OSKUDACIJA

baki 75

Aktivan član
Poruka
1.476
Da li pokušavate na nečemu da uštedite i da li uspevate, čega se odričete? Juče vidim cipele koje mi se svidjaju da su sa 6000 snižene na 4000 i opet se mislim kako da ih kupim...Ne ynam kako uštedeti jer ako su lukyuz slatkiši, časopisi, šminka, ponekad odlayak u kafić , onda... :roll:
 
Inace, ja stedim tako sto shoppinge uglavnom ne obavljam u Bg. Ovde volim da trosim na restorane, knjige, ali ne na garderobu isl, a kad vidim cene po Knezu samo se zgrozim...
 
Eh, isto. Garderobu kupujem u inostranstvu, gde je mnogo jeftinija. I tako štedim mnogo.
Više mi se isplati da 2x godišnje odem u Norvešku ili Italiju i kupim sve što mi treba, nego da kupujem u Begoradu. Plus je ono što kupim lepše i izborom bogatije nego ovde.
Naravno, nema svako priliku da tako radi...nažalost, jer su cene nerazumne.
U Beogradu kupujem knjige, hranu i neophodna sredstva za higijenu....
 
CaLiMeRo:
Eh, isto. Garderobu kupujem u inostranstvu, gde je mnogo jeftinija. I tako štedim mnogo.
Više mi se isplati da 2x godišnje odem u Norvešku ili Italiju i kupim sve što mi treba, nego da kupujem u Begoradu. Plus je ono što kupim lepše i izborom bogatije nego ovde.
Naravno, nema svako priliku da tako radi...nažalost, jer su cene nerazumne.
U Beogradu kupujem knjige, hranu i neophodna sredstva za higijenu....

eh, ne staj mi na muku Cali:sad: . i ja sam kupovala vani kad sam mogla, al nema više multi entri šengena:cry:
 
Šoping u Italiji samo sam jednom doživela...šmrc
Za iste pare ili manje a mnogo kvalitetnije...šmrc
Ovaj narod i ne yna kako živi dok ne ode malo van zemlje makar do Budimpešte... :|
 
Na svoju srecu imam jako dobru platu a i Italija sto se garderobe tice mi je blizu, tako da ne mogu reci da nesto bas stedim na bilo cemu. Sve sto kupim zelim da bude izuzetno kvalitetno, pocevsi od hrane, odela pa do kozmetike, kad vec mogu sebi to da priustim.
 
Banalan primer.
Suknja od sitnog somota krojena u "A", skoro maksi. U H&M-u napolju sam je na popustu kupila za 750 dinara (prevedeno na naše pare). Isti fazon suknje kod nas u Benettonu je koštao više od 4000 dinara.
Cipele u Bati gde nas deru, a pritom ovde dođe neki bože-me-sačuvaj izbor koji u Italiji, u istom periodu godine nisam ni videla... Primera ima milion, i to me baš ljuti. Em imamo bedne plate generalno, em nas dere ko stigne i još prodaju fore kako je to baš ultra-sega-mega-super, a butikašice prevrću očima što ti nećeš da kupiš dronjavo džemperče za samo 5870 dinara. :lol:

O mladim mamama i o dečijoj garderobi tek bih mogla da napišem ogorčen roman... Ali neću.
I rest my case.
 
CaLiMeRo:
Banalan primer.
Suknja od sitnog somota krojena u "A", skoro maksi. U H&M-u napolju sam je na popustu kupila za 750 dinara (prevedeno na naše pare). Isti fazon suknje kod nas u Benettonu je koštao više od 4000 dinara.
Cipele u Bati gde nas deru, a pritom ovde dođe neki bože-me-sačuvaj izbor koji u Italiji, u istom periodu godine nisam ni videla... Primera ima milion, i to me baš ljuti. Em imamo bedne plate generalno, em nas dere ko stigne i još prodaju fore kako je to baš ultra-sega-mega-super, a butikašice prevrću očima što ti nećeš da kupiš dronjavo džemperče za samo 5870 dinara. :lol:

O mladim mamama i o dečijoj garderobi tek bih mogla da napišem ogorčen roman... Ali neću.
I rest my case.
OTPOZDRAVLJAM
 
A propo butikasica.

Tako je jedna moju kevu "ladila" za neki jastuk od 5000 dinara, sve u fazonu "Pa gospodjo, to vam je odlicna cena, svi ga kupuju" (pri tom slicni kostaju na 2. mestu 10 puta manje!). Moja mama ju je samo pogledala hladno i rekla: "Jel ga i vi imate?"

Najbolje su mi te sto rade u butiku za 15000 din. a prevrcu ocima kad neko nece da plati 100 evra farmerke.
 
CaLiMeRo:
Banalan primer.
Suknja od sitnog somota krojena u "A", skoro maksi. U H&M-u napolju sam je na popustu kupila za 750 dinara (prevedeno na naše pare). Isti fazon suknje kod nas u Benettonu je koštao više od 4000 dinara.
Cipele u Bati gde nas deru, a pritom ovde dođe neki bože-me-sačuvaj izbor koji u Italiji, u istom periodu godine nisam ni videla... Primera ima milion, i to me baš ljuti. Em imamo bedne plate generalno, em nas dere ko stigne i još prodaju fore kako je to baš ultra-sega-mega-super, a butikašice prevrću očima što ti nećeš da kupiš dronjavo džemperče za samo 5870 dinara. :lol:

O mladim mamama i o dečijoj garderobi tek bih mogla da napišem ogorčen roman... Ali neću.
I rest my case.
Tacno tako.Puno bezvrednih a skupih stvari.A plate su nam tragicne.
Jedan primer, mada malo skrecem sa teme:Automobil npr Golf III neko tamo godiste, u Nemackoj kosta 800 eur, kod nas 1300+prenos koji je jos toliko a mozda i vise.Njihove plate 10 puta vece od nasih, a kola 3 puta jeftinija.
 
uh :?



:lol: počela sam da štedim - umesto 3 in 1 sad kupujem klasik nes (i to štpo veče pakovanje jer je ondaK jeftinije! ) pa mutim SAMA :P I dodam mleko i šeker, al ša ćeš. ...besparica :P
 
baki 75:
Da li pokušavate na nečemu da uštedite i da li uspevate, čega se odričete? Juče vidim cipele koje mi se svidjaju da su sa 6000 snižene na 4000 i opet se mislim kako da ih kupim...Ne ynam kako uštedeti jer ako su lukyuz slatkiši, časopisi, šminka, ponekad odlayak u kafić , onda... :roll:
S obzirom da nemam posao...oskudacija je velika...Nemam sta da stedim...
Ucim se lepoti odricanja...
 
shta bi bilo da potpuno ostanete bez para?

ja nekad troisim skroz neracionalno ujede me guja i onda trosim na secer..
i sad sta kad bih dosla do dna, ne znam, jos nisam, ali mozda mogu, a mozda mislimda ne mogu...

:I
 
ja stedim tako sto kuvam pa nosim na posao umesto da jedem napolju.al nisam bas redovna .hmm dalje...ne kupujem vise po rasprodajama,to je nacin stednje jer na rasprodajama kako moje statistike kazu potrosim mnogo vise i za gluposti nego kad kupujem po regularnim cenama
 
baki 75:
Da li pokušavate na nečemu da uštedite i da li uspevate, čega se odričete? Juče vidim cipele koje mi se svidjaju da su sa 6000 snižene na 4000 i opet se mislim kako da ih kupim...Ne ynam kako uštedeti jer ako su lukyuz slatkiši, časopisi, šminka, ponekad odlayak u kafić , onda... :roll:

Ja bas nikad ne stedim.Kad imam dosta para odmah kupim nesto skupo i odmah sve potrosim na odelo i obucu,a kad nemam dosta onda ne kupujem nista od odela,trosim na slatkise,sminku,zovem goste,spremam vecere i kolace,izlazim i u dan i u noc i nikad nisam kod kuce,kupujem poklone,idem na izlete,na Zlatibor na primer.
Nikad ne bih stedela pare.
 
luckastalutkica:
Ja bas nikad ne stedim.Kad imam dosta para odmah kupim nesto skupo i odmah sve potrosim na odelo i obucu,a kad nemam dosta onda ne kupujem nista od odela,trosim na slatkise,sminku,zovem goste,spremam vecere i kolace,izlazim i u dan i u noc i nikad nisam kod kuce,kupujem poklone,idem na izlete,na Zlatibor na primer.
Nikad ne bih stedela pare.


Pa tebi je baš dobro kad nemaš:roll:
 
CaLiMeRo:
Eh, isto. Garderobu kupujem u inostranstvu, gde je mnogo jeftinija. I tako štedim mnogo.
Više mi se isplati da 2x godišnje odem u Norvešku ili Italiju i kupim sve što mi treba, nego da kupujem u Begoradu. Plus je ono što kupim lepše i izborom bogatije nego ovde.
Naravno, nema svako priliku da tako radi...nažalost, jer su cene nerazumne.
U Beogradu kupujem knjige, hranu i neophodna sredstva za higijenu....
Ajde mi reci gde ti je u Norveskoj jeftinije pa da i ja tamo kupim?! :shock:
 
baki 75:
Da li pokušavate na nečemu da uštedite i da li uspevate, čega se odričete? Juče vidim cipele koje mi se svidjaju da su sa 6000 snižene na 4000 i opet se mislim kako da ih kupim...Ne ynam kako uštedeti jer ako su lukyuz slatkiši, časopisi, šminka, ponekad odlayak u kafić , onda... :roll:
.
..kad stedim stedim za putovanja...posle toga za poklone....
...a odricem se svega cega se zene uglavnom tesko odricu...najnovijih trendova...sminke...cipela...casopisa...u sustini su mi te stvari nuzno zlo....uglavnom me mrzi da idem precesto u nabavku istih...
 

Back
Top