Dance-objedinjena-tema

Ha,ha. Pa vidim da se odlicno poznajete. U svakom slucaju je Sinnke malo pogresio jer ove grupe koje je nabrojao jesu sa severa evrope ali ne moze se reci da Fancy, Bad Blue Boys, Latin Lover, CC Catch, Blue Sistem , Joy... imaju tvrdji ritam!? Naprotiv! I ja mislim da Italijani imaju tvrdji a moj favorit je Koto (mislim da je i on Italijan) i naravno Laser Dance! Pozdrav obojici - glupo bi bilo kada bi svi imali isti ukus, bitno je da je sve to ITALO-disco, a sam naziv kaze ko je bio glavni.
 
vnkrca:
Mozda u Hrvatskoj.Ne treba meni da govoris cije su to grupe,slusam ja italo duze od tebe zato sto te licno poznajem.Za tebe mogu da napravim i italo-disco enciklopediju pa da ucis iz nje.Pozdrav i nema ljutnje.

Moju muziku sam sve skinuo s maxi singlova i valjda sam mogao pogledati sta pise na ploci.
Jel tako?
Pozdrav i nema ljutnje. Inace slusam italo od kad je poceo, ako me znas onda i to znas.
 
Van-Helsing:
Ha,ha. Pa vidim da se odlicno poznajete. U svakom slucaju je Sinnke malo pogresio jer ove grupe koje je nabrojao jesu sa severa evrope ali ne moze se reci da Fancy, Bad Blue Boys, Latin Lover, CC Catch, Blue Sistem , Joy... imaju tvrdji ritam!? Naprotiv! I ja mislim da Italijani imaju tvrdji a moj favorit je Koto (mislim da je i on Italijan) i naravno Laser Dance! Pozdrav obojici - glupo bi bilo kada bi svi imali isti ukus, bitno je da je sve to ITALO-disco, a sam naziv kaze ko je bio glavni.

Laser Dance su Holandjani. A Koto jeste talijan, ali su ga svabe preuzele i s njima je radio.
Michael van der Kuy ne moze biti talijan, nego Holandjanin. Ako imas koju plocu Laser Dance slobodno pogledaj.
Pozdrav
 
Van-Helsing:
Ha,ha. Pa vidim da se odlicno poznajete. U svakom slucaju je Sinnke malo pogresio jer ove grupe koje je nabrojao jesu sa severa evrope ali ne moze se reci da Fancy, Bad Blue Boys, Latin Lover, CC Catch, Blue Sistem , Joy... imaju tvrdji ritam!? Naprotiv! I ja mislim da Italijani imaju tvrdji a moj favorit je Koto (mislim da je i on Italijan) i naravno Laser Dance! Pozdrav obojici - glupo bi bilo kada bi svi imali isti ukus, bitno je da je sve to ITALO-disco, a sam naziv kaze ko je bio glavni.

A zasto onda u Italo Boot mix-u nema Bad Boys Blue ili CC Catch? To nije nikad razresena misterija. A i druga stvar ko god ima sluha imalo nece ozbiljnu produkciju namiksat na sodericu.
Vecinu tih talijanskih stvari su se pustale par noci u diskoteci i posle su te ploce sluzile kao tacna za pice.
 
sinnke:
A zasto onda u Italo Boot mix-u nema Bad Boys Blue ili CC Catch? To nije nikad razresena misterija. A i druga stvar ko god ima sluha imalo nece ozbiljnu produkciju namiksat na sodericu.
Vecinu tih talijanskih stvari su se pustale par noci u diskoteci i posle su te ploce sluzile kao tacna za pice.
I tebi su italo boot mixevi "nekakvi soderi",mixevi koje AMA BAS SVI slusaju a tu spadaju i oni koji imaju "i malo sluha",mixevi gde su ljudi poceli da upoznaju sta to znaci italo-disco.Stvarno moram da se zapitam kada si ti poceo da slusas italo-disco.
 
sinnke:
A zasto onda u Italo Boot mix-u nema Bad Boys Blue ili CC Catch? To nije nikad razresena misterija. A i druga stvar ko god ima sluha imalo nece ozbiljnu produkciju namiksat na sodericu.
Vecinu tih talijanskih stvari su se pustale par noci u diskoteci i posle su te ploce sluzile kao tacna za pice.
Pa ne moze ih ni biti u miksu ni bolero ni maxi ni drugim bas iz razloga sto im muzika i nacin pevanja ne pristaje tako tvrdim (najtvrdjim) stvarima kao sto je mix. Moja najomiljenija grupa svih vremena je Modern Talking ali i oni imaju meksu varjantu,nazvao bih je engleskom, disko muzike. A pomenutoj CC Catch je muziku pravio Diter Bohlen pa je 2 + 2 = 4. Kazi da je Modern Talking tvrdi italo-disco (eto ti Nemaca)?
 
Umesto daljeg raspravljanja ko je dobar,los,zao itd.u italo-disco muzici predlazem da svako napravi svoju"TOP 15" listu najboljih stvari ili koje se vama svidjaju najvise.Da barem malo ozivimo nekadasnju "TOP 15" listu koja se emitovala na radiju"202"(DISKO SUSRET).Ko hoce neka stavlja i disco i pop na listu kao sto je i nekada bilo.Psiholog,sta ti mislis o ovom predlogu?
 
vnkrca:
Umesto daljeg raspravljanja ko je dobar,los,zao itd.u italo-disco muzici predlazem da svako napravi svoju"TOP 15" listu najboljih stvari ili koje se vama svidjaju najvise.Da barem malo ozivimo nekadasnju "TOP 15" listu koja se emitovala na radiju"202"(DISKO SUSRET).Ko hoce neka stavlja i disco i pop na listu kao sto je i nekada bilo.Psiholog,sta ti mislis o ovom predlogu?

Odlična ideja nije loše da se malo podsetimo dobre disko muzike.
POZDRAV OD TOBRE
:roll: :roll: :roll:
 
tobra:
Odlična ideja nije loše da se malo podsetimo dobre disko muzike.
POZDRAV OD TOBRE
:roll: :roll: :roll:
-TOP 15-

01. Sabrina - Boys
02. Mauro - Buona Sera,Ciao,Ciao
03. Laura Branigan - Self Control
04. Fancy - Bolero
05. Video Kids - Woodpeckers From Space
06. Ken Lazslo - Hey Hey Guy
07. Miko Mission - Two For Love
08. Mike Mareen - Love Spy
09. Koto - Visitors
10. Fun Fun - Baila Bolero
11. Radiorama - Yeti
12. Modern Talking - You're My Heart, You're My Soul
13. C.C.Catch - Hartbreak Hotel
14. Lala - Johny Johny
15. Click - Duri,duri
 
Top15
1.Mauro Nardi - Buona Sera Ciao
2.Video Kids - Woodpeckers From Space
3.Fancy - Lady Of Ice
4.Mike Mareen - Don't Talk To The Snake
5.K.B. Caps - Catch Me Now I'm Falling
6.David Lyme - Bye Bye Mi Amor
7.Magazine 60 - Lets go
8.Atrium - Doctor Jekyll
9.Andrea - Macho Man
10.Fact's & Flction - Give Me The Night
11.Scotch - Madley
12.London Boys - Requiem
13.P.Lion - Happy Children
14.Eddy Huntington - Up And Down
15.Miko Mission - The World Is You
 
Ma kakav crni pop!!! Ja sam se jedva uzdrzao da ne stavim 25 italijanki na listu.
Cak sam pokusavao da zastupim sve podzanrove ali nisam uspeo da stavim nista od kanadskog diska naprimer. Sto se mog izbora tice mislim da su mi poslednje 2 pesme malo subjektivan izbor ali da prvih 13 niko ne bi smeo da izostavi sa liste. Jedino bi mogo da promeni redosled i eventualno pesmu Yeti zameni nekom drugom od Radiorame i to je sve.
Imam i ja jedan predlog. Da na kraju saberemo koliko je koja pesma bila na kom mestu
i da napravimo >ITALO-DISCO TOP 15 KRSTARICA< .
Moze?
 
* TOP 15*
15.AGO--COMPUTER
14.AMADEUS LISZT--WIN THE RACE
13.GRANT MILLER--COLDER THAN ICE
12.KEN LASZLO--TONIGHT
11.SILVER POZZOLI--AROUND MY DREAM
10.ALBERT ONE--FOR YOUR LOVE
9.FANCY--FLAMES OF LOVE
8.LINDA JO RIZZO--YOU`RE MY FIRST YOU`RE MY LAST
7.P.LION--HAPPY CHILDREN
6.SPECIAL TOUCH--LOVE GUN
5.PRIME TIME--I CAN`T GET ENOUGH
4.SCOTCH--DISCO BAND
3.MIKO MISSION--HOW OLD ARE YOU
2.ATRIUM--DOCTOR JEKYLL
1.RADIORAMA--VAMPIRES

Malo bi bilo i TOP 150.Slazem se sa Van Helsingom da napravimo od svih lista jednu jedinstvenu.
 
Van-Helsing:
Tobra , gde je tvoja lista?

Ljudi pravo da vam kažem ja bi sve pesme postavio ako može, znam da nemože, teško da se odlučim za pesme. Dao bi predlog da se malo produži ITALO-DISCO TOP 15 KRSTARICA po predlogu Van-Helsing, a što se tiče da napravimo konačnu listu može, može. Gde nam je Psihologue? On je započeo sjajnu temu. Da nedužim dalje postaviću mojih top 15 samo dajte malo vremena.
HVALA
POZDRAV OD TOBRE!!!
:roll: :roll: :roll:
 
Tu sam....Necu prezaliti kako sam se zeznuo devedestih godina kad sma sakupljao MAXI singlove...
Covek mi udio 3 lp od PATRICKA COWLEYA a ja se razmisljao?
Mada sam to sve nabavio opet sam se svaki put sećenjem durio na sebe...
 
vnkrca:
Nemozes tako da pricas.Sve je to stvar ukusa.Tamo gde su Farina i Crivellente umesali prste postajali su hitovi.Nisu njih djabe proglasili kraljevima italo-disco muzike.To neznaci da ostali nisu dobri.Nemci i Holandjani imaju malo meksi ritam sto vecini slusalaca vise prija.


Njih dvojica mešali prste i smešali RADIORAMU...
Kako kaže SINNKE mi smo od poćetka u tim vodama ITALO-DISCO MUZIKE..
Momentalno se borim da krenem sa emisijom tj spotovima na jednoj TV stanici..
Bio sam prošle godine na METROPOLISU i razgovarao sa Dejanom Cukićem
ali nismo našli zajednički jezik..u vezi tih spotova..
 
Moj top 15 ali spotova...

15....- Split Mirror - Voice
14....- Radio Pirat - What shell with drunk dj
13....- Sister Sister - Blue Night in Alcatraz
12....- Grant Miller - Cold than ice
11....- Paul Parker - Desire
10....- Ivan - Fotonovela
09 ...- Saphir - Shot in the night
08....- Morris - Tonight in the night
07....- Shooting Party - Safe in the arms of love
06....- Laban - Love in Sibira
05 ...- BBB - World without you
04....- MT - Do you wanna
03....- CCCatch - Cause you are young
02....- Mike Mareen - Love spy
01....- Blue System - Under mz skin
 
Novi italo dance koji vuče na ITALO-DISCO i obavezno potražiti vi koji nemate:

1..Yasmin - Kiss Kiss (stvar iz 2004)
2..Shortcut - Game lover (2007)
3..C.C.CATCH - You can be my lucky star tonight
4..Sandro Cappelli - Love sensation
5..Mike Mareen - Dancing in the dark (2007)
6. Giorgio Vanni - Detective Connan (2007-super stvar)
7..Mardie - Al i need is love
8..Hard in tango - This is my Dj (2004)
9..Gigi d Agostino - Dont cry tonight
10.Destination - Save your love for me (tipičan italo)
11.Officina Emotiva - Feel (2007)
12..Soraya - Tarzan Boy
13. Soraya - Selfcontrol
14. Electric gang girls - Face to face herat to heart
15. Koto - Visitorce (2006)

Grupe koje i dalje sviraju po šablonu italo disco muzike su:
SYSTEM INC
BLUE SYSTEM
SYSTEMS IN BLUE
PLAZMA
OFFICINA EMOTIVA
itd
 
Psihologue:
Njih dvojica mešali prste i smešali RADIORAMU...
Kako kaže SINNKE mi smo od poćetka u tim vodama ITALO-DISCO MUZIKE..
Momentalno se borim da krenem sa emisijom tj spotovima na jednoj TV stanici..
Bio sam prošle godine na METROPOLISU i razgovarao sa Dejanom Cukićem
ali nismo našli zajednički jezik..u vezi tih spotova..
Da li su tvoji spotovi takvog kvaliteta da mogu na TV?
 

Back
Top