kako preregistrovati...

emilijano

Početnik
Poruka
16
kupio sam polovan pc i windows je registrovan na prethodnog vlasnika i sto me najvise nervira je kad instaliram neki program stoji mi njegovo ime npr. C:/DocumentsAndSetings/milanmilovanovic... Kada odem na C: pa na documents and setings i tamo stoje mape : administrator, alla users, i mapa sa prethodnikovim imenom koje ne mogu da promenim. kako da preregistrujem windows i da ga stavim na svoje ime bez reinstalacije windowsa?
 
Ides na MY Computer desni klik i Properties zatim odaberes opciju (karticu) Computer name

u polju imas dugme Change i dobices novi dijalog prozor u kome mozes da ukucas nove podatke..

Nakon unosenja novih podataka, imena, pritisni Apply i Ok a zatim restartuj racunar..

Poz.
 
Mogao bi to da sredis iz registrija, jer se tu cuvaju podaci o registraciji softvera tj. operativnog sistema. Ali ti ne bih preporucio da se upustas u to.
Ako si ipak toliko zagrejan da to sredis mogao bih ti objasniti kako.;)
 
Evo ga... najzad, jedva sam ga nasao, posto sam rucno brljao. ;)
Nadam se da ces uspeti da se snadjes, uhvatio sam screen shot jer me je mrzelo da pisem adresu, gledaj koliko je to. Dakle, kada stignes do odredista, nacices kljuc koji nosi to ime (starog vlasnika)... Srecno ;)

new16mk.jpg
 
nikodim:
Evo ga... najzad, jedva sam ga nasao, posto sam rucno brljao. ;)
Nadam se da ces uspeti da se snadjes, uhvatio sam screen shot jer me je mrzelo da pisem adresu, gledaj koliko je to. Dakle, kada stignes do odredista, nacices kljuc koji nosi to ime (starog vlasnika)... Srecno ;)

new16mk.jpg
sve sam pronasao sem tih zadnjih brojeva u registry settings,eh sada mi recite kako da pronadjem taj registry,mozda ima veze posto je ovo norveska verzija windowsa,please help!!!
 
emilijano:
mozes li mi reci sta tacno da kucam kad otvorim regedit ili kako se zove taj reg da bi ga promenio


Prvo da ti se izvinem jer sam napravi slovnu gresku koju sam tek sada video (cesto mi se to desava), trebalo bi upisati "regedit".
Pokusaj sa pretragom kada pokrenes regedit. Kombinacijim tastera "Ctrl" i "F" pokreni pretragu, pa ukucaj ime tog bivseg vlasnika racunara i trazi kljuci koji se odnosi na licenciranje OS-a, bice malo komplikovanije ali ne znam kako bi drugacije to mogao uraditi.
I nikako nemoj da ga menjas u binarnom zapisu vec ga preimenuj klasicnom metodom.
Moguce je da kljucevi nemaju identicnu vrednost kao i kod mene (mislim na adesu koju sam ti prilozio), ali svakako bi trebalo da je tu negde.

Srecno... sta drugo da ti kazem... ;)
 
Hvala vam svima! Uspeo sam da preregistrujem PC,odradio sam onako kako ste mi rekli i promenio sve registre sa prethodnikovim imenom jer nisam znao koji register je tacno za ime PC-a,trebalo je vremena jer je bilo dosta da se menja ali nema veze uglavnom sam uspeo i puno vam hvala na pomoci i saradnji!!! :razz: :razz: :grin:
 

Back
Top