VASPITACICE

tanja74

Početnik
Poruka
37
Toliko sam besna da nisam sigurna da li cu moci da ispricam sta mi se desilo.Upisala sam dete u zabaviste u septembru i od prvog dana smo imali problema sa prilagodjavanjem, da bih ga na kraju odvela u razvojno savetovaliste da vidim da li mi je dete normalno, ne sluteci da je u pitanju neurancunljiva vaspitacica koja po svemu svudeci ima i problema sa alkoholom.Dete su mi ispregledali svi moguci i izmrcvarili ga da bi na kraju doticna pokazla kakva je i histericno mi se izvristala na dete rekavsi mu da je nenormalan i da se ispisuje iz vrtica.Jutros sam bila sa detetom kod direktorice koja se izvinjava i izicice nam u susret tako sto mozemo da biramo gde cemo da premestimo dete. Zasto??? Zbog jedno nepedagoga moje dete mora da menja grupu i zabaviste jer oni ne garantuju da se doticna nece svetiti detetu posle razgovora sa njima.Pa gde to jos ima? Strasno!U ovoj drzavi ni deca nemaju nikakva prava.
 
Јао, стварно грозно! Па, што дете мора да испашта због неурачунљивости једне "квази" васпитачице? Не мислим да дете треба да мења групу, дотична треба да "попије" отказ! Ја бих највероватније запретила тужбом, а и зна се - и над попом има поп! Притиснути директорицу ... хм, можда би помогло, не знам. Не дајте се!
 
Stvarno se dobro raspitaj sa nekim pravnikom o tvojim pravima, vi sigurno niste prvi kojima ta vaspitacica pravi probleme, direktorka to zna ali ne zeli da se dize frka u javnosti. Dosta je cutanja, sve treba izneti novinarima, odmah nema cekanja. :evil:
 
Ja sam se stvarno iznervirala! :evil:
Nije mi jasno šta rade drugi roditelji? Tolerišu? Trpe? Zašto? U ime čega?!
Plašim se da bez obzira na sva "prava" koja imaš "na papiru", teško da bilo šta možeš postići ukoliko si sama. Naime, uvek će ti mahati "argumentom" da je ostaloj deci dobro kod iste te vaspitačice! :x
Mislim da ne bi smela da odustaneš i dete premestiš u drugi vrtić. Ni zbog praktičnih, ali ni iz nekih drugih razloga (zbog deteta pre svega).
Nemoguće je da su takvom vaspitačicom zadovoljni ostali roditelji dece koja su u istoj grupi. Od svih njih, mora biti i neko ko je spreman da se suprotstavi onome što se deci (krajnje nepotrebno) događa. Pokušaj da stupiš u kontakt sa njima, naravno i sa pravnikom i nekom službom, institucijom ili kako li se već zove koja bi trebalo da postoji pri vrtićima i da štiti decu i roditelje...
Moji klinci imaju obojica izuzetno dobre vaspitačice koje doslovce vole i paze na tu decu (takođe u državnom vrtiću) i prosto mi je nezamislivo ovo o čemu pričaš.
Dete tamo trebada se prijatno oseća, druži, igra, uči... a ne da skuplja traume!
:evil: :evil: :evil:
 
Dete moje prijateljice je imalo slicne probleme sa vaspitacicom u obdanistu na Zvezdari, u blizini Batutove ulice. Od male nista ne bi ni saznali (4 ili 5 godina je tada imala) da nisu primetili da joj se precesto piski. Jedan dan je porazgovarala sa malenom da vidi o cemu se radi i jedva (uz cvrsto obecanje da nece nikom nista reci) saznala da doticna vaspitacica maltretira dec, vice na njih, vredja ih, govori im da su glupi i sl. Poslala je muza (da ne bi izneverila cerkino poverenje) da prijavi vaspitacicu kod upravnice i tamo su doznali da nisu jedini koji se zale na tu vaspitacicu. Na urgenciju roditelja ta vaspitacica je premestena (raspitaj se da to nije ta vaspitacica, prica je stara 10-tak godina). Deca su dobila drugu vaspitacicu koju su obozavala. pokusaj da kontaktiras sa ostalim roditeljima, pa se zalite i upravnici, i direktorki, a ako treba i Ministarstvu ili bar zapretite. Puno srece i javi sta ste uradili.
 
#7
hanibaI77
Registrovan korisnik




Učlanjen:: 24.11.2005.
Poruke: 1.401 Re: Trazi se krv za novorodjence

--------------------------------------------------------------------------------

ok a ti pusis kitu i cica mica gotova prica
 
izvoli al videcemo ko ce nayebati;)
za razliku od tebe mene ovde znaju 8-)
slobodno trazi jos,samo ne verujem da ces naci postove gde te ja pratim!a ti 50% postova imas posveceno meni.a drugo trazicu da se proveri ciji si klon!!!
 
Zvala me je doticna vaspitacica danas da pita "da li mi je dete bolesno" sto nikad do sad nije uradila i eto da je cula da mi premestamo dete pa da pita zasto?Neverovatno!!! Sutra idem kod nje da se objasnimo i da pokupim detetove stvari.Ni ostali roditelji nisu zadovoljni ali cute jer im nije direktno ugrozila dete.Radi se o tome da u ovoj drzavi nema para i da svi trpe do zadnjih granica jer ne mogu da placaju razliku dnevnog i poludnevnog boravka.Iskreno i meni nije svejedno sto ce jedna neuroticarka da mi "izbije" iz novcanika 1500 din. svaki mesec.Imam i starije dete koje skolujem i svaki dinar mi ja bitan.Zbog prokletog novca svi cute i trpe.Uzas!!!Javicu kako je prosao razgovor.
 
To što se dešava tvom detetu a i mnoštvu druge dece po ustanovama se zove emotivno nasilje i nasilje struke. Obično svi reagujemo na fizička i seksualna nasilja nad decom a jako malo obraćamo pažnju na ove druge vidove, smatrajući ih nebitnim i teško dokazivim.
Ako dete premestiš primerom ćeš mu pokazati da se treba uvek povlačiti pred problemom. Nemoj glavom kroz zid, ali ne zaboravi da smo mi roditelji ti koji decu podržavamo i verujemo joj, da smo mi njihova veza sa svetom, njihovi zaštitinici.
Nema neadaptiranog deteta na vrtić, ima samo neadaptivnih roditelja! Moramo biti tolerantni i svesni da je naše dete samo naš bezgrešni anđeo i da niko ne može o njemu brinuti kao što to radimo mi. Verujmo mu, ali ne slepo, jer ono je samo detet i može mnoge stvari da iskonstruiše ili loše shvati pa još gore da nam prenese.
Jedna poznanica, kojoj je petogodišnje dete pošlo u vrtić i bilo na adaptaciji mi je sva ozlojeđena ispričala, da je vaspitačica malu "premlatila, izubijala i poslala u samicu"!!! Posle polla sata mog gušenja je rekla da je zapravo ona dete klepila plastičnom lopaticom po glavi i izdvojila iz grupe za kaznu. Klinku je ispisala iz vrtića i upisala u privatni za 100 e ali ni sada dete ne može da se adaptira.
Prema tome, ako si sigurna da joj je vaspitačica naudila, radi na tome da se ona izbaci a ne detet. Zapreti im slobodno novinarima, jer oni ma koliko da deluju često kao lešinari i mnoge stvari iskarikiraju, ipak iznesu stvar na videlo i nešto se bar pomeri sa mrtve tačke!!!!!!
 
Sad sam sto posto sigurna da je moje dete govorilo istinu jer ja sam danas mogla od iste da dobijem batina."Odakle mi pravo da idem kod direktora!Moje dete je kreten u koga je ona ulozila celo polugodiste.Kakva smo mi porodica?..."Ma strasno!Na kraju mi je savetovano da dete vodim kuci pre nego sto ista dodje na posao, da slucajno ne bi reagovala.Ko je ovde lud?Nemam reci i vec sam smorena sa svim ovim idiotlucima.Ovo nigde nema, mogu da se kladim.Da sklanjas dete od vaspitacice?!! Uzas!Obratite paznju gde vam deca idu i kako se prema njima postupa.Sad verujem da kod nas zbilja svega ima.Hvala svima na podrsci i cuvajte decu.
 
Јао, сад је већ и мене фрка од државних вртића! Мој малац је на списку већ неколико месеци, док је старији ишао у приватан вртић (док смо финансијски били јачи). Плашим се да и мени не "западне" једна таква, али пошто "уједам" када су моја деца у питању, веома могуће да би дотична "надрљала". Све у свему, није у реду да било чије дете има трауме од стране васпитача. А ни родитељи!
 
Ljudi stvarno svasta sebi dozvoljavaju. A i ta se ponasa kao da radi na pijaci a ne u pedagoskoj instituciji. Ja bih joj napravila haos u tom vrticu, pa da vidi sta je "luda porodica".
 
Nije lose da za pocetak navedes ime obdanista, mozda jos neko od roditelja ima problema u tom obdanistu, pa da popricate malo. Moj slucaj nije tako drastican, ali od pocetka (u jaslicama) nismo mogli da nadjemo zajednicki jezik sa jednom vaspitacicom. Zamisli docek: Otkud Vase dete kod mene? Kod mene se dolazi samo po preporuci?Moram da kazem da smo bez veze usli u obdaniste. Kada je baka dovela malenu, ona je pitala sta su roditelji po zanimanju? ITD. tipa Ako ona (moje dete, beba od 21 meseca) bude htela da nas prihvati, mi cemo prihvatiti nju. Ona samo stoji citavo vreme i gleda. Pa i ja sa svoje skoro 4 banke u novoj sredini prvo snimam situaciju, a ne beba kojoj je to prvo odvajanje od majke i poznatog okruzenja. Kada bi pricali sa njom o nasem detetu covek bi pomislio da mi je dete autisticno. Kasnije smo se suprug i ja zafrkavali da pitamo zabrinuto vaspitacicu da li malu da posaljemo na posmatranje. Druga vaspitacica je bila sasvim OK, i ona nam je stalno govorila kako je decje ponasanje potpuno normalno i da nema nikakvih problema. Uh, kako sam se bila naostrila da dignem frku, ali u tom vremenu se i mala adaptirala i moje dete je volelo da ide u obdaniste (nije se plasilo nijedne vaspitacice), pa je onda moje neslaganje sa tom vaspitacicom bilo vise nebitno. Uglavnom, moje dete i dalje voli da se javi toj vaspitacici, iako nam ona nikad nije izasla u susret.
 
tanja74:
Toliko sam besna da nisam sigurna da li cu moci da ispricam sta mi se desilo.Upisala sam dete u zabaviste u septembru i od prvog dana smo imali problema sa prilagodjavanjem, da bih ga na kraju odvela u razvojno savetovaliste da vidim da li mi je dete normalno, ne sluteci da je u pitanju neurancunljiva vaspitacica koja po svemu svudeci ima i problema sa alkoholom.Dete su mi ispregledali svi moguci i izmrcvarili ga da bi na kraju doticna pokazla kakva je i histericno mi se izvristala na dete rekavsi mu da je nenormalan i da se ispisuje iz vrtica.Jutros sam bila sa detetom kod direktorice koja se izvinjava i izicice nam u susret tako sto mozemo da biramo gde cemo da premestimo dete. Zasto??? Zbog jedno nepedagoga moje dete mora da menja grupu i zabaviste jer oni ne garantuju da se doticna nece svetiti detetu posle razgovora sa njima.Pa gde to jos ima? Strasno!U ovoj drzavi ni deca nemaju nikakva prava.
Da li se vaspitacica zove Ranka?
 
Radi se o vrticu u Sr.Mitrovici.Mnogo ljudi me je podrzalo u svemu ovome i svima s zahvaljujem,ali nista vise od ovoga ne mogu da ucinim jer je ovo mala sredina i u "gradu" u kojem svi sve znaju niko i nista vise nije sigurno.Cak sam razmisljala o tome da moj suprug ili njegov pokojni otac ili ne znam ko vec nije slucajno nekad nesto imao sa njenom porodicom ili tako nesto.Covek postaje paranoik.Dete mi je trenutno bolesno i nece ici do daljnjeg u vrtic. Videcemo sta ce biti kad podje.Cuvajte decu. Obratite paznju, mnoga deca se i boje da kazu sta im se sve desava.Posle mog slucaja, neka deca su smogla snage pa progovorila o svojim neprijatnostima u toj grupi.Iskreno se nadam da ovakvih slucajeva nema mnogo i jako mi je zao sto se to bas nama desilo.Ima izuzetnih vaspitaca jos uvek u drzavnim vrticima ali i budala.
 
brizna mama:
Dete moje prijateljice je imalo slicne probleme sa vaspitacicom u obdanistu na Zvezdari, u blizini Batutove ulice. Od male nista ne bi ni saznali (4 ili 5 godina je tada imala) da nisu primetili da joj se precesto piski. Jedan dan je porazgovarala sa malenom da vidi o cemu se radi i jedva (uz cvrsto obecanje da nece nikom nista reci) saznala da doticna vaspitacica maltretira dec, vice na njih, vredja ih, govori im da su glupi i sl. Poslala je muza (da ne bi izneverila cerkino poverenje) da prijavi vaspitacicu kod upravnice i tamo su doznali da nisu jedini koji se zale na tu vaspitacicu. Na urgenciju roditelja ta vaspitacica je premestena (raspitaj se da to nije ta vaspitacica, prica je stara 10-tak godina). Deca su dobila drugu vaspitacicu koju su obozavala. pokusaj da kontaktiras sa ostalim roditeljima, pa se zalite i upravnici, i direktorki, a ako treba i Ministarstvu ili bar zapretite. Puno srece i javi sta ste uradili.

Reci mi koji je to tacno vrtic, onaj u Dimitrija Tucovica ili neki drugi posto sam ja moje dete upisala u vrtic "Zvezdara" pa da obratim paznju. I ako znas ime posalji mi pp, please.
 
nema mesta panici.
pobogu pa nisu sve vasptačice kreteni.
tanja, bez uvrede, ali ja znam da postoje i nemoguća deca koja dovode te žene do ludila.
potpuno normalna i inteligentna, ali razmažena i nevaspitana deca.(baš kakvi su im i roditelji,
to su one majke doterane sa skupim odelima i tašnama dobrim parfemom i samo kolutaju očima,
a ne daj bože da joj se nešto kaže za njeno dete:roll:)
moram priznati da podržavam da se ta takva vaspitačica odstrani iz ustanove, ako je sve to istina.
ali, i mi roditelji moramo biti realni kakva su nam deca.
znam za slučaj koji je dizao neviđenu frku na vaspitačicu mog sina, koja je potpuno normalna i sjajna žena i odličan pedagog...a dete bi ja lično mlatila od jutra do sutra.
roditelji su stvar doterali do disciplinske, a potpuno bez razloga.
hvala bogu dete ispisano, ali ...eto nema za njega mesta u vrtićima već neko vreme.
milly ne paniči, ovo je jedna od 100 priča.
moja deca idu u državni vrtić i ja sam prezadovoljna.
žao mi je tanjinog klinca,
ali .....možda je problem malo naduvan.a?
 
Pa, ako hoćemo svoje "male "sredine da "dignemo" da porastu i prošire vidike, mi smo ti koji moramo da delujemo i suprotstavimo se. Ako svi ćutimo i uvlačimo glave u ramena samo će nas i našu decu maltretirati još više i gore.
 

Back
Top