Da li se neciji zivot odredjuje prema stepenu ostvarenosti njegovih zivotnih ambicija

SINDI;
Pretpostavljam da si pokušala reći da nisam dobro i dovoljno razmišljala o životu, možda i nisam.
A ja sam samo htela da razjasnim da je moj način pisanja posledica radoznalosti, ne projekcija nekih pesimističkih stavova iz života ili čega drugog...
Sumiranje života – otužna tema koju sam najpre „obradila“ :)
Imam neku ideju da se ljudi u životu menjaju po hiljadu puta, ali da se ne može reći ni nabolje ni nagore.
Recimo, večeras mislim da je život s.anje, sutra uživam u njemu... Stvar raspoloženja.
Ali ima stavova koji se radikalno promene, i tako ostanu. Pa, opet, ne možeš reći da je taj stav ispravniji, ili „napredniji“ od bilo kog koji si imala ranije. Hm... Ljudi idu linijom manjeg otpora i nastoje da razmišljaju tako da im um bude što mirniji.

Pa nisu ciljevi nebitni kad se postignu, ali svakako gube na značaju.
Danas, kad se okrenem iza sebe, svoje „sitne uspehe“ često veličam u glavi... Poneka diploma, lepo putovanje, usluga, osećanja i prijatelji... Sve to izgleda toliko lepše gledano kao prošlost, nego što je bilo tada kada se dešavalo. I ovo danas će mi biti drago, u budućnosti. Znam to, a nije mi jasno... :confused:
Pa, sad, eto direktnog odgovora na temu :D
Možda veličamo tačno one delove prošlosti u kojima smo bili uspešni, a danas više, recimo, nismo.
Drugarica je prestala da trenira. Dakle, njen je uspeh – u prošlosti.
Ako ne nastavi da trenira, ne sumnjam da će kad-tad zažaliti, i da će joj period penjanja na pobedničko postolje biti jedna fantazija koja joj ne dozvoljava da shvati lepotu sadašnjosti.
A i ta sadašnjost će u dalekoj budućnosti imati svoju lepotu, i tako u krug... :(
 
Lexo, jel tebi problem da argumentujes svoj stav?
moj post, koji verovatno nisi ni procitala, sledi..
ili, brate, reci lepo da te smara da ucestvujes u diskusiji gde ljudi ne misle kao ti...
mislim, sta se trpas ako te smara da citas tudje odgovore i odgovaras na ono sto te ljudi pitaju?


anakin:
radi se o izvrtanju sustine pitanja - zasto se mladi ljudi odlucuju da upisu umetnicke akademije kad je vec svima ideja vodilja - pare...
radi se o potpuno drugacijim motivima, drugacijim teznjama, idejama, onog sto te ispunjava...ne radi se o tome da su ti pare manje bitne pa si eto odlucio da budes umetnik...
osim toga, ima toliko profesija koje nisu unosne pa se ljude odlucuju za njih...
da li zaista zivote svih ljudi odredjuje to da su im pare manje ili vise bitne?
 
Ja sa neistomišljenicima obožavam da razgovaram. Ono što me smara je to da ti, iz teme u temu, polažem račune.
Ovo nije razmena mišljenja, što ti i ja radimo, i to iz razloga što ti nikakvo svoje mišljenje ne iznosiš.
Ali zato zahtevaš moje objašnjenje na tvoju interpretaciju mojih reči, a te su reči u tvojoj režiji došle do takvog stepena mutacije, da ja više uopšte ne znam ni šta si ti napisala da sam ja napisala, ni šta sam ja napisala, zaista.

Da li si ti svesna do koje si mere izvrnula ono što sam rekla?

Hej, kao, ja sam rekla da umetnici pokušavaju, valjda, da se inate sa materijalistima, pa zato biraju umetnost, a ne zanat. Jel’ to? Jesam li ja tebe dobro razumela :roll:
Oooooooooooooooo, majko moja, ne mogu čudu da se načudim!!!
Mene zanima, da i ti meni jednom nešto odgovoriš, kako si samo došla do tog zaključka?
Mislim, koje su se to sinapse spojile ili pokidale u tvom mozgu u trenutku kad ti je takva apsurdna interpretacija došla u glavu?
Lexa:
Umetnošću se profesionalno bave ljudi koji su umetnost stavili ispred materijalne sigurnosti (što ne znači da među njima nema onih koji planiraju da se obogate, npr. prodajom svojih slika).
To znači da materijalna sigurnost njima nije prva i najbitnija stvar u životu. Ali ni oni ne bi odbili nagradu za sedmicu na „Loto“-u. Možda bi je podelio sirotinji neki potpuno predani sveštenik, ali i to je pitanje da li postoji...
Šta ima nejasno u ovom postu? Uvredljivo? Na kraju, netačno?
 
@lexo, nisam htela reci da nisi dovoljno razmisljala o zivotu:D

htela sam reci da proces zasrevanja i spoznavanja nekih istina NIKAD NIJE SAMO RAZMISLJANJE...hocu reci, kolimetraza je bitna..ziveti je bitno..da sedis na dupetu i citav zivot razmisljas, bila bi najmudriji covek na svetu? ne bi...kao sto ne mozes da spoznas ljubav pricajuci o njoj, tako ne mozes do istine docji samo premisljajuci o njoj...

ljudski mozak je covekov najveci i prijatelj, i neprijatelj...koliko nas odvaja od zivotinja, i cini samu sustinu onog sto jesmo-racionalan bica, toliko nas i otudjuje od nas samih,i uvlaci u lavirint suvog teoretisanja gde je sve mogutje i sve dozvoljeno..ili nista nije mogutje, zavisi od ugla gledanja...
vise "znanja"o svrsi i ispunjenosti u zivotu ima u jednom zagrljaju deteta, jednom poljupcu muskarca i zene, jednoj setnji kroz sumu u lepom prolecnom jutru, nego u hiljadu mudrih recenica:wink:
 
Lexo, ti ne kapiras ni sta sam te pitala ni zasto...
ako vec tvrdis da su nam zivoti svima isti, da svi imamo iste ideje, motive (rekla si da je to americki san - SVIMA) ja sam te na osnovu toga pitala kako onda objasnjavas umetnike kojima ocigledno amricki san nije primaran u zivotu jer umetnost, jel da, nije unosno zanimanje...
a ti si naravno totalno zaboravila sta si pricala pre par strana i sad se cudis meni na mom povezivanju stvari...
i sad vozas totalno drugu pricu o umetnicima....a zapravo vesto izbegavas odgovor na pitanje - gde ces da smestis umetnike u tvoju teoriju?
ja se ne slazem sa tvojim stavom da smo svi isti (kad vec moram da rezimiram jer se ti ne secas sta si pisala) i kao argument za to sam ti navela umetnike...kontra-argument tvom argumentu da je smisao - americki san...

i sta sad nije jasno? ako ti nije jasno, procitaj par strana unazad, gubis se...
 
anakin:
radi se o izvrtanju sustine pitanja - zasto se mladi ljudi odlucuju da upisu umetnicke akademije kad je vec svima ideja vodilja - pare...
radi se o potpuno drugacijim motivima, drugacijim teznjama, idejama, onog sto te ispunjava...ne radi se o tome da su ti pare manje bitne pa si eto odlucio da budes umetnik...
osim toga, ima toliko profesija koje nisu unosne pa se ljude odlucuju za njih...
da li zaista zivote svih ljudi odredjuje to da su im pare manje ili vise bitne?

ponavljam, ja sam potpuno drugacije razumela...ali, na kraju devojka je i objasnila da nije htela da stavi novac kao motiv ni za odlucivanje, ni za neodlucivanje...
a o teznjama, zeljama i motivima koje coveka vode da pozeli da upise akademiju, ti bi mogla da nam pises..zaista me to veoma zanima...:)
kad covek shvati da je umetnost nesto cime zeli da se bavi celog zivota?da li postoji strah da neces biti dovoljno dobar?pretpostavljam da je pritisak veliki...mislim da svakako ima veze sa temom...
 
SINDI:
ponavljam, ja sam potpuno drugacije razumela...ali, na kraju devojka je i objasnila da nije htela da stavi novac kao motiv ni za odlucivanje, ni za neodlucivanje...
a o teznjama, zeljama i motivima koje coveka vode da pozeli da upise akademiju, ti bi mogla da nam pises..zaista me to veoma zanima...:)
kad covek shvati da je umetnost nesto cime zeli da se bavi celog zivota?da li postoji strah da neces biti dovoljno dobar?pretpostavljam da je pritisak veliki...mislim da svakako ima veze sa temom...

mogla bih...
 
OK, igraću ovu igru još jednom. Neki mazohistički momenat u meni...
Molim te, pažljivo pročitaj:
Kad sam rekla da su nam životi svima MANJE VIŠE SLIČNI, ne, dakle, ISTI, to je bilo u okviru mog shvatanja teme na pogrešan način. To sam rekla, čini mi se, jedno pedeset puta, do sad.
I dalje tvrdim da su nam životi, iz nekog daljeg ugla, slični.
A kako:
Ako uzmeš dve crne mačke i pogledaš ih izbliza, videćeš da jedna, recimo, ima žute tufne na repu. Sad se odalji pedeset metara i reci mi koja je koja mačka?
Da li razumeš poređenje? Da li razumeš? Da li? Da li ga zaista razumeš, ili ćeš i ovo nekako izvrnuti?


Dalje, svi ljudi žele lepo da žive. Lep život obezbeđuje novac, između ostalog. Svi ljudi žele da imaju novac. Razlika je samo u prioritetima, to jest, nekome je do novca više, nekome manje stalo.
Nisam rekla da je umetnicima primaran novac, već baš obrnuto. Ne izvrći, ne laži.
CITAT CITATA:
“kako objasnjavas populaciju mladih ljudi koji upisuju umetnicke fakultete?”
Evo ovako: “Ali nema tog čoveka koji ne želi da bude bogat, ima samo onih kojima je do toga manje stalo.”
Ovo boldovano je, čini mi se, trodupli citat.
Umetnici su kategorija kojoj je (generalno) manje stalo do novca. Ne bave se oni umetnošću ZATO ŠTO IM JE manje stalo do novca, već su to dve potpuno odvojene stvari. Ali prate jedna drugu. Pritom mislim na profesionalne umetnike, jer su oni morali rizikovati, na neki način, konstantnu materijalnu sigurnost, praveći izbor da se bave jednim „neisplativim“ poslom zbog strasti.

Dakle, upravo radim suprotno od onoga za šta me optužuješ, vraćam se na prvobitne reči.

Ja ne znam da li ova rečenica može prostije da se kaže. Da se objasni. Pokušaću. Grafik, skicu i sadržaj možeš dobiti poštom :roll:

Nema tog čoveka koji ne želi da bude bogat, imućan (američki san), ima samo onih kojima je do bogatstva manje stalo. Ili: IMA LJUDI KOJI NISU SPREMNI PO SVAKU CENU DA SE OBOGATE. Po cenu odricanja od svoje velike strasti, na primer, slikanja, muzike...
Ima i onih kojima jednostavno novac nije „vredan truda“, pa ne žele da ceo život podrede radu. Ne žele da se ODREKNU nekih drugih zadovoljstava, zarad novca. Izgleda da je bitno – ja spadam u ovu kategoriju.
Ali, to nikako ne znači da se, ako im novac „padne sa neba“, ne bi obradovali, ili da bi ga takvi ljudi, prosto – odbacili.
Pokušavaš da mi kažeš da umetnicima nije novac prioritet? TO SAM UPRAVO JA I REKLA. Jednom, dva, tri... :confused: ne znam više koliko puta.
Znam da umetnicima novac nije prioritet. Znam. THE END
 
Pazi sad: Umetnici se žene/udaju, ili ne? Umetnici rađaju decu? Umetnici se rađaju, ili njih donose rode? Da li umetnici umiru, na kraju?
Da li umetnici jedu? Da li umetnici žele da jedu lepu hranu? Da li žele da se pokriju svilenom posteljinom, ako mogu? Da li, u onom jezivo retkom trenutku kad ne razmišljaju o umetnosti :roll: , možda pokušavaju da NAPLATE svoj talenat, da bi imali neke lepe i vredne stvari? Da li ima umetnika sa alternativnim zanimanjem?
Da li umetnici kenjaju, i da li i njihovo ***** smrdi?
Da li budući umetnici idu u školu? Da li se zaljubljuju? Da li se raduju?
Da li, barem neki, umeju da koriste računar?
Da li umetnici mogu da se razbole? Da li se ponašaju u bolesti na neki njima svojstven način, ili isto pate i kukaju, kao i obični ljudi?

Da li umetnici spavaju? Da li umetnici to zaista provode trećinu svog života kao i mi ostali, smrtnici?
Ja mogu ovako do sutra.

Da li uviđaš sad, ženo, da su ljudi mnogo više slični među sobom, nego što su različiti?



anakin:
ovaj, a cije iznosim?

Na samu temu ti, praktično nisi dala odgovor, već samo zamerke na tuđe (moje) postove. Pa, daj malo i mišljenje na temu. Onako, generalno, bez obzira na ono što ja pišem.
 
zaboravila si da pobrojis ostale kakrakteristike po cemu smo slicni...oba oka, dve noge, dve ruke, hodamo uspravno, imamo zube...
po tvojoj tezi, ti si slicna recimo prostitutki i kriminalcu...jer, pobogu, oni spavaju, njihovo ***** smrdi, verovatno umeju da koriste racunar a takodje bi u nekim situacijama i kukali kao "obicni" ljudi..
slicna si svakoj zeni na planeti, jer zene radjaju decu a uglavnom se udaju...a zene su i prostitutke, lopovi, sponzoruse, ubice, kreteni...jer trecinu zivota provodis kao bilo koja od ovih zena - dakle slicne ste...
da li mislis da je sa tvojom logikom sve u redu?

moje misljenje je na nekoliko proslih strana, nemam nameru da ga ponavljam...a ni da ti crtam jer i iz ovog posta mozes zakljuciti sta je moje misljenje...
 
Nisam slična samo svakoj ženi, slična sam i svakom muškarcu na planeti. Bio on kriminalac ili Dalaj Lama. Dobro, hajd’, ne Dalaj Lama... On je baš kategorija koja odstupa... Već sam jednom rekla da se ovde radi o nama, proseku.
Iz ideje o sličnosti nas dolazi, zapravo, konačna ideja o sličnosti naših života. Jer, upravo smo o tome govorile? Znaš ono, spavanje, hrana, voda... Mnogo nam se više aktivnosti u toku dana podudara, ovako generalno, nego što radimo nešto ekstra originalno. Evo, ja sedim i d.kam komp, možeš li da zamisliš koliko još ljudi to sada radi? Evo, ti prva!
E sad. Čemu mi je ta priča u početku i poslužila?
Poslužila je kao kritika na to da radimo ono što su nam drugi zacrtali.
Kad pitaš nekog mladog čoveka šta planira u životu, prosečan odgovor je: Želim dobar posao, ženu, decu jednog dana... Želim puno para, a ovi maštovitiji se bace na te vaše priče o ispunjenosti i sreći u životu.
Ali teško da ćeš naći nekoga ko kaže kako želi da ode u pustinju i postane mudrac :roll: i da to zaista misli. Ili, vrlo je malo onih koji planiraju da postanu astronauti i da otkriju neki vanzemaljski oblik života, da samim tim, otkriju tajnu našeg porekla, možda...
Ljudi nemaju mašte. A ko ne želi da provede život gradeći karijeru i rađajući decu „taj nije normalan i njega treba osuđivati“. (Primeti ironiju :rolleyes: , nemoj posle da napišeš kako ih ja osuđujem).
Takođe je glupo da raspravljamo o tome kako sam ja idiot što ovo pišem, kako se plašim vezivanja i proseka, jer bi ti najpre na to napala.
Ova tema je moja primedba, ne projekcija. I ja želim decu, jednog dana. Ali sam svesna manjka ljudske originalnosti. Napominjem još jednom da govorim krajnje generalno.

I odoh sad malo da učim, po svemu sudeći – pašću ispit, a ne želim sutra, kad mi taj neuspeh bude „određivao“ život, da kažem kako se nisam ni trudila. Vidimo se u ponedeljak.
 
da....samo mi nije jasno da li si ti pristalica proseka ili ides linijom manjeg otpora - ako su svi (a nisu) takvi, zasto ja da strcim kad cu ionako da umrem?
ono sto mi nije jasno je ravan u koju postavljas stvari - neko ko nije prosek treba da se odrekne svih materijalnih stvari...
da li je to jedina ravan u kojoj moze da se razmislja?

sto se tice trazenja vanzemaljskog zivota, postoji SETI koji ima milion i po korisnika (neka me neko ispravi ako gresim)....milion i po ljudi koristi svoj kompjuter za obradjivanje podataka iz svemira u cilju trazenja vanzemaljskog zivota...da li je to mala cifra?

sto se tice toga sta ce bilo ko da mi odgovori sta zeli od svog zivota, ne znam zasto bi to trebalo nesto da mi znaci...da li treba da se upravljam po tome? jeste, retki ljudi zele da postanu astronauti, ali mene to inspirise a ne obrnuto...to govori u prilog da ljudi ipak mogu toliko toga sto nije u ravni fizioloskih potreba i materijalnog blagostanja...
e sad ces ti da pitas "koji ljudi" i da kazes da oni nisu prosek....ali onda se opet vracamo na pricu o liniji manjeg otpora...
 
au jbm ti ko da je problem ako želiš da ulaganje u obrazovanje i, nakon toga, rad - neko vrednuje novcem? :roll:

pa šta sad fali tom novcu? :shock: Uslov svih uslova je - novac.

I to je tako kako je, bez obzira kako se prema tome odnosili, ja ili vi, ili neko ko nije na forumu.

aaaaa...naptrosečni čovek če da gladuje? :P Umetnik u gladovanju, pa da.....to je vanprosečno :lol:
 
Slični su ljudi , to jeste tačno. Jer ih potrebe odredjuju , a one su normalno slične svim jedinkama iste vrste....

Razlike ako ne postanu dominantne izumiru i niko ih nikada više neće primetiti....
Ni filozofija ni niko....to je bio samo blesak u vremenu....

Ovo gore je neki prirodan pristup stvari.

----
Duhovno je već lično i subjektivno . Ne toliko u vrednosti koliko u značaju samom pojedincu...
----
Recimo etika....
Ako neko zna lukavstva i zna prevare da li će ih i učiniti?
Pola misle da , pola misle ne.
Ovi što misle da , automatski ukidaju postojanje etike, jer "se radi sve što se može".
Ukidanje etike , preneseno na totalni , apsolutni nivo , o kojem vi ovde pričate, dovodi do MADMAX1,2,3 filmova. Anarhiji....Jer svaka etika nešto sputava....
------------------------
Da se vratim na temu.
Najmudriji ljudi kažu, ne pomeraj svet dok ne učvrstiš oslonac.
Istina je da put kojim putuješ po "starom" sistemu da bi sebi učvrstio oslonac umnogome menja samu osobu i ličnost (to se ne primeti na krupnim stvarima , osim ako je osoba normalnog ili slabijeg karaktera - vlast kvari, s kim si onakav si....).

To učvršćenje dovoti do omekšavanja radikalnog u idejama, ali postaje realnije za ostvarenje.
------
Brzina sve veća.....Već i sada ima ljudi koji bi dali pola svojih primanja da mogu da mirno budu ispunjeni i uživaju....

Tako da novac nije sve.....To misle samo oni koji ga nemaju, ne zato što žude za njim nego zato što ne sagledavaju da u ovoj poplavi "bogatih" koji sve manje mogu da kupe za svoje bogatstvo gube sve svoje...

Paradajs nije više ono staro, od odnosa pola kvalitetno , pola ekstra , došlo se do 90% hranivo, a 10 ekstra%....ka,ka kapital....
 
jeste..mir...uživanje, lepi tj .dobri međujudski odnosi...sve je u ljubavi i - prijateljstvu. Ostalo je - kolateralna šteta :mrgreen:
Ali je novac i dalje neophodan uslov. Nikad nisam ni rekla da je SVE :)

Zamisli čoveka koji ima SVE potencijale za sve lepe stvari (talenat, ljubav, radoznalost, prijatelje)
a nema npr. koru leba da pojede? Neće znati za drugo...nagon je nagon, i nema odstupanja od toga.
Ono što dolazi POSLE nas čini ovakvim ili onakvim.


A sad ja objašnajvam da se bez novca ne može....:lol: Mislim, svi to znaju :P
 
da hmmm...masa ljudi ovamo dolazi a ne postuje...kao chitaju uz kaficu povremeno...nose karirane papuche u pushe lulu ako su u godinama...ja se kao zayebo ja ne znam za intimnost al kao izvinjavam se publici jer namam meru...de si bre beti silo...bole tebe uvo imash smajlije i sve...omg moram da prestanem da dolazim ovamo ovo je loshe po mene...a imam parazite pa i oni ispashtaju...al kao polako ima vremena sad tje proletje bitje bolje izlazitju vishe...posle mogu budem ko utvara ono dodjem mesechno chisto da me se sete samo kad imam neshto pametno da kazhem...ovo nije prava tema za pisanja ovde ima hrpa dokonih zhena a one su poluzlo...ma da trla baba lan kao verujem da je mudro shto pishu chim ovolko pishu al mora da je neko naglabanje chim je na 7 strana chatuje se kao sad ti i ja...e nem radijator grejem se na struju al mozhda da gurnem u cerovq pa kao...al nije isti trip cigle i metal...shta mislish ako ponudim nekome da mi da kintu da uradim tet dal tje neko da pristane?...kao uvek tje tet biti tu = uvek tju se setjati a ja sam amoralan pa tju da zaboravim donatora...to mi se neshto mota po glavi u zadnje vreme da kao uradim neshto na kozhi da traje dok sam zhiv pa kao to tje da pokrene promene je tju da razumem sebe i druge i pochetjud a zhivim kako zhelim a ne kako moram...to nije cilj to ja kao samo razmishljam...e na ovoj temi je mnogo uchenih ljudi a ja sam pros pa netju dalje da pishem a pogodilo me ono s brisanjem nisam najbolje razumeo...u sushtini zabole me shto tju da iznesem detalje iz zhivota masi jer vi u sushtini i ne postojite tu ste samo da chitate mene i druge i da kao pishete danas je petak ovo je ekvivalent ludilo izlasq u grad i naslanjanjui na shank...reakcija nije bila kakvu sam ochekivao ja moram sad das e povuchem jer mnogo je loshe uticalo na mene shto sam pisao kako is hta i ko...e stvarno ovo je nerazumljivo i lichim na jagodu al ima smisla ako si chitala shta sam pisao u zadnjih 2h...sad sam obrisao i evo obetjavam da netju vishe da brishem postove svoje to je loshe i deluje da nisi iskren a kao ko zna shta mislish chim brishesh to utiche na ljude kao uticalo je na mene fala ti shto si objasnila...ovo i nema veze s beti ona je samo tu da joj se kao obratim jer ne znam kome bih pisao...mislim ovo sajber je totalno losh trip i ja moram jednom i za svagda da iskochim iz njega mada i ne moram al da se distanciram od kontakata i slichnih sranja to tju da uradim definitivno yebesh poznanstva i slichna sranja to sam se ja tripovao al kao do sada sam upoznao jednog lika koji je gotivan i skim bi mogo da komuniciram...zhene i nisu tu da bi komunicirale il neshto jer kao nismo isto pol ja imam penis a one nemaju pa tu nastaju nesporazumi...ok dogodilo se da je nesporazum prerastao u ljubav al to kad sam bio zelen sad znam kako sve shljaka i trulo da manipuloshem a ne ide iskrenost i sve...mislim ovo je sranje na kontu one teme o sajber sexu to je loshe i trba izbegavati...menja ovo okruzhenje ljude ja sam u sushtini tih i povuchen sramezhljiv i stidan lik...ko bi reko osim neko ko je sve pazhljivo chito a i razumeo al ne verujem da se to dogodilo tako da je ovo u sushtini lazhna slika izgradish neq svoju proekciju pa kao na nju lepish svaq rech koju neko napishe shto je bolesno mi nismo rechi i misli ima tu i tikova i mirisa i svega...al kao ko ga yebe bitno da nam je dobro jer sve je losh a mi smo u svemu tome ko kapp vode u vatri...dosada je zlo pitam se dal bi bio ovde da nije dosade verovatno bih al ne bi ovolko chesto a tad bi sve bilo kvalitetnije to jest pisao bih samo kad imam shta retji ovako pljampam u nedogled a ne znam chemu al evo imam svedoka ja volim da pishem samo mi ne ide da se skoncentrishem pa kao neshto ozbiljno napishem shto bi vishe od par simpatizera il nekih znatizheljnika htelo prochitati..odo da spavam ovo veche je loshe mislim da je uticalo mnogo na mene i sve...ok beti izvini shto kao obratjam se tebi nije namerno i nem zadnjih misli samo tako se pogodilo mrzi me da pishem na pp jer nemam nishta konkretno retji...

aj qn otj
 

Back
Top