Vracanje bivshim 'ljubavima'!? Da..Ne..Zashto?

trenutno sam u vezi koja je posledica vracanja bivsoj ljubavi...naime raskinuli smo ali smo se devet meseci mirili,pomirili i sad smo evo zajedno skoro 4 godine...mada,vise sam ustupaka ja napravila,ja sam se uglavnom prilagodjavala ali i on je dosta toga uradio...znaci moguce je uz dosta strpljenja i kompromisa...i naravno vere u tu vezu i u partnera...u sustini,verujem u drugu sansu iako nikad ranije nisam bila ponovo sa nekim s kim bih raskinula(mada se javljala zelja)...
 
-Eva-:
Ako jednom nešto zasmeta i veza se prekine ko kaže da se to ponovo neće dogoditi? Zašto praviti opet istu grešku?

Ima mnogo razloga zasto to rade:
1.Zato sto devojke veruju u jednu pravu ljubav.

2.Zato sto mnoge devojke veruju da treba da ostanu sa prvim.

3.Navika,zato sto su navikli jedno na drugo.

4.Zbog sigurnosti,zato sto znaju da je ono drugo jos uvek usamljeno i da nije moglo tako brzo da nadje nekog s kim bi bilo tako blisko kao sto su bili njih dvoje,i nece ga odbiti.

5.Zbog ljubomore,zato sto znaju da je ono drugo naslo nekoga sa kim bi moglo da postane isto onako blisko kao sto su bili njih dvoje,a ako se to dogodi,ako pozeli da se vrati vise nece moci,zato je bolje da se vrati na vreme.
 
u vezi sam s njim 10 godina, prekidali smo barem 5 puta radi drugih , bili s njima dok ne bi shvatili da se volimo i vracali se nazad jedno drugom...

ljubav je ljubav, ponosu nema mjesta tu ako želiš da ti srce bude sretno

a sad, netko sluša glavu netko srce


a mislim da srce može puno jače bolit ako ga se ne posluša, za glavu popiješ aspirin ;)
 
SINDI:
ne verujem u vracanje bivsim ljubavima..meni je potrebno zaista mnogo vremena da nekog proglasim bivsim, i u dusi i u srcu...ali, kad taj dan dodje, i kad jednom ja kazem gotovo-onda vise nema povratka..nikad:roll:
Citiram ovo kao svoje mišljenje, samo ću ga dopuniti.
Meni je napuštanje nekoga sa kim sam bila bliska (ili napuštanje od nekoga) izuzetno bolan proces i ozbiljna stvar, pa valjda mislim da je tako i drugima. Ne zbližavam se sa ljudima ni brzo ni lako, i ne odlazim od njih lako onda kada ih jednom doživim kao nekog "svog".
Nikada nisam otišla od nekoga bez suštinskog razloga, onog nepromenjivog i neusaglasivog u nama, među nama. Zato ne razumem zašto ljudi žele nekome da se vrate. Ili zašto žele meni da se vrate, ako su jednom otišli.
A to mi se događalo jako često nakon veza. Prođe 6 meseci, ljudi zovu i hoće ponovo u vezu. Najiskrenije to ne razumem.
I volela bih da mi neko, ko se tako ponaša, približi razloge za.
Jer ih sama ne vidim.
 
luckastalutkica:
Ima mnogo razloga zasto to rade:
1.Zato sto devojke veruju u jednu pravu ljubav.

2.Zato sto mnoge devojke veruju da treba da ostanu sa prvim.

3.Navika,zato sto su navikli jedno na drugo.

4.Zbog sigurnosti,zato sto znaju da je ono drugo jos uvek usamljeno i da nije moglo tako brzo da nadje nekog s kim bi bilo tako blisko kao sto su bili njih dvoje,i nece ga odbiti.

5.Zbog ljubomore,zato sto znaju da je ono drugo naslo nekoga sa kim bi moglo da postane isto onako blisko kao sto su bili njih dvoje,a ako se to dogodi,ako pozeli da se vrati vise nece moci,zato je bolje da se vrati na vreme.

Sve ovo važi i za muškarce... Ako tako misliš, nećeš dobro proći u vezama...
 
-Eva-:
I kod mene je tako. Poslije raskida nema više vraćanja.
Ako mi je zasmetalo znači da mi ne odgovara, čim mi ne odgovara ne osjećam se lijepo, a kad se ne osjećam lijepo tražim nešto što će mi prijati, čim tražim ili nešto želim novo - vrijeme je za promjene.
Jako plitko razmišljaš i ne upuštaš se u vezi, ako dozvoliš da ti prva nelagodna stvar uslovi odlazak...
Ima tu puno toga, ali treba malo razgrnuti...
 
malo.zlo:
u vezi sam s njim 10 godina, prekidali smo barem 5 puta radi drugih , bili s njima dok ne bi shvatili da se volimo i vracali se nazad jedno drugom...

ljubav je ljubav, ponosu nema mjesta tu ako želiš da ti srce bude sretno

a sad, netko sluša glavu netko srce


a mislim da srce može puno jače bolit ako ga se ne posluša, za glavu popiješ aspirin ;)
S druge strane, previše kopanja može da pomuti rasuđivanje...
Ova moja izjava ima puno značenja. Namerno.
 
CaLiMeRo:
Citiram ovo kao svoje mišljenje, samo ću ga dopuniti.
Meni je napuštanje nekoga sa kim sam bila bliska (ili napuštanje od nekoga) izuzetno bolan proces i ozbiljna stvar, pa valjda mislim da je tako i drugima. Ne zbližavam se sa ljudima ni brzo ni lako, i ne odlazim od njih lako onda kada ih jednom doživim kao nekog "svog".
Nikada nisam otišla od nekoga bez suštinskog razloga, onog nepromenjivog i neusaglasivog u nama, među nama. Zato ne razumem zašto ljudi žele nekome da se vrate. Ili zašto žele meni da se vrate, ako su jednom otišli.
A to mi se događalo jako često nakon veza. Prođe 6 meseci, ljudi zovu i hoće ponovo u vezu. Najiskrenije to ne razumem.
I volela bih da mi neko, ko se tako ponaša, približi razloge za.
Jer ih sama ne vidim.
Recimo, jedan od mogućih scenarija...
Utuve sebi u glavu (sami ili uz pomoć drugih) da je neko drugi bolja solucija...
Onda kad to nešto drugo i dobiju, shvate da je došlo do greške.
Na primer.
 

Back
Top