Doktori 3.

Kaa

Iskusan
Poruka
5.947
Eto i na mene dodje red da se pokajem.
Elem,svim onim ljudima i ZENAMA koji su mi namestali kosti,sili me,lecili kada bih zaribao dugujem izvinjenje i zahvalnost.I jeste,istina je - postoje losi lekari ali i losi automehanicari,ucitelji,pekari isl.
Medjutim, tranzicija ce proci i vise mesta ni za koga loseg nece biti,po zakonu konkurencije,tj. onaj ko bude lose radio svoj posao donosice manje para,stetice ustanovi u kojoj radi itd...To isto ce se verovatno desiti i sa faxovima,tj. ako nema potrebe za 1000 novih lekara godisnje vec za 300,mislim zao mi je svih onih silnih profesora te njihovih katedri ali ebi ga.
Sto se humanizma i empatije tice,oni se ne uce i mogu samo da kazem da mi je zao onih koji ih nemaju a opredelili su se za medicinu.Citav zivot ce radititi ono sto ne vole,i dzaba kinta,drustveno(mamino i tatino) priznanje i sl. pre ili kasnije ce prsnuti.
Jos jednom,svima koji volite svoj posao i radite ga do izgaranja, a tudje zdravlje vam je i bitnije od svoga- izvinite.Vas druge kao sto rekoh mogu samo da zalim(mada bi mozda vise trebalo zaliti one koji vam padnu u sake
)
 
kaa,
ne vidim potrebu za ikakvim izvinjavanjem. mene licno sto se tice, misljenja sam da jednostavno nisi video prosto ono sto pise, nego ono sto si ti licno zeleo da vidis.... ta greska mene ne tangira mnogo - isto kao i WW, i mnogi drugi, dajem sve od sebe, mirno spavam, postujem i volim svoje pacijente isto kao i oni mene.
sta ces ti licno o meni da mislis, sine - tvoja stvar.
ne moze me ceo svet voleti, a ako me neko mrzi i potcenjuje "na nevidjeno", samo zbog onog "dr", to je samo njegov gubitak, i vise govori o tom coveku nego o meni samoj.
osim toga, u tom darvinizmu, konkurenciji u kojoj "vodi i opstaje bolji", zivim i radim najmanje 15 godina, vrlo uspesno; iz toga proizilazi da moji predjasnji postovi nisu nikakvo kukanje, kako si ti shvatio, nego - jednostavno - realnost u kojoj zivim ja, svaki dan, sa sve tim "dr" ispred imena.

mlad si covek, veoma si ogorcen. ja ti od srca zelim da krenes u svoj neki zivot i posao, da nadjes devojku koja je bolja od one koju si opisao, da budes zdrav, i da te sreca prati.
svako dobro.
 
indigo:
kaa,
ne vidim potrebu za ikakvim izvinjavanjem. mene licno sto se tice, misljenja sam da jednostavno nisi video prosto ono sto pise, nego ono sto si ti licno zeleo da vidis.... ta greska mene ne tangira mnogo - isto kao i WW, i mnogi drugi, dajem sve od sebe, mirno spavam, postujem i volim svoje pacijente isto kao i oni mene.
sta ces ti licno o meni da mislis, sine - tvoja stvar.
ne moze me ceo svet voleti, a ako me neko mrzi i potcenjuje "na nevidjeno", samo zbog onog "dr", to je samo njegov gubitak, i vise govori o tom coveku nego o meni samoj.
osim toga, u tom darvinizmu, konkurenciji u kojoj "vodi i opstaje bolji", zivim i radim najmanje 15 godina, vrlo uspesno; iz toga proizilazi da moji predjasnji postovi nisu nikakvo kukanje, kako si ti shvatio, nego - jednostavno - realnost u kojoj zivim ja, svaki dan, sa sve tim "dr" ispred imena.

mlad si covek, veoma si ogorcen. ja ti od srca zelim da krenes u svoj neki zivot i posao, da nadjes devojku koja je bolja od one koju si opisao, da budes zdrav, i da te sreca prati.
svako dobro.
Hvala.
 
dr:
Ma da ti nisi imao bliski susret trece vrste sa kolegama, pa ti jos pomogli pa sad napad grize savesti, a?
Ne,hvala Bogu zdrav sam,a u susrete te vrste sa tvojim kolegama odnosno koleginicama se definitivno necu upustati ,ne vise.Griza savesti jeste,ali sama od sebe,motivisana jedino nepravednim stvarima koje sam napisao.
 
Pa, lepo je kad covek ume da kaze 'izvini'. Odlika velikuh i mudrih ljudi. Sto se tice ovog tvog posta - svaka rec je na mestu, i slazem se sa tobom. Oni koji ne rade svoj posao treba da otpadnu, ma gde da su i ma ko da je u pitanju.
Zdrav bio veliki porasto! :)
 
Kaa, mene nisi ni uvredio, generalizovao si stvari i bio si krajnje impulsivan. Nisam se pronasla u tvom opisu doktora sa tvoje prve teme ( Doktori 1 :D )
Pozdrav i sve najbolje ti zelim
 
pikax:
Kaa, mene nisi ni uvredio, generalizovao si stvari i bio si krajnje impulsivan. Nisam se pronasla u tvom opisu doktora sa tvoje prve teme ( Doktori 1 :D )
Pozdrav i sve najbolje ti zelim
Hvala ,takodje i ja tebi zelim sve najbolje i da nastavis s` dobrim poslom.
 

Back
Top