznaje nekoga ko bi iz inostranstva mogao doneti takve stvari?
 
Meni je polovna roba vrlo zanimljiva. Počela sam tako što sam tražila nešto od kvalitetnog i zanimljivog materijala od čega bih mogla sašiti modernu suknju, pošto ne volim uniformisanost, a otkrila sam svašta. Kod nas postoje dve takve radnje, ali im je roba pravi otpad. Međutim, na pijaci jedna žena ima tezgu na kojoj takođe prodaje polovnu robu iz inostranstva i mogu se naći stvarno prelepe stvari, i to skoro džabe, po 100 din komad, a kada je nešto baš ekskluzivno onda po 200-300. Pošto sam tekstilac po struci ja svaku stvar dooooobro pregledam, ne kupujem bilo šta i zato imam pune ormare vrlo lepih, kvalitetnih i modernih stvari. Ponekad se nađu i čitave serije istog modela, raznih veličina, dakle potpuno novo, nenošeno. Naiđe i nešto firmirano (kupila sam jaknu, a kasnije primetila da je Kelvin Klajn). Naravno, za izlaske i specijalne prilike pazarim po buticima.
 
Meni je polovna roba vrlo zanimljiva. Počela sam tako što sam tražila nešto od kvalitetnog i zanimljivog materijala od čega bih mogla sašiti modernu suknju, pošto ne volim uniformisanost, a otkrila sam svašta. Kod nas postoje dve takve radnje, ali im je roba pravi otpad. Međutim, na pijaci jedna žena ima tezgu na kojoj takođe prodaje polovnu robu iz inostranstva i mogu se naći stvarno prelepe stvari, i to skoro džabe, po 100 din komad, a kada je nešto baš ekskluzivno onda po 200-300. Pošto sam tekstilac po struci ja svaku stvar dooooobro pregledam, ne kupujem bilo šta i zato imam pune ormare vrlo lepih, kvalitetnih i modernih stvari. Ponekad se nađu i čitave serije istog modela, raznih veličina, dakle potpuno novo, nenošeno. Naiđe i nešto firmirano (kupila sam jaknu, a kasnije primetila da je Kelvin Klajn). Naravno, za izlaske i specijalne prilike pazarim po buticima.

Daj molim te napisi gde je ta tezga ?Mozes i na pp....
 
Ja ne volim u Novom Sadu second hand radnje. Jer ponekad subotom rano ujutru odem na najlon pijacu. Gde je mnogo veci izbor, i povoljnije cene. To mesto subotom se ne zove Najlon, nego Mali Bec. Ljudi donose garderobu iz Nemacke, Austrije, Holandije. Ima super stvari, ali ima i poderane, nikakve garderobe. Ko cesto ide zna vec kod kog prodavca kakav je kvalitet.
 
Ja imam koznu jaknu iz takve radnje kojoj su unutrasnji djebovi bili svi pocepani ko namerno, sigurna sam da je nesto svercovano njome ali je ja imam vec mozda vise od 9 godina i jos je u odlicnom stanju , obozavam je
 
Ja ne volim u Novom Sadu second hand radnje. Jer ponekad subotom rano ujutru odem na najlon pijacu. Gde je mnogo veci izbor, i povoljnije cene. To mesto subotom se ne zove Najlon, nego Mali Bec. Ljudi donose garderobu iz Nemacke, Austrije, Holandije. Ima super stvari, ali ima i poderane, nikakve garderobe. Ko cesto ide zna vec kod kog prodavca kakav je kvalitet.

jucika, a taj eutrade u ns koji ima sajt? deluje mi kao da ima mnogo robe, veliki izbor?
 

Back
Top