Zavisna od kapi za nos

SaskaSM

Početnik
Poruka
5
Vec par godina unazad imam problem za zapusenim nosem.Bila sam na pregledu,snimala sinuse,ali sve je ok.Medjutim ja se bukvalno davim kad ne koristim kapi.Pokusala sam i sa fizioloskim rastvorom,sa raznim kapima,sve vrste biljnih preparata po biljnim apotekama probala.Pre su mi pomagale Marice Stevic kapi,ali sad ni one.Sad vec oko dve godine neprestalno koristim kapi i DA znam da mi je fatalno ostecena sluzokoza,ali stvarno mi se skroz zacepi nos kad ih ne koristim.Posto sam sve probala i nista nije dalo pozitivne rezultate,pokusavam da saznam i pomognem sebi i na ovaj nacin.Jedino jos ako mi treci krajnik pravi te probleme,mada je moj lekar i to eliminisao kad sam ga pripitala.
 
Identicna tema vec postoji.
No ajde da ovde pitam, kompletan pregled podrazumeva ne da priupitate doktora nego da Vas on stvarno pregleda,dakle kompletan orl pregled, plus kozne probe da se iskljuce alergije...recimo za pocetak.
 
Cula sam da postoji 'adikcija' od kapi za nos, naime sluzokoza nosa se navikne da funkcionise samo uz kapi (i pritom se osteti) u suprotnom se nos potpuno zacepi. Pokusajte da ne koristite kapi nekih mesec dana ako ikako mozete, da vidite da li ce vam se vratiti nos u normalu :)
 
E, patio sam od toga, zimi zbog zapusenosti,leti zbog prasine- imao sam nafazol uvek kod sebe.Posle duzeg trazenja alternative,provalio sam da je problem u stvari u grlu, znas da je to ulazno mesto svake aerobne infekcije- onda sam logicno dosao do zakljucka da ako resim to, onda bi ovo trebalo samo da se resi,poceo sam da ispiram grlo propolisovom tinkturom i od onda ne kupujem nafazol(normalno moram da napravim otklon u smislu da nisam dr i da bi eventualno prvo trebalo da konsultujes nekog od njih jer ima verovatno milion razloga zbog kojih dolazi do oticanja sluznice nosa,tj.zacepljenja)ali probaj,definitivno ti nece stetiti - primum non nocere(`esam tacno napisao dr?)
 
sINUSI SU CUDO. JA SAM IMAO ISTI PROBLEM STALNO ZAPUSEN NOS I KORISTIO SAM SVE KAPI KOJE SAM CUO.STRASNA GLAVOBOLJA UBIJA.ALI SAM U OKTOMBRU OPERISAO DEVIJACIJU I OTKLONIO JEDAN POLIP KOJI JE BIO U MAKSILARNOM SINUSU.
NAJBOLJE JE DA PREGLEDAS SINUSE ENDOSKOPSKI. ALI MI I DALJE CURI NOS ALI SADA MOGU NORMALNO DA DISEM PRE NISAM MOGAO DA DISEM NA NOS UVEK JE BIO ZAPUSEN. RADILI SU MI I ALERGO TEST NISAM ALERGICAN.
SADA KORISTIM PROPOLIS ULJNE KAPI ZA NOS ZA ODRASLE I POMAZU MI DOSTA.
 
SaskaSM:
Vec par godina unazad imam problem za zapusenim nosem.Bila sam na pregledu,snimala sinuse,ali sve je ok.Medjutim ja se bukvalno davim kad ne koristim kapi.Pokusala sam i sa fizioloskim rastvorom,sa raznim kapima,sve vrste biljnih preparata po biljnim apotekama probala.Pre su mi pomagale Marice Stevic kapi,ali sad ni one.Sad vec oko dve godine neprestalno koristim kapi i DA znam da mi je fatalno ostecena sluzokoza,ali stvarno mi se skroz zacepi nos kad ih ne koristim.Posto sam sve probala i nista nije dalo pozitivne rezultate,pokusavam da saznam i pomognem sebi i na ovaj nacin.Jedino jos ako mi treci krajnik pravi te probleme,mada je moj lekar i to eliminisao kad sam ga pripitala.
Usmrchi malo rakije....ne zezam se....dobro je moj cale govorio da je rakija lek za sve.....
 
zarko79:
Rakijica majka u pravu je cale, nema bolesti koju ne leci. mani se ti lekara nego kod dede na selo pa jedno kilo ili dve rakije pod ruku ( samo onda ode jetra ) :-D
Nece jetra ako se pije grejana to je kao caj a meze kiseo kupus ,puca od vitamina... eposle po dve ladne posto je na dve noge pa posle rucka crno vino .
 
Isti problem isto otstojanje.Godinama je moj nos zacepljen.Bio sam na ,,Benilu,,puno godina,sve dok nisam postao ,,rezistentan,,(tako se kaze ?)Za to vreme sam napravio svakakva ispitivanja.Nisam alergican samo na majcino mleko , na sve ostalo da (od jednog plusa pa do tri).Desenzibilizacija sa injekcijama traje godinama , a i to puno ne pomaze.Nasao sam spas u kapi ,,DEXA-RHINASPTAY N,, kojih nabavljam u Grckoj.Traju mi od nedelju do dve a i prilicno su ,,soleni,,- 7 eura komad.Ali kad spricnem posle samo minut kao da se opet radzam.Mnogi kompetenti ..mozgovi.. mi kazu da to nije resenje ali zasad ja ne vidim drugog resenja.Ako ga neko zna , rado bih ga primenio
Pozdrav
 
marloos:
Isti problem isto otstojanje.Godinama je moj nos zacepljen.Bio sam na ,,Benilu,,puno godina,sve dok nisam postao ,,rezistentan,,(tako se kaze ?)Za to vreme sam napravio svakakva ispitivanja.Nisam alergican samo na majcino mleko , na sve ostalo da (od jednog plusa pa do tri).Desenzibilizacija sa injekcijama traje godinama , a i to puno ne pomaze.Nasao sam spas u kapi ,,DEXA-RHINASPTAY N,, kojih nabavljam u Grckoj.Traju mi od nedelju do dve a i prilicno su ,,soleni,,- 7 eura komad.Ali kad spricnem posle samo minut kao da se opet radzam.Mnogi kompetenti ..mozgovi.. mi kazu da to nije resenje ali zasad ja ne vidim drugog resenja.Ako ga neko zna , rado bih ga primenio
Pozdrav
Desenzibilizacija da traje traje ali vredi u ogromnom broju slucajeva, kad je alergija dokazana.
 
Hteo bih u vezi Desenzibilizacije dobiti podrobnije podatke.Kolko traje , na koji nacin se izvodi.Gde se nabavljaju injekcije... Samo jedan primer.Neki lekari preporucuju nedeljno jednu inekciju a sve to traje otprilike oko dve godine(tako kazu??)Druga informacija je da postoje inekcije novijeg datuma koje se primaju na mesec pa cak i na sest meseci...Gde je istina?
 
marloos:
Hteo bih u vezi Desenzibilizacije dobiti podrobnije podatke.Kolko traje , na koji nacin se izvodi.Gde se nabavljaju injekcije... Samo jedan primer.Neki lekari preporucuju nedeljno jednu inekciju a sve to traje otprilike oko dve godine(tako kazu??)Druga informacija je da postoje inekcije novijeg datuma koje se primaju na mesec pa cak i na sest meseci...Gde je istina?
U zavisnosti u kom je stadijumu alergija ,obicno pocinje desenzibilizacija jednom nedeljno pa posle godinu ,dve, na mesec dana i onda se nakon izvesnog vremena rade kozne probe ponovo da se vidi kako je napredovao imunitet na alergene. Ali naravno specijalista ce reci zadnju rec da li nastaviti ,prekinuti ili redukovati Th.
 
Vec par godina unazad imam problem za zapusenim nosem.Bila sam na pregledu,snimala sinuse,ali sve je ok.Medjutim ja se bukvalno davim kad ne koristim kapi.Pokusala sam i sa fizioloskim rastvorom,sa raznim kapima,sve vrste biljnih preparata po biljnim apotekama probala.Pre su mi pomagale Marice Stevic kapi,ali sad ni one.Sad vec oko dve godine neprestalno koristim kapi i DA znam da mi je fatalno ostecena sluzokoza,ali stvarno mi se skroz zacepi nos kad ih ne koristim.Posto sam sve probala i nista nije dalo pozitivne rezultate,pokusavam da saznam i pomognem sebi i na ovaj nacin.Jedino jos ako mi treci krajnik pravi te probleme,mada je moj lekar i to eliminisao kad sam ga pripitala.

Hej evo mala pomoc za sve koji imaju isti problem... Ja sam bila ovisnik o Operilu neke 3 godine jer imam problema sa alergijom preko ljeta...i to se onda oduzi citavu godinu.... pokusaj da stavljas kapi samo u jednu "nozdrvu" ili ti nosnicu:) a drugu ostavi na miru hehe.... kada je jedna ocepljena moci ces da dises normalno nije bed nikakav....nakon 2 dana ta nosnica u koju nisi prskala kapi za nos bi trebala sama da se ocepi i eto ti rjesenja da bacis kapi zauvijek!!! meni je pomoglo... i P.s dok drzis tu jednu nosnicu :cistu: stavljaj kapi PENTANOL... u tecnom stanju... cisto radi dezinfekcije u sluznici i bakterija:d SRETNO!:d
 
ja sam bio ovisnik o kapima za nos .... trk kod otorinolaringologa ( ovo se jedva da izgovoriti) .... nek pogleda vase svirale i zakljucice ostecenje sluzokoze,prepisace vam eventualno mozda aerius i jos neki sprej dva x na dan da prskate i tako mesec dana..... operil ,nafazolin i sva slicna srranja zaboravite.... nos vam je ostecen u to nema sumnje... ali prekinuti koriscenje je cista psihologija.... pa stoga samo bacite kapi u peechku mat. i krenite scvojim putem, osetitjete gusenje,ok tu je, ali nije toliko strasno koliko Vi umisljate to.. tu je pojenta..prevazidjite se..... sajko-somatska stvar..... nema straha od gusenja... i gusenje ce prestati..... aj pa srecno
 
Rekoh ja samo neko da donese flasu morske vode i problem resen
Na dobrom si tragu , pa hajde da ja probam da pomognem.Nekoliko godina sa m koristio kapi i antibiotike .
Nisam rjesio problem , mada sam bio kod pet specijalista . Na kraju sam od preterane upotrebe antibiotika
dobio gljivicu kandidu od koje su me pekle i oci .
Kad je zatvoren nos , radi se o infekciji koja moze biti bakterijska ili virusna . Ako je virusna onda tu
antibiotici ne pomazu . Yebes doktora ako bris nosa ne posalje na analizu , a upravo se to desava . Morska
voda pomaze u rjesavanju problema . Cak nije ni bitno da je morska , bitna je slana voda .
Moze se uzeti flasa od pola litre i naliti obicnom vodom i kafenom kasicicom ubaciti so . Ne sjecam se koja
kolicina , posto sam to davno radio , ali nije problem .Prava koncentracija se na kraju pogodi , Ako je prejaka
to odmah osjetis na sluznici .Probati jezikom da ne bude preslaba , slanost se mora osjetiti .
Pripremljena voda se naliva u nos . Ja sam koristio flasice u kojima se prodaje propolis na pijacama ,
Legnes na ledja i ulijes otprilike pola flasice u nozdrve .U tom polozaju treba ostati neko krace vrijeme da se
sve dobro natopi , recimo ,minut do dva .Kasnije tu vodu treba ispirivati iz nozdrva . Da objasnim tehniku
Stavis kaziprst na celo , a palcem i srednjim prstom zatvoris nozdrve .Maknes palac i duboki udah u trajanju
dve sekunde~dve sekunde zadrzis dah~sklonis srednji prst i izbacujas vazduh na lijevu nozdrvu dve sekunde
Podrazumijeva se da su usta zatvorena . Tako ponavljati nekih pet minuta , jednom dnevno , a moze i dva puta .
Time se izbacuje zarazena sluz . Efekat je isti kao kod ~precovanja~koje se radi po bolnicama , samo se to
radi sedam dana i onda te sutnu u doope i nista nisi uradio .I to je sva nauka , naravno treba biti uporan posto
se efekat nece vjerojatno osjetiti vec prvi dan . Samo treba biti uporan i efekat nece izostati . Kapi slobodno
bacite.Ja sam koristio~operil ,diplivan , benil kapi , neki slovenski sinusan koji je kostao kao svetog petra
kajgana i nista . Ako je ovo objasnjenje komplikovano mozete nabaviti knjigu o Yogi
zove se HATHA YOGA~Jasmina Puljo~u njoj cete naci dobro objasnjenje !
 

Back
Top