Dance-objedinjena-tema

Sad baš gledam nešto na wickipediji što si postavio,pa pošto neznam iz koje zemlje su svi izvodjači,jel ima neko ko zna?

Najpoznatiji izvođači su bili (ili još uvijek jesu):
Scotch
Radiorama
Savage
Gazebo
Ken Laszlo
P. Lion
Ago
Baby's Gang
Fred Ventura

Za Ken Laszla sam siguran da je Madjar,ali dali je radio tamo ili u Italiji ?
Mislim da su većina iz Italije
.

Ma to sam i ja uocio da su sve grupe iz italije.
A sta ce oni drugo stavit nego grupe koje su bile na najpoznatijim kompilacijama, to sigurno nije pisao ekspert za Italo. Moje procene su vise vezane za doba kad se slusao i na sta su se ljudi najvise lozili, i kad vratis film u nazad vidis da su nemci tu bili vrh i nesto spanci, a talijani su sa po kojim mega hitom bili dobra konkurencija.

Jednom smo se raspravljali bas u vezi toga, zasto Bad boys blue, Fancy, C.C.Catch, Blue System nisu bili miksani u Italo Boot miksevima (vec ih je u Bolero miksevima bilo, a u Italo boot ne)? Prosto, niko im to nije mogao platit, jer su bili daleko vise cenjeni.
Znas ti koliko sam ja maksi singlova imao u rukama i da sam to sve skidao pa ne znam sta bi s tolikom muzikom... pa koliko je tu bilo "pevacica" koje dobro izgledaju a stvar ziva nula, nego cura se petljala oko te ekipe i svi je torbali i onda joj dali da snimi plocu, a ona sva sretna se sa njima trosila jos mesecima, kao da je to bio problem ritam masina, neka podloga slicna vec napravljenoj sa promenjenim parametrima i eto ti stvar koja i nije bas tako losa.:roll::roll:
E tu ti je primer Ken laszlo - Hey hey guy i tonight su iste stvari, a to se jako dobro cuje u mas mix-que nunca (kad u jednom delu ide melodija iz jedna pa iz druge), zato je tonight dobro i prosla jer joj je legendarna hey hey guy prokrcila put... samo ja jos uvek imam sluh pa mi niko ne moze prodati muda pod bubrege.
 
:arrow: wwww.discotoxicfarm.zajeb.tv :lol:

Hvala za pesmu,dobra stvar sećam se još kao klinac.
Sad sam se setio i one woodpackers from space, sweet memories.
Koliko na tom sajtu drži mp3,trebaju mi neki sajtovi za duži period,i kako za autorska prava,jel to ima godina dokle se podleže autorskim pravima,ja sam čuo da je sve od 2005 god pa na ovamo zabranjeno kačiti, kako to ide...?
 
Sad baš gledam nešto na wickipediji što si postavio,pa pošto neznam iz koje zemlje su svi izvodjači,jel ima neko ko zna?

Najpoznatiji izvođači su bili (ili još uvijek jesu):
Scotch
Radiorama
Savage
Gazebo
Ken Laszlo
P. Lion
Ago
Baby's Gang
Fred Ventura

Za Ken Laszla sam siguran da je Madjar,ali dali je radio tamo ili u Italiji ?
Mislim da su većina iz Italije .

Ken Laszlo - originalno ime Gianni Corraini.
Pojavljuje se kao izvođač u mnogim grupama ili kao solo izvođač pod drugim pseudonimima (Chris Lang-Disco Island ; Rik Fellini-Welcom To Rimini ; Blue Sunbeam-Sweetest Girl ; Mr.Beat-Kiss Me Baby ; Coy McCoy-Island ; Danny Keith-Lean On Me,Hold On,One More Time ; Coo Coo-Energy,Easy Lover ; De Niro-Give It Up ; Body Power-Everybody Psysical ; Malcolm J. Hill-Fantasy,Run To Me,Tin Box ; Maltese-It's Allright......itd).
Kasnije se pojavljuje kao DJ NRG ali to je već drugi zvuk
 
CITAT :
Ken Laszlo - originalno ime Gianni Corraini.
Pojavljuje se kao izvođač u mnogim grupama ili kao solo izvođač pod drugim pseudonimima (Chris Lang-Disco Island ; Rik Fellini-Welcom To Rimini ; Blue Sunbeam-Sweetest Girl ; Mr.Beat-Kiss Me Baby ; Coy McCoy-Island ; Danny Keith-Lean On Me,Hold On,One More Time ; Coo Coo-Energy,Easy Lover ; De Niro-Give It Up ; Body Power-Everybody Psysical ; Malcolm J. Hill-Fantasy,Run To Me,Tin Box ; Maltese-It's Allright......itd).
Kasnije se pojavljuje kao DJ NRG ali to je već drugi zvuk
------------------------------------------------------------------------
Ko bi rekao,mada kada sam slušao te pesme,a pogotovo: Welcom To Rimini -razmišljam,
ovaj ima isti glas kao i Ken Laszlo,kao da su braća.
Nije mi jasno što bi neko pravio više pesama sa drugim pseudonimom,možda nije hteo da bude popularan previše - nije mu stalo do slave.?

Ko zna možda su u grupi Saphir neki: Tatini, Nanini i Ferrari ?:lol:
A u grupu Modern talking čine:Spa & Ghetti .:razz:
 
Možda više neće ni da priča sa nama od sramote?
Ili sad pretražuje po netu, prava imena izvođača ?
Nije više siguran ko je ko. Znate ono pa ti nisi Jakovljević, pa ko si ti ?

Kad pogledam koliko je teksta napisano u ovoj temi, ja sam mislo da nas ima više na ovom forumu,
a sad mi se čini kao da nas je 3 - 4.Možda nema ni moderatora, sami smo.:shock:
Da nema Lize stvarno nebi bilo zanimljivo.
 
Možda više neće ni da priča sa nama od sramote?
Ili sad pretražuje po netu, prava imena izvođača ?
Nije više siguran ko je ko. Znate ono pa ti nisi Jakovljević, pa ko si ti ?

Kad pogledam koliko je teksta napisano u ovoj temi, ja sam mislo da nas ima više na ovom forumu,
a sad mi se čini kao da nas je 3 - 4.Možda nema ni moderatora, sami smo.:shock:
Da nema Lize stvarno nebi bilo zanimljivo.

Pojaviće se on,znam ga ja,samo je malo zbunjen.Ima nas dosta na ovoj temi samo ne znam zašto se ne javljaju (Laserdance ima odlično znanje itala).
 
Ken Laszlo - originalno ime Gianni Corraini.
Pojavljuje se kao izvođač u mnogim grupama ili kao solo izvođač pod drugim pseudonimima (Chris Lang-Disco Island ; Rik Fellini-Welcom To Rimini ; Blue Sunbeam-Sweetest Girl ; Mr.Beat-Kiss Me Baby ; Coy McCoy-Island ; Danny Keith-Lean On Me,Hold On,One More Time ; Coo Coo-Energy,Easy Lover ; De Niro-Give It Up ; Body Power-Everybody Psysical ; Malcolm J. Hill-Fantasy,Run To Me,Tin Box ; Maltese-It's Allright......itd).
Kasnije se pojavljuje kao DJ NRG ali to je već drugi zvuk


:shock:Soder do sodera:shock: osim Blue Sunbeam-Sweetest girl, i sto nisi rekao coveku da u grupi Body Power peva Brian Ice, a njegov glas se super prepoznaje u pesmi Nothing.

E zbilja prava soder lista, ali bez zayebancije, eto to su talijani.:wink:

Sodera da mozes apartman sagraditi.
 
:shock:Soder do sodera:shock: osim Blue Sunbeam-Sweetest girl, i sto nisi rekao coveku da u grupi Body Power peva Brian Ice, a njegov glas se super prepoznaje u pesmi Nothing.

E zbilja prava soder lista, ali bez zayebancije, eto to su talijani.:wink:

Sodera da mozes apartman sagraditi.
Tebi je izgleda samo šljunak u glavi od zatucanosti :roll:
Pa nisam mu ni za Malcolm J.Hill,Coo Coo,Danny Keith...itd napisao ko je još tu.
Nabrojao sam mu samo neke pseudonime gde se on u navedenim stvarima pojavljuje
 
Tebi je izgleda samo šljunak u glavi od zatucanosti :roll:
Pa nisam mu ni za Malcolm J.Hill,Coo Coo,Danny Keith...itd napisao ko je još tu.
Nabrojao sam mu samo neke pseudonime gde se on u navedenim stvarima pojavljuje

Znas zasto ti to slusas, zato sto su ti sve ostale stvari dosadile pa si krenuo po soderima ili samarima kako zelis.

I zaboravio si da je svaki maksi singl odnosno 1 stvar kostala od 12 - 15 dm, i bas me zanima ko je tada imao toliko para da kupi to sve?:roll: Da plati svaku glupost koju je neko snimio?? Jer taj dan Farina nije imao nikakvu ideju i bilo mu je dosadno pa malo drndao po ritam masini i sintu, a njegova komsinica nije imala da pere vesh i druge kucne poslove pa svratila kod njega da malo pevusi, a ovaj slucajno ostavio ukljucen record pa je video da se od toga nesto moze napraviti... cisto da nije uludo prosao dan.

Cak i ljudi koji su se bavili presnimavanjem su vecinu stvari skidali na trake jer retko ko je mogao snimati s ploca. Preskup je to sport bio, a pogotovo jos da kupuje gluposti i jos tada kad su glavne stvari gazili te gluposti na svim poljima.
 
Razlika između mog i tvog razmišljanja je ta da si ti stvarno zatucan sa tim švabama dok ja nikad nisam nikad rekao da su oni loši koliko si ti to rekao za italijane & co.
Ja italo-disco volim svim srcem da slušam (i ne pravim razlike) a tebi su samo bitne pare i ko je tada bio u mogućnosti da kupi ploču original Baby Records ili ZYX Records.Da,dok sam ja svake srede slušao DISKO SUSRETE i stvari snimao na kaseti, ti si išao po inostranstvu i kupovao ploče.BRAVO.Ja takvu mogućnost nisam imao.Nije meni bitno da li neko ima kući original ploče pa da može da mi prosipa pamet šta vredi a šta ne.
 
Razlika između mog i tvog razmišljanja je ta da si ti stvarno zatucan sa tim švabama dok ja nikad nisam nikad rekao da su oni loši koliko si ti to rekao za italijane & co.
Ja italo-disco volim svim srcem da slušam (i ne pravim razlike) a tebi su samo bitne pare i ko je tada bio u mogućnosti da kupi ploču original Baby Records ili ZYX Records.Da,dok sam ja svake srede slušao DISKO SUSRETE i stvari snimao na kaseti, ti si išao po inostranstvu i kupovao ploče.BRAVO.Ja takvu mogućnost nisam imao.Nije meni bitno da li neko ima kući original ploče pa da može da mi prosipa pamet šta vredi a šta ne.

Nisam kupovao jer sam bio klinac, a to sto sam imao kasnije, imao sam 30 tak legendarnih i retkih maksija koje sam poklonio prijatelju, jer on skuplja. Tada sam ja trake uzimao od sestre, a ona se u to vreme torbala sa dee jay-em, lik joj je snimao bas dobre stvari, a ja malo malo pa isao kod nje da zicam muziku, njoj to nije bilo hitno, a meni je i on da se njoj dodvori stalno je donosio kasete, a moje usi se veselile. Ja sam kasnije cuo puno drugih stvari i skontao da su svabe bolje to radili, i sve ono sto sam tada cuo na tim trakama jesu najbolje stvari i tada su se slusale i danas ih slusam,e o tome ti pricam.

A ne Glen Spoove- macho pa kad se izdere machooooooooooo ooooooooo:lol: mislim strasno.:roll:
 
........Talijani su samo sodere pravili, osim Radiorame, Atrium,Ken Laszlo i jos nekih par. .
Razmisli šta si napisao za Ken Laszla pre par postova.
Moju muziku sam sve skinuo s maxi singlova i valjda sam mogao pogledati sta pise na ploci.
Jel tako?
Pozdrav i nema ljutnje. Inace slusam italo od kad je poceo, ako me znas onda i to znas.

Ne,ovde sam ja kupovao ploče :roll:....kažeš da si bio klinac i nisi kupovao ploče a ovamo pričaš kako si svu muziku skinuo sa maxi singlova :roll:...ovde je neko lud ili laže
 
Razmisli šta si napisao za Ken Laszla pre par postova.


Ne,ovde sam ja kupovao ploče :roll:....kažeš da si bio klinac i nisi kupovao ploče a ovamo pričaš kako si svu muziku skinuo sa maxi singlova :roll:...ovde je neko lud ili laže


Osamdesetih i prvu polovinu devedesetih sam Italo imao na kasetama i to je bio jedini izvor, nesto je bilo snimano direkt sa gramofona, nesto ja na DAT pa sam sa njega opet na kasete. Sve je snimano na odlicnim dekovima, nisam nikad skidao sa radio stanica na kuhinjskom kasetofonu. A sa ploca na diskove sam poceo skidat i arhivirati krajem devdesetih, a najvise 2000-te pa sve do 2004-te kad sam sve zavrsio i da svaki maksi singl sam imao u rukama. I nisam ih ja kupovao nego moj prijatelj i jedan njegov prijatelj.
Skidano je sa dva profi gramofona Sony, jedan je imao Shure iglu a drugi Stanton 680 mk2 na komponentu CD snimac, prvo Philips (dok nije riknuo) onda na Dual. Dual i dan danas radi. Nakon toga svaki taj cd sam prebacivao u komp Sound Forge 6 program sa Steinberg pluginovima: Declicker (koristen vrlo retko, skidanje pucketanja), Magneto (da da prirodnost sto vise), Loudness maximizer (da digne dinamiku ako negde fali), dalje sravnjivanje kanala, jacina izlaza i koristio sam EQ za svaku pesmu posebno. Moja nijedna pesma ne ide u kliping sto je jako jako vazno:wink::wink:
Svako ko je dobio mp3 od mene samo pusti i nista ne dira. Bas i visoki na pojacalu sve na nuli.
c020td5.gif

Puno ljudi je slusalo koji se bas razumeju i samo su bili odusevljeni, ali meni nije bilo tesko mesece rada potrosit na to.
h020qf7.gif
 
I da zaboravio sam,Glen Spove - Macho je odlična stvar koja je bila i na DISCO TOP listi

Disko susret nisam nikad slusao jer nisam osamdesetih ziveo u Srbiji, ali sam video spisak kod Aleka sta se sve pustalo a na tom spisku nisam video ni Glen Spoove- macho( da i taj maksi ima u kolekciji (bar je bio tada, secam se) i uopste nije nesto cenjen kod stranaca, niko se nikad nije raspitivao, iako je raritet) ni one ostale stvari koje si ti par postova iznad napisao, ali ok postujem tvoj ukus, ali ja ne volim maltretirati svoje usi.
 
Glen Spove - Macho ?
Aj okačite ovo da čujem,možda sam je i čuo ranije ali neznam po izvodjaču.

Nemogu da nadjem jednu pesmu u mp3 formatu pevaju je one ribe Azucar Moreno,a mislim da se pesma zove Mechacis,dali imate ovo da skinem,mislim da je sa kraja 90-ih godina.

InačeGlen Spove - Macho se palio na mene
 

Back
Top