Na koju TV ličiti

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.247
Gledajući TV primećujem kako na duže deluju pojedine televizije a razlog ćemo na kraju:

PINK - grebatorska
B92 - razmaženi
Studio B -radnička
BK - privržena , polulobistička.
RTS - stručnost.

(program-politički program=ono što gledam)

Sad razmišljao sam šta mi odaje takav utisak , pošto je sigurno da B92 nema programsku politiku da učini ljude razmaženim već je pre tendiciozna i proUSA TV.

I čini mi se da je u pitanju kadar koji radi na TV.

Jer osim što odaje utisak da je grebatorska (i čini gledaoce sve više takvim što je više gledaju) i lenja (umrtvljuje kreativnost) PINK jeste puna osoba koje su grebatori i lenčuge...

B92 nema veze sa razmaženošću, osim što su u kontakt emisijama i dnevniku (kao da se biraju po vizuelnom utisku , napućene usne) mesta dobijaju upravo osobe kojima razmaženost izbija iz ličnosti , mamina i tatina deca....

ST B je ono što bih ja voleo da bude javni servis, ljudi koji rade su radni ljudi, program je za radne ljude, razumeju se problemi , čak su im i emisije sa prizvukom radnički. Ćosićka, Istorija, Psihoterapija i religija, milion sitnih i bitnih emisija, Nema pompe , nema blještavih naslova ali su jake.

Razmišljao sam i kod BK pošto trebalo bi da se oseti isto snishodljiv karakter kao kod B92 (kod pinka je to stil života). Ali se ne oseća, oseća se više svoj pečat,ali se oseća privrženost. Ispada da je poslovna politika na BK da budu delovi jedne velike porodice, pa se stoga bira i razvija Lobiranje (polu lobiranje). Iskren da budem , najviše novinarsko-voditeljskih ličnosti ima na BK .

RTS pravi po političkom principu, imao je nekad renome, onda je zajašio k i murta. Ipak se oseća u vodjenju emisija , kao i u izboru, afirmacija kreativnosti, ali i ličnih vrednosti....uz proverenu konzervativnu zabavu.
---------------------------------
Nije sve jedno koju TV gledate. Ne samo zbog cene reklama. Već i zbog toga što vas ta TV menja ka nekom od gornjih profila.

Naravno naglašavam da je ovo moje lično vidjenje, voleo bih da čujem i vaše utiske.
 
imao sam kornjachu...bio sam sa njom ko roshtilj i luk...jednog dana...kornjacha je zaspala...i nikad se vishe nije probudila...sahranio sam je u dvorishtu iza garazha...bilo sam tuzhan i osetjao sam tezhinu u grudima...tada sam shvatio shta je smrt .

the poenta je...da je zapravo i nema...dakle gledanje televizije je...dozvoli...chist idiotluk...ti nisi idiot jer kao razmishljash i sve...ponekad i razboriti ljudi chine glupe stvari...polemisanje o istoj je takodje beskrajno glupo...e sad izvini...al tako ti je kod mene...
 
Polemisanje o nečemu što inače neko ne bi primetio, a ovako uoči makar da odbije svaku vezu sa tim........ne bih rekao da nema potpuno smisla....

Dok nisu čule za bajku "princeza na zrnu graška" i nisu pročitale Šeldona , mnoge moderne zvezde pevačice ne bi obratile pažnju na mnoge stvari...."Mir u svetu" i Miss
 
discovery je nekad bio ok...sad je chista shminka...zabava miliona...mythbusters...scrapyard i one budjave emisije simuliranja bitke medveda i tigra...mislim diskaveri je djubre...ma sve je djubre...
 
ТВ готово и да не гледам...читам новине.

Б92 ми толико због неких политичких ствари иде на ку...забранио бих емитовање (да су у Тексасу и да имају тако неке чланке о USA, као што имају овде о Србији, мислим да би власници, директори, одговорни уредници заглавили неколико доживотних робија )...мада имају одличан ванполитички програм...
 
Zar ne postoji ovde podforum na kojem se skupljaju svi tuzni likovi da raspravljaju o TV programu?

Voditelji na B92 su mamina i tatina deca, BK je jedna velika srecna porodica, u studiju B sve sami proleteri... Pa, choveche, chime se ti bavish u zivotu?
 
ok..mene interesuje sledeca stvar : ona mala sijalica na teveu koja je crvena kad je teve iskljucen...kako moze biti da je ZELENA kad se teve ukljuci !!!..kako to dve sijalice na mestu jedne ili je to neka dvbojna sijalica...ilil neko meni neshvatljivo cudo tehnike...e posto sam ja sad citala nesto o nekrofiliji i tamo neki autori razvijaju to suludih granica u cijim okvirima je i tehnokratija vid nekrofilije..pitam se...da li cu i ja biti nekrofil ako unistim televizijski prijemnik da bih videla u cemu je stvar sa tim sijalicicama jer danas ubiti televizor se ravna sa ubistvom.
 
Vragolasta Amfibija:
ok..mene interesuje sledeca stvar : ona mala sijalica na teveu koja je crvena kad je teve iskljucen...kako moze biti da je ZELENA kad se teve ukljuci !!!..kako to dve sijalice na mestu jedne ili je to neka dvbojna sijalica...ilil neko meni neshvatljivo cudo tehnike...

mora da su dve diodice unutar bezbojne plastike. Kada se ukljuchi zelena boji u zeleno, a kada se ukljuchi crvena svetlost se rasipa po toj providnoj plastici u crveno?
 
nemoguce..led dioda je skoro duplo veca od ove tajni vajni sijalicice.
ima toga i na tvom teveu...
oh...demistifikuj mi ovo molim te...pa makar ti se reputacija srozala do momenta nekrofila
nocima ne spavam zbog toga
 
Vragolasta Amfibija:
ok..mene interesuje sledeca stvar : ona mala sijalica na teveu koja je crvena kad je teve iskljucen...kako moze biti da je ZELENA kad se teve ukljuci !!!..kako to dve sijalice na mestu jedne ili je to neka dvbojna sijalica...ilil neko meni neshvatljivo cudo tehnike...e posto sam ja sad citala nesto o nekrofiliji i tamo neki autori razvijaju to suludih granica u cijim okvirima je i tehnokratija vid nekrofilije..pitam se...da li cu i ja biti nekrofil ako unistim televizijski prijemnik da bih videla u cemu je stvar sa tim sijalicicama jer danas ubiti televizor se ravna sa ubistvom.
Nema tu nikakvog chuda. Jednostavno, imash jednog patuljka sa zelenom lampicom i jednog patuljka sa crvenom lampicom. Nazovimo ih Rumenko i Zelenko. I kad ti upalish/ugasish TV, Rumenko i Zelenko samo zamene mesta.

Eh, shta sve patuljci nece smisliti da nam ulepshaju zivot.
 

Back
Top