Norveška

Nor:
Kako se preseliti u Norvesku?
MOja drugarica je otisla pre mesec dana i trenutno uci jezik,ali ne radi nigde.
NJen mladic je otisao pre godinu dana na crno ,a onda je (ne znam kako)uspeo da se zaposli u bolnici ,ali radi kao med.tehnicar,iako je doktor.Znaci ,treba ti puno strpljenja i nekoga da te tamo primi dok se ne snadjes.On je imao srece da se sam snadje,ali valjda je dobio posao,jer je doktor.
Pozdrav!!!
 
ma da,sigurno je doktor ili mozda profesor na fakultetu nekom :roll: :roll: i sve to jos na crno jer kad su zapazili kakav je on lik nisu mogli a da mu nedaju dozvolu boravka i sve ostalo sto ide uz to... :idea:


zivot je cudo!!!
 
Ko je gledao Balkan Expres zna kako :wink:
Zviznes norveskog ambasadora u SCG posred tintare, da te ne primeti, a onda kad se probudi, kazes da si mu spasio zivot. I dobi'sh papire.

PS. Nadam se da imas laku ruku, u suprotnom.......
 
izgleda da cu ici u norvesku, ali tako da moram prvo otici u Tromsø a vracati se iz Trondheim-a. Da li neko zna koja agencija mi moze organizovati prevoz to Tromsø i od Trondheim-a. za izmedju Tromsø i Trondheim je vec sredjeno
 
SIGNATURE 350:
izgleda da cu ici u norvesku, ali tako da moram prvo otici u Tromsø a vracati se iz Trondheim-a. Da li neko zna koja agencija mi moze organizovati prevoz to Tromsø i od Trondheim-a. za izmedju Tromsø i Trondheim je vec sredjeno
Pa to moras da pitas neku agenciju u Srbiji... :roll: Tako je najlakse i najjeftinije, norvezani deru. :wink: Ali evo ti nekih norveskih linkova pa ti proveri kako ti najbolje odgovara. :wink:
Norveske avio kompanije :arrow: SAS Braathens www.sasbrathens.no, Widerøe www.wideroe.no i Norwegian www.norwegian.no. :wink:
Nadam se da ces naci nesto! :wink:
Norwegian ti je trenutno najjeftiniji ali proveri. :wink:
 
Hocu u Norvesku. Smucilo mi se da radim za 300 eura,a celi zivot provela za knjigom.Jos malo pa cu biti matora i onda od odlaska nista. Znam da ima neki sistem odlaska, cula sam, ali nikog konkretno pitala nisam.Inace, lekar sam, specijalista.Daj neki altruista,milosrdni da mi kaze kako je otisao, uvenuh ovde
 
postoji par sitnih fora kako da udjes u Norvesku.Tj.- kako da obezbedis sebi stan i hranu tamo, i naravno boravisnu vizu.A za posao i za pare naravno da ces imati onda dovoljno dugo vremena da se snadjes. Evo ja se uskoro spremam da podjem gore na taj nacin.
 
apolostar:
postoji par sitnih fora kako da udjes u Norvesku.Tj.- kako da obezbedis sebi stan i hranu tamo, i naravno boravisnu vizu.A za posao i za pare naravno da ces imati onda dovoljno dugo vremena da se snadjes. Evo ja se uskoro spremam da podjem gore na taj nacin.
Otkri i nama po neku foru, pa da i mi pakujemo kofere :D
 
Cao.Izvini,ja tek sad stigoh i videh tvoj vapaj.
Puna je korpa mudrih saveta,samo bih voleo da znam jako bitnu stvar:zasto bas Norveska?
Ima i drugih mesta za novi zivot.
U svakom slucaju,ne gubi nadu,ne kloni duhom!
 
ja sam se raspitivala za one platforme jer sam cula da se tamo traze lekari ...suocio me je jedan lik sa cinjenicom : zamisli situaciju ti sama a oko tebe 300 muskaraca..i more...posle kratkog smeha rekao mi je da to uopste nije tako lako...tacno..spomenuo je neki offshore nesto...nisam se vise raspitivala...sam pojam svog okruzenja tamo bio mi je dovoljan da odustanem
 
Pa Norveska je jedna od retkih ptica u kojoj mi kazu da traze lekare , a da je relativno jednostavno uci na taj nacin. Inace , nisam bas ljubitelj Arktika, al u Srbiji je prosto neizdrzivo.Naravno da sam ocajna,radim za jelo i sminku, svi me tretiraju ko studenta ,kao "bice bolje kad porastes", a ja porasla pre 20 godina
 
sergiuss:
Cao.Izvini,ja tek sad stigoh i videh tvoj vapaj.
Puna je korpa mudrih saveta,samo bih voleo da znam jako bitnu stvar:zasto bas Norveska?
Ima i drugih mesta za novi zivot.
U svakom slucaju,ne gubi nadu,ne kloni duhom!


Ja bih volela da mi neko pokaze put i za ta"druga mesta". Norveska nije neophodna, samo sam cula da tamo treba radne stoke sa Balkana, nisu ludi da studiraju medicinu, kad mogu da plate da im neko drugi radi
 

Back
Top