JEVREJI, CRNCI, NACIONALNE MANJINE, HOMOSEKSUALCI, KO JE SLEDECI!??

leader

Početnik
Poruka
6
Ovo su grupe u kojima su ljudi koji su njen deo morali da ispashtaju samo zbog pripadnosti istoj. Najchshce se pripadnost ovim grupama stiche rodjenjem ili nekim drguim uslovima koji nastaju van volje podinca. Ako je neko Jevrejin on mora da zivi sa patnjom koja participira sa njegovom lichnoscu zbog bolesne ideje jednog Hitlera koji je doshao na tom mesto bash zbog istoriskog sleda tj. Salbosti ponizene nacije koja je bila podobna za ubrizgavanje velike doze nacionalizma. Posmatrajmo istoriski sled, Nemachka nacija je bila kaznjena zbog nedela iz prvog svetskog rata. Hitler je svoju propaganda I pocheo po toj osnovi, a kada je ostovoreno priznavao netrpeljivost prema Jervreima nacija je vec bila zaslpljena. Kada je postavljen za kancelara tada je vec bilo kasno da sankioniche njegova mrznja prema svemu shto nije Nemachko (chak I to vrlo selektivno). Nakon toga svet je jednosglasno rekao da to nesme vishe da se desi! I shta rodonachelnica novog svetskog porekla, zemlja slobode je bila poprishte novog diskininisanja po prirodnim osnovama, na svu srecu svet je izvuko pouku pa su razmere bili znatno manje! Crnci su bili izlozeni diskriminaciji nove vrste. Ta diskriminacija je koristila sve novo ugradjene gradjanske elemente. Poshtovala se sloboda kretanja, pravo na zivot, ali su za to imali posebna mesta. Shto znachi da je crnac mogao slobodne da se krece svugde gde nema belaca pravo da zivi na istim takvim mestima, tako da je svet opet video da diskiminacija podleze bilo kakvoj modifikaciji, samo treba da postoji volja za njom. Kada se problem Americhko ruralnog juga rechio I crnci pocheli da se voze u autopusa I ravnopravno participiraju u Amrechkom drushtvu pondali smo se da jet u kraj. Nekoliko decenija kasnije videli smo da je u mali Balkanskim zemljama primenjen nov tim diskiminacije, tkz. Sindrom “Homobalkanikus”. Neshto poput zagovornishtva nacionalnih drzava, dechachkix snova Adolfa Hitlera. Na balkanu su se prvi put sukobili Srbi I Muslimani!??? Kad se malo bolje pogleda to je bio sukob nacije I vere. Ne pravoslavci I muslimani nego Srbi I muslimani. Diskiminacija je pochela kao svaka druga, imala je svoj razvojni put preko mrznje stigla je do netrpeljivosti a zavrshila se najvecim zlochinima posle drugog svetskog rata. Koliko je to sve samo tuzno dokazuje I to shto neki traze proprcionalno priznanje zlochina da bi uopshte mogli da razmishljaju da li je I jedan deo njixovog naroda uchestvovao u tome. Poshto je to dosta “sveza” tema ja ne bi vishe prichao o tome, jer onima koji to razumeju ne moram nishta da pricham a oni koji to ne razumeju ne vredi uopshte da im pricham. Na kraju stigli smo do jednog tipa diskiminacije koji je u fazi razvoja kod nas. To je diskiminacija homoseksualaca. Znachi imali smo po rasnoj osnovi, po boji kozi, meshavinu verska-nacionalna osnova I konachno po seksualnoj opredeljenosti. Kao shto vidite modifikacije vrlo uspeshne a cilj je uvek isti. Pre nego shto pochnem o ovo diskriminacije, napomenu cu da je u mislim onoga ko diskiminishe uvek samo jedan zelja da diskiminisani (ili grupa kojoj pripada) nestane, ili eventualno da promeni sva lichna svojstva shto je opet direktni implikator nestanka. Elem, seksualna diskiminacija se zanima na nachelu “To nije prirodno”, I ne karakterishe je samo nizak nivo svesti ili ne kritichko rasudjivanje. Shto znachi da je njena kritichka masa svaki heteroseksualac, shto je veoma mocan element, ako ne I najmocniji do sada, jer sada diskiminovan nemoze da ochekuje uoprishte ni kod kog drugogo osim kod samog sebe I drugih kao I on. Shto znacho ovde se svet deli na pola. Shto do sad nije bio sluchaj. Neke zemlje su shvatile nachela liberalnog gradjanskog drushtva I priznale tu razlikost, a kod drugih semanja se to precutno priznaje uz proklamovanje nekog moralnog nachela da homoseksualce treba veoma izbegavati. On postaju statistichki podatak o beloj kugi, merilo losheg uticaja novog svetskog poretka … I sve ostalo shto se moze pripisati nekoj dekadenciji drushtvenih vrednosti koje su inache obelezene kao dobro!
Na kraju treba konstatovati da sve diskriminacije su osudjene na propast. I to zbog jedne ustanove koje poznaje pravna teorija. To je ustanova prirodnog prava. Ta ustanova kaze da postoje prava koja ljudi ne stvaraju nego ih otkrivaju! E to pravo koje mi josh nismo otkrili ili jesmo, a necemo da ga priznajemo je pravo na slobodu svesti, veroispovesti, seksualnog opredeljivanja I raznolikosti uopshte.
Sada pochnite da merited a bi na posletku saznali koliko smo mi dobra nacija u pamcenju!
 
По принципу "природног права" и "откривања истих", даћу ти пар смерница :

1. Увек изнајми порнић који има наслов " Куроње-убице анд ружичасте пице"

А, НИКАКО!

2. Наслови типа "Дар-мар за чмар"

...По принципу "природног права", наравно... :wink:
 
Homoseksualizam je bolest kao svaka druga i 90% njih mogu da se izlece... da zele. Cirkus je napravio onaj Jevrej psiholog koji je preko lobija izgurao da UN izjave da nije bolest i od tad se pravi ovaj cirkus. Inace u Srbiji niko nista nema protiv homosexualaca, ja imam dvojicu umetnika prijatelja koje su te orijentacije. Ono sto iritira normalnu populaciju ljudi je njihova ekstremna propaganda i manifestacije toga na trgovima kroz samoreklamerstvo da su oni normalni a da je hetero populacija nenormalna. Da nema toga i zahteva da imaju socijalni status kao ugrozena vrsta i traze usvajanje dece niko im ni a ne bi rekao. A i taj razvijeni svet pocinje da preispituje mnoge zakone koje su doneli kad su videli do cega to dovodi.
 
Homoseksualci su sasvim normalni ljudi kao i svi drugi.(nacionalisti recimo nisu)
Psiholozi su pokazali da se homoseksualaca plase oni koji se u njima prepoznaju.

Dobro je da se pokrene ovakva tema da bi se ukazalo na problem netolerancije prema manjinama.

U savremenom svetu sve vise zemalja omogucuje brak homoseksualaca kao i usvajanje dece. Medju njima i Spanija kao tradicionalna katolicka zemlja.

EU ce postaviti Srbiji i uslove kojis e ticu prava manjina. Treba o tome razmisljati unapred.
 
Hayek:
Homoseksualci su sasvim normalni ljudi kao i svi drugi.(nacionalisti recimo nisu)
QUOTE]
Hayek:
Аха-ха-ха-ха-ха-хаааааааааааааааааааа.....




childrenagainstcommunism0ni.gif
 
Petar_FPN:
@hayek
zasto bi bilo nenormalno biti nacionalista?pitanje je samo kako shvatas nacionalizam..nemoj da si radical

Ja sam vec jednom trazio od nacionalista da mi nadju jednu izjavu relevatnog svetskog politicara koji kaze da je nacionalista ili hvali nacionalizam i nisam dobio odgovor.

nacionalizam je stavljanje nacionalnih vrednosti ispred ljudskih. Nacionalne vrednosti same po sebi nisu nista lose, one su samo fenomen nastao u razvoju ljudskog roda, ali za nacionaliste one su negacija drugih vrednosti koje bi trebalo da probijaju granice i povezuju covecanstvo.

Mi imamo iskustva sa time kuda vodi palanacki duh nacionalizma koji vodi ka zatvaranju i na kraju dovodi do sukoba.

Nadam se da ovaj odgovor bar delom zadovoljava. ;)

E da i nije ponekad lose biti radical po pitanju pravih stvari. :D
 
Национализам је првенствено културолошки терминј ер су се народни прегаоци првенствено кроз културу борили за очување народа и националног индетитета у тешким временима окупације.
Сви народи има такве покрете кроз историју.
Модерна Европа и САД своје темеље имају у националним покретима који су временом прерасли и у покрете који су се фиичким путем разрачунавали са онима који су гушили право народа на самоопредељење.

Француска Револуција је момеата одвајања свих нација од Римокатоличке цркве у политичком смислу.

Америчка Револуција је борба против колонијалне империје а све зарад одбране права на национални индетитет колоније која је прерасла мере које им је скројила Британска Империја.

Данас се води рат против саме терминологије, шовинизам је намерно поистовећен са национализмо а све у сврху тобожње денацификације а у ствари анацификације народа који су препрека профиту.

Папига, читај нешто, што бре брукаш Земљу Слободних?!
 
Hayek:
Ja sam vec jednom trazio od nacionalista da mi nadju jednu izjavu relevatnog svetskog politicara koji kaze da je nacionalista ili hvali nacionalizam i nisam dobio odgovor.

nacionalizam je stavljanje nacionalnih vrednosti ispred ljudskih. Nacionalne vrednosti same po sebi nisu nista lose, one su samo fenomen nastao u razvoju ljudskog roda, ali za nacionaliste one su negacija drugih vrednosti koje bi trebalo da probijaju granice i povezuju covecanstvo.

Mi imamo iskustva sa time kuda vodi palanacki duh nacionalizma koji vodi ka zatvaranju i na kraju dovodi do sukoba.

Nadam se da ovaj odgovor bar delom zadovoljava. ;)

E da i nije ponekad lose biti radical po pitanju pravih stvari. :D

Al' ga lupi, covece! Evo, ovako se manipulise nacionalizmom, impliciras ekstremne definicije i dobijes genocidnu doktrinu.
 
Kazes nesto pametno, ali onda se vratis na klasicno trabunjanje.

Upravo je pravo na samoopredeljenje naroda(ne nacija) jedno od najstarijih liberalnih vrednosti. Nacije nastaju u XIX veku(*Benedict Anderson) i to prvenstveno u Juznoj Americi, a kasnije se trend siri i na ostatak sveta.

Danas u globalnom svetu u kome su nacionalne revolucije davno proslo vreme nacionalizam je dobio negativno znacenje upravo iz onih razloga koje sam naveo. Univerzalne vrednosti dobijaju primat nad nacionalnim iako nacije kao kategorije niko ne negira. bas zato neces naci ni jednog relevantnog politicara koji hvali nacionalizam.

Nacije nisu nikakva prepreka profitu jer je upravo kapitalizam stvorio nacije omogucivsi stvaranje zajednicke svesti putem sredstava masovne komunikacije kao sto su novine ili knjige. To je dovelo do unistenja lokalnih obicaja i sto je najvaznije unifikacije jezika na nivou nacija.

(Americka revolucija nije bila nacionalna revolucija i smatra se da je Americka nacija nastala tek zavrsetkom americkog gradjanskog rata)

Ja necu potezati glupe i jeftine "argumente" tipa "citaj nesto..." smatram da je takav nivo rasprave ljudi treba da ostave kad izadju iz puberteta.
 
Па рекао бих ти попи нешто али могу да замислим како си тек гадан у пићу кад овако трезан делујш као да си у делиријуму.
Усоталом пиј, што да не пијеш кад ти шкоди и кад си трезан?

Одувек је позната чињеница да су људи у Европи чачкали нос и правили ђинђуве док су се у Латинској Амеици за то време стварале нације.

Национални капитал је препрека корпоративном профиту, јел' сад у реду?

Објасни ми како то универзалне категорје добија примат над националним?

Наравно да је национализам добио негативно значење код оних којима смета, Шемса Суљаковић је у својој генијалној будалаштини апсурног типа дефинисала апсурд, једино је она и могла јњер живи с њим читавог живота, у чувеној песми:

"Не може нам нико ништа
јачи смо од судбине
могу само да нас мрзе
они што нас не воле!"

По истој матрици и ти живиш и истуту матрицу покушаваш да нам наметнеш.

"Моје поздраве пренеси
другарици Шемси
и седи ту где јеси
БЛ 'оће да те беси

Не волим ни њега
а боме ни тебе
све у свему
за обојцу ми се...

Другарице Шемсо
прими молбу к'знању
прекини обојицу
у вербалноме...

Дај нам песме
нек'све пршти пуца
не могу да слушам
ко ту кога...

Све у свему пусти их
нек'се деца воле
ко је горе а ко доле
... ме заболе

Папига, покушао сам да се спустим на разумљиви ниво комуникације универзалног тренда али ми не иде, ипак си ти мајстор.
Једино ми није јасно ко је у вашем тандему Марина а ко Туцаковић.
За Шемсу сви знамо.
 
Ovde je najveci problem to sto je neko nacionalista.

Ne ovde nikoga od boraca za ljudska prava nije briga sto raste broj narkomana, sto raste broj abortusa, sto raste broj samoubistava... U ovoj zemlji sam problem ja jer nosim majcu sa likom Generala Ratka Mladica. Da sam recimo homoseksualac tapsali bi me po ramenu i mazili po guzi.

Covece nismo problem mi Srbi nacionalisti, problem su ******, narkomani, di dzejevi, kuurve, satanisti, jevreji, cigani i ostali.

A te crncuge dzba pominjes neznam dal ih iko i mrzi i nemoj ih bezveze slati pod noz.
 

Back
Top