Crna Gora u Srbiji 1878

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Zato što su Crnogorci sebe Crnogorcima smatrali. Jedni druge su zvali Crnogorci.

Pročitajte na koliko mjesta Petrovići kada se obraćaju narodu govore Crnogorci. I to kad god im se obraćaju nikada nisu govorili braćo Srbi, nego uvijek Crnogorci. Posebno kada su ih u pogibiju slali.

Ne postoji kod Crnogoraca onaj fini običaj da jedan drugoga zove brate Srbine ko kod svih Srba na svijetu.

Tako da je onaj nepismeni Crnogorac jedino taj svoj naziv znao(takvih je bilo barem 95%). Pa se samo na poziv Crnogorac odazivao. NITI NA JEDAN DRUGO POZIV.

To su i Petrovići znali jako dobro. Pa su uvijek tako zvali Crnogorce i na mnogo mnogo mjesta koristili naziv NAROD CRNOGORSKI. Jer su viđeli sa kim imaju posla.
 
Vladika Rufim:
Bosanski "Srbi" su postali Srbima 1918. Acinim dekretima.
Prije toga su se etnicki SAMOIZJASNJAVALI kao Bosanci ili Hrvati.
Dokumenta tako govore.
http://forum.krstarica.com/threads/85800

Dokle bre vise sa tim tvojim dokazima i neosnovanim tvrdnjam da Srba nikada nije bilo preko Drine i u Crnoj Gori.

Dosta bre sa tim nebulozama.Kada cete shvatiti da nacije kao Crnogorac i Bosanac ne postoje.Mislim da smo sa ovim stvarima vec rascistili na jednoj drugoj temi.
 
Turci su jos uvek na Balkanu...... auh zemljace, ni zemljopisom ne baratas!

Te fore kako Srba ima samo u Vojvodini....okaci macku o rep! Srba ima i u tvojoj CG a ako bude srece dobice status nacionalne manjine....i to ne obicne nacionalne manjine, vec manjine koja cini 35%-40% ukupnog stanovnistva....hehehe, idi ti pa njima objasnjavaj svoje teorije dok ne pocnu da traze svoja prava u "neovisnoj CG"
 
Vladika Rufim:
Pravo je pitanje zasto se nijesu sjedinili sa Srbijom 1913. poslije balkanskih ratova kad su im se granicile drzave??
Zbog nedostatka vremena (rat u 1914.). Inače, vođeni su pregovori na tom planu, ali u tajnosti (Kralj je trebao da bude Aleksandar, zajednički izdanak porodica Petrović-Karađorđević, koje bi se nadalje tretirale kao jedinstvena dinastija).
(Lično mislim da ujedinjenje nije bilo moguće pre izbacivanja Austro-Ugarske kao faktora koji je određivao geopolitičku situaciju na Balkanu; u tom trenutku, 1913, ni Srbiji ni Crnoj Gori nije išlo u račun da javno provociraju Austriju svojim projektom ujedinjenja)
 
Da se nadovezem, ne bi im ni bilo dozvoljno da se ujednine... Zasto je stvorena Albanija, koja je odmah stavljena pod protektorat Austrije, na Londonskoj mirovnoj konferenciji? Upravo da bi se sprecila Srbija da dobije izlaz na more. Time je spreceno da Srbija bude potpuno nezavisna od Austriske ekonomije i da joj se omoguci nesmetana trgovina sa drugim evropskim i svetskim nacijama(prvenstveno Francuskom, zatim Engleskom).
Kada je od Rusije trazeno da ulozi protest na stvaranje Albanije, Austrija i Nemacka su ozbiljno zapretile ratom protiv Rusa ako dignu glas...

Eto zato se Srbija i Crna Gora nisu ujedinili 1913.
 
Руфиме, ја сам лично против нације као појма па самим тим и против српске нације.
Да будем прецизнији ја сам за коришћење појма народ јер Етничком народу као што су Срби не треба нација као што то треба техничком народу као што су MONETEGREENY или CROASANY.
 
Руфиме, срце моје, немој се нервирати, твоје је право да припадаш племену познатије као MONETEGREENY а моје је право да припадам народу- Србима.

И немој да ми причаш о нацији ако смо се већ усагласили да смо обојица против српске нације, ако хоћеш да причамо о Србима као народу у реду, ту сам.
Такође немаш право да мојим сународницима Србима- Црногорцима одузимаш право да имају осећај заједништва самном као својим братом.
 
Vladika Rufim:
Srbi uzeli ime po socijalnom terminu iz srednjeg vijeka SEBRIMA.

Ti nisi krsten sta pricas. Termin Srbin je stariji od termina sebri. Proveri u svetskoj zvanicnoj istoriografiji.

I ne provaljuj se vise sa tim tvojim fix idejama. Slobodno ti budi Crnogorac, ma ako oces budi Marsovac, ko ti brani, a nas Srbe-Srbijance i bracu Srbe-Crnogorce, ostavi na miru da budemo ono sto jesmo i sto osecamo da jesmo.

Zbog takvih kao sto si ti Cigani pocese da nas sve zajedno zezaju. Najnovije sto sam cuo je pesma Ja sam Srbin-Ciganin, Crnogorac-Rom to je velika promena na dugom putu mom.

A i veliki glumac Petar Bozovic, je koliko sam citao u novina kivan na sve ovo sto se desava na relaciji Srbin-Crnogorac, pa lepo covek resio da ne bude ni Srbin ni Crnogorac nego Rom.
 
Ма крштен је он али је проблем што га је Мираш Дедејић крстио у МУП-у а то је оставило поприличан утисак на њега.
Једно је бити пандур по интелигенцији, друго пандур по професији а нешто сасвим треће кад те крсте у пандура.
Кажу да користе уместо воде пендрек па ти сад види какви су то убоји главе били.
 
Vladika Rufim:
1918. su kao "Zvjezdane staze", politickim Acinim dekretima izmisljeni Srbi IJEKAVCI,
koji do tada nikada nijesu postojali
Kako da ne, jos samo da objasnis kako se u srcu Raske do ne tako davno godina govorilo upravo IJEKAVICOM. Lokalna mesavina ekavice i ijekavice se i dalje moze cuti po selima oko Priboja, Sjenice, Prijepolja, Novog Pazara, Raske itd. Druga je stvar sto se iz velikih kulturnih i privrednih centara Beograda i Novog Sada forsirala ekavica i nametnula kao standard...
 
Vladika Rufim:
Srbi kao narod uopste ne postoje, kao etnicka grupa, grupa zajednickog porijekla.
Srbi postoje kao nacija.
Odlucili su da naprave od religijske grupe naciju i to su 1918. uspjeli.

Ako su Sicilijanac i Milanez jedan narod onda su i Hercegovac i Lala :lol:

A svetosavske paklene bajke i mitovi, to je druga prica.

Bosanski "Srbi" su postali Srbima 1918. Acinim dekretima.
Prije toga su se etnicki SAMOIZJASNJAVALI kao Bosanci ili Hrvati.

Dokumenta tako govore, cisto i jasno.
http://forum.krstarica.com/threads/85800
Sta bismo mi bez tvog znanja i pameti?
Ovako smo od tebe saznali da smo izmisljenja nacija nastala pre tek 100 godina i da moramo revidirati istorijsku cinjenicu da su dva naroda, Srbi i Hrvati naselili zapadni Balkan u 7. veku nove ere. Takodje moramo zakljuciti da su Konstantin Porfirogenit iz 10. veka kao i mnogi drugi njegovi savremenici lazovi kada govore o Srbima i srpskim drzav(ic)ama na Balkanu, i ne samo lazovi nego velikosrpski nacionalisti...

Edit: Zaboravih sve one lazne mape nekakve navodne "Srbije" iz kasnijeg srednjeg veka, ma sve su to necije izmisljotine :lol:
 
Vladika Rufim:
Kakve fix ideje debilcino bugarsko-makedonska?
Zar ne vidis da te prave na fakultetu degenerikom?
Uce te da su Talijani i Spanci politicke nacije, a da su Srbi kobajagi nacija po porijeklu.
Pa zar ne vidis da te prave degenerikom?
Za sve sto tvrdim imam dokaze, linkove, za sve.
Ja sam kriv sto se to krije od Srba?

Zar nijesu SPC i srpska nacionalna kapa stari ni sto godina??
Pa zar ti to sve negovori Makedonce?

Sta reci. Recnik ti je svaka cast.

Drugo, sve ovo sto ti nabroja, ja na faxu do sad nisam cuo.

Mene tamo pre svega uce, da pravilno tumacim izvore, a ne da je nesto striktno tako kako je i da ne moze da bude drugacije. I da nista ne prihvatam zdravo za gotovo, vec da uvek postoji odredjena sumnja. Ako postoje pravi dokazi da si Crnogorci poseban narod, ja cu prvi to da priznam.

Ali ne postoje. Svi ti dokumenti kojima mases, uopste ne govore to kako ih ti tumacis, a i u mnogima udaras kontru sam sebi.
Evo primera:

Nekad si mahao nekim textom Radivoja Radica, gde se medju slovenskim plemenima koja su se doselila na Balkan pominju Srbi i Dukljani. U tom trenutku ti je tekst odgovarao jer zaboga tu se pominjnu Dukljani. A sad zanemarujes da se tu pominju i Srbi, i pokusavas da dokazes da su Srbi nastali od pojma Sebri.[b/]

Muslim stvarno. Usaglasi se sam sa sobom, pa onda baljezgaj svasta.
Na ovakav nacin mozes da manipulises onima koji nemaju ni 4 razreda osnovne skole, ali ne i sa mnom jer ja znam osnove istorijske metodologije.

A to sto me zoves Bugarinom, uopste me ne dotice. Boli me k.
JA SAM SRBIN PO POREKLU, PO UVERENJU, MA PO SVEMU, A TO SU I MOJA BRACA CRNOGORCI KOJI SEBE SMATRAJU SRBIMA JER TO I JESU. A TI CRKNI. UOSTASLOM, SRBI SU I TAKVI KAO TI, ALI TO NECE DA PRZNAJU, NEGO SAD IZMISLJAJU NOVE JEZIKE, NACIJE I RAZNE DRUGE TRICE I TRICARIJE.

provala meseca: SPC stara 100god.
 
Vladika Rufim:
To ti je prosto ka pasulj.
1690. su iz tih krajeva otisli Srblji za danasnju Vojvodinu u takozvanoj veliko Seobi Srbalja i te krajeve su naselili Bosnjaci, Crnogorci, Hercegovci...

Ne moguce je jednom seobom "preseliti" toliko stanovnistvo jednostavno ne moguce, migracije srpskog stanovnistva desavale su se usled najezde Turaka, prve migracije-seobe desile su se posle maricke bitke 1371god ,inace seoba Srba iz 1690god je samo jedna od seoba u nizu koje su se izdesavale...
Inace slusam tvoja izlaganja "Vladiko" u samoj biti si kontradiktoran predstavljas se kao Vladika-duhovnik a ponasas se kao prostak vredjajuci ljude po nacionalnoj osnovi kao Hriscanin ne bi trebao da cinis to sto cinis i da se bavis takvim glupostima ,nazalost zbog takvih razlika nacija, jezik, vera ljudi iz svoje nesvesnosti i recicu gluposti vodili su beznacajne ratove i ubijali ljude samo zbog tih glupih razlika inace JA kao crnogorac ne mogu shvatiti tebe kao hriscanskog Crnogorca koji siri pre svega netrpeljivost i mrznju... Ok imas svoje misljenje i to je u redu ali nemoj nipodastavati ostale narode osecaj se Crnogorcem to je stvar tvog unutrasnjeg osecanja tvoje pripadnosti i to je u redu...
Ja sam Srbin porijeklom iz Crne Gore kao sto je i Veliki Njegos bio...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top