OSKUDACIJA

етотако:
nisam bila u oskudaciji
ali primetila sam da sam oko 25 godine izgubila one sulude impulse da idem u shopping svakog drugog dana... ufff... jos nisam iznosila svu onu garderobu od pre, na srecu nikad nisam pratila modu, pa su stvari nosive i dalje :D

u svakom slucaju, oni shopping impulsi poceli da mi se vracaju :)
:lol:


A ko to ide u shoping svaki drugi dan? Jedino ako ne racunas hleb i mleko kao soping.
 
baki 75:
sinnke:
Taj mesec kad kupujes nesto onda moras sve izbaciti, kafice ostale troskove i ustedi se.

Izlasci puno para uzimaju pogotovo ako si musko jer sve placas, ja kako sam prestao placati curama imam para ko sheik.

\
Ne znam zasto obozavam ovog sinnke-ta :D
Sinnke nemo' se sekiras ja biti zensko. 8-)


Pa sta onda kukas. Nateraj decka da ti kupi. Dovoljno je samo da mu sise pokazes a muski koliko su slinavi (vecina) ima odmah da potrosi porodicno blago da ti udovolji.
 
Izbor u BG-u je katastrofa! Podjimo samo od vesa! Samo jedna marka u gradu u ciji brus mogu da udjem! Eeeej, bre! :x
Cene su nerealne za ono sto se nudi. Moze, doduse, sve da se nadje, posle pretrazivanja celog grada i shishanja usiju. Zamorno je to meni. Al' je bolje nego sto je bilo. Za nijansu.
Najjeftinija je Amerika. Zemlja snova, bre! Nigde se sladje nisam nakupovala.:razz:
Al' daleko je Amerikaaaaaaaa! :cry:
 
sinnke:
A ko to ide u shoping svaki drugi dan? Jedino ako ne racunas hleb i mleko kao soping.
ne... isla sam u shopping, pravi shopping :D svaki drugi dan
to mi je bila sitna rekreacija, izmedju odlazaka u fitness centar i nocnih provoda :D
i tako sam radila cele jedne godine... onda sam upisala fakultet i lagano se smirivala po tom pitanju :lol:
 
Slazem se da je Amerika najbolja za shoping. Ali, zato sto je najvece (medju razvijenim zemljama) i najzahtevnije trziste. Sve firme se trude da se sto bolje pokazu jer je konkurencija ogromna. Zato kupac i moze da bira i izvoljeva. Ne mozemo da poredimo sa nasom zemljom.

Tamo mozes i karmin da vratis u parfimeriju ako ti se ne svidi nijansa, i da zamenis za drugi.

He he, zamisljam reakciju kod nas da to pokusam...
 
sinnke:
Ja sam sebi kupovao uglavnom u Austriji jer tamo je jeftina roba koja nema marku.

U italiji u Mercatone-u jakne zimske su bile duplo jeftinije nego kod nas, tako da ko god ima prilike da kupi vani nek kupi jer je jeftinije, ali nije nista kvalitetnije sve je to isto samo sto su tu napucane cene.

Nekako ovde ide izreka da ako zelis kvalitetno odelo no name, odes u Austriju..istina je da bas i ne prate modu i to im se jedino zamera, zato se i vise kupuje u Italiji jer su modeli naravno privlacniji. U Austriji se takodje isplati kupovati tehnicku robu a u Italiji i prehrambene proizvode, mada je ludilo otici samo po to (ovde mislim na Italiju) jer kad saberes gorivo koje platis do tamo i nazad i ne ustedis preterano :)
 
Nina2:
Nekako ovde ide izreka da ako zelis kvalitetno odelo no name, odes u Austriju..istina je da bas i ne prate modu i to im se jedino zamera, zato se i vise kupuje u Italiji jer su modeli naravno privlacniji. U Austriji se takodje isplati kupovati tehnicku robu a u Italiji i prehrambene proizvode, mada je ludilo otici samo po to (ovde mislim na Italiju) jer kad saberes gorivo koje platis do tamo i nazad i ne ustedis preterano :)


Ma ja ni ne kupujem odela. Koji ce mi to. Kupujem stvari za svaki dan. Samo ja sam si nakupovao robe kad sam vozio. Tad sam bio u Zg i sta meni treba do Austrije opalim Krapina-Maribor-Spielfeld to sve zajedno ima oko 120 km.

A u Italiji sam video te jakne, kad sam se vracao iz Bologne i nisam zurio na carinu pa sam kod Monfalcone-a svratio u Mercatone da vidim sta ima i nasao te jakne koje su bile jeftinije nego u Slo i Cro, a bile su Reebok, Lotto itd. uglavnom poznate marke.
Isto tako sa carape jer nosim 100% pamuk sve su po Slo Ita i Cro bile po paru oko 3 eura a u Austriji sam nasao 5 pari za pet eura i najbolje su.

Isto tako u Trstu nema bas prodavnica ja sam ih samo dve nasao Champion dugi rukavi bila je 20 eura ali debela a to je kod nas cena tanke. Znaci evidentno im je sve jeftinije.
 
baki 75:
sinnke:
A jel bi ti to uradio :p


Ma kakvi meni je zao i sebi kupiti. Jebga takav sam. Jedino na sta sam trosio to su bili cd-i ali to me upropastilo.
Ja se uvek merim prema primanjima jel ako oni meni za moj rad daju malu platu onda sto bi ja kupovao njihove proizvode koji su skupi.
Znaci onaj debilko koji sije tu majicu dobije ok platu a ja koji radim 10 puta tezi i odgovorniji posao od njega dobijem kitu u bulju, e pa kad je tako necemo ni kupovati nista samo ono osnovno i to radim godinama na to sam se navikao i super.
 
етотако:
ne... isla sam u shopping, pravi shopping :D svaki drugi dan
to mi je bila sitna rekreacija, izmedju odlazaka u fitness centar i nocnih provoda :D
i tako sam radila cele jedne godine... onda sam upisala fakultet i lagano se smirivala po tom pitanju :lol:


A zavisi sta racunas pod sopingom. Ako je tebi soping sto ces kupiti gumicu za kosu onda ok. meni je soping ako sam uzeo jaknu, majicu, farmerke.
 
sinnke:
baki 75:
Ma kakvi meni je zao i sebi kupiti. Jebga takav sam. Jedino na sta sam trosio to su bili cd-i ali to me upropastilo.
Ja se uvek merim prema primanjima jel ako oni meni za moj rad daju malu platu onda sto bi ja kupovao njihove proizvode koji su skupi.
Znaci onaj debilko koji sije tu majicu dobije ok platu a ja koji radim 10 puta tezi i odgovorniji posao od njega dobijem kitu u bulju, e pa kad je tako necemo ni kupovati nista samo ono osnovno i to radim godinama na to sam se navikao i super.

Sinnke to se zove demokratija... ;) a ti ne znas sta propustas ;)
 
E Baki demokratija je najgluplji izraz koji postoji. Aj mi reci di ima demokratije?

Nego kad malo citam vase postove drage zene nije ni cudo sto nemate muza jer ste veliki potrosaci jedino Bliss koliko vidim razmislja realno.
 
Ma žao mi para kad stoje na računu... Uvek su bili dobri drugari, bedak je da ostanu na milost i nemilost politike nekih tamo stranih banaka, lepše im je samnom - bolje je zezanje :lol:
Ne stvarno - što da mi bude žao da ih trošim, šta bi bila njihova svrha ako ne da mi ostvaruju hirove?
 

Back
Top