MUCKANJE PO USTIMA SUNCEKRETOVOG ULJA

K

KETI

Gost
Interesuje me sta kaze zvanicna i alternativna medicina za mogucnost lecenja nerafinisanim, hladno cedjenim suncokretovim uljem, odnosno njegovim muckanjem po ustima oko 15 do 20 minuta. U cemu je tu tajna i da li je taj nacin lecenja dokazan strucno i zvanicno. Bilo bi mi drago da mi strucna lica daju prave odgovore napr. pitanje za Dr, a i svakako za druge. Takvi odgovori razresili bi mi dilemu da li to da radim ili da se dzabe ne maltretiram.To pitanje verovatno je interesantno i za ostale, pa su komentari po ovoj temi dobrodosli.
Pozdrav za sve koji brinu o zdravlju!
 
Da, kod manjih tegoba ova metoda može da pomaže, pošto sva sirova hrana, pa i sirova ulja, sadrže u sebi biokodu koja stimuliše senzore na jeziku, koji potom šalju signal do unutrašnjih organa. Na primer, na kraju jezika, tamo gde osečate gorko, nalazi se senzor za pankreas, koji pored insulina proizvodi iz NaCl i natrium bikarbonat, koji neutrališe solnu kiselinu u stomaku. Ali ako u organizmu nema dovoljno soli, to stimulisanje mnogo ne pomaže, pošto organizam ne ume da proizvodi ni NaCl ni askorbinsku kiselinu, koji sačinjavaju u paru tu biokodu.
Ovo sam pročitala u knjizi BIOKODA - ISTINA SOLI, a testiranjem na sebi potvrdila, da je to istina.
Da je to pravda, rekli ste i sami time, da ulje ne morate ni da progutate, da bi postigli efekat a to znači, da može da funkcioniše jedino putem kodovanih signala.
Na istom principu deluju i homeopatski lekovi, čajevi ako su napravljeni vodom izpod 65°C, med , ocat, vino, ljuta paprika itd.
Na kraju i vaši odlični čevapčiči ako su iznutra još skoro sirovi, a takvi su najbolji a ne oni izgoreli, to znam iz sečanja a sad mi i ta teorija iz knjige to potvrdjuje.
Dakle, sve je to pravda, ali problem nije u tome, nego u nezdravoj soli, koju organizam ne može da konzumira u dovoljnoj količini i industrijskom pripremanju hrane, koja je u najmanju ruku pasterizovana a tim povodom i dekodovana.
 
Ja sam probala jedno mesec dana da mućkam.
Nije strašno, samo te malo već usta zabole od mućkanja.
Kada ispljuneš to ulje ono je skroz belo.
Nikakav boljitak nisam osetila - jedino sam odmah gladna :?
Možda treba duži vremenski period koristiti mućkanje.
Što reče Lane Gutović: Ne može da škodi, a čim ne škodi znači da koristi...
 
Sve sam procitala o ovoj teoriji i mislim da je jednostavna i neskodljiva. Od danas krecem, s obzirom da imam lepe i zdrave zube a da mi je konstatovan paradentitis i da sad posle desetak poseta zubaru radi ciscenja nastalih dzepova, koristim razne skupe paste i preparate dok se zubno meso ne vrati na svoje mesto, zelim da pokusam i sa ovom metodom. Osim zbog desni, ovo iskljucivo hocu da pokusam i zbog nesnosih glavobolja pa videcemo... Ovo ce postati normalan ritual pre jutarnjeg i vecernjeg pranja zuba naredna dva meseca a onda prve novosti ocekujem od zubara "da li se nesto vidi.."
 
Sve sam procitala o ovoj teoriji i mislim da je jednostavna i neskodljiva. Od danas krecem, s obzirom da imam lepe i zdrave zube a da mi je konstatovan paradentitis i da sad posle desetak poseta zubaru radi ciscenja nastalih dzepova, koristim razne skupe paste i preparate dok se zubno meso ne vrati na svoje mesto, zelim da pokusam i sa ovom metodom. Osim zbog desni, ovo iskljucivo hocu da pokusam i zbog nesnosih glavobolja pa videcemo... Ovo ce postati normalan ritual pre jutarnjeg i vecernjeg pranja zuba naredna dva meseca a onda prve novosti ocekujem od zubara "da li se nesto vidi.."

Na zalost zubno meso se nece vratiti na svoje mesto i paradentoza je ireverzibilan proces. Sve sto moze da se uradi je da se ona uspori. Znaci prevencija. A to podrazumeva redovno skidanje mekih i cvrstih naslaga i dubinsko ciscenje svih dzepova koji to zahtevaju (kiretaza). Za muckanje suncokretovog ulja sam cuo da je dobro. Ono sto mogu da preporucim je Senzodin pasta u koliko su ti zubi u predelu vratova (deo oko mesa) osetljivi.
 
Hvala na savetu, otprilike tako sam i cula da je paradentoza progresivan proces i da nema nekog izlecenja osim redovnog odrzavanja. Ja trenutno koristim pastu parodontax i gengigel rastvor a naravno uzecu u obzir i tvoj savet i kupiti pastu koju mi preporucujes. Sto se tice ulja, pocela sam, drugi dan, sve ok, nije neki proces koji oduzima vreme pa ne moze da skodi kako je vec navedeno u vezi toga moze biti samo korisno i za druge manje tegobe.
 
Procitala sam da je neko pisao da zato sto je paradentoza invanzivna.....ne moze da se leci muvkanjem ulja....sto NIJE TACNO.
Primer je 4-oro ljudi, mojih prijatelja koji su to uspeli a troje od njih je imalo vec dugo klacenje zuba....nekome je pomoglo posle 4 meseca a nelima je trebala cela godina....ali su problem resili....i naravno nastavili sa uljem.....ja ga uzimam preventivno. Tamo gde je zvanicna medicina nemocna ovo se pokazalo kao uspesno....oni su to radili 3 x dnevno.
 

Back
Top